Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ha már horror. Pár napja nálam a franciák legújabb szörnyszülöttje a Mártirok csapta ki a biztositékot.

 

Szokásos új-hullámos francia film: betegesen brutális kinzások, viszont van valami aprócska plusz, ami miatt nem feltétlenül mondanám elvesztegetett időnek a megnézését. Pedig a sztori még annyira nem is erős: annyi az egész, hogy az emberek 99,9%-a a fizikai és mentális kinzástól megőrül, viszont van egy elenyésző kissebbség -igy a film- a mártirok, akik miután átélik a földi poklot betekeintést nyernek a legnagyobb titkokba. A film ugy van leforgatva hogy még egy pofonnál is fintorog az ember igy elképzelhető mit vált ki az amikor a főhősről a bőrét is lemütik biztos ami biztos alapon... a vége viszonyt annyira erős (jó értelemben), hogy képtelen lennék csak legyinteni rá. Tipikusan az a film ami napok mulva is ott kattog a fejben, mégha ez nem is feltétlenül jó dolog.

 

martyrs_poster6[1].jpg

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A körnél haverral mi akkor rezzentünk össze, mikor a húgom a hátunk mögött felsikoltott a lovas jelenetnél. :)

Mivel engem kivert tőle a víz, ez is csak azt mutatja, hogy milyen alacsony az ingerküszöböm ebben a kategóriában. Amúgy lehet, hogy A kör inkább thriller, mint horror, de így is bőven elég volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjöttünk a filmről. Nos, nem pozitív egyikünk véleménye sem a technikáról. (a filmet hanyagoljuk most)

Nos nekem nincs térlátásom (nem tudom megkülönböztetni, hogy valami elől van és valami hátrább) és kicsit kancsal vagyok (bár nem tudom, hogy ezek összefüggött-e vele, szerintem igen). A szemüveget megkaptuk, amit mint tudtam más, mint az eddigi 3D-s szemüveg. Kezdődik a film, mutatják, hogy tegyük fel a szemüveget. Felteszem és elkezdődik a Disney intro-ja és már a szemüveggel a szememen észreveszem, hogy valami gond van, mert 1) nem 3D-ben látok 2) látom az árnyékképet.

És ez nem változott a film alatt sem. Tehát én magam nem tudtam élvezni a filmet, mert nem tudom feldolgozni a 3D-s technikát így sem. A régivel sem tudtam sajnos. Próbáltam azzal, hogy kicserélem a szemüveget, de úgy se volt jó. Úgy se volt jó, hogy alá felvettem a rendes prizmás szemüvegemet is.

 

Mina is mindjárt kifejti, hogy neki meg mi nem tetszett benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, Phobos egész idő alatt csak cümcögöt a film alatt, mert nem látta rendesen a filmet, amivel nekem is bajom volt. Mégpedig nekem is a technikával.

Az addig ok, hogy valamit lehet látni, hogy az térben van (csákány, halott keze az elején, üvegbetörések) de ez még mindig nem az igazi. Főleg, hogy úgy reklámozzák, mintha tényleg 3D-s lenne.

ami 1:01-nél van, tehát hogy kijön a csákány valóban a filmből az csak beetetés, mivel amikor pörög csak a vászon 2 végéig van, aztán a 2 oldalát levágják. Meg a végén lévő lángok is csak a 2 széléig jönnek ki csak :)

 

Bár lehet, hogy túl nagy volt a technikával az elvárásom, meg ilyen nem is lesz majd megvalósítható csak majd a hologrammfilmnél, de így számomra ez a technika alaposan megbukott és a fent leírtak miatt idegesítővé is válik emiatt a film, ami alapból jó lett volna, ha tényleg úgy csinálják meg.

 

Egyszóval mindketten maradunk a rendes 2D-s filmeknél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én anno a Beowulfot néztem 3D-ben a Westendben és gyönyörüen átjött a 3D-s élmény.

Igen ezt már sokan mondták.

Talán a 3D-s technikát nem egy low budget horror filmen kéne tesztelni az érdeklődőknek..

Plusz ennél a Véres Valentínnál eredetileg nem is 3D-s kamerákkal forgattak, úgy bénáztak össze 3D-s effekteket konvertálás során.

 

Tessék megvárni év végén az Avatart. Ha annál is gondok lesznek, akkor lehet szidni a technikát :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább kihagyom őket, bár a Fűrészeket én is láttam, és valóban, az első két film nagyon jó :) Bár igazából az elsőt volt a legjobb megnézni :) Na de mást már tényleg nem tudok nézni.

A Fűrész filmekre én is kíváncsi volnék, de csak 1-szer nézném meg mindegyiket. Nem nagyon élvezném az újranézéseket, mert nagyrészt ártatlan embereket kínoznak benne. Más lenne a helyzet, ha elveteműlt bűnozőket kínoznának benne. :) Azt már nagyon élvezném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát számomra mindörökké megbukott a 3D a leírt okokból, mivel a rendes 3D-s kamerákkal felvett Hooligans klippet sem láttam jól amit nemrég néztünk meg egy tesztvetítésen.

Ha ez ingyenes lett volna, nem dühöngenék/szomorkodnék, de 1390 Ft volt a jegy és még tömeg is volt.

Éppen ezért utálok moziba menni, inkább otthon megnézem a filmeket, nyugiban DVD, mikor majd kijön.

 

Szerintem így az Avataros együttmozizás is ugrott nálam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szerintem a Fűrész filmek tipikus esetei annak amikor valaminek nagyobb a füstje mint a lángja. Durvának egyáltalán nem annyira durva, viszont néha elképesztően bugyuta a ""cselekmény"". A legújabb -egyenlőre utolsó résznek- konkrétan semmi értelme például.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát számomra mindörökké megbukott a 3D a leírt okokból, mivel a rendes 3D-s kamerákkal felvett Hooligans klippet sem láttam jól amit nemrég néztünk meg egy tesztvetítésen.

Ha ez ingyenes lett volna, nem dühöngenék/szomorkodnék, de 1390 Ft volt a jegy és még tömeg is volt.

Éppen ezért utálok moziba menni, inkább otthon megnézem a filmeket, nyugiban DVD, mikor majd kijön.

 

Szerintem így az Avataros együttmozizás is ugrott nálam.

Én alapból maradi vagyok, de mivel én is hallottam már egy pár rosszat a 3D-s mozikról, így én is maradok a 2D-nél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3D-s mozi kapcsán. ITT egy kiváló cikk. 1926-ban irta Hevesy Iván, aki az egyik első nagy filmesztéta volt hazánkban. Látszolag egészen logikusan elmagyarázza miért nem lesz soha siker a szinesfilm és a hangosfilm. És miért marad egyeduralkodó a régi néma fekete-fehér film. Tanulságos, pláne hogy mi már tudjuk mennyire nem jött be a számitása. Van egy olyan sejtésem hogy ez lesz a 3D film sorsa is. Egy darabig ugy tünik hogy csak egy alternativa, aztán mire észbekapunk már ez lesz az evidencia a filmesek számára. Talán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos, lehet abban valami amit Jake mondott és úgy ahogy van pocsék a film 3D-s megjelenése, de....

...de lehet, hogy a szemed a hibás. Szemüvegcsere nem segít ezen, mert teljesen másként műxik a zöld-piros szemüveg és a RealD teremben használatos polarizációs szemüveg. Sőt, az IMAX 3D-s szemüveg is más és a Corvinban lévő Dolby3D-s. Nem tudom, hogy úgy megoldható lett e volna ha a rendes dioptriás szemüvegedet magadon hagyod és arra veszed fel a térlátású szemüveget. Rendszerint ez az IMAX-os térhatású filmeknél műkődik, mert ott elég nagy hely marad a rendes szemüvegnek is.

 

A Beowulf nálam is kiváló prezentációja volt a 3D-s technikának, de az Utazás a Föld középpontja felé-ben se találtam túl sok kivetnivalót. Mint korábban említettem, egyedül a keresztirányú, gyors mozgásoknál vannak még gubancok, mert az csúnyán elhomályosul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...de lehet, hogy a szemed a hibás. Nem tudom, hogy úgy megoldható lett e volna ha a rendes dioptriás szemüvegedet magadon hagyod és arra veszed fel a térlátású szemüveget.

Igen, a szemem a hibás, tudom jól. Ezzel a filmmel az újfajta 3D-s szemüveget próbáltam ki, hogy ugyanúgy rossz-e, mint a régi és sajnos igen. A rendes szemüveget is magamon hagytam, úgy se történt semmi különös. Persze valahogy hatott rám a film, mivel belenéztem 3D-s szemüveg nélkül is és akkor mégnagyobbak voltak az árnyékképek, de mikor szemüveggel néztem, csökkentek az árnyékképek (pl. a feliratot is 2x láttam és nem teljesen összefolyva) bár annyira nem tudta megmásítani a filmet számomra, hogy az teljesen 3D-s legyen

 

Mina panaszkodott a rossz 3D-re, hogy nem teljes szélességel jött ki a csákány. Persze ő azt hitte ez már olyan lesz, hogy "benne" vagyunk a filmben, de nem...

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nálam az avatar lesz a puding próbája :)

 

Még sosem néztem 3D-s filmet.

Ha van otthon ilyen zöld-piros szemüveged akkor a Youtube-on találsz jópár 3D-s prezentációt. :) Amelyiknél a felbontás is elég magas, nagyon jól kiadja a térhatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még sosem néztem 3D-s filmet.

Én már néztem egy madaras dokumentumfilmet Ausztriába, néztem a Hooligans klipjét, Star Wars AOTC-t 3D-ben (amit ügyes emberek készítettek el valahogy) és most a VV 3D-t. Sajnos egyiknél sem tudtam kiélvezni a technikát.

 

Viszont ha ez van és később ez lesz mindenhol én meg a hozzám hasonló emberek mit néznek majd? Ez kicsit zavaró. Mert pl. a süketeknek ott van a felirat, a vakok nem néznek úgy sem tévét, tehát az eddigi modernesítés nem okozott ilyen problémákat, de ez már igen...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha van otthon ilyen zöld-piros szemüveged akkor a Youtube-on találsz jópár 3D-s prezentációt. :) Amelyiknél a felbontás is elég magas, nagyon jól kiadja a térhatást.

 

Nekem van ilyen szemüvegem, nem is tudtam, hogy van tecsőn ilyen cucc. Na megyek megnézem, kipróbálom őket :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már néztem egy madaras dokumentumfilmet Ausztriába, néztem a Hooligans klipjét, Star Wars AOTC-t 3D-ben (amit ügyes emberek készítettek el valahogy) és most a VV 3D-t. Sajnos egyiknél sem tudtam kiélvezni a technikát.

 

Viszont ha ez van és később ez lesz mindenhol én meg a hozzám hasonló emberek mit néznek majd? Ez kicsit zavaró. Mert pl. a süketeknek ott van a felirat, a vakok nem néznek úgy sem tévét, tehát az eddigi modernesítés nem okozott ilyen problémákat, de ez már igen...

Phobos: a 3D még csak most bontogatja szárnyait. Úgy fejlődik, mint a 20-as évek végén és a 30-as években a színes és hangosfilm. Cameron új forradalami találmányát már letesztelték páran, és tényleg nagyon dicsérik, hogy majd ez lesz az igazi, ahol a 3D-s dolgok valóban működnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3D-s mozi kapcsán. ITT egy kiváló cikk. 1926-ban irta Hevesy Iván, aki az egyik első nagy filmesztéta volt hazánkban. Látszolag egészen logikusan elmagyarázza miért nem lesz soha siker a szinesfilm és a hangosfilm. És miért marad egyeduralkodó a régi néma fekete-fehér film. Tanulságos, pláne hogy mi már tudjuk mennyire nem jött be a számitása. Van egy olyan sejtésem hogy ez lesz a 3D film sorsa is. Egy darabig ugy tünik hogy csak egy alternativa, aztán mire észbekapunk már ez lesz az evidencia a filmesek számára. Talán.

 

Köszönöm Bomarr a cikket, nagyon tanulságos. Teljesen ez a helyzet most is. Sokan egy költséges alternatív megoldásnak tartják a 3D-t. A következő 5-10 év majd megadja a nyilvánvaló választ. A 3D a jövő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel Pesten kívül egy városban sem lesz elérhető számomra a 3D valszeg megyek fel, igen. Bár ki tudja, talán Debrecenbe felhúzzák az IMAX mozit, bár továbbra is tartom, hogy abban nem fogják játszani az Avatart (ahogy a Dark Knightot sem nyomták le...).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake: Én ezt értem, meg minden rendben van vele, a szememmel vannak gondjaim. Amíg nem jön el a hologramfilm, addig sajnos 3D-s mozik engem nem tudnak lázbahozni.

 

Maga a film nagyon pofás volt, én is azt mondom, hogy korrekt iparos munka horror volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake: Én ezt értem, meg minden rendben van vele, a szememmel vannak gondjaim. Amíg nem jön el a hologramfilm, addig sajnos 3D-s mozik engem nem tudnak lázbahozni.

 

Maga a film nagyon pofás volt, én is azt mondom, hogy korrekt iparos munka horror volt.

A Phillips már olyan 3D-s tévéket kreál, amihez szemüveg se kell. Idővel meg gondolom már a moziba se fog kelleni. Hiába van gond a szemeddel, el kell fogadni a tényt, hogy pár év, és a legújabb tévék és az összes mozi 3D-s lesz.

Marad akkor a könyvolvasás, mint hobbi :)

De viccet félretéve, a technika meg fogja oldani, hogy te is tökéletesen élvezd ezt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Fűrész filmekre én is kíváncsi volnék, de csak 1-szer nézném meg mindegyiket.

Nem is érdemes egynél többször megnézni, mert ami fordulat van benne, az elvész utána, és elveszti az érdekességét.

 

Nekem is van itthon piros-kék szemüvegem (valamihez adták régebben), majd talán kipróbálom én is.

Phobos, szerintem nem kell félned attól, hogy hamar kivesznek a 2D filmek a mozikból, még évtizedekig nem, akkor meg talán a mozizás nem is fog érdekelni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.