Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Tényleg csak nagyvonalakban ez a lényeg

Spoiler:

A Földön kezdődik az előzetes, amint Jake a lepukkant környéken, a lepukkant lakásában nézi a tévét, kapcsolgatja összevissza, mely unalmas hírekről szól tűzesetekről, lázadásokról ?Aztán a National Geographicon épp Pandoráról van szó, csodálatos képeket bemutatva a bolygóról. Majd egy hátborzongató narrátor hang hallatszik, mely azt mondja Jake-nek, hogy adni kéne egy esélyt egy új életre.

 

A következő snittben láthatjuk egy különös fickóval (kinek a hangját hallhattok a nyitó képsorokban) Jaket egy futurisztikus japán étteremben, aki azzal kecsegteti, hogy újra járhat, visszakaphatja a lábait (mivel tolószékben van )

 

 

Aztán hangulatos képsorok jönnek hatalmas űrhajókról, melyek csendben úsznak az űrben, újabb képsorok egy űrhajó belsejéről, közelről mutatva a hibernációs kamrákat, hasonlóképp mint az Alien filmben?

Majd egy következő jelenet egy hatalmas Nap szerű bolygóról, ami mellett elhalad az űrhajó, majd egy Szaturnuszhoz hasonló bolygót pillanthatunk meg a gyűrűivel, majd a kamera egy hold szerű planétára közelít feeligenesen?

Majd egy női hang megszólal: ?Lélegezz, lélegezz??aztán Jake lábai mocorognak a kamrában, ezalatt John Williams-es taktusok..

Majd hirtelen gyors képsorok, aztán egy női hang mondja, ?Nyisd ki a szemed? , láthatjuk ?avatarunkat? a kamrába. Pár felvillanás , képsorok kb ?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenni tudni pár szóban fordítani magyar? :lol:;)

 

Üdvözlök mindekit, ez az első posztom itt. Az Alfától omegág blog egyik szerkesztője vagyok, amit JakeSully megtisztelő módon be szokott linkelni pár helyre.

 

Ez a trailer leírás egyébként nem a várható első előzetesre vonatkozik, hanem egy állítólag hónapokkal ezelőtt készített, elvetett verzióra (a Marketsaw ezt is írja).

De én még a levétel után sem vagyok teljesen meggyőződve, hogy ez hiteles leírás, de azért itt van röviden magyarul:

Spoiler:

Jake Sully otthon nézi a TV-falát, a világ szörnyű híreiről, de aztán megpillantja a Pandorát, ami a hamg szerint az "élete lehetősége". Akövetkező jelenetben egy étteremben toborzók, ha minden igaz azt ígérik, hogy újra használhatja majd a lábait. Ezután egy nagy űrhajóban látjuk az Alien jellegű sztáziskamrákat, majd a hajó megérkezik lassan az Alpha Centauri rendszerbe, egy Szaturnuszszerű gyűrűkkel rendelkező bolygóhoz. Innen a kamera lassan a bolygó egyik holdjára fókuszál, ez a Pandora. Ezután azt látjuk, hogy Jake egy valószíbűleg avatar irányító kamrában fekszik. Majd ezután a sötétségből egy másik kamrából lassan kék fény szűrődik ki, egy női hang (ha igazi, akkor Sigourney talán) azt mondja: "nyisd ki a szemed". Ekkor az utolsó képként extra közeliben kinyílnak Jake na'vi avatarjának szemei.

Közben frissítési gondok lehettek, de az üdvözlés azért még érvényes. :D

Jake, küldtem itt egy üzenetet, kérlek olvasd el és ha teheted válaszolj.

Szerkesztve: - Tyrannum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy filmtechnikai érdekességet szeretnék nektek mutatni.

Egy új-zélandi cég aprópénzből forgatta ezt az animációs kisfilmet, amelyről egyenlőre csak trailer jelent meg, de nagyon feelinges. Hasonló mocap technológiával készült, mint az AVATAR! Láthatunk 3 kisfilmet az oldalon, ahol a színészek beöltözve mozognak a díszletek közt. Megfigyelhetjük, hogy komoly színészi játék is szükségeltetik ehhez, aztán az egészet átülteik egy virtuális világba.

Nagyon baba

http://www.poppyfilm.com/makingPoppy/motio...eVsFinalP1.html

Tehát itt a 3 így készült videó

 

A történet megtörtént esetet dolgoz fel. Az egyik új-zélandi író nagypapája sztorija. Az idő az első világháború, a német frontvonalak mögött. Két új-zélandi katona kalandja, akik drámai körülmények között próbálják túlélni a lehetetlent, és útjuk során egy harmadik szereplő életét szeretnék megmenteni...

A trailer megtalálható szintén az oldalon :lol:

Szóval hasonló módon készült az AVATAR is, így dolgoztak a na'vikat játszó színészek, mint Worthington vagy Zoe Saldana ;)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez valóban értékelendő, főleg, hogy saját kis alkotásról van szó, de ez nagyon messze van az Avatartól több téren is. Persze, még jó, hiszen az avatar 200 milliós film. :lol:

Itt "csak" a régóta használt motion capture-t használják, ez igazából önmagában már nagyon elterjedt. Viszont az arcjátékot semmilyen módon nem rögzítik, azt külön animálják. Az Avatarnak ez az egyik kulcsa hiszen a teljesen hihető karakterekhez fontos a mimika és minden apró rezdülés. A The Curious Case Of Benjamin Button már egy jó példa, ott viszont Brad Pitt arcjátékát egy külön stúdióban rögzítették és nem "élőben", mint az Avatar jeleneteinek forgatása közben. A másik pedig ugye a Volume, a virtuális stúdió, ami az operatőrnek és rendezőnek valós időben megmutatja, hogy nagyjából milyen lesz a virtuális díszlet és a szereplők, és ez szintén "élőben" óriási fegyvertény és lehetőség a filmkészítés terén. Aztán persze még a környezet végső renderje lesz érdekes, azon rengeteg múlik, de ha az animáció jó, az már félsiker.

Szerkesztve: - Tyrannum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos igen, az Avatarnál ennél fejlettebb cucc állt Cameron birtokában, az egész megvalósítás nagyságrendekkel jobban lesz ott megoldva..

Viszont ebben a lebútított kisfilmben megfigyelhető, hogyan működik alapjaiban ez a technika. :)

A másik pedig ugye a Volume, a virtuális stúdió, ami az operatőrnek és rendezőnek valós időben megmutatja, hogy nagyjából milyen lesz a virtuális díszlet és a szereplők, és ez szintén "élőben" óriási fegyvertény és lehetőség a filmkészítés terén.

 

Ez tényleg hihetetlen fegyvertény, Cameronnak így nagyon komfortos lehetett valós időben levezényelni a rendezést. Nagyon kíváncsi leszek a végtermékre :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát lassan tényleg az egész filmet felrakják. Ez már súlyos azért...
Szombaton beraktam egy Tube-os csatornának a linkjét amin keresztül néhány más részlettel együtt ez is elérhető lett innen.

 

Stallone nem sz*rozik.
Nekem ez a szitu Végképp eltörölni koppintásnak tűnik. Abban Schwarzenéger kapaszkodik így a repi ajtajában. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek:

 

Azt a szentségit.Húúúúúúha.Nem hittem volna.Ezt látni kell mindenkinek.

 

Na de kezdjük az elején.Sosem érdekelt egy Star Trek-film sem, sőt maga az univerzuma sem.Meg voltam nélküle.Máig.Ma még agyaltam is, hogy lehet hogy feleslegesen adok ki pénzt, és milyen hülye vagyok, hogy bevállaltam.Aztán moziba be, reklám stb Transzi-trailer és Angyalok és Démonok előzetes.Aztán elkezdődött a SCI-FI-FILM.Az elején csak ültem, próbáltam felfogni, hogy mi is van.A lényeg, hogy annyira magával ragadott a film, hogy úgy elment a két óra, hogy észre sem vettem.

Minden percét élveztem.

Részletezném.

 

Story:Zseniális.Nem írhatom le mert lelőném a poént.Minden klappol.Minden perce izgalmas(tényleg).Végre olyat láttam egy amerikai filmben amit nem vártam.Mert vártam egy jelenetet ami látványos és marha szép, de nem tették meg.És ezért különleges.

Spoiler:

A Goldengate-re gondolok.Ugye azt várta az ember, hogy a hídra zuhan a fúró maradványa.De nem.Hanem a tengerbe.Ez zseniális húzás volt.

 

Látvány:Az Ep3 óta nem láttam ilyen látványos űrjeleneteket egy filmben.Ahogy Oldie írta a kamera nagyon jó helyeken járkál.Érezni a feszültséget.

 

Karakterek:Nagyon eltaláltak.Mindegyik nagyon szimpatikus.Élvezet volt nézni ahogy a hajó legénysége csapatként küzd.A szinészek nagyon jól játszották szerepüket.Eric Banát alig ismertem meg.A csipkelődések nagyon tetszettek.

 

 

 

Ilyen jól rég szórakoztam filmen.Ha rajongó nem is lettem, a többi Star Trek-filmet is megnézem.Sőt szerintem a sorozatot is.

Nem bántam meg hogy elmentem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha bevállalod a többi filmet, azért készült fel, hogy mindegyik tök más (néha egymáshoz képest is, van, amelyik filozófikusabb, van, amelyik humorosabb, van, amelyik akciódúsabb), mint ez volt. És persze, van egy-két igen rossz is. Annak viszont örülök, hogy ez a film ennyire tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom Frenkie, bejött rendesen neked is az új Star Trek. :) Valahol tudtam azért, hogy nem fogsz az első öt perc után kimenekülni a teremből. :P

Amúgy Dzséjt jól mondja. Óvatosan kezeld az eddigi Trek filmeket és sorozatokat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most elfogott egy rossz érzés. A Star Trek fog a népnek jobban bejönni idén, Avatar meg olyan elmegy kategória :):P:P

Avatar nálam csak egyféleképpen lehet vesztes. Ha nem hozza azt amit az ember leszűrt a sok istenítésekből. Forradalmi így, forradalmi úgy.

Minimum az állam koppanjon ezek után a padlón. :P Ha nem, akkor maradnak a nyári sikerfilmek, élükön, meglehet éppen a Star Trekkel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sam Worthington interjú

Pár érdekes belőle:

-13 hónapig forgatták az AVATAR-t, jesszus :)

-Ebből 8-9 hónap csak a MoCap felvételekkel ment el, 4 hónap a live action forgatással

-Már látta a legutolsó verzióját a filmnek, de még azért sok minden nincs renderelve rajta. Tehát nyomni kell az iramit a vizuál effekt szakiknak!

- James Cameron már jó 5 éve csak ezen a filmen dolgozik. Akkor milyen lehet a végeredmény? Remélem egy mestermű!

- Amikor nézed majd a filmet, te tényleg elhiszed hogy Pandorán vagy, annyira reális az egész.

- 3D-ben is látott belőle dolgokat, és kb tisztára olyan volt mint ha Hawaiion forgattak volna, annyira durván valóságos volt.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.