Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nos, ezért kell angolul nézni, mert akkor hallod, amint az anyja azt mondja, hogy: "Danny, I told you to go to bed like your sister."

Vagyis magyarul: "Danny, mondtam hogy feküdj le szépen úgy mint a húgod."

Sajnos a hugica említése a magyar szinkronból valami csodás mód teljesen kimaradt, pedig az árulja el, hogy ő már lefeküdt aludni (az már más kérdés, miért nem jött elő, mikor a kedves papát vállon lőtték és mindenki kiabált, de lehet, hogy nem mert).

Erre gondoltam én is, de még csak feliratból se derül ki semmi.

 

Amúgy most mutatták az előzetesét, TV2 leadja a jövőhéten :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek az aavatar konceptek továbbra is összelopkodott cuccoknak tűnnek. Semmi újdonság vagy kreativitás. :yeah: Remélem nem ez fogja jellemezni a filmet.

 

A CGI és a motion capture technológia valamint a 3D miatt lesz korszakalkotó állítólag. Cameron mestere a feszültségkeltésnek, jó karaktereket kreál, valamint a sztorit is jól felépíti. A film után az ember nem azon fog agyalni, mit honnan lopott :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A CGI és a motion capture technológia valamint a 3D miatt lesz korszakalkotó állítólag. Cameron mestere a feszültségkeltésnek, jó karaktereket kreál, valamint a sztorit is jól felépíti. A film után az ember nem azon fog agyalni, mit honnan lopott :D

Nekem kevés a technológia. Ha egy Kashyyyk háttér elé rakott Mátrix cuccost kell néznem, azt nem menti meg semmilyen 3D -s cumó. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem kevés a technológia. Ha egy Kashyyyk háttér elé rakott Mátrix cuccost kell néznem, azt nem menti meg semmilyen 3D -s cumó. :yeah:

Valahogy így vagyok per pillanat ezzel én is. Még a 3D megjelenéssel se érezném korszakalkotónak a filmet. De majd mozgóképnél meglátjuk. :D Nekem minden esetre gyanús a sok áll-leesés azok részéről akik már bepillantást nyerhettek a film bizonyos részeibe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Gépek lázadásában részben ilyenért akadtak ki a fanatikusok. Mi az hogy már a T-X a bőrével analizál ( oks, ott a nyelvével). Erre föl, tessék!

Pedig hát logikus, hiszen eleve a T-1000-es és a TX azt tudja csak lemásolni, amivel fizikai kontaktusba kerül. A TX-nél ez tovább bővült arra, hogy DNS tesztet tud végezni, és az miért ne lehetne éppen a nyelv, ha már az embert szimulálja. Nekem inkább az a fura abban a jelenetben, hogy honnan voltak meg a TX DNS mintái olyan emberekről, mint Kate vagy éppen John.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig hát logikus, hiszen eleve a T-1000-es és a TX azt tudja csak lemásolni, amivel fizikai kontaktusba kerül. A TX-nél ez tovább bővült arra, hogy DNS tesztet tud végezni, és az miért ne lehetne éppen a nyelv, ha már az embert szimulálja. Nekem inkább az a fura abban a jelenetben, hogy honnan voltak meg a TX DNS mintái olyan emberekről, mint Kate vagy éppen John.

Szerintem begyűjtött mintákból. Ne felejtsük ehhez elég egy hajszál is. A föld alatti csatornák meg gondolom tele lehettek velük a jövőben és azokat bárki begyüjthette, hogy aztán a T-X-be táplálják. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még mindig nem hiszem, hogy ezek valódiak.

Ahogy olvastam ez még egy 2007 elején készült látványterv. Egy tervező kretálra , az ő agyszüleménye, gondolom ilyen rajz több 100 vagy 1000 született, ami Cameronnak nyújt segítséget.

Azóta ezer dolgot változhattak rajta, meg CGI-vel eleve kékes, lilás bolygót kéne kreálni, mint a forgatókönyvbe.

 

Viszont ezek a repülő szárnyas dögök szerepltek a sztoriba. Meg ez a helikopter is egyedi így elsőre, de CG-vel csak jobb lesz :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy így vagyok per pillanat ezzel én is. Még a 3D megjelenéssel se érezném korszakalkotónak a filmet. De majd mozgóképnél meglátjuk. :yeah: Nekem minden esetre gyanús a sok áll-leesés azok részéről akik már bepillantást nyerhettek a film bizonyos részeibe.

Ezek között (mind?) nyilván van némi túlzás, aki bekajálja, az meg is érdemli, hogy aztán pofára essen. És James Camerontól én túl sok eredetiséget sem várok, mivel a filmjei vagy már egy elkezdett történet folytatása (Aliens), vagy egy össze lopkodott, kétszer is elmesélt történet (Terminator 1-2), vagy könyvfeldolgozás (A mélység titka), vagy remake (Két tűz között), ne adj isten valós történet (Titanic). A csávóban tényleg csak az a jó, mint Lucasban, hogy a sok lopkodásból tud valami baromi jót gyúrni, aminél nagyon sokat ad a látvány (Terminator, Ailiens, Titanic, Két tűz között, Mélység titka, mind látványfilm elsősorban), és az akció. Meg jók a karakterei. Az Avatarral szemben is ez a felállás: a történet már tuti, hogy az Aliens, a Star Wars és a Star Trek keresztezése lesz. Mindezt majd nyakon önti baromi sok akcióval és látvánnyal, meg jó karakterekkel, aztán szevasz. Az Avatar semmivel sem lesz több vagy jobb, mint előző alkotásai. Aki többet vár, garantáltan csalódni fog.

 

Szerintem begyűjtött mintákból. Ne felejtsük ehhez elég egy hajszál is. A föld alatti csatornák meg gondolom tele lehettek velük a jövőben és azokat bárki begyüjthette, hogy aztán a T-X-be táplálják. :D

És Skynet pontosan tudta, Kate és John melyik bunkerben fordult meg, melyik hajszál, vagy sejtmaradvány az övé, és külön ezért küldött terminatorokat bunkerekbe, hogy keressenek hajszálakat. Valahogy ez kicsit sánta. Ha Skynet hajszálat akart volna szerezni Johntól, a Termiantorai a fejet is vitték volna mellé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért csínján bánok én is az ilyen infókkal, de valahol reménykedik az ember, hogy igazak a híresztelések. :yeah:

 

A mintákhoz nem tudok mást gondolni.

Remény? A' meg mi? Valami étel? Sosem hallottam róla :D Majd ha transzba esve jöbök ki a moziból, akkor fogok hinni az ilyenekben. Addig meg legalább van mit olvasni :P

 

Nekem van még egy ötletem a DNS szkenre: az írók nem teljesen gondolták át ezt az apróságot :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm Dzséjt a listát. Én ma néztem meg úgy 5 év után az 1-2. részt, holnap jön a 3... hát mit ne mondjak, nagyon feelinges. Alig várom a négyet!

Szívesen :yeah:

A T1-re és 3-ra is ráférne egy ilyen bővítés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huu most elképzeltem, amikor az AVATAR végi epikus csatában a na'vik állnak vesztésre, és az a sok elkeseredett arc körbenéz, a sok halott na'vi társuk láttán összeomlanak

De aztán Jake erőt ad nekik, és minden jóra fordul :yeah:

 

Bizsergetős zene, remélem ilyesmi lesz akkor, Oldie ez neked is megfelel? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake! Ezért most nem szerettem volna külön regisztrálni a Hardwired fórumába (de örülök, hogy már ott is jelen van a blog ;) ) de a legutóbbi Ain't It Cool összefoglaló, amit belinkeltél, ebben a mondatban teljesen hibás: "He also said that the CG special effects aren?t necessarily revolutionary..." Ilyesmi egyáltalán nem hangzott el, de leírom mi az a hasonló dolog amivel az író összekeverhette.

Amit nem írtam bele a saját összefoglalómba, pedig gondoltam rá, az az arra vonatkozó kérdés, hogy mit érez a filmiparban kiváltott esetleges forradalomról, amit az Avatar technológiája indíthat el. Erre mondta azt, hogy nem hiszi, hogy olyan szempontból forradalmi lesz a film, hogy ezután mindenki motioncapture-t fog használni. Mert most még túl drága és bonyolult eljárás, sok film egyszerűen nem engedheti meg magának és nincs is rá szüksége.

Tehát csak ennyi, meglepő módon ezt félreértette az angol anyanyelvű cikkíró, de szerintem a technikai rész zavarhatta meg (nem én értettem félre, ebben biztos vagyok). Emiatt mondjuk bizonyos fenntartásokkal kell olvasni annak a cikknek a többi részét is.

Szerkesztve: - Tyrannum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem azért még lenne kérdésem a T2-höz... például mesélhetnének arról, hogy hogy sikerült a T101-eset és a T1000-eset visszaküldeni az időben azt követően, hogy az időkapszula, Reese szavaival élve, megsemmisült. Mert az egyértelmű, hogy a T1000-es az első visszaküldés után indul útnak, hiszen modernebb, mint Schwarzi, szóval ezek szerint vagy volt még másik időkimozdító egység, vagy rendbe hozták az előzőt, azért kíváncsi lennék, melyik.

 

A másik meg egy észrevétel. Úgy gondolom, hogy az első visszaküldés semmiképp sem változtatta meg a múltat, hiszen Connor apja mindig is Reese volt, úgyhogy ez a visszaküldés nem alternatív jövőt produkált, hanem önbeteljesítést, azaz Connor csakúgy születhetett meg, hogy visszaküldte Reese-t, és mivel megszületett, ezért vissza kellett küldenie.

 

Viszont úgy hiszem, hogy egy adott univerzumban csak egyféle időutazás létezik. Azaz vagy minden időutazás önbeteljesítő, vagy pedig új alternatív idősíkot létrehozó, de a kettő együtt szerintem nem megy. Hiszen miért épült volna be az "eredeti" jövőbe Reese visszaküldése és a T101-es Connor védő visszaküldés miért nem? És ezért lenne fontos tudni valamit a második visszaküldés körülményeiről, mert esetleg az magyarázhatná a két visszaküldés közti különbséget.

 

Alternatív megoldásként sosem volt 97-es ítélet napja és Miles féle chip, ezeket a dolgokat csak Connor betanította Reese-nek, (apró módosításokkal), illetőleg beprogramozta Schwarzinak, mivel ő maga is ezeket hallotta kicsiként (illetve az anyja felnőttként). Ennek ellentmond, hogy a T1000-es is ellátogat Miles lakására, aminek csak akkor van értelme, ha a jövőben Miles kulcsfontosságú lesz, ami szintén csak a mese részét képezné Connortól eszerint a teória szerint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem azért még lenne kérdésem a T2-höz... például mesélhetnének arról, hogy hogy sikerült a T101-eset és a T1000-eset visszaküldeni az időben azt követően, hogy az időkapszula, Reese szavaival élve, megsemmisült. Mert az egyértelmű, hogy a T1000-es az első visszaküldés után indul útnak, hiszen modernebb, mint Schwarzi, szóval ezek szerint vagy volt még másik időkimozdító egység, vagy rendbe hozták az előzőt, azért kíváncsi lennék, melyik.

Erre két lehetséges magyarázat van:

1. A T2 könyvben lévő, ami szerint az első T-800-ast követte a T-1000-es (ez amúgy még prototípus volt). Majd azt követte Kyle, őt pedig a második 800-as. És Johnék csak eztán semmisítették meg az időgépet. Reese pedig nem tudott a két másik terminatorról, csak annyit, hogy miután ő átmegy, elpusztítják a gépet.

2. Már a T1-ben is történet némi időmódosítás. Erre apró jelek utalnak (mások meg arra, hogy nem), aminek egyik következménye, hogy Johnék nem tudták elpusztítani az időgépet.

 

A másik meg egy észrevétel. Úgy gondolom, hogy az első visszaküldés semmiképp sem változtatta meg a múltat, hiszen Connor apja mindig is Reese volt, úgyhogy ez a visszaküldés nem alternatív jövőt produkált, hanem önbeteljesítést, azaz Connor csakúgy születhetett meg, hogy visszaküldte Reese-t, és mivel megszületett, ezért vissza kellett küldenie.

És a Skynet is. Viszont van néhány apróság, ami arra utal, hogy mégis volt némi változás, pl. Kyle a Skynetet az első részben még védelmi komputerek által alkotott rendszernek írt le, míg a T2-ben már egyetlen fejlett processzor által vezérelt számítógép a Skynet (a T3-ban meg már csak egy program). Vagy éppen Kyle még arról beszél, hogy a Skynet önhatalmúlag döntött az emberiség megsemmisítéséről, míg a T2-ben a 800-as szerint Skynet csak arra reagált, hogy az emberek le akarták kapcsolni, mikor pánikba estek. Illetve a tény, hogy a T2-ben már van egy fejlettebb gép, meg, hogy erről John már nem szólt semmit, pedig azért lehet, nem ártott volna figyelmeztetni az anyucit, hogy nem lesz vége annyival, ami a T1-ben lezajlott. Persze az ellenkezőjére is vannak jelek, mint, hogy John sokat haverkodott Reese-el, odaadta az anyja képét, bár ezek olyan véletlenek is lehettek, amik végül oda vezettek, ahova, és eredendően nincs kapcsolat Reese és John között, és ez is csak egy időmanipulálás terméke.

 

Viszont úgy hiszem, hogy egy adott univerzumban csak egyféle időutazás létezik. Azaz vagy minden időutazás önbeteljesítő, vagy pedig új alternatív idősíkot létrehozó, de a kettő együtt szerintem nem megy. Hiszen miért épült volna be az "eredeti" jövőbe Reese visszaküldése és a T101-es Connor védő visszaküldés miért nem? És ezért lenne fontos tudni valamit a második visszaküldés körülményeiről, mert esetleg az magyarázhatná a két visszaküldés közti különbséget.

Az biztos, hogy a Terminator filmek a párhuzamos idősíkra épülnek, hiszen a T2 vége lehetetlen lett volna. A háborúnak csak akkor és abban a formában szabadott volna bekövetkeznie, ahogy eredetileg elrendeltetett, hogy a visszautazók is ugyanazok legyenek, ugyanazokkal az élményekkel és lehetőségekkel (elvégre más jövőből más élményekkel gazdagodott emberek térnek vissza, mint pl. Reese, aki már egy más történettel fog előállni, ezért nem ugyanaz az ember).

 

Alternatív megoldásként sosem volt 97-es ítélet napja és Miles féle chip, ezeket a dolgokat csak Connor betanította Reese-nek, (apró módosításokkal), illetőleg beprogramozta Schwarzinak, mivel ő maga is ezeket hallotta kicsiként (illetve az anyja felnőttként). Ennek ellentmond, hogy a T1000-es is ellátogat Miles lakására, aminek csak akkor van értelme, ha a jövőben Miles kulcsfontosságú lesz, ami szintén csak a mese részét képezné Connortól eszerint a teória szerint.

Plusz ebbe végképp bekavar a T3.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Reese-zel kapcsolatos dolog azért fura, mertha Connor megváltoztatja a múltját Reese visszaküldésével, ezzel gyakorlatilag teljesen más ember lesz a visszaküldés után, hiszen eredetileg nem Reese volt az apja. Úgyhogy én ebben erősen kételkedek. Szerintem a kép elég egyértelmű utalás, mi másért adta volna oda Connor az anyjáról? Nyilván mert tudta, hogy ő az apja. Ezeket az apró változásokat én nem figyeltem meg. Kifejtenéd bővebben ezt? (amit lentebb is írtál kicsit részletesebben - a Skynet történetét).

 

De a párhuzamos idősíkokat kiküszöbölhetjük, ha az eredeti történet Reese-től csak egy mese volt, amit Connor adott a szájába azért, mert anno ő is ezt hallotta tőle...

 

Viszont mivel Connor nem szólt a második terminátorról (aminek egyrészt filmes magyarázata van gondolom, még nem tudták, lesz-e folytatás) egyértelműen arra utal, hogy a második visszaküldés már múlt módosító volt, az elsőről viszont továbbra is tartom, hogy nem, de meggyőzhető vagyok ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Reese-zel kapcsolatos dolog azért fura, mertha Connor megváltoztatja a múltját Reese visszaküldésével, ezzel gyakorlatilag teljesen más ember lesz a visszaküldés után, hiszen eredetileg nem Reese volt az apja. Úgyhogy én ebben erősen kételkedek. Szerintem a kép elég egyértelmű utalás, mi másért adta volna oda Connor az anyjáról? Nyilván mert tudta, hogy ő az apja. Ezeket az apró változásokat én nem figyeltem meg. Kifejtenéd bővebben ezt? (amit lentebb is írtál kicsit részletesebben - a Skynet történetét).

Hát, ha a párhuzamos világok állását nézzük, akkor az a John Connor mit sem változott, csak egy másik alternatívája jött létre. De már eleve sok változás történt, ez a John már nem lehet az a John, aki először elküldte Kyle-t, bár igaz, hogy az nem azon a Johnon múlt, hanem az alternatív Johnon (na ezt a mondatot bogózzuk ki ;) ). De igaz, a kép az, ami elgáncsolja a teóriát, mert a "csak úgy odaadta" felvetés lehetne még lehetőség, ám az gyenge lábakon áll.

Viszont a hazugságok is meredekek, hiszen az azt jelenti, hogy a T1-től a 3-ig minden úgy alakult, ahogy az kell. De akkor már ott van az, hogy eredetileg az első négyest is 2032-ből küldték, és az is hazugság, hogy John meghalt, meg az egyebek. Túlságosan részletes hazugságot kellett volna felépíteni, főleg a T2-3 esetében. Pláne, hogy a T3-ban már a Skynet is sikeresen manipulálja az időt azzal, hogy megöli John négy segítőjét is.

Sőt, van még egy lehetőség arra, miért volt a T1-ben is időmanipulálás, a T2-ben is és a T3-ban is, vagyis az aktuális filmek miért csak az előzőek szerint alakultak úgy, ahogy (ergo: John apja Reese lett, nem más). A védelmezők nincsenek képben. A T1-ben Kyle nem tudja, hogyan néz ki a behatoló, pedig John, mármint elméletben a 2029-es Johnnak tudnia kéne, hiszen a T2-ben egy pont ugyanolyannal találkozott. Akkor miért nem írta le Reese-nek, hogyan fog kinézni (ezt pedig pláne kiüti a TS)? Hatalmas kockázatot vállalt azzal, hogy Kyle tudatlanul ment oda, és meg kellett várnia, míg a 800-as rááll Sarah-ra. A T2-ben szintén meg van ez a gubanc. Ha a 2029-es John már korábban átélte azt az eseményt, hogy találkozott 1994-ben két terminatorral, miért nem mondta el a T-800-asnak, hol találja őt meg. Miért vállalta a lehetőséget, hogy esetleg a T-800-as elkésik.

És mivel a T-800-assal való találkozás kulcsfontosságú volt abban, hogy minden máshogy alakult (vagyis felrobbant a Cyberdine), ami az alternatív jövőben nem következett be, ez is arra utal, hogy a 2029-es John sosem találkozott a múltban Terminatorokkal (az első alternatívának az anyja se, a másodiknak az anyja igen, de ő nem, a harmadik alterntaíva meg a T-850-es/TX kombóval nem).

És még itt vannak Kyle szavai is. A Skynet-ről végig többesszámban beszél, vagyis gépek hálózata, rákapcsolva mindenre. Ezek lettek végül túl okosak és döntöttek az emberiség kiirtásáról. A T2-ben már a Skynet ugye egyetlen processzor által hajtott számítógéprendszer, amit főleg repülőgép vezérlésére terveznek (a T-800-as is azt mondja, hogy a B2-es bombázókat szerelték fel vele, és a kibővített verzióban Dyson is azt állítja, hogy majd utasszálító gépeken fog szolgálni, aki nem hibázik). És míg a T1-es jövőben a Skynet hálózat mindenre rá volt kapcsolva, a T2-ben csak a B2-eseket irányította, és az okozta a problémát, hogy kizárta az embereket a katonai döntésből, miközben az általa irányított B2-esek atomtöltetekkel voltak felszerelve. Ekkor le akarták kapcsolni, mire a Skynet ellenségnek nyilvánította az egész emberiséget. Tehát Kyle elmondása és a T-800-as meséje alapján az jön le, hogy a T1-ben felbukkant T-800-as roncsai miatt a Skynet egy teljesen más irányba fejlesztett MI-t takar (illetve, más irányba fejlődött a T2 eseményei miatt is).

És van még egy apróság. Kyle azt mondja, hogy John neki arról mesélt, hogy a háborúig bújkáltak az anyjával, vagyis elméletben '85-től '97-ig. A T2-ben viszont Sarah-t elkapták '94 előtt és ha nem jelenik meg a két terminator, '97-ig ott is marad, és talán meg is hal az Ítélet napjakor.

Persze mindez a képen túl is sántít egy ponton. Kyle azt mondja, hogy Sarah már gyerekként tanította Johnt harcolni, szervezni,és ez speciel így van a T2-ben is. Miért tanította volna ilyenekre, ha mit sem tud a háború eljöveteléről? Persze, ehhez hozzátehetjük kiskapunak, hogy nem tudjuk, hogyan alakult volna Sarah élete, ha Kyle és a 800-as nem tipeg be az életébe. Mert ez a történet akár egy bűnöző életvitelére is igaz lehetne.

 

A Reese-zel kapcsolatos dolog azért fura, mertha Connor megváltoztatja a múltját Reese visszaküldésével, ezzel gyakorlatilag teljesen más ember lesz a visszaküldés után, hiszen eredetileg nem Reese volt az apja.

Mondjuk ez azzal kiiktatható, ha a 2029-es John nem számol a lehetőséggel, hogy majd a derék katonája csinálja fel a mamát :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek után bennem csak egy kérdés merül fel:

 

Vajon mit evett Max aznap reggel amikor a T-1000-es kicsinálta, illetve mit ehetett volna he nem csinálja ki?

:P

 

Dzséjt, azért nyugtass meg, hogy legalább te érted, hogy mit írsz le. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.