Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Amúgy miről szól ez az avatar film? Mert nekem a trailerböl nem esett le. :)

Túl sokat nem tudunk a sztoriról, de azt is főleg Jake, majd felvilágosít :) Se hivatalos képek, se más hasonló, csak az tuti, hogy decemberben, talán 17-én jön, és nagyon várós 3D hiperszupernek titulált lesz :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aliens+Starship Troopers+Dűne+Star Trek+Star Wars=Avatar

Erről szól a film :)

Aliensből van a kolónia és a gonosz cég (Weyland Yutani Crp.-RDA Corporation). És a rakodógép keménycsávó öcsikéje mellett sem lehet elmenni.

Starship Troopersből a hadsereg és az idegenekkel folytatott háború (tudom, hogy az Aliensben is ez volt kisebb léptékben, de Cameron az Aliens katonai alapjait a Starship Troopersből "lopta"... nem a filmből, hanem a könyvből, mielőtt valaki beleköt :) ).

Dűnéből van a "külvilági összefogása az őslakosokkal" motívum (Paul-Fremen, Jake-Na'vi), illetve a különleges és űrutazásban fontos anyagot tartalmazó bolygó (Arrakis-fűszer; Pandora-Unobtanium). Illetve a játékból kikerült épeken egy ornitopterre hasonlító repcsi látható.

Star Trekből van a világegyetem felfedezése és a problémák áthidalása tudományos megközelítéssel (avatarok), illetve a dilemma, hogy van-e jogunk beleavatkozni egy másik civilizáció életébe, hogy kizsigereljük a bolygójukat.

Star Warsból vannak a fantasy motívumok (bár valószínűleg a részüket a Dűnéből emelte át Lucas, talán tudtán kívül, mert a Star Wars maga is építkezik a Dűnére, lásd Tatooine és a fűszercsempészet).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aliens+Starship Troopers+Dűne+Star Trek+Star Wars=Avatar

Erről szól a film :)

Hehe a poén az, hogy az E3-as rendezvényen Cameron saját elmondása szerint az ötleteit Edgar Rice Burroughs összes kalandkönyvéből merítette, főleg John Carter of Mars regénysorozatból. Szóval azok a klasszikus kalandfilm elemek táplálják a saját filmjét, mint Burrogsh irományait. Mellesleg ez az író írta ugye a Tarzan köteteket is. Egyik kedvenc olvasmányom az eredeti Tarzan a majomember , de ez csak érdekességképp mondtam :)

 

Ami még meglepő, az Avatar másik producere , Jon Landau csak így jellemezte a filmet: Pocahontas találkozik a Farkasokkal táncolóval. :P Asszem ez minden elmond, mire lehet számítani.

Tehát nem szégyellik bevallani, honnan merítették az ötleteiket. Loptak, na és? Ha jól áll össze a film minden szempontból, a kutya nem fog ezen rágódni, csak aki imád kötekedni.

 

Hű, már alig várom amikor a fikagépek, jönnek a fröcsögéseikkel, hogy "Né má'! Hogy ez mekkora koppintás!"

Külföldi fórumokon állandóan azzal jönnek, hogy ez biza Mátrix rip off. Csak mert a főhősünk agyára is rákapcsolnak egy szerkezetet, és a tudata egy másik önmagába vándorol. Na most emiatt, már ezzel vádolják a filmet :)

Cameron 1995-ben megírta a sztorit, Mátrix gondolata valszeg akkor még fel se vetődött senkiben..

Egyébként is Cameron megmondta, semmi köze a Mátrixhoz, itt egy biológiai hibrid földönkívüli testbe irányul az ember tudata, nem egy virtuális világba.

Magyarán ez nem Mátrix rip off!

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy a Predators erről fog szólni.

 

Spoiler:

A legújabb pletykák szerint ugyanis maga a Predators az első rész után játszódik majd és az eredetileg Schwarzenegger alakította Alan "Dutch" Schaefer áll majd a sztori középpontjában, akit egy csapat Ragadozó elfog és elvisz egy olyan bolygóra, ahol több bolygó Predator-gyilkosaival kell, hogy összecsapjon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aliens+Starship Troopers+Dűne+Star Trek+Star Wars=Avatar

 

Star Warsból vannak a fantasy motívumok (bár valószínűleg a részüket a Dűnéből emelte át Lucas, talán tudtán kívül, mert a Star Wars maga is építkezik a Dűnére, lásd Tatooine és a fűszercsempészet).

Hehe, ez jól van megfogalmazva, ez így nekem eszembe sem jutott :)

 

No meg a Dűnében van a megváltószerű fickó (Paul) meg ugye a párja belehal a fiú-lány ikreik születésébe, stb., aki aztán meglép (mások szemében meghal) a színről, mint ... á, hagyjuk a többit :) Ha már előjött a Dűne-párhuzam :D

 

Hehe a poén az, hogy az E3-as rendezvényen Cameron saját elmondása szerint az ötleteit Edgar Rice Burroughs összes kalandkönyvéből merítette, főleg John Carter of Mars regénysorozatból. Szóval azok a klasszikus kalandfilm elemek táplálják a saját filmjét, mint Burrogsh irományait. Mellesleg ez az író írta ugye a Tarzan köteteket is. Egyik kedvenc olvasmányom az eredeti Tarzan a majomember , de ez csak érdekességképp mondtam :P

Olvastam ezeket a regényeket, de momentán ezek sem jutottak eszembe, mint "elődök". Viszont nagyon jók voltak, szóval ha ilyen elemekből épül az Avatar, tuti jó lesz :D

Nekünk meg is van itthon egy rakat Tarzan-könyv az írótól :D Kölökkoromban sokat vett anyu :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Michael Bay szerint motion captures filmet (Avatar) semmi pénzért nem csinálna.

"I think it gives the actors so much more to play with when there's real stuff happening on set," he noted. "The only good thing for CG with directors is that whatever your mind imagines you can pretty much do."

http://www.digitalspy.co.uk/movies/a160223...ure-movies.html

 

Ááh mert az jobb, ha Shia meg Megan Fox pálcikafigurákhoz beszél forgatás alatt (lásd Transformers) :) :)

Bay nagyon okosnak képzeli magát.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ááh mert az jobb, ha Shia meg Megan Fox pálcikafigurákhoz beszél forgatás alatt (lásd Transformers) :) :)

Bay nagyon okosnak képzeli magát.

Bayről a minap írtam egy kisebb cikket az SFportalon (nem sokár olvasható), akkor még kiábrándítóbb dolgot mondott, mármint neked kiábrándító. Kapaszkodj: a 3D technológia szerinte csak parasztvakítás.

Amúgy meg, fiam, pálcikafigurák? Igen, azok vannak ott, hogy a szereplőknek meglegyen a viszonyítási alapja. De szerinted a robotok mi a túróval lettek mozgás-animálva, ha nem motion capture-ral? Ott van feketén-fehéren a DVD extráján, amint a színészek eljátszották a robik küzdelmét (szívtam is a fogam, amiért olyan csúnyán megcsonkították pl.: a Bumblebee vs Barricade harcot, mert Bumblebee-nek frankó kapuérás stílust csináltak). És ezt, hogy a színészeknek kell a viszonyítás, Bay is mondja a cikkben. És ebben igaza van, még Lucas is adott viszonyítási pontokat a szereplőknek, akkor is, amikor ott sem lévő CG figurákkal kellett játszaniuk.

És még jó, hogy Bay a Beawulf, meg Avatar-féle filmekről beszélt, és nem a technológiáról, amik forgatási módszere távolról sem hasonlítható össze, szóval nem tudom, mire fel a szemforgatásod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bayről a minap írtam egy kisebb cikket az SFportalon (nem sokár olvasható), akkor még kiábrándítóbb dolgot mondott, mármint neked kiábrándító. Kapaszkodj: a 3D technológia szerinte csak parasztvakítás.

Amúgy meg, fiam, pálcikafigurák? Igen, azok vannak ott, hogy a szereplőknek meglegyen a viszonyítási alapja. De szerinted a robotok mi a túróval lettek mozgás-animálva, ha nem motion capture-ral? Ott van feketén-fehéren a DVD extráján, amint a színészek eljátszották a robik küzdelmét (szívtam is a fogam, amiért olyan csúnyán megcsonkították pl.: a Bumblebee vs Barricade harcot, mert Bumblebee-nek frankó kapuérás stílust csináltak). És ezt, hogy a színészeknek kell a viszonyítás, Bay is mondja a cikkben. És ebben igaza van, még Lucas is adott viszonyítási pontokat a szereplőknek, akkor is, amikor ott sem lévő CG figurákkal kellett játszaniuk.

És még jó, hogy Bay a Beawulf, meg Avatar-féle filmekről beszélt, és nem a technológiáról, amik forgatási módszere távolról sem hasonlítható össze, szóval nem tudom, mire fel a szemforgatásod.

 

Ácsi Dzséjt, nem azt írtam hogy motion capture technikát nem szereti, hanem olyan filmet nem forgatna soha. :) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ácsi Dzséjt, nem azt írtam hogy motion capture technikát nem szereti, hanem olyan filmet nem forgatna soha. :) :)

Jó, mégis a technikát vetetted össze a filmmel... mi köze a pálcikaembereknek a motion c. filmek forgatásának módszereihez. Kb annyi, mint a modellkészítésnek a színészek arcjátékához. Meg aztán akkor mi van, ha Bay nem forgatna olyat. Nagy ügy, én sem. Most akkor ránk szakadnak a harcilibák? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.