Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szerintem akit még Pandora csodálatos látványvilága se tud elvarázsolni, és megírja hogy pocsék értékelhetetlen alkotás, az kórosan depressziós,vagy annyira beleszürkült a 21. századi szürke tecknokrata világba, hogy még az se dobná fel, ha Jézus szállna le a mennyből és körutazásra invitálná a Föld körül.

 

Mert aláírom, a sztoriba bele lehet kötni, azt lehet piszkálni, de a világ ami ráadásul 3D-ben tárul elénk, az a varázslat ami átjön a filmvásznon, és ennek ellenére az ember úgy nézi, mintha savanyú tej lötyögne a szájában, az már annyira nem hisz a mesékbe, és annyira peszimista életunt lehet, hogy sajnálom :)

 

Nem vagyunk egyformák. Bár én is nehezen fogom fel, hogy mi unalmas van Pandora élővilágában pl. Nekem izgalmas, és tényleg elmennék oda, ha létezne. Talán pont azért is kedveltem meg ennyire Grace karakterét - még a cigizését is elnézem! - Nekem már túl sok a negítív utópia - főleg mert nagyon hasonlít amit a filmen meg amit valóságban látok. Jó lenne hinni, hogy létezik valahol egy ennyire "tiszta" világ. Biztos vagyok benne, hogy nem tökéletes, de valahogy nem is affele fejlődik, mint ahol mi tartunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előbb néztem, hogy magos oldalon letiltották és sok helyen törölték az Avatar torrentekhez tartozó hozzászólásokat (mielőtt bárki megszólal, nem fogom leszedni, csak érdekelt, ott miket írnak az emberek), mivel nagy vita volt abból, hogy sokan beírták, csak moziban érdemes megnézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak is megvolt azért a maga haszna, a vágás során Cameron 40 fokos lázban rémálmodott, és lőn belőle Terminátor :)
Jaja tudom. Pár hónapja a Reflektoron debütált egy Terminatorról szóló doksifilm és erről is szó van benne. Fel is vettem videjóra. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó doksi film lehet :) A lent említett újságban olvastam erről is :)

 

Márti, Ortis mailjére küldöm a zenéket majd, mert neki van gmailje :)

 

OKK, TÖKKÉLETES! :D

THX :D

 

Már jött is egy! :D Cuppancs!

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lent említett újságban olvastam erről is :)
Azt én is olvastam. Jó az a cikk de nem mondanám hogy sok újat fedeztem fel benne Jimbóról.

Amúgy már régóta nem veszek filmes újságokat. Ezzel a számmal is úgy találkoztam hogy az Avatar után unokatesóméknál húztam meg magam és náluk előkerült.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A napokban megnéztem a Képletet és hát... jobbat vártam azért. Azt hittem, hogy a kislány valami jó kis matekos képletre jött rá, amivel meg lehet jósolni a jövőt, de nem :)

Ebből is egy gagyi UFO-s sztori lett és most sem értem, mitől tudta a tragédiákat megjövendölni.

Szerintem marha jó kis film lett. Igaz, az idegenes témát esetleg jobban is kifejthették volna, de a lényeg átjött a végére. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OKK, TÖKKÉLETES! :)

THX :)

 

Már jött is egy! :D Cuppancs!

Szívesen :D

 

Azt én is olvastam. Jó az a cikk de nem mondanám hogy sok újat fedeztem fel benne Jimbóról.

Amúgy már régóta nem veszek filmes újságokat. Ezzel a számmal is úgy találkoztam hogy az Avatar után unokatesóméknál húztam meg magam és náluk előkerült.

Nekem igen, mert a neten nem olvasgatok filmes infók után, csak itt a fórumon olvasok el, amit írtok :D Ezt az egyet szeretem nagyon kézbe venni, a mozis újságot, de abból is csak egyet :D Jó cikkeket közöl és sok helyen egyezik az ízlésemmel :D

 

Szerintem marha jó kis film lett. Igaz, az idegenes témát esetleg jobban is kifejthették volna, de a lényeg átjött a végére. :)

Úgy alapból nem jött be a film a téma miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő is olyan, mint Karrde húga: anti-sci-fi-fan.

Tesóm az ep3 kivételével látta az összes SW-t is, kénytelen volt, de az utolsó film azóta is kimaradt nála :) Pedig hányszor szekáltam, hogy legalább ezt nézze meg :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tesóm az ep3 kivételével látta az összes SW-t is, kénytelen volt, de az utolsó film azóta is kimaradt nála :) Pedig hányszor szekáltam, hogy legalább ezt nézze meg :)

Ezt szóról szóra ugyanígy én is elmondhatom. :) Az enyém is csak az ep3-at nem látta eddig, és mindig, mikor nézem, nógatom, hogy ő is nézze.

 

Kölcsönadjam az enyémet? :D

Ha volnál oly kedves :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt szóról szóra ugyanígy én is elmondhatom. :) Az enyém is csak az ep3-at nem látta eddig, és mindig, mikor nézem, nógatom, hogy ő is nézze.

 

Valahonnan dereng, hogy húgoddal együtt néztétek a King Kongot moziba, és tetszett neki. Nos ha az tetszett neki, szerintem ezt imádni fogja.

Az Avatart inkább reklámozd számára mesefilmnek. Mond azt neki, ha bejött számára a Pocahontas , Rettenthetetlen netán Utolsó szamuráj, ez az ő filmje :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Avatart inkább reklámozd számára mesefilmnek.

Nálunk ez nem jó ötlet, inkább úgy kell reklámozni, mint valami különleges vizuális élményt, amiből nem maradhat ki ő sem :) De talán hajlik rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az évtized 25 legjobb filmje

 

Az IMDb, azaz a világ egyik legnagyobb internetes, filmekkel, sorozatokkal és színészekkel foglalkozó portálja készítette el legújabb összeállítását, melyen az elmúlt évtized legjobb alkotásait vonultatja fel, természetesen a nézők szavazatai alapján. Számos érdekesség figyelhető meg, például, hogy Cristopher Nolan az egyetlen rendező, akinek négynél is több műve található meg a felsorolt alkotások közt. Ezen kívül csupán három folytatásos film került fel a legjobbak közé, illetve láthatjuk, hogy James Cameron idén debütált filmje, a sokak által kritizált, de a többség szerint korszakalkotó Avatar máris az ötödik helyen trónol:

 

1. The Dark Knight (2008)

2. The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)

3. City of God (2002)

4. The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)

5. Avatar (2009)

6. Memento (2000)

7. The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)

8. WALLˇE (2008)

9. Amélie (2001)

10. The Departed (2006)

11. The Pianist (2002)

12. Spirited Away (2001)

13. The Lives of Others (2006)

14. Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)

15. Requiem for a Dream (2000)

16. Inglourious Basterds (2009)

17. Up (2009)

18. Pan?s Labyrinth (2006)

19. The Prestige (2006)

20. Slumdog Millionaire (2008)

21. Downfall (2004)

22. Gran Torino (2008)

23. Sin City (2005)

24. District 9 (2009)

25. Batman Begins (2005)

 

Kb van olyan 6-8 film, ami helyére mást raktam volna (pl egyik személyes kedvencem a Donnie Darkot). De kb korrekt a lista. Szerintetek?

Persze az SW filmek az külön kategória, és ha azokat kivesszük (Ep2-3), akkor lehet vizsgálni a listát. (számunkra ugye) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahonnan dereng, hogy húgoddal együtt néztétek a King Kongot moziba, és tetszett neki. Nos ha az tetszett neki, szerintem ezt imádni fogja.

Az érdekes, mert a húgom a városban, sőt, a megyében sem volt, mikor én a King Kongot láttam. :) Ő még sosem látta, az akkori barátjával mentünk el a Kinn Kongóra. Vele a Transformersen voltunk, az tényleg tetszett neki, meg hát a kedvence a Karib-tenger kalózai, szóval akár esélyes is, hogy az Avatar is tetszene neki, csak hát erről meggyőzni piszok nehéz. A mostani fiúja meg nem egy moziba járó alkat, hogy segítsen ilyenben (persze az előző az AVP-re is el tudta rángatni).

 

Karrde: oké, vagy ha nekem sikerül meggyőzni, én mondom el a trükköt :)

 

A Star Warst erősen hiányolom a listáról.

Én is. Nagyon-nagyon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából ezek a filmek valók ide, de van pár, amit persze kihagynék, és betennék másikat a helyébe, és van 3 vagy 4, amit nem láttam. Nálam erősen hiányzik az ep3, Moulin Rouge, Hős, Bridge to Terabithia, ezekért simán dobnám a Brigantikat, a The departedet (utóbbi helyére inkább simán beraknák az eredeti Szigorúan piszkos ügyeket) vagy akár a Beginst is. Amiket nem láttam, azokról sajna nem tudok nyilatkozni. Így hirtelen ezek jutnak eszembe, no meg az, hogy hiába láttam és tudom, hogy nagy filmnek számít a Requiem for a dream, egyáltalán nem szeretem azt a filmet :) No meg a sorrend más lenne, de ház ízlések és ... szokás szerint :) No és persze sok filmet nem is láttam a mostani évtizedből :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karib-tenger kalózai

 

Karrde: oké, vagy ha nekem sikerül meggyőzni, én mondom el a trükköt :)

Á, kalózok, az első film is hiányzik nekem erről a 25-ös listáról, az évtized kalandfilmje volt nálam, szóval itt lenne a helye :)

 

Megegyeztünk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

STAR WARS VERSUS AVATAR

http://sammyray.com/812/the-use-of-archety...rsus-star-wars/

Bár angolul van , de hihetetlen jó cikk. Ahogy összefoglalja a két film indulását a mozipénztáraknál, az nagyon jó. És anno a Star Warsot 77-ben ugyanazokért a hibákért illették a kritikusok, mint most az Avatart. Hogy nem a sztori volt az erőssége.

De persze még sok minden kiderül. Ez a táblázat nagyon jó:

 

Campbell-Star-WArs-Avatar-comparison.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.