Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Megeshet, majd elválik. Esélye van rá. A DVD meg valószínűleg majd rendesen megfejeli, de szerintem igazi kánaán a Blu-ray kiadás lesz.
Jól mondtad. Ez a film BR -re termett (minimum). Szóval abban érdemes élvezni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól mondtad. Ez a film BR -re termett (minimum). Szóval abban érdemes élvezni.
Na ilyen hülyeséget ne mondjunk már hogy mi a minimum. Arra termett amin meg tudja nézni az ember. Egy jó transzferrel felvértezett DVD-n is piszok jól fog mutatni. Az "igazi" élvezhetősége meg majd a 3D-s Blu-rayen lesz :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ilyen hülyeséget ne mondjunk már hogy mi a minimum. Arra termett amin meg tudja nézni az ember. Egy jó transzferrel felvértezett DVD-n is piszok jól fog mutatni. Az "igazi" élvezhetősége meg majd a 3D-s Blu-rayen lesz :)
Te beszélsz hülyeséget pajtás. De akkor sasold DVD-n ha neked az elég ehhez. Biztos szép képe van, de lófütty ahhoz képest ami valóban van benne. És ezt most nem azért mondom, mert nekem már van nagy felbontású tv-m. Ez egyszerűen már erre készült. Egyébként meg már a TDK -nál is zavart a butítás, amit a sima DVD nézésekor éreztem. Néhol pixeles volt a képe..... Én biztos nem fogok ilyen kompromisszumot kötni többet. Persze megértem azt is akinek csak DVD -je van, de ne mondjuk már, hogy mindegy miben nézi az ember mert ez egyszerűen az Avatar esetében nem igaz. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Ody!

 

A TDK DVD változatának képminősége nevetségesen sz@r. Megvettem de bánom a pénzt, amit kiadtam érte... majd eladom valakinek és megveszem inkább Blu-Ray-n (már hál'Istennek van min lejátszani) ... és egyébként is megkezdtem a BR gyűjtést a Terminator Salvation-al. Avatarral is így lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Ody!

 

A TDK DVD változatának képminősége nevetségesen sz@r. Megvettem de bánom a pénzt, amit kiadtam érte... majd eladom valakinek és megveszem inkább Blu-Ray-n (már hál'Istennek van min lejátszani) ... és egyébként is megkezdtem a BR gyűjtést a Terminator Salvation-al. Avatarral is így lesz.

Így van! Talán Bomarr írta, hogy aki egyszer rááll a nagy felbontásra, az már utána nem akar DVD -t nézni. Ez nem nagyzolás, vagy beképzeltség, ez egyszerűen a meztelen igazság. Én is BR gyűjtésre állok rá innentől. :) (gyere át a Blu-Ray topicba, vannak kérdéseim. :) )
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te beszélsz hülyeséget pajtás. De akkor sasold DVD-n ha neked az elég ehhez. Biztos szép képe van, de lófütty ahhoz képest ami valóban van benne. És ezt most nem azért mondom, mert nekem már van nagy felbontású tv-m. Ez egyszerűen már erre készült. Egyébként meg már a TDK -nál is zavart a butítás, amit a sima DVD nézésekor éreztem. Néhol pixeles volt a képe..... Én biztos nem fogok ilyen kompromisszumot kötni többet. Persze megértem azt is akinek csak DVD -je van, de ne mondjuk már, hogy mindegy miben nézi az ember.

Elég ha az SW EP III-at hozom fel. Ragyogó transzfert kapott, tűéles kép, remek színek...mindez DVD-n!!!! Még a DVD-t se használják túlzottan ki, kívételt képeznek a Superbit lemezek.

Persze, tutti, hogy Blu-rayen jobban fog kinézni....aztán meg az Ultra HD-n....majd a 3D Blu-rayen. És akkor a sima Blu-ray már ciki lenne szerinted????

Amúgy meg Cameron mondta anno ( linkeltem is erről cikket), hogy a Full HD jó parasztvakítás, mert a gyors mozgásoknál tök mindegy milyen a felbontás, kismillió elektronika is kevés a tiszta elmosódásmentes kép visszaadásához, ellenben ha a képkockák számát emelnék, az már érne valamit :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie ebben is van igazság... vannak nagyon jó DVD kiadások is... de PONT??? a TDK DVD kiadását szúrták el így? Ehh ez érdekes.... a másik meg senki nem mondta, hogy ciki a DVD (én legalábbis nem és szeritnem Ody sem.. vagy figyelmetlenül olvastam a hsz-ét)... csak hogy nekem már nem kell... nem ugyanaz! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég ha az SW EP III-at hozom fel. Ragyogó transzfert kapott, tűéles kép, remek színek...mindez DVD-n!!!! Még a DVD-t se használják túlzottan ki, kívételt képeznek a Superbit lemezek.

Persze, tutti, hogy Blu-rayen jobban fog kinézni....aztán meg az Ultra HD-n....majd a 3D Blu-rayen. És akkor a sima Blu-ray már ciki lenne szerinted????

Amúgy meg Cameron mondta anno ( linkeltem is erről cikket), hogy a Full HD jó parasztvakítás, mert a gyors mozgásoknál tök mindegy milyen a felbontás, kismillió elektronika is kevés a tiszta elmosódásmentes kép visszaadásához, ellenben ha a képkockák számát emelnék, az már érne valamit :)

Az SWIII is csak a DVD -s rendszereken jó, azok között viszont az egyik legjobb képű DVD. Oldie Te mindig a kiforrott technikára vársz, ami sose fog eljönni. Ez olyan mint a számítógép. Ha valaki arra vár, hogy a legjobbat vegye meg, még mindig nem lenne semmije. De amiket írtál, azoknak sincs jobb képe, csak térhatásban nyújtanak többet. Én itthon meg nem úgy nézek filmet mint a moziban, szóval ez már ugrott is. Cameron meg ne magyarázzon, hanem akkor adja ki úgy a filmjeit, ahogy szerinte a legjobb!
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie ebben is van igazság... vannak nagyon jó DVD kiadások is... de PONT??? a TDK DVD kiadását szúrták el így? Ehh ez érdekes.... a másik meg senki nem mondta, hogy ciki a DVD (én legalábbis nem és szeritnem Ody sem.. vagy figyelmetlenül olvastam a hsz-ét)... csak hogy nekem már nem kell... nem ugyanaz! :)
Én a "minimum" kijelentésére reagáltam :D Ha így fogja fel a filmezést, akkor három évente válthat minimumra :):D

Másrészről vannak határai az emberi szemnek is. Van valahol egy táblázat, hogy hány megapixel az emberi szem felbontóképessége. Szóval annál nagyobb felbontásban felesleges bármit is kiadni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SWIII is csak a DVD -s rendszereken jó, azok között viszont az egyik legjobb képű DVD. Oldie Te mindig a kiforrott technikára vársz, ami sose fog eljönni. Ez olyan mint a számítógép. Ha valaki arra vár, hogy a legjobbat vegye meg, még mindig nem lenne semmije. De amiket írtál, azoknak sincs jobb képe, csak térhatásban nyújtanak többet. Én itthon meg nem úgy nézek filmet mint a moziban, szóval ez már ugrott is. Cameron meg ne magyarázzon, hanem akkor adja ki úgy a filmjeit, ahogy szerinte a legjobb!
Én arra várok amit per pillanat meg tudok venni :) De abból minimum a legtökéletesebbet, jó márkájút, stb, stb. :)

Ezt a térhatás dolgot nem értem. :D

 

Cameron pedig szerintem törekedni fog, hogy a filmje DVD-n is a maximális élvezetet nyújtsa. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Háta blue-ray-hez képest a dvd egy rossz minőség, és szemmel látni.Isten őrizz, hogy az Avatart dvd-n nézzem meg.Majd ha lesz blue-ray-em akkor megveszem, lehet két év múlva.A dvd-nek minőség szempontjából vége van és ez független attól kinek mennyi pénze van és milye van otthon.Én sem veszek több dvd-t az biztos, nyakam rá, hogy egy év múlva már 20-30 között lesznek a lejátszók és egy full hd-s tv-t tudok venni már 100 alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Háta blue-ray-hez képest a dvd egy rossz minőség, és szemmel látni.Isten őrizz, hogy az Avatart dvd-n nézzem meg.Majd ha lesz blue-ray-em akkor megveszem, lehet két év múlva.A dvd-nek minőség szempontjából vége van és ez független attól kinek mennyi pénze van és milye van otthon.Én sem veszek több dvd-t az biztos, nyakam rá, hogy egy év múlva már 20-30 között lesznek a lejátszók és egy full hd-s tv-t tudok venni már 100 alatt.
Egy fittyfenét van vége. Öt éve amikor még sehol sem volt a Blu-ray, a hm kiállításon olyan vetítővel nyomattak filmet, hogy még most is néhány Blu-ray kiadvány elbújhatna a feneke mögött. Nem csak DVD-t cseszhetnek el sajna, hanem Blu-ray transzfert is. :S Van egy jó mondás erre. Hiába van csúcselektronikád, ha maga a forrásanyag sz*r.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Háta blue-ray-hez képest a dvd egy rossz minőség, és szemmel látni.Isten őrizz, hogy az Avatart dvd-n nézzem meg.Majd ha lesz blue-ray-em akkor megveszem, lehet két év múlva.A dvd-nek minőség szempontjából vége van és ez független attól kinek mennyi pénze van és milye van otthon.Én sem veszek több dvd-t az biztos, nyakam rá, hogy egy év múlva már 20-30 között lesznek a lejátszók és egy full hd-s tv-t tudok venni már 100 alatt.

Bár igazad lenne! :) De nekem egy új TV, és Blue-Ray cucc albérlet és kiskölök mellett - főleg, mert lassan a számítógépeket is illene frissíteni - nem valószínű, hogy 2 éven belül lesz, bármennyire is szeretném. Persze két év nagy idő, de nem hinném, hogy nézhetetlen lenne majd DVD-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak neki idéztem be. Valóban. Szóval ez a minimum oldie. Vegyél BR -t.
Fogok is, majd kb olyan körülmények közt mint Frenkie említett ( de asszem mire oda eljutok megvárom a 3D-s szabványt ), de tutti, hogy a jó minőségű DVD lemezek nem lesznek kevesebbek ezálltal :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fogok is, majd kb olyan körülmények közt mint Frenkie említett ( de asszem mire oda eljutok megvárom a 3D-s szabványt ), de tutti, hogy a jó minőségű DVD lemezek nem lesznek kevesebbek ezálltal :)
De kevesebbek lesznek ha BR lejátszón és nagy felbontású TV -n nézed. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is a minimum a HD ennél a filmnél (na gyere, Oldi :)). Jó, nekem sem lesz meg Blu-ray-en, legalábbis nem a közeljövőben. Ez rossz, mert majd megint dobhatom ki a filmgyűjteményem (ahogy K ügynök megmondta :D), kvázi feleslegesen veszem meg, de hát baffa meg, gyakorlatias vagyok: amit nem tudok használni, arra nem költök. De fáj érte a szívem, mert úgy kellene. Ezért fogom letölteni HD-ben. Ezért van már meg a Star Trek is úgy, a Titanic is, a két Transformers is, stb. Az Avatarnál meg isten őrizz, hogy valamit ne tűélesen lássak, a minimum a hibátlan kép. A maximum meg a végtelen és tovább :)

 

Amúgy meg, Oldi, ha tök mindegy, min nézed, akkor mit kerestél ott az IMAX 3D-ben, miért nem nézted meg a monitoron, camos verzióban. Ha annyira "arra termett amin meg tudja nézni az ember". Tán mert IMAX 3D-ben az igazi? Vagy miért nem sasolsz filmeket VHS-en? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te mit néztél az IMAX -ban öregem? :) Ha olyan 3D-s lesz az otthoni TV is akkor beszélhetünk térhatásról. szerintem. Remélem így már érthető. :)
Ezt nem konkrétizáltad. :D Én meg nem említettem IMAX-ot. :D Amúgy igazad van, a 3D-s szabvány fogja teljes mértékben visszaadni az Avatar élményét. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy meg, Oldi, ha tök mindegy, min nézed, akkor mit kerestél ott az IMAX 3D-ben, miért nem nézted meg a monitoron, camos verzióban. Ha annyira "arra termett amin meg tudja nézni az ember". Tán mert IMAX 3D-ben az igazi? Vagy miért nem sasolsz filmeket VHS-en? :)

Eh, tudod jól, hogy nem erre értettem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár igazad lenne! :) De nekem egy új TV, és Blue-Ray cucc albérlet és kiskölök mellett - főleg, mert lassan a számítógépeket is illene frissíteni - nem valószínű, hogy 2 éven belül lesz, bármennyire is szeretném. Persze két év nagy idő, de nem hinném, hogy nézhetetlen lenne majd DVD-n.
Család mellett mások a prioritások, lássuk be. :) HD TV és BR-lejátszó nélkül még lehet élni elég jól. Én sem tervezem mostanság BR-lejátszó vételét.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Álljunk meg.Én nem azt állítom, hogy mindenki most rohanjon és vegyen blue-ray lejátszót és tv-t(szerintem Ody sem).Én sem vagyok eleresztve anyagilag, átlagjövedelemmel rendelkezem.Itt arról van szó, hogy a blue-ray a dvd-hez képest egy hatalmas minőségi ugrás.Én tavaly láttam egy részletet a Batman:begins-ből és az államat kerestem.Ugyanaz történik mint a vhs és dvd váltásnál.Ha már láttál egyszer ilyet akkor az kell.Emlékezzünk vissza a dvd-lejátszókat is először horribilis összegekért árulták, de aztán lement annyira az áruk, hogy átlagember is megvehette.

A tv-t úgyis le kell cserélni 2012-ig(a digitális adás miatt, emlékszünk 90-es években is ki kellett dobni a régi tv-ket).Namost addigra- de szerintem már jövőre - lemegy 100 alá a full hd-s tv-k ára.Azért mondjuk egy 82 centis tv-ért mondjuk 80000 ft már nem sok.Lejjebb nem fog menni mert akkor már veszteséges lenne.Én megvárom ezt az időszakot és talán sikerül.A blue-ray lejátszó is le fog menni 20000 ft-ra.Na majd akkor megveszem az Avatart.

Tehát nehogy valaki azt higgye, hogy én nem értem ,hogy valaki nem tudja megvenni.Én sem tudom(nincs egy vasam sem), de el fogunk jutni, hogy jóval elérhetőbbek lesznek az árak egy átlagem,ber számára is.

És akkor még nem beszéltünk a számítógépbe való blue-ray lejátszóról ami hamarabb lesz elérhetó áron mint az asztali.Ahhoz az ember vesz egy full hd-s monitort(már most elég jó áron vannak) és így is megoldhatja.

A lényeg hogy a technológiai fejlődés úgyis rákényszeríti az embert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a tv lecserélést felejtsd el, mert semmi köze a digitális átálláshoz. Ehhez találták ki a set top boxokat, illetve majd a kábeles tv megoldja központilag a dolgot.
Ja megoldja. Majd crt-n sasolhatod a HD adásokat. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.