Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ha nem sürgős, akkor egyszer érdemes odamenni mindenképp, mert azért más, mint egy normál moziterem, az biztos. :)

Sajna én mennék már vissza :) Lehet, hogy meggondolom magam, és irány a Westend, amikor családnak is jó. Még filózok rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rekordöntögetésbe kezdett az Avatar.

http://boxofficemojo.com/alltime/weekends/...ge=2&p=.htm

 

És ha nézitek a 3. hétvégét, szerintem a Pókember rekordjának is lőttek.

A 4. hétvégén már a Titanic tanyázik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmbuzis Human nem érez késztetést hogy megnézze megint az Avatart. A kritikája meg szörnyen izzadtságszagú. :)

Na bumm. Nem hat meg, mert nekem meg az a késztetésem, hogy még megnézzem. :)

Tény, hogy olvastam már jobb negatív kritikát is. Olyat, aki legalább értelmesen elmondja, miért is nem jön be neki. Azzal sem biztos h egyetértek, de megértem.

 

Néha a kommentelőktől is elszáll az agyam. Ha "vérpistike" módján védik, akkor sem fogja a véleményét megváltoztatni. Legfeljebb meg lesz a véleménye a kommentelőről...

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmbuzis Human nem érez késztetést hogy megnézze megint az Avatart. A kritikája meg szörnyen izzadtságszagú. :)
Egyetértek. Sajnos úgy tűnik, hogy egyesek képtelenek túllépni azon, hogy Aliens és Terminator féle Cameron filmek mellett létezhet egy egyszerű mese is. Pár kommentelő remekül rávílágított ott erre is. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek. Sajnos úgy tűnik, hogy egyesek képtelenek túllépni azon, hogy Aliens és Terminator féle Cameron filmek mellett létezhet egy egyszerű mese is. Pár kommentelő remekül rávílágított ott erre is. :)

Nem tudom, szerintem az Avatar sem komolytalanabb vagy komolyabb, mint az Aliens vagy a Terminator. Max azok komolyabbnak tűnnek a témájuk miatt, bár a T2 ugye a játékbaba T-800-assal :) Az tény, hogy az Avatar mesésebb, de könyörgöm, ez miért baj néhány embernek? Oké, nem szeretik a meséket, én sem a művészfilmeket, de ettől még nem fogom rossznak minősíteni őket. És pláne nem fogom egy másik műfajú filmhez hasonlítani, mérni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, szerintem az Avatar sem komolytalanabb vagy komolyabb, mint az Aliens vagy a Terminator. Max azok komolyabbnak tűnnek a témájuk miatt, bár a T2 ugye a játékbaba T-800-assal :) Az tény, hogy az Avatar mesésebb, de könyörgöm, ez miért baj néhány embernek? Oké, nem szeretik a meséket, én sem a művészfilmeket, de ettől még nem fogom rossznak minősíteni őket. És pláne nem fogom egy másik műfajú filmhez hasonlítani, mérni.

 

Én is írtam korábban, hogy Cameron miért ne csinálhatna olyan filmet, amilyet akar? Ha valaki ennél feszesbb tempójut várt, az nem feltétlen a rendező hibája. Egyébként meg szerintem komoly témát feszeget, csak valahogy nem mindenki éli bele magát, vagy nem is tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És pláne nem fogom egy másik műfajú filmhez hasonlítani, mérni.

Jaja, tök fölösleges más műfajhoz mérni bármelyik filmet. Egy horror meg egy vígjáték sem összehasonlítható :)

 

Jeee! :)

:) Majd aznap reggel beírom, hogy indulás van :D Addig már csak három nap, az mindjárt itt van :D Pedig olyan távolinak tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

 

Immár harmadszor néztem meg tegnap az Avatart (debrecenben Digital 3D-ben) ... az IMAX után roszabbra számítottam, de ez a Digital 3D is nagyon jó volt... persze kisebb vászon (jóval kisebb) de teljesen élvezhető volt a 3D így is.

 

A film továbbra is jó.... sőt talán még jobban is tetszett! :)

 

Hát csak ennyi... a 2D-s és Imax 3D-s élményemet korábban már leírtam.

 

Talán még csak annyi, hogy húgom is teljesen odáig volt! Nagyon tetszett neki, bár ismerem valamennyire az ízlésvilágát, tudtam, hogy elvarázsolja majd a film. (Még meg is hatódott rajta :P )

 

Na.. üdvözletem!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon ismerős ez a fazon valahonnan, vagy csak hasonlít valakire :)
Nostalgia Critic-ként ismert, régi bűnrossz filmeket szokott kivesézni. Van egy pár alteregója, az alábbi az egyik a hontalan Chester A. Bum. Én speciel nagy rajongója vagyok. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

 

Immár harmadszor néztem meg tegnap az Avatart (debrecenben Digital 3D-ben) ... az IMAX után roszabbra számítottam, de ez a Digital 3D is nagyon jó volt... persze kisebb vászon (jóval kisebb) de teljesen élvezhető volt a 3D így is.

Érdekes kis vita alakult ki az IMAX hazai fórumán. Mondjuk van benne igazság akik szerint alaposan el van maradva külföldi IMAX mozikhoz képest mind a képi, mind pedig a hangi élmény. Őnekik már van összehasonlítási alapjuk.

Én nagyon várom már amikor majd a RealD-s vetítássel össze tudom hasonlítani. :)

 

 

Nostalgia Critic-ként ismert, régi bűnrossz filmeket szokott kivesézni. Van egy pár alteregója, az alábbi az egyik a hontalan Chester A. Bum. Én speciel nagy rajongója vagyok. :P
Kösz az infót. :P Mondjuk youtubeon is van pár érdekes arc akik produkálják magukat a film megnézése után. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hardwired fórumról.

Különbségek a film és a régi Avataros forgatókönyv között:

 

Spoiler:

- szinte minden átlag nézőben felvetett tech és egyéb kérdésre van magyarázat

pl. az avatar program eredeti célja: betanított munkásokat csinálni a navikból, megspórolva az emberi munkaerő ide-oda szállítását

 

- Jake karakterének az íve kevésbé heroikus; nincs kezdeti együttműködés Quaritch ezredessel, nincs mítikus hőssé válás a Toruk megszelidítésével, előtte már más Avatar operátorok is függők lettek, összeszűrték a levet a navikkal, és bejáratosak voltak a törzs szálláshelyére

 

- sokkal több szereplő volt, kicsit máshogy oszlottak el a szerepek; illetve Grace esetében voltak plusz elemek (navi szerető, ill. sikeres volt a feltámasztás)

 

- Pandora/Eywa kezdettől fogva támadta az emberi kolóniát az összes helyi álattal és növénnyel, nem csak egy sima eligazító beszédből állt a fenyegetés, ill. drasztikus volt a kontraszt a bázistól távolabb eső dzsungel sokkal békésebb jellegével

 

Plusz mindenből egy kicsit több: különleges állatok, növények, Jake-navi interakciók, erőszak, akció stb.

 

Sok jó ötletet elvetett Cameron :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hardwired fórumról.

Különbségek a film és a régi Avataros forgatókönyv között:

 

 

- szinte minden átlag nézőben felvetett tech és egyéb kérdésre van magyarázat

pl. az avatar program eredeti célja: betanított munkásokat csinálni a navikból, megspórolva az emberi munkaerő ide-oda szállítását

 

- Jake karakterének az íve kevésbé heroikus; nincs kezdeti együttműködés Quaritch ezredessel, nincs mítikus hőssé válás a Toruk megszelidítésével, előtte már más Avatar operátorok is függők lettek, összeszűrték a levet a navikkal, és bejáratosak voltak a törzs szálláshelyére

 

- sokkal több szereplő volt, kicsit máshogy oszlottak el a szerepek; illetve Grace esetében voltak plusz elemek (navi szerető, ill. sikeres volt a feltámasztás)

 

- Pandora/Eywa kezdettől fogva támadta az emberi kolóniát az összes helyi álattal és növénnyel, nem csak egy sima eligazító beszédből állt a fenyegetés, ill. drasztikus volt a kontraszt a bázistól távolabb eső dzsungel sokkal békésebb jellegével

 

Plusz mindenből egy kicsit több: különleges állatok, növények, Jake-navi interakciók, erőszak, akció stb.

 

 

Sok jó ötletet elvetett Cameron :)

 

 

Mondjuk pár dolgot simán alátámaszthatott volna ama jelenet amikor láttuk az egyik földi harci jármű kerekeibe fúrodott nyílvesszőket. Pedig ekkor még nem alakult ki a történet szerint összetűzés a na'vik és az emberek közt. Mondjuk lehettek akár más törzsek is, vagy vándorló na'viktól eredezhető nyílvesszők is akikről mi nem tudhatunk :P

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy látom akkor az Avatar bűnrossz film a számára.
A-a, a csöves alteregója a mostanság moziban futó filmeket értékeli, eltekintve attól hogy gagyik-e vagy sem.

 

Sok jó ötletet elvetett Cameron

És sok kevésbé jót. :)

Szerintem kifejezetten jót tett az a filmnek hogy

Spoiler:

Grace meghalt, egy szerető meg aztán nagyon hiányzott volna neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No asszem eljött az idő az év égi kis összesítőhöz :D Nem fogom túllihegni, se túlságosan kibontani, azon egyszerű oknál sem, mert a moziélmányt átélni kell nem pedig mesélni róla :) Nomeg az én tarsolyomban nem voltak olyan filmek, melyek extravagáns érzéseket váltottak volna ki belőlem, hogy itt filmkritikai, upsz, esztétikai szakszavakkal éljek, egész egyszerűen vagy bejöttek, vagy nem. Azt rögtön elmondhatom, hogy nem volt olyan mozifilm ami ne jött volna be. Persze ez így most túl egyszerű lenne és csak simán felsorolhatnám a látott filmeket.

Szóval én inkább felsorolom és egyben pár szóban indoklom a tetszési faktort. :P

 

Watchmen.

Első moziélmény az idén...méghozzá nagybetűs moziélmény. Nem egészen ezt vártam a filmtől, mert ugye az eddigi képregényfilmek másról se szóltak mint különleges képességű hősökről akik ilyen-olyan "varázserővel" helyreteszik a gonosz szereplőket.

Na jah. Csak, hogy itt a gonosz valahogy beférkőzött néhány "hős" közé, méghozzá olyan hősök közé akiknek semmiféle szuperképességük se volt, csupán a testi erejük és elszántságuk volt kissé túledzett az embertársaikhoz képest és ehhez elég volt az is ha csupán edzették a testüket és összebarkácsoltak pár kütyüt a sarki műszaki boltból. Kivételt képzett Manhattan doki, aki egy baleset folytán kéken ragyogó alaká vált és egyszerre érezte a múltat, a jelent meg a jövőt.....ja és elég volt csak rámutatnia valakira, az rögtön porrá vált.

Szóval adva voltak ezek a "szuperhősök" meg az alternatív nyolcvanas évek. A sztoriba nem is mennék bele, a lényeg az, hogy a sztori megfogott, annyira, hogy azóta már DVD-n oda-vissza láttam a rendezői, illetve a mozis változatot nem egyszer, és nem is kétszer. :P A kissé meghökkentő karakterek mellett a betétdalok is fene mód bejöttek, adták a nyolcvanas évek pop feelingjét. :P Aki el tudja viselni, hogy a hősök közt lehetnek kegyetlen gyilkosok, leszbikusok, pszichopaták azoknak vígan ajánlom a filmet. :) Akik meg jófésült, erkölcsileg fedhetetlen szuperhősökre vágynak maradjanak Szupermannél és társaiknál. :D

Nekem ez az év filmje volt, megismételve ama hagyományt, hogy a legelső mozi lett a maradandó kedvenc a tavalyi Cloverfieldhez hasonlóan :D

 

Star Trek.

A Csillagok háborúja mellett az Űrszekerek volt számomra a második kedvenc univerzumom, főleg a sorozatok után, amik nekem jobban tetszettek mint a nagyfilmek, melyeket nem is az elejétől fogva követtem, tekintve, hogy abban a korszakban a videóra jobban lehetett hagyatkozni mint a mozira. Szóval kezdetben nekem ez az univerzum a tékák polcairól került elém, aztán mikor jött a kábeltévés korszak, akkor már zúdult rám az Enterprise, a Voyager meg a Deep Space Nine. :D Menet közben azért még DVDről kipótoltam, illetve ha jól emlékszem, valamely tv adó leadta a nagyfilmeket is újrázva őket :D

Túlzott elvárásom nem volt a 11. mozifilmhez, kissé ugyan szemöldökráncolva vettem tudomásul, hogy ez valamiféle újragondolás lesz. Minden esetre az esélyt megkapta és se én se a film nem bánta ezt meg :D Fene mód bejött ugyanis. :D Remek karakterek, jó dumák, pörgős sztori.....és Spock....az Öreg Spock visszatért! :D Átéreztem azt amit az SW EP III végén amikor mutatták a kettős naplementét. Hátborzongás ezerrel :P Az összekötő elem!

Már ez a film is megélte a dupla újranézést DVD-n :P

 

 

Terminator Salvation.

A másik kedvenc "univerzum" :D

Amennyire anno óckodtam a folytatástól, annyira múlta felül az elvárásaimat a film. Sőt! A széria legjobbja lett számomra. Nekem maximálisan átjött az apokaliptikus világ látványa, a robotok dizánja, az túlélők reményvesztessége és egyben az ellenállók eltökéltsége.....Mi van még? Jöhet a folytatás. :P

 

Transformers 2.

Szép iparosmunka a szokásos stylusjegyekkel, már ami a rendezőjét illeti. Vérbeli popcorn mozi. Számomra kihagyhatatlan volt. Csípem ezt is. Sőt!

Ennek is kopott már a lemeze a DVD játékosban párszor :D

 

2012.

Roland "All Destroy" Emmerich. Elpusztított mindent amire a számítógépes programokkal csak lehetséges, mindezt magas fokon, megalkotva az év látványfilmjét a számomra. Ilyen látványú katasztrófafilm még nem született és szerintem nem is fog, már ha a következőt nem ő rendezi. Bele lehet itt kötni a forgatókönyvbe, nekem is csípte a szemem ez az, de hogy a kedvenc székem karfáját ki fogom csavarni a helyéről az újranézése közben az is biztos. Így még nem izgultam filmen rég óta mint ezen. :)

 

Avatar.

A legfrissebb nyomot hagyó élmény és egyben kihagyhatatlan mozi számomra. :D Ezt tényleg nem spiláznám túl, tekitve hogy alább, oldalakat átívelő téma és mindent elmondtam róla és remélem maradandó élmény fog adni egy életre a továbbiakban. Az év trükkfilmje, a jelen kor CGI non plus ultrája. :)

 

Ha jól utána gondolok ezek voltak számomra az év mozis filmjei, de persze ezek mellett nagyon sok filmet "csak" DVD-n tudtam megnézni.

Gran Torino. Ugyan tavalyi film, de azt hiszem idén került nálunk moziba is. Eastwood nagy kedvencem, ezt szerintem már mindenki tudja rólam :) Még nem kellett benne csalódnom, az Elcserélt Élettel egyetemben egy újabb élménnyel gazdagított. Talán a Gran Torinoban volt a kedvenc jelenetemmé váló momentum, amikor a megformált karaktere a naplementében, a verandáról, karosszékében ülve, hűséges kutyájával az oldalán gyönyörködik a Gran Torinojában. :) Tökéletes pillanat ha valaki a világ és az élet legszebb pillanatát akarja felidézni. :)

 

Képlet.

A 2012 testvérfilmjeként is említhetném. A forgatókönyvét ennek erősebbnek éreztem, igaz, a trükkjei jóval szerényebbek voltak, mégis a repülőgépszerencsétlenség nálam No.1. :) Hihetetlen dokumentalista lett az a jelenet. :) És amekkora hangeffektet kapott....! Csillagos ötös ebből a szempontból is :)

 

Pankrátor......és ide vehetném a JCVD is. Valamely szinten életrajzi filmnek lehet őket tekinteni, két hatalmas ikonnal a főszerepekben. Ugyan ezeket nem fogom sűrűn elővenni, de nagyszerű filmként tekintek rájuk. Rourke manapság újra előkapott színész lett, Van Damme pedig....hát, csak sajnálhatja, hogy Stallone ajánlatát visszautasította. Minden esetre örülök, hogy önkritikája az van, ez kitűnt a filmjéből.

 

Outlander.

Nagyszerű hangulatú sci-fi, kalandfilm egy jó nagy adagnyi viking szósszal megöntve. :) Vérbeli tv film, mely némi "retusálással" még nyugodtan moziba is küldhettek volna, én tutti megnéztem volna ott is :)

 

Másnaposok, Crank 2.

Sajnos pár vígjáték még hátra lenne az év ezen műfajú terméseiből, de eddig ez a kettő maximálisan bejött. :) Nem is oly rég néztem meg őket, írtam is róluk, szóval nem szaporítanám rájuk a szót. :)

A héten azt hiszem sort kerítek a Meztelen dobosra, Ananász Expresszre és a Megint 17-re. :) De ezek már szerintem nem szólhatnak bele eme pár soros évértékelésembe :D

 

Ha minden igaz, akkor ennyi voltam, remélem mások is kedvet kapnak valami hasonlóra :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre én is megnéztem az Avatart. Ugyan voltak apróságok, amik nem voltak nálam 100%-osak, de alapvetően csak egyet tudok mondani: le vagyok nyűgözve! Egyértelmüen az év legnagyobb mozis és filmes élménye volt számomra. És már csak azért se bántam, hogy esetleg néhol éreztem pár apróbb döccenőt, mert viszont ha tényleg beütött akár egy drámai szál akár egy nagyon elkapott látvány-effekt, akkor az úgy beütött, hogy leszakadt a plafon. Ráadásul ahogy telik az idő a megnézése óta (tegnap láttam) egyre jobbnak érzem. Kiváncsi vagyok milyen lesz újranézve.

 

Abszolút kedvenc jelenet:

 

Spoiler:

Jake avatarja ki van kötve miközben felgyujtják a navik lakhelyét. Az öreg boszorkány egy késsel megy hozzá.

-Ha tényleg a népemből való vagy - mondja és elvágja a köteleit - akkor segits.

És úgy mondja hogy közben látszik hogy az arcfestése is elkenődött a könnyektől. Egészen hátborzongató. Fantasztikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.