Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

De Thor nem is férfi ember :P Egyébként...

ha az Avengers alapján kellene valakit mondanom, akiért Natasha oda van, az Sólyomszem lenne. Az a baj, hogy a Winter Soldier óta fogalmunk se volt, hogy mi van a Fekete özveggyel. (Bannerről feltételezhetjük, hogy a Vasember 3 óta ott van Stark mellett.) Szerintem az Agents of S.H.I.E.L.D.-ben legalább említés szintjén szerepelhetett volna - legalább annyi, hogy ő is Stark mellett kötött ki, vagy valami. Ez hogy mindig éppen hozzá állt a legközelebb nekem elég kevés, hisz ebből akár azt is lehetne feltételezni, hogy a többiek büdösek :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért aligha ez a magyarázat, különben mások is elhatárolódtak volna másoktól. :)

 

Szerintem a Winter Soldier végén a "tudják, hol találnak minket" elég beszédes arra vonatkozólag, hová ment eztán.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt hittem a Kapitánnyal lesz majd valami előbb-utóbb, mert ha jól emlékszem a képregényekben úgy van :)

 

bár ez nincs még kizárva elvégre Banner egy jó darabig eltűnik most (gondolom én) és ugye Kapitány meg ott van a közelben mindig :D, majd a Civil War-ból kiderül :). Meg szerintem kibontják Vízió és Skarlát boszi szerelmi szálát(nem lehet véletlen, hogy ő menti meg :) ) úgyhogy Bannerékre nem marad idő.

 

 

egyébként

 

Sajnálom, hogy Higanyszál meghalt még ha bénácskább is volt mint Fox-os alteregója. Példáúl az a lihegős rész az abszolút gagyi mi az, hogy elfárad meg, hogy eltalálja golyó??? :S

 

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő sem kifogyhatatlan vagy isten (az Thor :D).

 

Szerintem teljesen jó, hogy Quicksilvernek is vannak gyengéi, pláne, amikor gépágyúval lőnek rá. Tudod te mekkora a tűzgyorsasága egy vulcan gépágyúnak? Kalapos baromság lett volna, ha kikerüli a golyót. És aki ilyen gyors, az azért erőteljesen égetheti az energiáit. Meg ne feledd, őt csak feljavították, nem így született.

Romanoff nem jött össze a képregényekben Rogersszel. Rogers a 13-as ügynökkel, Sharon Carterrel jött össze, míg a polgárháborúban ki nem nyiffant. Romanoff pedig Sólyomszemmel esett szerelembe (Sólyomszem meg egy ideig az Agents of S.H.I.E.L.D.-ben szereplő Bobbival volt házas), meg egy ideig Ronin volt a férje. Sólyomszemmel az MCU-ban csak barátok, a kapitánynak meg ott van Sharon, akivel nem mellesleg, pont Romanoff akarja összeboronálni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő sem kifogyhatatlan vagy isten (az Thor :D).

 

Szerintem teljesen jó, hogy Quicksilvernek is vannak gyengéi, pláne, amikor gépágyúval lőnek rá. Tudod te mekkora a tűzgyorsasága egy vulcan gépágyúnak? Kalapos baromság lett volna, ha kikerüli a golyót. És aki ilyen gyors, az azért erőteljesen égetheti az energiáit. Meg ne feledd, őt csak feljavították, nem így született.

Romanoff nem jött össze a képregényekben Rogersszel. Rogers a 13-as ügynökkel, Sharon Carterrel jött össze, míg a polgárháborúban ki nem nyiffant. Romanoff pedig Sólyomszemmel esett szerelembe (Sólyomszem meg egy ideig az Agents of S.H.I.E.L.D.-ben szereplő Bobbival volt házas), meg egy ideig Ronin volt a férje. Sólyomszemmel az MCU-ban csak barátok, a kapitánynak meg ott van Sharon, akivel nem mellesleg, pont Romanoff akarja összeboronálni.

 

 

Ja már tudom mivel kevertem, van egy Ifjú Bosszúállok: A Jövő hősei című animációs film és abban Kapi meg Özvegy fia akciózik :)

 

Tudom, hogy sok energiát égethet mivel "szomszédéknál" az egyik Flash is ilyen problémákkal küzd és folyton zabál emiatt :) "Kalapos baromság" az azért erős a filmre nézve, mert akkor maga az egész film egy "kalapos baromság". Lévén fantasy/sci-fi film nem érdemes a valóság talaján maradva érvelni. De egyébként nem a halálos lövésre gondoltam, hanem amikor véletlenül eltalálja az egyik kommendós. Feljavíthatták volna úgy is, hogy nem fárad, ha jól emlékszem Kapi sem liheg akció közben,(ha mégis akkor szólj :) ) , de így képregényeket és a másik "kollégát" is beszámítva eléggé gyenguska ez a Higanyszál verzió :( Egyébként az jutott eszembe lehet őt is visszahozzák valahogy, Coulson után szabadon :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kalapos baromságot a film keretein belül értettem. A golyókat eddig senki sem tudta kikerülni, még az asgardiak sem. Azért az MCU-ban vannak bizonyos lefektetett szabályok már, amiket nem kéne áthágni, legfeljebb megkerülhetik őket. Az egyik ilyen, hogy nem mindenhatóak a hősök, hibáznak, megsérülnek és olykor meghalnak.

 

A kapitány is szokott lihegni, sőt, elég sokszor elég jól látszódik rajta, hogy fárad. A The Avengersben is kapott egy nagyjelenetet, amiben jól láthatóan már baromira kivan. Persze, azért Quicksilver és Rogers között lényeges sebességbeli különbség van. Így ha a szuperkatona elfáradhat (és meglőhetik), a nála sokkal gyorsabban mozgó kölyök miért ne? És persze, a kapitány anyagcseréje is iszonyú gyors, ezt az első filmben elmondják. Peche meg bárkinek lehet, így a pisztolytalálat is bőven belefér.

Sokszor ez a bajom a képregényekkel - ez néha jelentkezik az MCU-nál is, például Hulknál -, hogy már-már mindenhatóvá teszik a hősöket. Nagyon béna írói mutatvány az.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, nem tudom srácok... nekem ez már magas.

 

Megnéztem én is, a maga módján tetszett is - no de hogy az igazi élvezethet ezt mind tudni kellene, az nekem nem smakkol. Számomra túlságosan komplex az egész, ez a minden mindennel összefügg, keresztül kasul, sorozatokon és mozifilmeken át, lassan már maga alá temet.

 

Annyira meg nem érdekel az egész, hogy mélyebben belemásszak. Két és fél órára jól szórakoztam, de rengeteg dolgot nem tudok/tudtam hova tenni.

 

De nem volt rossz. Hulkon néha jót röhögtem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kalapos baromságot a film keretein belül értettem. A golyókat eddig senki sem tudta kikerülni, még az asgardiak sem. Azért az MCU-ban vannak bizonyos lefektetett szabályok már, amiket nem kéne áthágni, legfeljebb megkerülhetik őket. Az egyik ilyen, hogy nem mindenhatóak a hősök, hibáznak, megsérülnek és olykor meghalnak.

 

Sokszor ez a bajom a képregényekkel - ez néha jelentkezik az MCU-nál is, például Hulknál -, hogy már-már mindenhatóvá teszik a hősöket. Nagyon béna írói mutatvány az.

 

Senki sem tudta kikerülni persze mert még senki nem volt megáldva szuper sebességgel mert ugye az azgardiak sem szupersebességüek., de azt azért nem eszem meg, hogy egy karakternek akinek ez a profilja ne tudja már kikerülni, ez olyan mint ha DC-ben akkor már Szupi se tudná vagy Flash.

 

Ok, hogy a halálos lövést bekapta, mert ellökte Sólyomszemet és így pont hozzá ért célba a lövedék, na de hogy ha rá céloznak és akkor se tudná elkerülni őket akkor az nagyon-nagy gáz

 

 

Anno megírták/álmodták az adott hőst nem értem miért kellene legyengíteni őket. Azért, hogy emberközelibbek legyenek? Ugyan már, vannak hősök akik nem erre valók arra ott vannak a nem szuperképességekkel rendelkező vagy nem sokkal emberfeletti képességekkel rendelkező hősök.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno megírták/álmodták az adott hőst nem értem miért kellene legyengíteni őket. Azért, hogy emberközelibbek legyenek? Ugyan már, vannak hősök akik nem erre valók

Pontosan! Ha nem így lenne, az szerintem sz*r lenne. :P Quick kerülje el szépen, hogy becélozzák, és ne a golyókat kerülgesse. Reálisabb, és nem lesz tőle nevetséges a hős. Mint Superman - igen, neki sem kéne golyókat kerülgetnie. Eleve, minek, golyóálló. Az MCU karaktereknek meg nem sok köze van ahhoz, hogy anno hogyan írták meg őket. Már a képregényekben sincs sokaknak túl sok köze ahhoz, hogy anno hogyan írták meg őket.

Akik meg nem arra valóak, azok az adottsággal rendelkezőek, nem a felerősítettek. De Thort még nem is sikerült meglőni. Amúgy ő tud tud olyan gyorsan repülni, mint egy golyó, lásd az első filmet. ;)

 

Egy kérdésem lenne az X-menes klippel kapcsolatban. A zene milyen szert szed, hogy normális sebességgel hallgathatja ez a dinka (amúgy nekem eddig egyik Quicksilver variáns sem jött be)? Mert ha Quick ezerszer gyorsabb a golyónál, akkor a zenéből semmit sem kéne hallania. Sőt, technikailag a walkmannek elemeire kéne hullania a ráható G erőtől, nem hogy még a fején maradjon a fejhallgató. Meg hogyan hallgathat bármit is, ha több százszor gyorsabban halad, mint a hang? :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan! Ha nem így lenne, az szerintem sz*r lenne. :P Quick kerülje el szépen, hogy becélozzák, és ne a golyókat kerülgesse. Reálisabb, és nem lesz tőle nevetséges a hős. Mint Superman - igen, neki sem kéne golyókat kerülgetnie. Eleve, minek, golyóálló. Az MCU karaktereknek meg nem sok köze van ahhoz, hogy anno hogyan írták meg őket. Már a képregényekben sincs sokaknak túl sok köze ahhoz, hogy anno hogyan írták meg őket.

Akik meg nem arra valóak, azok az adottsággal rendelkezőek, nem a felerősítettek. De Thort még nem is sikerült meglőni. Amúgy ő tud tud olyan gyorsan repülni, mint egy golyó, lásd az első filmet.

 

De miért legyen reálisabb??? Ha reális filmet akarok nézni megnézek egy akciófilmet(amúgy érdekes azoknál meg mindig azért ripákol valaki, hogy mennyire lehetetlen dolgok vannak benne), nem ilyeneket.Különben is arra, hogy elkerüljék, hogy becélozzál őket arra ott van Kapi Sólyomszem, Özvegy stb. Na jó nekem a fekete Amerika kapitánnyal, meg a női Thorral, félvér Pókival ne gyere(semmmi diszkrimináció vagy ilyesmi, maga az zavar, hogy egyáltalán mi a facér kell változgattatni :S ) azt is jó nagy badarságnak tartom. Az, hogy valaki szuper sebességgel mozog (vagyis mindent képes olyan gyorsan csinálni) nem ugyanaz mintha csak repülni tud olyan gorsan, Vasember is képes átlépni a hangsebességet mégsem, tartozik a szuper gyorsaság a képességeihez.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miért legyen reálisabb??? Ha reális filmet akarok nézni megnézek egy akciófilmet(amúgy érdekes azoknál meg mindig azért ripákol valaki, hogy mennyire lehetetlen dolgok vannak benne), nem ilyeneket.Különben is arra, hogy elkerüljék, hogy becélozzál őket arra ott van Kapi Sólyomszem, Özvegy stb. Na jó nekem a fekete Amerika kapitánnyal, meg a női Thorral, félvér Pókival ne gyere(semmmi diszkrimináció vagy ilyesmi, maga az zavar, hogy egyáltalán mi a facér kell változgattatni :S ) azt is jó nagy badarságnak tartom. Az, hogy valaki szuper sebességgel mozog (vagyis mindent képes olyan gyorsan csinálni) nem ugyanaz mintha csak repülni tud olyan gorsan, Vasember is képes átlépni a hangsebességet mégsem, tartozik a szuper gyorsaság a képességeihez.

Ennek a posztnak se füle, se farka. Vagy csak én nem értem. Hogyan jött ide nemváltó Thor, színváltó kapitány, féltesó Pók? Mi köze Romanoffnak, Rogersnek és Bartonnak a golyók elkerüléséhez? A valóságnak a hihetőséghez?

 

Akciófilm mint realitás? :D Ha realitást akarsz látni akkor ülj ki az utcára egy padra és nézd a világot körülötted. :P

Hát ez az. Az akciófilmekben több szuperhős van, mint a Marvel és DC univerzumban együtt véve. :lol: McClane, Rambo, Ryback, Riggs és Murtaugh meg a többiek reggelire fogyasztanák fel Thort. Ők nem a golyót kerülik ki, ők olyan erővel bírnak, hogy a golyó kerüli ki őket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez az. Az akciófilmekben több szuperhős van, mint a Marvel és DC univerzumban együtt véve. :lol: McClane, Rambo, Ryback, Riggs és Murtaugh meg a többiek reggelire fogyasztanák fel Thort. Ők nem a golyót kerülik ki, ők olyan erővel bírnak, hogy a golyó kerüli ki őket. :)

 

És akkor még nem beszéltél Chuck Norrisról. Tőle elnézést kérnének a Bosszúállók és hazamennének. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Quick kerülje el szépen, hogy becélozzák, és ne a golyókat kerülgesse.

Már a képregényekben sincs sokaknak túl sok köze ahhoz, hogy anno hogyan írták meg őket.

 

 

Az elsőre írtam, hogy ott vannak Kapiék, ahhoz nem kell szuper gyorsaság, hogy azt elkerüld a becélzást.

A másodikra írtam, az új generációs Bosszúállókat, mert azt hittem arra gondolsz, hogy ugye régen Kapi Steve Rogers volt amikor megírták, de most már az új dizájn szerint Sólyom átvette tőle a szerepet.

 

Jó akkor vonatkoztassunk el az akciófilmektől is akkor ha realitásra vágyom megnézek egy dokumentum filmet nem a Bosszúállókat

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elsőre írtam, hogy ott vannak Kapiék, ahhoz nem kell szuper gyorsaság, hogy azt elkerüld a becélzást.

De hát ők nem kerülik el a becélzást, mivel nem elég gyorsak ehhez, ők kivédik a golyót. A kapitány a pajzsával (és még ezzel sem megy neki, hiszen állandóan meglövik), Stark a páncéljával (ha szuperszónikusra kapcsol, akkor elkerülheti a kézi becélzást, de egy F-22-es még így is kilőheti), stb.

 

A másodikra írtam, az új generációs Bosszúállókat, mert azt hittem arra gondolsz, hogy ugye régen Kapi Steve Rogers volt amikor megírták, de most már az új dizájn szerint Sólyom átvette tőle a szerepet.

Nem-nem, azokat nagyon-nagyon felejtsük el, egyiket sem pártolom. :) Nem, eredeti megjelenésük és az utolsó, normális változatuk közötti (pl.: amikor Thor utoljára volt férfi...) különbségre gondoltam. Például, hogy a kezdet kezdetén Stark nem fegyverkereskedő volt, hanem mezei feltaláló, és állandóan viselnie kellett a mellvértet, a jelleme sem volt ilyen harsány. Most meg már a képregényekben is fegyverkereskedő, a saját fegyverétől sérül meg, a jelleme egy patkányéval vetekszik néha, arról nem beszélve, hogy miután az ereibe kerül Extremis, már neki is van szuperereje.

 

Amúgy, kíváncsi leszek, a Civil Warban hogyan alakulnak az események.

 

Úgy tűnik az Age of Ultronból, hogy az Új Harcosok szerepét átveszi majd az Új Bosszúállók csapata (akik azért elég más tagokból állnak), és ők okozzák azt a pusztítást, ami miatt kitör a polgárháború. Viszont az Új Harcosok meghaltak, amikor Namorita kicsit elszabadult (meg 600 másik ember, köztük egy iskola minden gyerek nebulója). Az a kérdés, hogy vajon ez mennyire lesz benne a Civil Warban. Elbúcsúzhatunk majd Hadigéptől, Skarlát Boszorkánytól és Sólyomtól? Esetleg Fekete Özvegytől? Meg vajon mekkora szerepet fog majd kapni a S.H.I.E.L.D.. A polgárháború győzelmével az igazgató vette át a felügyeletet a szuperhősök fölött, aki ugye Stark lett, miután Hill-t lefokozzák. De az MCU-ban ez kicsit tök másképpen alakult. Arról mondjuk pletykálnak már egy ideje, hogy Coulson színre lép a Bosszúállók előtt, lehet ez lesz az a pillanat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hát ők nem kerülik el a becélzást, mivel nem elég gyorsak ehhez, ők kivédik a golyót. A kapitány a pajzsával (és még ezzel sem megy neki, hiszen állandóan meglövik), Stark a páncéljával (ha szuperszónikusra kapcsol, akkor elkerülheti a kézi becélzást, de egy F-22-es még így is kilőheti), stb.

 

A becélzást azért el lehet kerülni például amikor folyamatosan mozognak, akkor azért elég nehéz eltalálni bármit is. Na de mindegy is, én így is úgy is kevestelem MCU-s Higanysrác sebességét :) Foxos jó, ez meg számomra kissé béna :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Avengers2-höz

 

Nekem úgy tűnt eddig, hogy Natasha vonzódik Bruce-hoz, vagyis nem hirtelen jött az összefonódás közöttük. Sólyomszemet pedig régebbről ismeri, és náluk úgy láttam, hogy inkább baráti a viszony, legalább is nekem nem tűnt fel egyéb.

Coulsont én is hiányoltam az A2-ből, szóval minimum a Civil Warban szerepelnie kell. Nagy baklövés lenne, ha megint kihagynák.

A napokban olvastam, hogy részben miről fog szólni a Civil War, mit ne mondjak, rögtön rájöttem, hogy Tony/AK közül ki mi mellé fog állni, ami az ellentétet fogja okozni közöttük. Nem hiába a Kapitányt csípem ebből a bandából, a borzasztó szerelése ellenére, és persze hogy az általam preferált megoldás mellett fog kiállni :) Már csak a téma miatt sem szabadna kihagyni Coulsont.

Közben elolvastam Quicksilver képregényes sztoriját csak úgy érdekességből. Még mindig nagyon sajnálom, hogy meghalt, bár anyámmal beszéltünk arról, hogy az MCU-ban semmi sem lehetetlen/biztos :D

 

 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért én remélem, hogy Pietro nem támad fel. Az már gáz lenne. Így is nyelni kell egyet, hiszen elég sok a "feltámadás". A Thorban Loki meghalt, aztán már abban a filmben kiderül, hogy mégsem. A The Avengersben meghal Coulson, aztán az Agents of S.H.I.E.L.D. első epizódjában kiderül, hogy mégsem. Pepper meghalt az Iron Man 3-ban, aztán pár perccel később kiderül, hogy mégsem. Fury meghal a The Winter Soldierben, de a végén kiderül, hogy mégsem. Loki megint meghal a The Dark Worldben, de mily meglepő, a végén megint kiderült, hogy mégsem. A First Avengersben meghalt Bucky, aztán a The Winter Soldierben róla is kiderül, hogy mégsem. Szóval, most már ideje lenne, hogy a halott halott is maradjon. Kellenek a veszteségek a jófiúk oldalán is. Oké, Friga halott, valószínűleg már Odin is, és most remélhetőleg Pietro is betársul. Viszont most már a nagyok közül is illene elhullania valakinek, véglegesen. Én speciel a Civil Warban és az Infinity Warban számolok azzal, hogy lesz néhány halottunk - ha mást nem azok, akik a képregényekben is beadták a kulcsot (ideig, óráig, mert azóta már feltámadtak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már május van de a Kingsmannél jobb filmet idén még nem láttam.

A Mad Max most a kritikusoknál az év filmje. Elképesztő pozitív kritikákat kap.

Ha a Road Warrior a Jó a Rossz és a Csúf, akkor a Fury Road a Volt egyszer egy vadnyugat. Ilyen jelzőkkel illetik.

Kár, hogy Frenkie-t teljesen hidegen hagyja a film.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint micsoda?

 

Hát ez a fekete ruhás faszi a szkafander nélkül röpködő ellen.... :evil:

 

Supermant kifejezetten rühellem. Sosem szerettem. Mindegy, nem lehet minden az én filmem is. Ezt majd szép okosan messze kerülöm... :)

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.