Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nem vagyok valami ultrás horror fan (Az Aliens azért nálam a No. 1) de tegnap rávettem magam az Alkonyattól pirkadatig cimű filmre, most az előbb pedig letudtam a Holtak földjét.

Sajna nem tudtam, hogy mikor sírjak vagy nevessek így maradt mindkét film végéig a fapofa. Valahogy talán a Tarantino-Rodrigez film jobban bejött mert az legalább nem akart komoly lenni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig mindkettő mókás akció vérrel (remélem a Holtak földjéből a rendezői változatot nézted). Mondjuk érdekes, hogy az Alkonyattól Pirkadatig jobban müködik az első félben, amikor még nem kapcsol át 'Hullajó'-szerü jópofa vérfürdőbe. Elsőre az egész filmet nagyon élveztem, de már jó ideje rendre elalszom a második felén.

A Holtak földje sajna egy széria gyengécskébb darabja, de szerintem igy is elég jó. Priest-ék csinálták a maszkokat és első-osztályú munkát műveltek, ami föleg a vágatlan változatban látszik. A szereplők már sajna kissé irritáóloak és a hangulat csak árnyéka a nagy elődőknek. Romerotól föleg az eredeti Élőhalottak éjszakáját érdemes megnézni, mert az mai szemmel is nagyon komoly darab...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr:

Ez asszem a rendezői változat volt, mondhatni a véresebbik. Nem is tudom...talán épp ez volt benne a baj...a sok "paradicsomlé". A feszültség végig hiányzot a filmből, legtöbbször a látványvilág lekorlátozodott a belső szervekre. A Holtak hajnala valamelyest jobban lekötött. A franc se tudja....lehet, hogy öregszek és már nem tud annyira lázba hozni egy horror. Persze lehet, hogy aludni még ettől nem fogok tudni :pfff::D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Holtak földjén én se ijedtem meg egy pillanatra sem... ezért nem is igazán nevezném horror-filmnek. Sokkal inkább akció-film jellege van, pont mint a Holtak hajnalának (gondolom itt a 2004-es remake-re gondolsz). Az utobbi nekem is jobban tetszett egyébként. Ijesztő zombifilmnek a Gonosz halottakat tudom ajánlani. Érdemes egyedül, este nézni és a hatás garantált :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új Superman milyen?

Hát már korábban írtuk, de most csak a saját véleményem ismétlem. Nem jó...

Obi1 szerint többszöri nézésre jó. :D Ugye Obi1? :pfff:

LEhet hogy nálam is ez lesz, csak még nem volt alkalmam többször megnézni. /2ésfélóra/ :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Holtak földjén én se ijedtem meg egy pillanatra sem... ezért nem is igazán nevezném horror-filmnek. Sokkal inkább akció-film jellege van, pont mint a Holtak hajnalának (gondolom itt a 2004-es remake-re gondolsz). Az utobbi nekem is jobban tetszett egyébként. Ijesztő zombifilmnek a Gonosz halottakat tudom ajánlani. Érdemes egyedül, este nézni és a hatás garantált :D

Igen, a 2004-es változatra gondoltam.

Amúgy kicsit szemezgettem a Cannibal Holocausttal. Régi film még a videós korszakból. Nem is tudom. Lehet, hogy egyszer ráveszem magam, hogy megnézzem.

 

Most igazából a Serenity-t várom, csak sajna a kölcsönzőből pont kivették. :pfff: A boltokba meg kedden fog kerülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huhh... a Cannibal Holocaust-ot tényleg csak akkor nézd meg ha van hozzá gyomrod. Vannak benne állat-gyilkosságok, amik valódiak! :D

Például kihuznak egy nagy teknőst, aminek levágják a fejét és kibelezik... nagyon nyomasztó. Bár a szakács-ismerősőm megjegyezte, hogy ez igy szakszerű és ők is igy csinálják. Nem sikerült megnyugtatnia...

A rendezőnek ülnie is kellett pár hónapot a börtönben. Eddig ezt a filmet tiltották be a legtöbb helyen. Tipikusan az a film, amit csak azért néz meg az emberfia, hogy képes-e végigülni...

 

A Serenity elött érdemes megnézni a Firefly sorozatot, aminek a folytatása. Szerintem sokkal jobb, mint a nagy film, de ezt korábban már kifejtettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azon röhögök, hogy sokan mind a mai napig azt mondják, hogy valódi dokumentumfilm a Cannibal H. . Amúgy meg nagyon ügyes trükk az egész. Persze a legendák teszik teljessé a filmet :D

A közelmúltban ilyen volt az Ideglelés is.

 

A sorozatot nem láttam. :pfff: Kiváncsi vagyok, hogy azt kiadják e DVD-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, a CH rendező erre rá is játszott anno. A szinészeknek benne volt a szerződésükben, hogy pár hónapra elkell tünniük... aztán Deodato-t beperelte egy polgárjogi szervezet, mert elhitték, hogy valódi felvételeket látnak és a biróság elött kellett bebizonyitsa, hogy egyetlen ember se sérült meg a forgatáson. Másik érdekesség, hogy a film operatőre látva az állat-gyilkosságokat maga is azt hitte, hogy egy snuff-filmet forgatnak, aminek a végén megölik a szinészeket... de legendák ide vagy oda tényleg embert próbáló film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alien: az Alien Resurrectiont én is szeretem a különleges hangulata miatt (érződik a francia rendező hatása) és a humora miatt. Ám miután megszletik az az ocsmányság (amire még egy alien rajongó sem mondta, hogy "szép"), és amit azzal művelnek, az fájdalom. Ripley meg gyötrelem az első perctől az utolsóig. A kibővített változat sem segít sokat ezen, pedig van pár jó jelenet. A totál képek is jók, de ebben a CGI szörnyek borzalmasak. Különösen az AvP után, amiben szerintem a legszebbek az alienek. A maszkos-robotos módon megoldott lények viszont ugyan olyan jók, mint a többi alien filmben. Ám yodamesterrel értek egyett, a nagytotálos képek csak gyönyörködtetnek, ám attól nem lesz se feszültségkeltőbb, se jobb a film. Látható ez az Alien vs Predatorban, ahol mindig totálban jönnek a szörnyek, de attól a film még nem jó. Bár mondjuk az Alien saga a negyedikkel valóban kilépett a horror fogalmából. Amúgy nekem az Aliens a kedvencem minden tekintetben. Utána az Alien 3 SE, mert sokkal-sokkal jobb mint a sima, jobban kibontják a karaktereket, bár annak is megvan a maga hibája.

 

Oldfighter: Bomarrnak igaza van, a Serenity előtt látni kell a Firefly-t. Érthetőbb lesz a film világa, szereplői, és a Firefly sokkal jobb a Serenitynél, lentebb Bomarr nagyon jól kifejtette, miért. Amúgy én is várom a DVD-t, kíváncsi leszek a szinkronra, bár szerintem egyszer fogom csak azzal megnézni, mert úgy hallom, a Smalville-ból a Clark hangját adó fazon lesz Mal hangja... na ez mindent elárul (amúgy az Ausztráliában megjelent DVD szinkronját kapjuk mi is). És hogy megjeleneik-e a Firefly DVD-n itthon? Soha a büdöd életbe nem fog sci-fi sorozat megjelenni itthon DVD-n, még olyan sem, amit adtak a magyar tévék, nemhogy olyan, amit magyarul még le sem adtak. Túl begyöpösödöttek ahhoz a forgalmazók... :pfff:

 

Thing: kihagyhatatlan film :D

 

Holtak földje: aranyos film, bár semmi extrát nem tartalmaz, talán csak a gondolkodó zombik ötletét, de én jobb szeretem a csigalassú, sík hülye hagyományos zombikat.

 

Alkonyadtól pirkadatig: nekem nem tetszett, se történet, se jó színészek, agyatlan vérengzés csak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A totál képek is jók, de ebben a CGI szörnyek borzalmasak. Különösen az AvP után, amiben szerintem a legszebbek az alienek. A maszkos-robotos módon megoldott lények viszont ugyan olyan jók, mint a többi alien filmben. Ám yodamesterrel értek egyett, a nagytotálos képek csak gyönyörködtetnek, ám attól nem lesz se feszültségkeltőbb, se jobb a film. Látható ez az Alien vs Predatorban, ahol mindig totálban jönnek a szörnyek, de attól a film még nem jó.

Az AvsP szerintem borzalom. Elsőre még elszórakoztam vele, de mióta megvan DVD-n egyszer se tudtam végignézni. Tényleg nem az Alien Resurrection a franchise csúcsa, de még akkor se hasonlitanám Anderson unalmas marhaságával. És azzal se értek egyet, hogy az AvsP-ben néznek ugy ki mint az Alien4-ben vagy jobban a lények. Semmi stilus nincs bennük, és a CGI-t nagyon sokat használják annak ellenére, hogy annyira nem jó.

 

Az Alien4-ben ott van az alien-szeliditős rész, amit imádok. Ott elidőzik rajtuk a kamera és van is bennük valami morbid szépség. Az AvsP-ben össze vissza ugrálnak, de mintha egy videójáték szereplői lennének. :D

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másrészről szerintem az 'alienek' a filmtörténelem "legszebb" szőrnyei... mindig is sajnáltam, hogy ezt egyik film se használja ki igazán a négyest leszámitva.

szörnyekből nekem az Alienek a "Légy"-ből a pali (amikor még felismerhető) és a Kaptárból az az izé jön be

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félreértesz, nem mondom, hogy jobb, én is 100x jobbnak tartom az AR-t az AVP-nél, CGI effektek kivételével minden tekintetben. Az alienek tekintetében viszont nem értek egyett:

- az AVP-ben szereplő alienek kinézetre sokkal inkább hajaznak az Alienbeli szörnyre. Újra feketék (A3-ban és AR-ben barnák), újra rikácsoló hangjuk van és nem olyan mély, oroszlános (én mindkét hangot nagyon szeretem mondjuk, de akkor is, a rikácsolós sokkal eredetibb). A lábuk nem 3 ágú, mint az A3-ban és az AR-ben. Szóval emiatt nekem jobban bejönnek (bár a legszebbek akkor is az Aliensbeliek :D).

- mindkét szörny ugyan azon modell alapján készült (illetve, az AR modeljei alapján készültek az AVP modelljei), a különbség minimális. A lábak, a szín, és néhány apróság az, amit változtattak, de a fejforma, az organikus kinézet (az első két részben inkább biomechanoidok voltak, a 3-ra kezdtek organikusan kinézni), tehát nagy különbség nincs a két film szörnyei között.

- Anderson egyvalamit jól csinált. Remekül ötvözte a báb-jelmez-CGI-t. Pl az alien-predator harcban a film közepén kb 70%-ban robotot és jellmezt használtak, és csak 30 %-a CGI. Főleg akkor, amikor az alien olyan mozdulatot tesz (hatalmasat ugrik), amit ember nem képes, illetve legnagyobb részben a farkát animálták csak, ahogy azzal csapkod. Viszont tény, vannak erősen látható CGI jelenetek (pl.: mikor a szörnyek benyomulnak a királynőhöz, ott minden dolgozó animált, de a királynő nem, és látszik is a különbség). Viszont, az Alien Resurrectionban tökéletesen kiszúrható minden CGI effekt, mert a szörnyek nekem szembántóan elütnek a tájtól, pl mikor Elgyn hullája mellett eltrappol a szörnyike, vagy mikor besurran a mentőkabinba. Az AVP-ben nem tudom mindig megkülönböztetni a robotot a CGI-től (jó példa erre a végső királynő harc). Nem tudom, megnézted-e a DVD második korongját, van rajta pár érdekesség. Szóval ezt jobbnak vélem az AVP-ben (ezt, semmi mást).

 

Az alien szelidítős rész a film egyik legjobb jelenete, de egyáltalán nem animált, végig jellmezekkel és robotokkal vették fel, azért is olyan nagyon jó jelenet. Ráadásul sikerült élővé tenni őket, szinte érzi az ember, hogy mit gondolnak, mikor nitrogénnel lefújják őket. A moziban állati jó volt.

A morbid szépséget én már az Aliens óta látom bennük (azt láttam legelősször), és látom, akár hányszor rájuk tekintek (tekintettel arra, hogy az összes film egy-egy példánya itt csücsül az asztalomon, ez elég sűrű :pfff: ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a Kaptárból az az izé jön be

Licker? Nagyon jópofa lény, de szerintem a Resident Evil 2 játékban sokkal jobb. Kár volt belé ez az átalakulásdi. És ez is miért? "Szerintünk egy filmben nem állná meg a helyét." Pontos idézet volt az egyik fő vizualizációs fickótól... és ilyen hozzáállással akartak feldolgozást csinálni. Ez olyan jellemző Andersonra. Így csinált predator űrhajót is az AVP-hez. "Én mindig is utáltam a Predator 2 űrhajóját, ezért teljesen mást csináltunk." Ez az idézet egy interjúból van. Na kérem, hát aki bevallja, hogy az említett űrhajó ihlette az AVP "történelem előtti történetét", akkor hogy a fenébe veszi a bátorságot (ráadásul amellett, hogy azt is kijelentette, hogy összeköti az AVP a Predator és Alien filmeket) éppen ezt a "történelem előtti" érzést kivenni az árhajókból? Utálom ezt a fickót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát már korábban írtuk, de most csak a saját véleményem ismétlem. Nem jó...

Obi1 szerint többszöri nézésre jó. :D Ugye Obi1? :pfff:

LEhet hogy nálam is ez lesz, csak még nem volt alkalmam többször megnézni. /2ésfélóra/ :D

Én csak azt mondom hogy nem rossz.Gondolom te is csak a cam-es változatot láttad, ami sokat von le az értékéből.Például amikor nézem a hd felbontású trailert gépen, akkor az nagyon bejön.Ha azt a gebe nőt meg a fiát kipattintották volna a filmből, jó lett volna.A Karib tenger kalózai kettőt már valószínűleg moziban nézem. :D

 

Én annak például örülök hogy nem Nic Cage lett Superman, valahogy nem tudnám elképzelni a szerepbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Akkor valóban hasonlóan gondolkodunk az Alien filmekről :D Én a technikai részével nem voltam tisztában csak azt éreztem, hogy az AR-ben jobban szerettem nézni őket, mint az AvsP-ben :pfff: Nyilván a rendezés + környezet is kozrejátszik ilyenkor a technikai dolgokon kivül.

 

Egyébként a legrosszabb CGI effektek szerintem az Alien3-ban vannak, ennek ellenére az a kedvencem az összes közül :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak azt mondom hogy nem rossz.Gondolom te is csak a cam-es változatot láttad, ami sokat von le az értékéből.Például amikor nézem a hd felbontású trailert gépen, akkor az nagyon bejön.Ha azt a gebe nőt meg a fiát kipattintották volna a filmből, jó lett volna.A Karib tenger kalózai kettőt már valószínűleg moziban nézem. :D

 

Én annak például örülök hogy nem Nic Cage lett Superman, valahogy nem tudnám elképzelni a szerepbe.

Én is azt láttam igen. De egész jó volt a minősége na persze nem DVDrip :D Különben én is meg akarom nézni szinkrnosan is még1x legalább. És Caget én sem bírtam vonla elképzelni Supermannak. Szerencsére nem ő lett. :D

a POTC meg már fenn van, de ha nem lesz szuperjó minőségű, akkor csak moziban nézem meg. Pedig már alig bírok magammal. :pfff:

De még tartom magam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a legrosszabb CGI effektek szerintem az Alien3-ban vannak, ennek ellenére az a kedvencem az összes közül :D

Hát a CGI minősége ott valóban rossz, mivel nincs benne CGI :pfff:

Ott egyszerűen költségvetési is időbeli problémák miatt (mivel a stúdió egyszer csak azt mondta, kész a film, és Fincher még hozzá sem látott a trükkökhöz meg a forgatást sem fejezte be) szutykok az effektek, de minden modell. Pl amikor az alien a plafonon mászik, vagy távolról mutatják, hogy fut, azt egy ilyen idióta marionettszerű bábuval oldották meg kék háttér előtt. De amikor megszületik a kis alien (itt az SE verzióra gondolok, ahol sokkal többet látni a bambi-bursterből) az elrohanását úgy oldották meg, hogy egy kiskutyára bambi-burster jelmezt húztak. Elég ökörül hatott, szerencsére volt idejük jobbat csinálni, az került be az SE-be. De pl éppen az SE-be látható egy totálisan befejezetlen effekt is, amikor a hibbant Golic kiengedi az elfogott alient a hulladéklerakóból, akkor fellülről mutatják az alient, és mivel akkor még nem volt kész az effekt, csak kokckáról-kockára odaskicceltek egy alienszerű fényes masszát. Ez került be aztán az SE-be is (egyébként az SE szinte teljesen megegyezik azzal a verzióval, amit Fincher a stúdiónak levetített és amit aztán erősen megvágattak vele).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azt láttam igen. De egész jó volt a minősége na persze nem DVDrip :D Különben én is meg akarom nézni szinkrnosan is még1x legalább. És Caget én sem bírtam vonla elképzelni Supermannak. Szerencsére nem ő lett. :D

a POTC meg már fenn van, de ha nem lesz szuperjó minőségű, akkor csak moziban nézem meg. Pedig már alig bírok magammal. :pfff:

De még tartom magam. :D

Hát a legjobb minőségű verzió cirka 800 mb, ami nem valami jó jel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, összeállítottam egy listát, filmekről, amit a nyáron megfogok nézni, szeretném, ha ti, akik sokkal nagyobb szakértői vagytok a filmeknek, mint én, mondanátok pár szót róluk, hogy rátok milyen hatással voltak - ha kérhetem, spoiler nélkül. Tehát a lista!

 

--> Batman - Kezdődik!

--> Kísérleti gyilkosság

--> A falu

--> Sin City

--> Igazából szerelem

--> Bourne csapda

--> Terminál

--> Bérgyilkos a szomszédom 2

--> Fehér zaj

--> Oldboy

--> Egy csodálatos elme örök ragyogása

--> Titokzatos folyó

 

 

Szóval ma beszabadultam egy DVD tékába, és ezek keltették fel az érdeklődésemet. Kíváncsi lennék a ti véleményetekre illetve élményeitekre a filmekkel kapcsolatban.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amiket láttam:

- Batman - Kezdődik: fantasztikus film, az egyik legjob képregény adaptáció, és elérte, hogy szeressem a Batmant, pedig eddig rühheltem.

- Sin City: fantasztikus film, az egyik legjob képregény adaptáció, igazi sztárparádéval, baromi hangulattal, irtózatosan jó trükkökkel.

- Bérgyilkos a szomszédom 2: délutáni kikapcsolódásnak nem rossz film, bár szvsz az első jobb volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.