Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

MIB és MIIB... abszolúte kedvenceim a maguk kategóriájában. Nemcsak könnyed szórakozást nyújtanak, humorosak (- A legtöbb földönkívüli becsületes, dolgozó lény. - A taxisok mi? - Becsületest mondtam!), látványosak és még mondanivalójuk is van (1000 éve mindenki szentül hitte, hogy a Föld lapos. 500 éve mindenki szentül hitte, hogy a Föld körül forog a világ. És 5 perce maga még szentül hitte, hogy a Földön csak emberek élnek. Vajon mit fogunk hinni holnap?). Nagyon szeretem.

 

Szvsz a második csak egy hagyányit lett gyengébb az elsőnél, de van bennek dolgok, amik kenterbe verik. Pl a kezdés nagyon hatásos, ahogy megy a hajó, bolygókat pusztít el aztán kiderül, hogy akkora, mint egy játékrakéta. Mega poén, amikor J megvakuzza a kölcsönzőst, aztán mondja neki, hogy költözzön el az anyjától, az meg felkapja az ásót és elindul "Figyelj mama!". A vége viszont nem olyan jó, mint az elsőjé, de a szekrényes poén az nagyom bejött, legalább annyira, mint az elsőben a golyózás.

 

Tommy Lee Jones, Will Smith és Rip Torn pedig mindkét részben nagyon jól alakít. Hogy Jipsről és Franke-ről már ne is szóljunk.

 

Egyszóval, a filmekről alkotott véleményem: Bogarásszunk! :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemtom... nekem a mondanivaló, mondjuk az Isten városa jellegű filmeknél kezdődnek, ami sokat elmond az emberekről, az emberi természetről a nyomorban stb. Mindamellett rendezői/ irói/ szinészi/ minden szinten köröket ver a MIB filmekre.... szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ja, hát azt azér tén sem mondtam, hogy a mondnaivalója egetverő, de több értelem szorult belé, mint mondjuk a Zűrhajóba (ami mondjuk színtén egy nézhető darab, egy-két momentumot leszámítva, amik miatt valszeg sose nézem meg többé).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ashes of Time (Wong Kar Wai)  

 

Yodamester, nagyon felcsigáztál. Wong Kar Wai-tól két filmet láttam, az egyik címe nem jut eszembe (két srác elmegy Dél-Amerikába kezdetű), és a Szerelemre hangolva című filmeket. Mindkettőnek a Hősben is játszó T. Leung volt a főszereplője, aki tudtommal állandó színésze Kar Wai-nak.

Van magyar címe, megjelent-e már nálunk valamilyen formában, vagy ez új film? Még soha nem hallottam róla.

 

MIB I-II. Egész szórakoztató filmek voltak, nekem az első jobban tetszett. Van, ami a másodikban erőltetettnek tűnt, a szekrényes jelenet meg számomra a borzalmak egyike.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yodamester, nagyon felcsigáztál. Wong Kar Wai-tól két filmet láttam, az egyik címe nem jut eszembe (két srác elmegy Dél-Amerikába kezdetű), és a Szerelemre hangolva című filmeket. Mindkettőnek a Hősben is játszó T. Leung volt a főszereplője, aki tudtommal állandó színésze Kar Wai-nak.

Van magyar címe, megjelent-e már nálunk valamilyen formában, vagy ez új film? Még soha nem hallottam róla.

 

Az Ashes of Time-ban két T. Leung is játszik :(

Amúgy nem jelent meg nálunk, nekem is nemrég sikerült beszereznem, miután már közel 2 éve hajtottam. 1994-ben készült, de úgy tudom, hogy nem csak nálunk ritkaság. Az a verzió, ami nekem van belőle, nem a legjobb minőségű (állítólag nincs is forgalomban kifogástalan minőségű változat belőle, mert valahol "elveszett" az alapanyag), de azért nézhető...

 

Itt találsz róla még infót ha érdekel: http://www.imdb.com/title/tt0109688/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ashes of Time-ban két T. Leung is játszik  

Amúgy nem jelent meg nálunk

 

Köszi szépen az infókat.

Így jártam :(

Tony Leung Chiu Wai-ra gondoltam. Nem tudtam, hogy ketten is vannak, legközelebb kiírom teljes névvel.

Most fut a Duna tvn a Szigorúan piszkos ügyek tőle, holnap lesz a harmadik rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Flash Gordon filmet az a pali csinálja, aki a Van Helsinget is rendezte. Vagyis egy nagy bugyuta látvány-parádéra lehet számitani :)

 

A falu: Összességében kellemes meglepetés. Eddig egyik Shyamalan filmtől se voltam, ugy nagyon oda. A Hatodik érzéket untam, a Jelek bosszantott... viszont a Sebezhetetlen egész jól indult; kár hogy nem tudtam végignézni... azóta is birizgálja a fantáziámat :) A Falu rögtön hátrányból indult nálam, mivel a végső csattanót már legalább egy tucat helyről hallottam. Márpedig a Shyamalan-filmek pont arról nevezetesek, hogy egyetlen nagy csattanóra épülnek fel. A film eleje épp ezért elég erőtlen volt nekem, mivel végig tudtam milyen titok lappang a háttérben. Aztán egyre nagyobb teret nyert a remek fényképezés, és a szereplők remekül felvezetett drámája. Nem beszélve a hangulat-teremtésről, mely most elöszőr jött át nekem egy Shyamalan filmnél (többet már nem irom le a nevét :P).

Összességében egy nagyon 'kellemes' filmről van szó, amit ha nem is fogok a kedvenceim között emlegetni, azért majd valamikor még szivesen újranézném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszenek S filmjei. Nincs egyértelmű kedvencem közülük, de talán az utóbbi kettő közül választanék, mert ezekben játszik egyik kedvenc színészem :) Elismerem, ez ritka lökött szempont. A Jelek nekem jobban bejön, mint A falu, csak éppen a földönkívüliek látványáért nem vagyok oda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Shyamalan függő vagyok. :) A Falut rendkívűl sokan lehordták, és nekem is ezek ellenére rohadtul bejött. És mikor az egyik csattanója úgy kiderült a film 3/4-énél, akkor én nem is voltam benne annyira biztos, hogy az tényleg igaz. Igazán szólva még most se vagyok biztos benne, hogy amit ott a vak lánynak mondott az apja, az tényleg igaz lenne... :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Shyamalan függő vagyok. :) A Falut rendkívűl sokan lehordták, és nekem is ezek ellenére rohadtul bejött. És mikor az egyik csattanója úgy kiderült a film 3/4-énél, akkor én nem is voltam benne annyira biztos, hogy az tényleg igaz. Igazán szólva még most se vagyok biztos benne, hogy amit ott a vak lánynak mondott az apja, az tényleg igaz lenne... :)

 

Nagy nagy szivfájdalmam, hogy tudtam előre a csattanót. Mert ez egy nagyon jól összerakott film volt, és ha a csattanót én is a filmből tudom meg elsőnek, lehet, hogy most én is ellennék ájulva tőle... de most hogy emésztettem a filmet egy kicsit egyre jobbnak érzem. Egyértelmüen átlag fölötti a cucc :P

(jól láttam, hogy az újságot olvasó rendőr, aki csak az üveg-tükrözödésben látszik, maga Shyamalan? ha jóltom neki egyébként is a mániája, hogy minden filmjében feltünjön :))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Shyamalan függő vagyok. :) A Falut rendkívűl sokan lehordták, és nekem is ezek ellenére rohadtul bejött. És mikor az egyik csattanója úgy kiderült a film 3/4-énél, akkor én nem is voltam benne annyira biztos, hogy az tényleg igaz. Igazán szólva még most se vagyok biztos benne, hogy amit ott a vak lánynak mondott az apja, az tényleg igaz lenne... :)

 

Nagy nagy szivfájdalmam, hogy tudtam előre a csattanót. Mert ez egy nagyon jól összerakott film volt, és ha a csattanót én is a filmből tudom meg elsőnek, lehet, hogy most én is ellennék ájulva tőle... de most hogy emésztettem a filmet egy kicsit egyre jobbnak érzem. Egyértelmüen átlag fölötti a cucc :P

(jól láttam, hogy az újságot olvasó rendőr, aki csak az üveg-tükrözödésben látszik, maga Shyamalan? ha jóltom neki egyébként is a mániája, hogy minden filmjében feltünjön :))

 

Igen, ő volt. :) Hitchcok volt a példaképe, és ő is szerepelt elvileg minden filmjében. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A falu miről szól?Még nem láttam, de kiváncsi vagyok rá.A hatodik érzéket úgy láttam, hogy egy "kedves kollégám" elárulta a fő poént.

 

Ami még egyszer nézhető a végén lévő meglepi miatt, az a "Játszma" Michael Douglas-szel és Sean Penn-nel.Nagyon jó film, ha tudjátok nézzétek meg, de csak egyszer nézhető.Másodszor már ismerve a végét, nem jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az utolsó pillanatig azt hittem, amit sugallt a film.Amikor meg leesett a tantusz, meg sem tudtam szólalni.Nem sok film volt rám ilyen hatással.

 

Michael Douglas karakterét jól kirántották az apátiából. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az utolsó pillanatig azt hittem, amit sugallt a film.Amikor meg leesett a tantusz, meg sem tudtam szólalni.Nem sok film volt rám ilyen hatással.

 

Michael Douglas karakterét jól kirántották az apátiából. :)

 

A mai napig emlékszem rá, milyen körülmények között láttam először a Játszmát. Éjszakai műszakban melóztam egy kórházban. Egy elég nagy épületről van szó, és éjjel ez csaknem teljesen üres volt, tehát megvolt a kissé "ijesztő" setting a filmhez. Valamelyik TV adón nyomták a filmet, én meg leültem egyedül megnézni - mondanom sem kell, hogy a film nyomasztó hangulata pillanatok alatt rámtelepedett... Nem volt még ennél súlyosabb filmélményem :P

A vége pedig, hihetetlen, én is azt hittem, hogy tényleg szétcseszett mindent Nicolas...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És igen!!! végre megvettem az Ötödik elemet, és megnéztem tegnap este (kb ezredszerre)--és még mindig azt gondolom, h egyszerűen zseniális... volt már róla szó?

 

Szerintem még nem beszéltünk róla. Nekem csak VHS-en van meg, de úgy is szeretem. Jó kis sci-fi fantasy. Robin Road (asszem jól írtam) kicsit Jar Jar feeling. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És igen!!! végre megvettem az Ötödik elemet, és megnéztem tegnap este (kb ezredszerre)--és még mindig azt gondolom, h egyszerűen zseniális... volt már róla szó?

 

Szerintem még nem beszéltünk róla. Nekem csak VHS-en van meg, de úgy is szeretem. Jó kis sci-fi fantasy. Robin Road (asszem jól írtam) kicsit Jar Jar feeling. :)

 

Nekem is megvan DVDn(másoltan), de még nem néztem bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is meg van DVD-n (eredetiben :wink: ). Amikon anno elöszőr láttam, nagyon nem jött be, aztán egyre inkább kezdtem megkedvelni, mig mára nálam is az egyik kedvenc lett. Föleg az tetszik, ahogy a történet különböző szálait összevágták; és ötletesen következik egyik a másikból :P És van egyfajta kellemesen laza hangulata, aminek köszönhetően bármikor előveheti az ember, mindig jól tud rajta szorakozni...

Ja és Robin Road tényleg Jar Jar feeling :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.