Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nem jön be a stílusa. Ezen mit magyarázzak? :D

De attól még a film nem lesz szar, csak neked nem jön be :D Megjegyzem engem sem fogott meg annyira, sőt, szvsz, ha Jake nem promotálja itt, még a trailert sem nézem meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neked, úgy már korrekt. Csak nehogy úgy járj vele, mint a Firefly-jal meg a Transformerssel (na jó, azért a kategóriája miatt ennek nincs túl sok realitás alapja) :D

Hogy jártam a Firefly-al? Egyszer nézős. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem jön be a stílusa. Ezen mit magyarázzak? :D

Nem kértem magyarázatot, csak kicsit durva jó előre kijelenteni valamiről, hogy "sz*r". Ez olyan tipikus kijelentés manapság nettezők körében amikor azt hiszik ezzel megmondják a tutit jó előre.

Nem biztos, hogy nekem tetszeni fog végül, de az elvárásaim se döntögeti a mércéket most a mesefilmes karakterekkel teletűzdelt animációkkal szemben. :D A grafika tetszik, jópofák a karakterek, jók a csatás részek és gondolom lesz benne majd egy nagy adag sablonos happy end. A kiskölkök tuti nálam is jobban zabálni fogják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak véleménycsere :P;) Node majd megnézlek én téged az Avatar közeli hetekben. Lehet, hogy te fogod a legjobban szidni :D

 

Az Avatart? Kétlem :P Már több mint 11 éve kivagyok éhezve egy Cameron sci-fire. Úgy vágyom rá, mint egy falat kenyérre :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más: Nem tudom, hogy ki ismeri ezt a filmet (Red Cliff), de egyszerűen, valami nagy. Az első rész kb. egy hónappal ezelőtt láttam, és azóta tűkön ülve várom a másodikat. Pontosabban kijött, csak nincs hozzá angol felirat, ha jön, egyből megnézem! :D

Itt egy kis előzetes:

Á, de jó, akkor figyelem, hogy mikor lesz magyar, mert nekem is tetszett és nálam eléggé várós a folytatás ;) Nálunk meg se híre, se hamva az elsőnek sem, vagy legalább is én nem tudok róla. Sajna nekem még nem mennek túl jól angol felirattal. Az előzőhöz is volt magyar, szóval reménykedek, hogy valaki hamar készít hozzá :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra sem passzolnak a dolgok, mert a Gyűrűk Ura speciel pont a Földön játszódik (Középfölde itt van/volt, 6000-7000 évvel ezelőtt, és ezt Tolkien maga is kijelentette), míg a Star Warsban meg igencsak van fejlett technológia.

De kb. értem, mire akarsz kijukadni, vagyis, ha jól veszem ki a szavaidból, a világ legyen teljesen fantázia világ, ne legyenek valós kapcsolódási elemek a mi világunkkal. Csak ilyen mű nem sok akad.

Középfölde a Földön? Azt hittem egy teljesen elkülönült világ.

Mindegy. Az én szemeben teljesen elkülönült világ marad. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Revan 9: Szerintem még rajonghatsz az Avatarért, persze nem akarlak meggyőzni.. :D

Cameron szintén létrehozott egy olyan fantasy világot, mint Lucas vagy anno Tolkien. Több lakott bolygót egy naprendszerben, kitalált lényekkel, ökoszisztémával, űrhajók, fegyverek stb minden saját ötletből kreált dolog :P

A Föld meg csak az elején max pár percig lesz benne, mint helyszín, de maga a mozi ebben a kitalált világban játszódik egész végig, tehát akár több mint 2 órás időtartam alatt garantáltan nem fogsz azon parázni, hogy most miért is rakták bele Földet :P

 

Szóval én így látom ;):P

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő.. ezt egy kicsit bonyolult lenne elmagyaráznom. Megpróbálom. Nálam a Fantasy-nál: ne legyen benne a Föld, ne kerüljön át a főhős a Földről az adott Fantasy világba és fordítva sem, ne legyen "fejlett" technológia a fantasy világon.

No akkor, csak mellékesen ;) A Gyűrűk Ura világa elvileg a Földön játszódik réges-régen. Ugyanis anno Tolkien és barátja C.S.Lewis a maguk sztoriját egyikük időben, másikuk térben helyezte máshova, mint a másikuk, és mivel tudjuk, hogy a Narnia térben van máshol, a GYU világa meg akkor időben :D Legalább is ezt mesélte valaki egy Tolkien-találkozón (azt hiszem, maga az MTT vezetője). És persze ott arról is szó volt, hogy Tolkien sose mondta ki, hogy Középfölde kb. hol van, meg hogy egyáltalán a Földön, csak éghajlatilag tájolta be az egyes részeket (bár már jó pár éve voltam azon az előadáson, de úgy rémlik, Mordor az a mai Balkán helyén van, vagyis volt kb.).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra sem passzolnak a dolgok, mert a Gyűrűk Ura speciel pont a Földön játszódik (Középfölde itt van/volt, 6000-7000 évvel ezelőtt, és ezt Tolkien maga is kijelentette), míg a Star Warsban meg igencsak van fejlett technológia.

Na tessék :D Egyébként értem én is, hogy értette Revan, mert ugye a GYU világában nem sok olyan van, ami a Földhöz köthető ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Please segítsetek. Nem tudom használni az idézet gombot. Leírnátok hogy kell?

Sajnos technikai analfabéta vagyok. :D Bocsi.

ON

Használd inkább a Válasz gombot. ;)

 

Amúgy én sem tudom, hogy lehet többszörösen Idézni :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Középfölde a Földön? Azt hittem egy teljesen elkülönült világ.

Mindegy. Az én szemeben teljesen elkülönült világ marad. :P

Persze, hiszen elég nehéz összepasszintani a mi Földünkkel ;) De attól még tény, hogy elvileg a Földön játszódik :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Revan 9: Szerintem még rajonghatsz az Avatarért, persze nem akarlak meggyőzni.. :D

Cameron szintén létrehozott egy olyan fantasy világot, mint Lucas vagy anno Tolkien. Több lakott bolygót egy naprendszerben, kitalált lényekkel, ökoszisztémával, űrhajók, fegyverek stb minden saját ötletből kreált dolog :P

A Föld meg csak az elején max pár percig lesz benne, mint helyszín, de maga a mozi ebben a kitalált világban játszódik egész végig, tehát akár több mint 2 órás időtartam alatt garantáltan nem fogsz azon parázni, hogy most miért is rakták bele Földet :P

 

Szóval én így látom ;):P

Igazad van Jake. :P Majd megnézem a filmet év végén. Akkor majd elválik milyen lesz. :P (és, hogy tetszeni fog avagy sem, bár Cameron mestert ismerve azért biztos egy jó kis mozit láthatok tőle)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Középfölde az elsüllyedt Atlantisz földrész :D

Azért nem találjuk már sehol sem :P

Ööö... Tolkient eléggé foglalkoztatta Atlantis, ezért van ott Númenor, mert ugye utóbbi egy sziget volt, ami aztán elsüllyedt :P Pl. ott éltek Aragorn és a gondoriak ősei ;) A bővített dvd verzióban Eowyn beszél arról a tengeres álmáról, az valójában Tolkien saját magáé volt (ha jól rémlik, a könyvben meg Faramiré). Az elsüllyedt/elpusztított Númenor volt a legtudatosabban megkreált koncepciója Tolkiennek, a többi fantáziája meg csak alakulgatott az évek során hol így, hol úgy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem baromság ez a "LOTR a Földön játszódik" akármit is mondott Tolkien (bár nyilván adni kell a szavára, elvégre ő találta ki). Amit én láttam belőle (szóval még nem olvastam, így az én véleményem végképp irreleváns), az alapján nem a Földön játszódik, hanem egy olyan világban, ahol éltek Tündék, Hobbitok, Törpök, stb-k. A Földön elég nehéz ezt elképzelni ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No akkor, csak mellékesen ;) A Gyűrűk Ura világa elvileg a Földön játszódik réges-régen. Ugyanis anno Tolkien és barátja C.S.Lewis a maguk sztoriját egyikük időben, másikuk térben helyezte máshova, mint a másikuk, és mivel tudjuk, hogy a Narnia térben van máshol, a GYU világa meg akkor időben :D Legalább is ezt mesélte valaki egy Tolkien-találkozón (azt hiszem, maga az MTT vezetője). És persze ott arról is szó volt, hogy Tolkien sose mondta ki, hogy Középfölde kb. hol van, meg hogy egyáltalán a Földön, csak éghajlatilag tájolta be az egyes részeket (bár már jó pár éve voltam azon az előadáson, de úgy rémlik, Mordor az a mai Balkán helyén van, vagyis volt kb.).

Hajaj még a végén megutálom a Gyűrűk Urát emiatt. Na jó azért mégsem. :P Csak vicc volt. :P:P Még mindig szeretem.

Bár tény és való, hogy Drizzt azóta már letaszította a trónról nálam. Sőt bár Drizzt-ről nincs még film, de az 1. helyen áll az SW és a Nolan-féle Batman filmek mellett a kedvenceim listájában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy én sem tudom, hogy lehet többszörösen Idézni :D

Nagyon nehéz: lenyomod az IDÉZET gombot azoknál a postoknál, amiből idézni akarsz. Ha sikerült, az IDÉZET szöveg előttii + jel - jelre változik (ha a neted nem olyan lassú, mint tíz évvel ezelőtt, akkor szinte azonnal ;) ). Amint az összes idézni kivánt post be lett így jelölve, rányomsz felül a VÁLASZ gombra és voala, a megjelenő szövegkeretben már ott lesznek időrendben visszafelé az idézet postok. Ekkor már csak annyi dolgotok van, hogy kitöröljétek a felesleges részeket (képek, youtube videók, olyan szövegrészek, amikre nem kívántok reagálni), és vége. Ja, és törléskor a [ quote ésittlehetmégsokszöveg] és [ /quote ] rész maradjon meg az idézet elején és végén (ezt főleg neked mondom Revan).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.