Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Bomarr, Obi1: Ti már élveztetek filmet úgy hogy nem szakmailag néztétek?

Én nem is tudok szakmailag filmet nézni. Vagy élvezem a filmet vagy nem. Viszont ha tetszik akkor utólag néhány gondolat erejéig szivesen utána járok miért volt ez ennyire jó (egyébként is hogy ne csak állandóan azt szajkozzam mi nem tetszik: nemrég néztem meg Cronenberg-től az "A Dangerous Method"-ot és valami elképesztően erős film volt). És ugyanez forditva: ha nem tetszik azon is kattog az agyam hogy miért nem. A tetovált lánynál mondjuk már filmnézés közben is folyamatosan egyértelmű volt miért nem (Úristen, ezt így oldották meg? Ez is igy visszaköszön... nane!). De természetesen mindig minden filmnél csak egy számít: hogy szórakoztató-e vagy sem.

 

Én sosem amellett állok ki, hogy szakmailag jó-e egy film, csak és kizárolag a saját véleményem mellett. Nem írom oda, hogy ez csak az én véleményem, de úgy vagyok vele, hogy ha mindig leirnám ezt ahányszor valamiről véleményt mondok az feleslegesen sok plusz energiát venne el és azt gondolom ha én mondok valamit az egyértelmű, hogy az az én álláspontom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek. Bár szerintem a kettő nem tér el egymástól, mert azt mondom hogy "jó film, mert..", "rossz film, mert.." - kifejtem hogy miért gondolok valamit.

Az hogy valami jó-e vagy sem, az a lent felsoroltaktól függ (forgatókönyv, színészi játék, rendezés, stb. ).

 

Szerintem elég uncsi lenne mindenhol annyit olvasni egy filmről hogy jó, rossz vagy közepes, aztán ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de azt is tegyük hozzá, hogy az avatarodban szereplő film is elég sok negatív kritikát kapott és egy igazán sz*r (erre jobb szó nincsen) játékot is odadobtak mellé.

 

A kritikákkal nem érdemes foglalkozni szvsz. Én jobban szeretek a saját szememnek hinni, sem mint a tudálékos megmondó embereknek, akik az esetek többségében csak fikázni tudnak. A Battle:LA játék meg kb olyan szinten hagyott hidegen, mint a sz*r, de a film szerintem nagyon jó volt.

 

 

Ami a Pandorum-ot illeti. Jó film volt, de láttam már jobbat! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem is tudok szakmailag filmet nézni. Vagy élvezem a filmet vagy nem. Viszont ha tetszik akkor utólag néhány gondolat erejéig szivesen utána járok miért volt ez ennyire jó (egyébként is hogy ne csak állandóan azt szajkozzam mi nem tetszik: nemrég néztem meg Cronenberg-től az "A Dangerous Method"-ot és valami elképesztően erős film volt). És ugyanez forditva: ha nem tetszik azon is kattog az agyam hogy miért nem. A tetovált lánynál mondjuk már filmnézés közben is folyamatosan egyértelmű volt miért nem (Úristen, ezt így oldották meg? Ez is igy visszaköszön... nane!). De természetesen mindig minden filmnél csak egy számít: hogy szórakoztató-e vagy sem.

 

Én sosem amellett állok ki, hogy szakmailag jó-e egy film, csak és kizárolag a saját véleményem mellett. Nem írom oda, hogy ez csak az én véleményem, de úgy vagyok vele, hogy ha mindig leirnám ezt ahányszor valamiről véleményt mondok az feleslegesen sok plusz energiát venne el és azt gondolom ha én mondok valamit az egyértelmű, hogy az az én álláspontom.

 

 

Egyetértek. Bár szerintem a kettő nem tér el egymástól, mert azt mondom hogy "jó film, mert..", "rossz film, mert.." - kifejtem hogy miért gondolok valamit.

Az hogy valami jó-e vagy sem, az a lent felsoroltaktól függ (forgatókönyv, színészi játék, rendezés, stb. ).

 

Szerintem elég uncsi lenne mindenhol annyit olvasni egy filmről hogy jó, rossz vagy közepes, aztán ennyi.

 

 

Akkor elnézést mindkettőtöktől. Kivülről teljesen úgy néz ki hogy valami egyetemes véleményt fogalmaztok meg mintha mondjuk bennfentesek lennétek a filmkészítés bizonyos fázisaiban. Mintha mondjuk Samuel L Jackson bírálná a filmeket azért mert ő pontosan tudja hogyan készülnek.

Mert azért meg kell hagyni hogy ha ti kritizáltok azt szakmai szemmel teszitek. Tehát nem az van hogy nekem(mondjuk emberileg) ez-meg az nem tetszett, hanem filmszakmailag, értem ezalatt akár a rendezőt is.

Ez persze nem baj(én sem tudok kibújni az informatikus bőrömböl), sőt ha titeket olvaslak és ti azt mondjátok egy filmre hogy az valami brutálisan jó akkor az már nálam le is van töltve. Mert ha ti(akik értetek hozzá) azt mondjátok hogy az milyen kaffa akkor ok a film. Bomarr amiket te beírtál akár zombis filmeket, akár más jellegűeket az nálam nézős akár 50 évvel ezelőtt is készülhetett(pedig amíg nem voltam ezen a fórumon a régi filmek nem érdekeltek).

Persze valószínű hogy némely általatok sztárolt film nekem nem jön be, de ez nem baj. Összefoglalván Titeket és mondjuk még Dzséjtet tartalak ezen fórum "Réz Andrásainak" azaz aki értenek a filmekhez(Ha Réz nem ért hozzá akkor bocsi :D ). Viszont sajna én csak úgy látom őket hogy mondanak-e valamit az életről az emberségről , vagy csak szórakoztatnak-e.

Pl Schindler listája. Azt csak nézem és a végén pontosan tudom mi történt a náci Németországban. Vagy Ryan közlegény megmentése. Az elején kinyílik a partraszálló hajó ajtaja és tudom mit éltek át akkoriban a katonák pedig most élek. Na ezért az egyik kedvenc rendezőm Spielberg. Nem kell beszélni, csak képekben muttani amit úgyis tudsz a zsigereidben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.youtube.com/watch?v=sbzQxTfHtgY&feature=related

Hogy legyen miről beszélgetni, és hogy bemutassam szerintem milyen az amikor a színészi játék a hátán viszi az egész filmet... :)

 

 

Pontosan. Ledger annyira magasra tette a mércét a színészetben hogy ki tudja mikor lesz még ilyen csávó. Ha megkérdik hogy kit láttam valaha a több száz fllmben mint legjobb színészt nem kell haboznom. Ledgert mint Jokert. A színészi játék csúcsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de azt is tegyük hozzá, hogy az avatarodban szereplő film is elég sok negatív kritikát kapott és egy igazán sz*r (erre jobb szó nincsen) játékot is odadobtak mellé. Én mégis először BluRay Ripben szedtem le, 5.1ben néztem meg, igazi házimozin és azt mondtam, az már valami...rohadtul bejöttek az akciójelenetek, tetszett, ahogy egyre többet mutattak a szörnyekből és tetszett a katonák hozzáállása (de durva betűkettőzés kombó :) ). Pedig valóban semmi egyedi nem volt a filmben, mégis végigizgultam és lekötött. (Battle:LA)

De, ha valaki valóban jó horror filmet akar nézni, olyat ami alatt nem mer kimenni WC-re, mert fél, hogy lemarad és nem fogja érteni, vagy átérezni, akkor Pandorum. Erről ha valaki jót nem tud szólni, akkor inkább ne is írjon semmit! :)

 

 

Pedig a legjobb akciófilmek egyike volt. Moziban néztük meg. Amerikai tengerészgyalogosok védték a családjukat a hazájukat, egyszerűen gyönyörű volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tin Tin: úgy álltam hozzá, hogy tuti gagyi lesz, de nagyon tetszett. Egy jó kis National Treasure feelingje volt. Voltak részek ahol full számítógépes játék érzésem volt, de tetszett a történet, feszes volt, nem volt holt idő nagyon. A poénok annyira nem jöttek be, nem tudtam ráhangolódni, de ilyenből még jöhet több. 7/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is már láttam torrenten, kiskoromban volt is asszem egy képregényem, amiben szerepeltek, de nem nagyon emlékszem. De ha ennyire nézhető, akkor én is rákeresek majd!

 

Amúgy az általam linkelt Batman epizód kijött magyarul? És ha igen, ki volt Joker magyar hangja? Mert én szerencsére nem láttam, csak eredeti nyelven! A moziban is feliratos volt, amikor néztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kudar, a TinTin csak jó lehet, hiszen !!Steven Moffat!! írta! (Bár én még nem láttam, de ez a név óriási garanciát jelent számomra!) :P

Itt mondjuk azért nem annyira élhette ki magát, mivel alapvetően egy pontos és képregényhű adaptáció volt a cél. De egyetértek kudar-al: tényleg jó lett :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Stohl és Für Anikó...a két leggyakoribb és általam legjobban utált szinkronhang. Az még oké, amikor hozzájuk hasonló embereknek adják a hangjukat, de Uma Thurman annyiban egyezik kb. a magyar hangjával, hogy szőke. Komolyan a Kill Bill iszonyatos szenvedés lehet magyarul!

Az is vicces volt, hogy a Sherlock 2. bemutatójában, ami még jó régen készült Stohl volt a magyar hang, a moziban pedig már le kellett, hogy cseréljék. Én sokkal jobban örülnék, ha kevesebb lenne a szinkronos film, nagyon kevés olyan alkotást tudok mondani, ahol jobb, vagy színvonalasabb a hazai. De, hogy jó példát is említsek a Csupasz Pisztoly széria és a Drágán add az életed is jobban tetszett az anyanyelvünkön. Amúgy is a Die Hard 3. szerintem a világ legjobb akciófilmje, nem tudom megunni, de idegesített, hogy angolul a filmbeli mondatok 60% f*ck volt. Magyarul még mindig jobban lehet káromkodni!

Ez mondjuk a Guy Ritchie filmekre is igaz, habár nála nagyon fontos a kiejtés és a nyelvjárásokra is nagy hangsúlyt fektet. (Pl Blöff)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ez attól is függ, hogy mennyire érted meg a nyelvet. Ha már tudsz annyira pl. angolul, hogy nem kell felirat a filmhez, akkor úgy megint más élmény. Sokan azért nem így nézik, mert képtelenek a szövegre és a történésre is figyelni. De kérdem én pl. egy igazi drámában, ahol a színész hitelesen játszik, hogy lehet összevetni az ő szövegét egy (jobb esetben) szintén színész kolléga alámondásával? Az még mondjuk ok, ha egy animációs filmet nézel magyarul, ott kevésbé üt ez a hiba vissza. Amúgy persze vannak nagyon jól eltalált kombók, de amióta pl. Szakácsi Sándor meghalt, kifejezetten utálom magyarul a Bruce Willis filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedves FlóriBá! Igencsak távol vagyok a perfekt angoltól, de a LOST 6. évadát anno most pedig a Dexter 6. évadát először mindennemű felirat nélkül néztem meg. Semmi bajom nincs az angol nyelvvel. Kedvelem és tetszik is (főleg a brit angol), DE magyar vagyok és legjobban a saját anyanyelvemet szeretem.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bruce Willis nálam egyenlő Dörner Györggyel. Másrészről egyáltalán nem tartom fontosnak, hogy a magyar hang egy az egyben hasonló tónusú legyen mint az eredeti. Jó szinkronszínészek, szinkronrendezők kellenek. Ennyi. Angolul sose fog úgy átjönni egy film mint egy angolszásznak aki angolul is gondolkodik. A magyar nyelv meg bőven kimagasló abban, hogy választékos és rengeteg árnyalati érzést tud közvetíteni. Komoly drámákat leszámítva ( vagy ahhoz hasonlatos műket) feleslegesnek érzem az angol vagy más eredeti nyelvet előrébb preferálni mint a mi anyanyelvünket. Egy japán szamurájfilmet pl irtó nehéz magyarul visszaadni; viszont japán vígjátékot meg már kötelező magyarul nézni. És ez nem jelenti azt, hogy magyarok nem tudnának drámai műket előadni ( már ha a körülmények olyanok, lásd fentebb), csak ott egy színészi játék jobban érvényesülhet az előadás módjában. A 300-at még egyszer se tudtam és nem is tudnám szinkronosan megnézni. A monológ ott egyszerűen zseniális eredetiben. De ugyanez igaz egy hagyományos szamurájfilmre, bár ott azért vannak kivételek amikor fáradt vagyok olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van, összekevertem, mivel Jeremy Irons magyarhangja Szakácsi Sándor. Dörner György valóban többször szokta őt szinkronizálni. Még találtam egy jó példát, habár itt a színész és a magyar színész 100%ban hasonlít. De amúgy amit mondd abban is igaza van! :D

http://www.youtube.com/watch?v=qYTd3PmpGy4&feature=related

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég alpári és egyszerű humora van. Ettől függetlenül remek társadalom kritika és mellőzi az összes amerikai klisét. Nekem a discos jelenet is bejön. Szokás szerint ebből is az első ami igazán jó, a 2. még elmegy a 3.nagy csalódás volt. A 4. részt még nem szedtem le, mert csak spanyolul találtam meg múltkor, megvárom a magyar szinkronosat. Én azért szeretem, mert kb. a foci rajongást leszámítva sokban hasonlít rám a karakter. Még kicsit kinézetben is! :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt mondjuk azért nem annyira élhette ki magát, mivel alapvetően egy pontos és képregényhű adaptáció volt a cél. De egyetértek kudar-al: tényleg jó lett :)

Igen ez igaz, én láttam a sorozatot is, és képregényem is volt, de ez azért jobb volt. Moffat hozta a csavaros történetet ami elvárt tőle! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ez igaz, én láttam a sorozatot is, és képregényem is volt, de ez azért jobb volt. Moffat hozta a csavaros történetet ami elvárt tőle! :)

Egyébként csak most olvasom, hogy Spielberg kifejezetten a Doctor Who miatt kereste meg és bízta meg Moffat-ot, mivel azaz egyik kedvenc TV-sorozata. Mondjuk ez annyira talán nem is meglepő. A Doctor Who kalandossága nagyon hasonló ahhoz, ami a Spielberg filmekben is sokszor visszaköszön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: Nekem annyi közöm van a filmekhez hogy szeretem őket, és annyi. A szőrszálhasogató filmesztétákat én se nagyon csípem, például ha már TDK, volt egy olyan videó hogy az autós-üldözést szétszedték hogy itt is meg ott is rossz szemszögből vették fel, rosszul vágták össze, blablabla. Na ez már a facepalm-kategória.

 

A szinkronok vígjátékoknál tényleg jók tudnak lenni, már ha próbálkoznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fincher nálam ezzel végleg kikerült a "rendezők akikre érdemes figyelni" csoportból.

Úgy gondoltam, hogy ez csak nálam következett be, de akkor oké, nem vagyok teljesen hibbant :)

Sajnos az utóbbi időkben valóban voltak filmjei, amelyek nem tudtak úgy feldobni (akár jók filmileg, akár nem), így a neve alapján már nem mennék be a moziba. Zodiákos nekem is hasonló volt, mint Bomarrnál, BB-t ellenben szerettem. A Facebook-film megint nem, de itt sem biztos, hogy a film minősége volt a gond, inkább egyszerűen nem érdekelt a téma. Tetovált lányból meg elég volt a svéd. Röviden és tömören ennyit róla tőlem :)

 

(egyébként is hogy ne csak állandóan azt szajkozzam mi nem tetszik: nemrég néztem meg Cronenberg-től az "A Dangerous Method"-ot és valami elképesztően erős film volt).

És miért találtad annak? Nekem meg pont nem jött be ennyire, de nem tudom megmagyarázni, miért. Jó film, de nem rohanok megnézni még egyszer.

 

Én viszont abban örülnék jobban, ha minden filmet szinkronosan adnának a mozikban.

Le is szoknék a mozizásról, ha minden film szinkronnal menne. Annak idején még a Sin Cityt is abban az egyetlen moziban néztem meg, ahol felirattal ment. Nem tudom, mennyire lenne költséges megoldás, ha így is, úgy is adnák a filmeket (a dvd-hez egyébként is készülnek szinkronok is, feliratok is, szóval nem volna megoldhatatlan probléma).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ez attól is függ, hogy mennyire érted meg a nyelvet. Ha már tudsz annyira pl. angolul, hogy nem kell felirat a filmhez, akkor úgy megint más élmény. Sokan azért nem így nézik, mert képtelenek a szövegre és a történésre is figyelni. De kérdem én pl. egy igazi drámában, ahol a színész hitelesen játszik, hogy lehet összevetni az ő szövegét egy (jobb esetben) szintén színész kolléga alámondásával? Az még mondjuk ok, ha egy animációs filmet nézel magyarul, ott kevésbé üt ez a hiba vissza. Amúgy persze vannak nagyon jól eltalált kombók, de amióta pl. Szakácsi Sándor meghalt, kifejezetten utálom magyarul a Bruce Willis filmeket.

 

Angolul jól értek. Volt már, hogy nagyon kíváncsi voltam egy filmre és csak feliratosan adták. Megnéztem. Egy idő után nem is figyeltem a feliratot, mert sokszor rosszul fordítottak dolgokat. Eddig őszintén szólva azt tapasztaltam, hogy a magyar hangok sokkal jobban alá tudják mondani, mint az eredeti színész.

 

Le is szoknék a mozizásról, ha minden film szinkronnal menne. Annak idején még a Sin Cityt is abban az egyetlen moziban néztem meg, ahol felirattal ment. Nem tudom, mennyire lenne költséges megoldás, ha így is, úgy is adnák a filmeket (a dvd-hez egyébként is készülnek szinkronok is, feliratok is, szóval nem volna megoldhatatlan probléma).

Én meg akkor szoknék le róla, ha minden film feliratos lenne. Volt már, hogy feliratosan néztem filmet, de csak azért, mert nagyon kíváncsi voltam rá és nem volt szinkronosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És honnan tudod, hogy a szinkron nem rosszabb, mint az eredeti szöveg?

"Eddig őszintén szólva azt tapasztaltam, hogy a magyar hangok sokkal jobban alá tudják mondani, mint az eredeti színész." Ne haragudj ez meg akkora baromság, hogy kiesik a ház oldala. Nem tudom, hogy lehet pl. egy Jack Nicholson-t, vagy egy Johnny Depp-et magyarul jobban visszaadni. Ott volt a Karib tenger kalózai is, magyarul hihetetlen milyen színvonaltalan lett. Simon Pegg filmeknél is azt vettem észre, hogy meg sem közelíti a szinkron színész hangsúlyban és hangjátékban a magyar "megfelelőjét".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pedig el lehetne esetleg fogadni egymás véleményét.

 

Ha Revannak ez a meglátása, akkor nem, számodra lehet baromság, számára viszont nem az... mellesleg én is inkább az ő véleménye mellett foglalok állást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És miért találtad annak? Nekem meg pont nem jött be ennyire, de nem tudom megmagyarázni, miért. Jó film, de nem rohanok megnézni még egyszer.

 

Ugye Cronenberg régen úgy világitotta be a lélek pincéit, hogy csupa rémséget hozott fel: a Meztelen ebédben szörnyekkel dumcsiznak a kocsmában meg bogárrá változik az irógép. Tetszik, hogy nála az öregedés azt hozta magával, hogy bár a témáját meghagyta és továbbra is az emberi lélek sötét oldalát kutatjai, ezt ma már visszafogott eszközökkel, de -szerintem legalábbis- nagyon hatásosan teszi.

Tetszett, hogy teljesen áthozza a kora XX. századi hangulatot és olyan emberi konfliktusokat mutat, ahol nem óriási orditozások, hanem olykor egy-egy baráti levél a dráma csúcspontja. Kimért, de nem művi.

 

Eleve a témáját is érdekesnek találom: Freud-ból például pont az érdekelt, ami itt is megvan belőle mutatva: hogy egyrészt elsőként rájött, hogy a beteget nem gyógyszerezni, elzárni, hidegvizbe mártani, hanem beszélgetni kell velük.... ugyanakkor miközben forradalmár volt, vaskalapos is volt: mert mindent a szexualitásból akart levezetni és emellöl nem tágitott. Bevallom én eddig a filmig nem is tudtam, hogy ezzel a kettősségével már életében szembesitették és hogy emiatt olykor legjobb barátaival került szembe. Épp ezért mint történelmi filmet is érdekesnek találom: ebben a műfajban tipikus rossz példa szerintem a Vaslady, ahol a forgatókönyvíró nem tudta karakterként megmutatni a cimszereplőjét, nem tudta érzékeltetni, hogy egyik lelkiállapotból hogy jutott a másikba, ezért inkább csak szemezgetett az életútjából. A jó történelmi film ilyen szerintem, mint az "A Dangerous method", ahol hiába élt minden főbb szereplő a valóságban is, tényleg megelevenednek a vásznon, látjuk hogy mennek valahonnan valahova és azt is hogy mik ennek az útnak a mozgatórugói. Viggo Mortensen pedig mint Freud szerintem úgy ahogy van zseniális. Minden felbukkanása szenzációs szerintem, pedig csak diszkréten pöfékel a legtöbb jelenetében.

 

Az külön jó pont, hogy a szexjeleneteknél nem akartak többet mutatni, mint amennyi szükséges. Mivel a filmnek ez az elsődleges témája nem kerülhették ki -és nagyon jól tették hogy nem kerülték ki-, de Cronenberg meghazudtolva régi önmagát most semmi öncélút nem vitt be. Tényleg csak annyit amennyit "kell".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.