Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Azt láttam végig, amiben egy házat újítanak fel és ott ilyen ha megteszed ezt, én is megteszem vele azt dolgot játszanak... A többiből 20-30perceket, mint már említettem, de ezek nem azon típusok, aminél a végén lesz a csattanó, vagy egy fordulat, esetleg valami szórakoztató dolog, így abba is hagytam.

Nem az jön le belőle, hogy ezt kell csinálni, hanem azt sugallja, ami megint más... Ebben a korban még eléggé befolyásolható az ember, lehet amikor kijött a film, a zenetáborok látogatottsága 40%al nőtt. :)

 

Amúgy az amerikaikról átlagban beszélek, irigylésre méltó, hogy annyi szabadidejük és pénzük van, hogy pl. bepereljenek egy mikrót gyártó céget, mert nem volt a készülékre ráírva, hogy macska szárításra alkalmatlan és a nőnek megdöglött a kedvenc háziállata... Nem egy ilyet hallani és az is tény, hogy oktatásban elég alacsony színvonalat ütnek meg az átlagos iskolában.

Érdemes megnézni a The Onion movie-t, nagyon jó társadalomkritika a részükről, főleg a számítógépes poén tetszett.

 

Linkjeim

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan mit sugallna? Bemutat egy életkort, minden cikiségével és gyötrelmeivel együtt.

 

Az Isten városa se azt sugallja hogy lopni meg ölni kell, bemutat egy társadalmi réteget. A Kaszinó se az emberek elásása mellett kampányol, és a Bukás se azt mondja hogy irtsuk ki a zsidókat. Egyszerűen erről szólnak ezek a filmek.

 

És hogy ha megnéznéd a Pite filmeket, akkor tudnád hogy baromira az ellenkezőjét implikálja az egész. De valamiért muszáj csak a felszínt kapargatni, hogy fúúj szex, fúúj ízléstelenség.

 

Egyszerűen fel nem tudom fogni hogy egy komédián mit nem lehet érteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi1: Nagy plusz 1, teljesen a szívemből szóltál. A Piték komolytalanok, annak is kell kezelni őket, de ez nem jelenti azt, hogy feltétlenül azt jelentik, amit első látásra mutatnak. Teljesen jól mutatja be a fiatalság minden ökörségét, persze mindenkinek nem tetszhet: az lapozzon, és kész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, meg, hogy egy generáció filmje lett, hát ez meg is látszik a mai fiatalokon, meg az értékrendjükön. Persze tisztelet a kivételnek!

A generáció ez esetben igazából a harmincasokat jelenti, mivel az első része még a 90-es években ment le (és pár éven belül a következő 2, a mostani rész pedig majd egy évtizedes kihagyással került moziba), nem a mai fiatalokat, és ahogy olvasom, azoknak ez a széria már lóf*tty. Inkább az én korosztályomé volt annak idején, és a 4. rész is inkább a 30 körüliek nosztalgiafilmje lesz, + az olyan ifjabb és idősebb embereké, akik tudják értékelni :) Humorból inkább a finomabb humort kedvelem (az angolt meg éppen nem annyira), de ez a széria még nekem is bejött, az pedig már nagy szó :) Obi1 tökéletesen körülírta az egész jelenséget. Szerintem most már inkább az ízlések és pofonok mentén beszélünk a szériáról... amely esetben nehéz meggyőzni a másikat, de igazából nem is szükséges a győzködés, egyszerűen nem értünk egyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan, ezért se értem hogy mit akar FlórBá ezzel a bezzeg a mai fiatalokkal, hát érdekes mód pont az ő korosztályának szól a film, a 25-30-közöttieknek.

 

Persze elhiszem hogy nem mindenkinek jön be ez a fajta humor, de lenézni nem kell se a filmeket, se a rajongóit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azt mondom, hogy lenézem, csak Sci-Fi-ben is van amire többet és van amire kevesebbet szánnak pl. pénzügyileg. Ebben a témában pedig a több jobb szokott lenni, hiszen a jó látvány támogatja a történetet, persze lehet felhozni igényes ellenpéldákat is (13.emelet). Ettől függetlenül a Star Wars sem ütött volna ekkorákat, ha a remek történet mellett nem támogatják meg a készítési idejét meghazudtoló minőségű CGI-vel. Humorban is azt kedvelem, hogyha egy széria részei egymástól különálló egységek és nem egy témára építenek fel 4 filmet, vagy tesznek mindig nevetségessé csupán egyetlen dolgot. Tehát a poénoknak van tartalma és intelligenciája. Ha olyan filmre vágyok amikor azon nevetek, hogy valaki mit tesz, vagy hogyan teszi, akkor inkább Csupasz Pisztoly, vagy Haláli fegyver.

Az, meg hogy a korosztályomnak szól, meg nekem szól sem ugyanaz, sőt, amikor mentek ezek a filmek a moziban, az osztálytársaim többségét teljesen hidegen hagyta, sosem volt beszédtéma egyik sem, inkább értékesebb dolgokra ültünk be, adtunk ki pénzt. De ha már humor, akkor a Fekete Vipera sem jön be? Vagy a Kockafejek? Mert ezek értékrendben teljesen mást képviselnek és humorban is pont az ellentétes pólus. Magyarul szóviccek, nem tetteken, inkább dialektusokon alapuló, szatírát és fekete humor előtérbe helyező alkotások. Amik amúgy szintén a szigetről jöttek... :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem bántásból, de nem küszködsz memória-zavarokkal? :D Egy pár hete dumáltunk a Kockafejekről meg a Fekete Viperáról hogy azok mennyire jó sorozatok, meg írtam hogy az előbbi minden idők egyik legviccesebb sorozata.

 

A Pite filmek meg a közönséges-humor minőségi változata, azok kevés filmek egyike amelyik jól tudja szállítani az alpári humort, és működik az egész. Meglocsolva egy jókora adag szentimentalizmussal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem, de nem csak ketten beszélgetünk! :) Mások akkor nem nagyon írtak! :)

Amúgy a Johnny English-t láttad, és a 2. részt? Mert én nem mertem még megnézni, az első mondjuk nem volt rossz, meg is van eredeti DVD-n.

Neked abban adok igazat, hogy témájában még a legjobb, de amit elindított magával, az már azért sok... tehát, hogy Béta ház 23, meg most is jött ki valami Project X és az említett német vonal... Meg ezek az iszunk, örült buli van, aztán másnap nyomozás, meg hol a kocsim, meg ki lett tőlem terhes és egyéb ráadások, szomorúnak tartom ezt a "fejlődést".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy a Johnny English-t láttad, és a 2. részt? Mert én nem mertem még megnézni, az első mondjuk nem volt rossz, meg is van eredeti DVD-n.

 

Nézd meg nyugodtan, én szét röhögtem magam rajta :D Vagy lehet csak azért mert alapból nagy Rowan Atkinson fan vagyok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öreg harcos, ez a film most olyan lesz, mint a Szellemlovas 2. hogy, a pénzügyileg megszorult NC vállalt megint valami blődséget, meg 23. alkalommal feldolgozott témát rágnak át ismét (csodálom, hogy ezután a Bosszúállókban (amúgy a Bosszú Angyalai a csoport neve) nem kap szerepet, hiszen már volt bosszúálló és angyal is), vagy lesz valami jelentősége is az alkotásnak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öreg harcos, ez a film most olyan lesz, mint a Szellemlovas 2. hogy, a pénzügyileg megszorult NC vállalt megint valami blődséget, meg 23. alkalommal feldolgozott témát rágnak át ismét (csodálom, hogy ezután a Bosszúállókban (amúgy a Bosszú Angyalai a csoport neve) nem kap szerepet, hiszen már volt bosszúálló és angyal is), vagy lesz valami jelentősége is az alkotásnak?

Ha én azt tudnám! :) Nekem pl fekszenek az ilyen bosszúállós filmek. Elrabolva, Halálos hajsza, Dead Sentence....stb, stb.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utolsó és az első hatalmas film! Egyikben sem a történet volt jó, mert igazából 2mondatban leírható, hanem a színészi játék emeli ki őket a sorból. Ezért is félek, hogy NC erre aztán nem lesz alkalmas, én sosem tartottam jó színésznek, főleg a kincskeresős filmjei után.

Amúgy, ha valóban idős vagy, akkor a Bosszúvágy ismerős lesz, egy igazán minőségi színésszel. De az 1976-os Taxisofőr és a nemrégiben kijött Driver is elég jól sikerült...nem is értem miért kell ilyen hamar ismét felhozni ezt a témát!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utolsó és az első hatalmas film! Egyikben sem a történet volt jó, mert igazából 2mondatban leírható, hanem a színészi játék emeli ki őket a sorból. Ezért is félek, hogy NC erre aztán nem lesz alkalmas, én sosem tartottam jó színésznek, főleg a kincskeresős filmjei után.

Amúgy, ha valóban idős vagy, akkor a Bosszúvágy ismerős lesz, egy igazán minőségi színésszel. De az 1976-os Taxisofőr és a nemrégiben kijött Driver is elég jól sikerült...nem is értem miért kell ilyen hamar ismét felhozni ezt a témát!

Vagyok annyira idős. :) Mondjuk Bronson filmjeit rég láttam. A Taxisoför alap, Drive meg majd most következik számomra ha kiadják lemezen.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megéri megvenni lemezen, mert ha tetszettek a felsorolt filmek, akkor ez is tuti újranézős lesz nálad. Mondjuk én a letöltöm, bármennyire is várom és utána megveszem kategória vagyok, annyira nem állok jól, hogy mindenre pénzt adjak ki. No meg a netet is fizetem, így ha úgy nézzük a filmet is! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy vagyok mint az utolsó mondatodban van. Megfizetem én azt a filmet havonta. ;) Persze ha van egy akciós és minőségi BD kiadvány akkor megveszem. Eddig van négy kék lemezem és ötvenegynéhány kék torrentem. :D Pirosból meg a többszöröse mindkét fronton. .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy vagyok vele, hogy egy normálisabb, új darab 3000-6000Ft között mozog. Abból lesz 1500-2000Ft is, ha esetleg kijön a folytatás, vagy eltelik néhány év. Addig meg van több milliárd film, amit még nem láttam, ki fogom bírni. :)

Most ezt szedtem le, Parker Lewis visszatér és vérszívóra vadászik:

1595375680_b15a7a643b.jpg

mansquito-20050315053919808.jpg

:yeah: :yeah: :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagy kedvenc volt a Johnny English, féltem is megnézni a II-t, mert a trailere nem igazán tetszett, de aztán nagyon tetszett az is.

Nem volt rossz az első, jókat szórakoztunk rajta, de a másodikra még én sem vettem rá magam. Majd egyszer :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tintin kalandjai

 

Ez a film egy csoda… S nem csak feltétlenül attól, ami élményt képes nyújtani – mert bizony szőrösszívűen nézve talán vannak gyenge pontjai -, hanem attól, ahogy, és akik által készült. Ez most itt kb. olyan, mint mikor Senna/Prost volt a McLarennél, vagy mikor Stallone/Schwarzi egy filmben szerepel, vagy ha Messi/Ronaldo egy csapatban játszana… Peter Jackson és Steven Spielberg párosa filmtörténeti mérföldkő, ők, s Jackson cége, a WETA, új mércét teremtett. Amit majd vélhetően James Cameron fog átlépni legelőször…

 

/ Egy barátommal mindig szoktunk azon viccelődni, hogy ezek a „nagy” rendezők milyen viszonyban lehetnek egymással. Mondjuk, egy telefonbeszélgetés hogy néz ki?? Így?

„ - Hello, George! Van egy új ötletem!

– Ok, Steven, gyere át a Ranchra.. Itt van már Peter meg James is.

– Az szuper, pont egy új filmes technológián töröm a fejem. Szerintem csináljuk együtt!!!”

Aztán a poénkodás mögött meg a valóság van. Legalábbis a Tintin esetében. /

 

De térjünk rá a filmre, koruk két meghatározó rendezőjének közös gyermekére. Én nem vagyok Tintin mágus, de az extrákból megtudtam, hogy a történet tulajdonképp három kis képregény összefűzéséből jött létre, márpedig azért, hogy Haddock kapitány, mint Tintin hű társa is bekerülhessen a képbe. Az egész film: szerkezete, története nagyon hasonlít egy Indy filmre, kaland, akció, rejtély, izgalom - ugyanakkor más is. Más, mindenekelőtt a megjelenítés módjában, no meg a főszereplő stílusában, karakterében. A kortalan gyerek újságíró, s társa, az okos foxi, Milu kalandjaiban Tintin mindig az események után megy, egyfajta oknyomozó riporterként fejti meg az eseményeket, kedvenc régészprofesszorunkat viszont hatalmas tudása (no meg a szerencse) segíti kalandjai folyamán. Ezáltal ez a film, ha lehet spontánabbra sikeredett, ráadásul a kutyával nem egy, hanem rögtön két főszereplőnk és nézőpontunk is van. A sztorin nem látszik a három könyv összeollózása, gördülékeny, izgalmas, ahogy kell. A korrajz, a látvány első osztályú (ha eltekintünk a rajztól, akkor is), a sok és jó poén igazán ül a filmben. A mellék-karakterek is kiválóak, még a zsebtolvaj is az, a két gyagyás rendőrről meg nem is beszélve. Lényük önmagában már egy komikum. Tulajdonképp egy apróság van, amibe bele tudok kötni – ezt simán Spielberg számlájára írom – a túlzott látvány és akciós megalománia. Konkrétan a marokkói résznél, mikor menekülnek, ott már sok volt. Pont, mint az Indy4 esetében, az őserdőben… A kevesebb lehet több lett volna itt is... No, de hát igazából ez egy rajzfilm, egy mesefilm, itt jobban belefért…

 

Apropó rajzfilm. Nekem a gyerekek első látásra egyszerűen nem hitték el, hogy az. Az arcrögzítéses technológiával készült mozi a WETA munkájával olyannyira életszerű lett, hogy megszólal. Látványában, tökéletességében jelenleg nincs párja. Jó, hogy a színészek minden jelenetet eljátszottak, jó, hogy a díszletet alumínium vázból megcsinálták nekik, s jó, hogy a WETA két évig animálta a filmet. Azt mondta az egyik faszi, hogy az elején egy kis team (6-8) fő dolgozott a filmen, a végén már 900!! Állítólag 3-4 óra volt egy filmkocka animálása, másodpercenként meg 24 volt belőle… Lehet számolni… A színészgárda - még ha nem is az ő arcukra lett készítve a mozi - maximálist nyújtott. Úgy is, hogy e tekintetben mindegy, hogy néz ki a színész, a rajzban tuti más lesz hisz igazodni kell Hergé képregényeihez. Végeredményt látva ez maximális alázattal sikerült is. S új mérföldkő született…

 

Ha a filmnek vannak is gyenge pontjai, azokon maga a mese kell, hogy átsegítsen. Tény, hogy néha kissé unalmas, néha kissé túlzó, de hát mese. Felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt. És ha már itt tartunk. A gyerekek miatt a szinkronnak a felnőtteknél is felértékelődik a szerepe: egészen kiváló lett, a régi korokat idézi. Külön jó pont, hogy a magyarban a kutya nem Snowy, hanem Milu – ahogy a belga eredetiben is olt. Biztos valami Tintin rajongó készítette a fordítást…

 

Ha már valaki meg is veszi, a tökéletes kép és hangminőség mellé a lemezen az igazi kincs az extra tartalom. Másfél órányi anyag, minden magyar felirattal. Qrva jó, informatív anyag, az első pohárköszöntőtől végigkíséri a forgatást az utolsó búcsúkkoccintásig. Már csak Spielberg és Jackson párosa miatt is megéri megnézni. Az ILM helyett a WETA jó választás volt, az új technika meg, amit most tökélyre fejlesztettek, véleményem szerint mozi történelem.

 

Ahogy a film is az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félre ne érts, nem bántásként írom, de nekem túl modorosak ezek az élménybeszámolók. Merev, szabályszerű és nem látom a te valódi véleményedet a filmekről. :) Olykor a kevesebb több. ;)

 

 

Ebből a túl modorosat nem értem.. mire gondolsz?

 

Qrva jó volt! - ez így meg kevés, nem? ;-)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyarul:

Tintin kalandjai:Jó vót!

 

Én is láttam már a filmet, de az meg sem fordult a fejemben, hogy várjak a minőségi magyar kiadásik, jó volt a BRRip, eredetiben. A képregényre én is csak igazán haloványan emlékszem, de amint már oldalakkal ezelőtt írtam, remek mozi lett, várom a folytatást, de én egyáltalán nem mélyedtem bele a háttérbe ennyire, így is azt adta, amit vártam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyarul:

Tintin kalandjai:Jó vót!

 

Én is láttam már a filmet, de az meg sem fordult a fejemben, hogy várjak a minőségi magyar kiadásik, jó volt a BRRip, eredetiben. A képregényre én is csak igazán haloványan emlékszem, de amint már oldalakkal ezelőtt írtam, remek mozi lett, várom a folytatást, de én egyáltalán nem mélyedtem bele a háttérbe ennyire, így is azt adta, amit vártam.

 

 

Ha van film, aminél érdemes belemélyedni a háttérbe, akkor ez az. Lenyűgöző volt az arcrögzítéses felvételek bemutatása, az egész film készítése. Ha valmikor teheted,nézd meg.

 

Már ha érdekel. :-)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így, hogy tudom mit hordoz az extra azért más. Sok esetben megszoktam, hogy a színészek, tök mindegy milyen a film áradoznak a rendezőről, aztán ez megy visszafelé és utána meg elmesélik, hogy lábgombát kaptak a meleg miatt, meg tüsszentettek egyet a forgatás közben és kb. ennyi az extra. Legutoljára a Silent Hill-nél értékeltem, ahogy mutogatták a maszokat, meg ahogy készültek, azóta nem is nagyon találtam olyat ami lekötött volna, pedig jó pár műsoros, extrás cuccot is lehúztam. A Transformersnél vártam egy kicsit több technikai infót és azt, hogy bemutatják, hogy készült a film valójában, CGI nélkül, de ez tök kimaradt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből a túl modorosat nem értem.. mire gondolsz?

 

Qrva jó volt! - ez így meg kevés, nem? ;-)

Igen, kb arra, ami elsőre megfogalmazódik benned ahogy felgördül a stáblista. :)

Ez általában többet jelent, mint bármilyen elemzés. :) De persze tiszteletben tartom a stílusodat, csak számomra az "élet" hiányzik belőle. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.