Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Csak tudod ez egy SW fórum...

De a KÜLVILÁG részlegben tudtommal nem számít tabunak, még csak offnak sem. Máshol meg max csak említem, de ugyan így emlegetni szoktam az Alien részeket és a Stargate sorozatot is. Vagy tévedek és az egész fórumon tiltott a Firefly vagy a Serenity felemlegetése? Mert akkor kérlek iktasd be a szabályba, had legyek szabályszegő :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy pedig új feladat az ILM előtt. Már nem élő embert úgysem jelenítettek meg CGI ban. Pláne embert és egész film alatt.

Diet Coke reklám -1992 Paula Abdul együtt egy csomó halott hírességgel (R/Greenberg Associates)

 

In the Line of Fire -1993 JFK együtt Clint Eastwood-al (R/Greenberg Associates)

 

Last Action Hero- 1993 Humphrey Bogart visszatér (R/Greenberg Associates)

 

The Crow -1994 Brandon Lee holtan is befejezi a filmet (Dream Quest Images)

 

Forrest Gump -1994 Hanks nagyon sok halott hírességgel együtt (ILM)

 

Gladiator -2000 Oliver Reed holtan is dolgozik (Mill Film)

 

Superman Returns -2006 Superman mellett Brando is visszatér (Rhythm & Hues)

 

A technika már nagyon rég óta megvan hozzá, csak baromi drága és csak nagyon indokolt esetben használható. A teljessen 3D emberek "hihetőségére" pedig mindenki vessen 1 pillantást a "fantasztikus" Polar Expressre. Megint más dolog, hogy tényleg szükségünk van e digitális szinészekre (és itt most nem a szörnyekre, ill. egyébb fantázia karakterekre gondolok), ha egyszer vannak igaziak is akik mindíg is jobbak lesznek mint bármilyen mesterséges dolog. Ha nem muszály, ne bolygassuk a holtakat...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezekben az esetekben csak beleillesztik az embereket a filmbe, és kicsit módosítanak rajta.Marlon Brando-t is csak úgy csináltak a Superman Returns-ben, hogy beletettek a felvételt róla, csináltak rá egy 3d-s fejet, és a száját mozgatták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezekben az esetekben csak beleillesztik az embereket a filmbe, és kicsit módosítanak rajta.Marlon Brando-t is csak úgy csináltak a Superman Returns-ben, hogy beletettek a felvételt róla, csináltak rá egy 3d-s fejet, és a száját mozgatták.

Ami nem véletlen. :? Baromi sok tanulmány-dolgozat foglalkozott, foglalkozik a fotorealisztikus CG ember témakörével. Mind ugyan arra a következtetésre jut: lehet csinálni nagyon szép modelleket, de a néző soha nem fogja összekeverni egy valódi emberrel. Ami részben az emberek rendkívül összetett mozgásának és mint organizmus rendkívüli bonyolultságának. Lehet látni nagyon szép rendereket, de a legtöbb-ha meg is téveszti az embert-kb fél perc után leleplezi magát: túl tökéletessek. :? Másrészt az egész pszichológia: születésünk óta emberek közt vagyunk mindent tudunk magunkról és az agyunkat nem könnyű becsapni! :? Arról nem beszélve, hogy látott már valaki normális digitális embert egy filmben??? A Final Fantasy szörnyű volt, a Polar Express még annál is jobban, a Superman Returns-ben is odáig működik amíg nem látjuk az arcát ami nagyhából olyan mint egy olcsó Halloween-i maszk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előzetese nagyon állat volt a Spide-nak (tegnap egy rakat előzetest betettek a Superman elé).

 

Priest, nem tudsz valami képet mutatni a Polar Express CGI emberéről?

 

 

Donát

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

azonban valami azt súgja, a továbbiakban is érdemes lesz odafigyelni erre a bizonyos Christian Bale-re, bár nekem a neve egyelőre nem sokat mondott :lol:

Akit még megjegyeztem magamnak, és kiemelnék, az Michael Caine! Hihetetlen ez a manus.

Ami viszont érdekes: most, a stáblistát böngészve esett le, hogy Gotham City egyetlen nem korrupt zsaruját Gary Oldman alakította. Komolyan mondom, nem tűnt fel (talán mert már abszolúte "Sirius Black"-ként ragadt meg az emlékezetemben.)

C.Bale már egy rakat, kevésbé ismert filmben játszott, kapásból vagy féltucat is eszembe jut, amikben játszott (és jól), tavaly nyáron rengeteget összeszedtünk :lol: Ha érdekel, összeírhatom.

M.Caine jó színész, de valahogy nem bírom a fazont, egyszerűen hideglelést kapok tőle (nem a karaktertől, a színésztől).

Érdekes, hogy G.Oldmannek a másik jó fiús szerepét említetted meg, mivel többször játszik negatív szerepeket pl. Leon, a profi, Ötödik elem, ami most volt a tévében. Anyámnak fel is hívtam arra a figyelmét, hogy melyik pasi játssza Siriust, mert magától ő sem jött rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziget és King Kong-ügyben egyetértek yodamesterrel... nem váltották be a hozzájuk füzött reményeket.

Ahhoz képest, hogy mindkettőt moziban szerettem volna megnézni, még a mai napig nem láttam egyiket sem :lol: Most már megvárom a HBO-s vetítést :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd ha olyan filmben fog játszani, ami egyébként érdekesnek tűnik majd, meg fogom nézni, de csak azért nem fogok filmek után kutatni, mert ő játszik benne :lol:

Az élet házát teljesen függetlenül láttam. Leginkább, mert Kevin Kline játszik benne még, és egy kedves film volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben eszembe jutott még egy film, amiben egész jó volt Caprio: Rómeo és Júlia Baz Luhrmann-tól :lol:

Ma este lesz az HBO-n :D Az a film nekem azért jön be, mert Luhrmann készítette :D No, de anno a csajokkal nem ezért néztük meg a moziban, inkább szereplő orientált volt a dolog, emez csak utólag jött nálam :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.