Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Mivel nekem életem folyamán csak 1 pókemberes képregényem volt(még mindig megvan), nem nagyon érdekel hogy képregényes e a hangulata.De Superman/Batman/Sw képregényeim voltak dögivel. :D

 

Legyen sötét, akciódús, pergős mozi jó színészekkel, és jó történettel.Egy pókucis meséhez nem kell több.

Már várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Supermanre a kryptonit hasonlóképpen hat, mint a rák az emberekre: nagy kínok között lerombolja a sejtjeit. Amikor Supi megérkezik a szigetre, közvetve ugyan, de ki van téve a hatásának, mert annak a magjában is van kryptonit. Mivel a kristály nincs közel hozzá, észre sem veszi, hogy az ereje jócskán megcsappan. Mikorra elkezdik összeverni szinte elveszti képességeit, és gyakorlatilag olyan sebezhetővé válik, mint az emberek. Miután kiveszik belőle a kryptonitot, felrepül a Nap közelébe, hogy erőt gyűjtsön a sziget felemelése előtt. A sziget felröpítésekor megint kryptonitközelbe kerül, így fokozatosan elkezd gyengülni. A súlyemelés után pedig bekómál a kimerültségtől.

Köszönöm, így már érthető :D

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fent van a neten a Rocky 6 előzetese.Eléggé meglepődtem.Ugyanis jónak tűnik.Stallone nem látszik benne 60 évesnek.Amikor elkezdték forgatni, azt hittem valami silány folytatás lesz.

A Rocky filmek gyerekkorom kedvencei voltak.Remélem nem kell a 6. részben sem csalódnom.A filmet dec 22.-én mutatják be az USA-ban.

 

A trailer itt: Rocky Balboa

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Edgar Allan Poe, Ray Harryhausen rajongók, valamint Stop-Motion rajongók (és mindenki aki hozzám hasonlóan kikészült már az édes kis enni való figuráktól az animációs filmekben!!): The Pit and the Pendulum

 

Nézzétek a mozgás eszméletlen "folyékonyságát" és tegyétek fel a kérdést!: miért nincsenek manapság Stop-Motion figurák a filmekben!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a rossebb tudja, szerintem egyik sem egyszerűbb a másiknál. A haverom, aki animációs szakra jár egy hétig nálam dolgozott a készülő animációs filmje "vázlatain" vagy hogyan mondjam, szóval ilyen nagyon lebutított karakterekkel készítette el a mozgást. Lényegében három figura harcolt egymással, kettő karddal támadt egy bottal harcoló figurával. Én dolgoztam ki a koreográfiát (fő az önreklám :D). Lényegében az egész harc 2 másodperc és két napig dolgoztunk vele, mert minden egyes fugura minden egyes tagjának minden egyes mozdulatát be kellett állítania, hogy az még élethű is legyen (a filmünk óta nem estem-keltem ennyit). És hiába számolja ki a program neki az A pontból a B-be vezető utat, hol a kard szaladt ki a fickó kezéből, hol ökör módon csinálta meg a mozgást a program, máskor meg szimplán összecsomagolta magát a figura (azon mondjuk fél órát röhögtünk). Szóval a tapasztaltak után azt mondom, leget, hogy a stop-motion még könnyebb is, bár olyannal még nem dolgoztam, lehet, ha abból is kapnék ízelítőt, máris megváltozna a véleményem. Az viszont tény, hogy én azután az egy hét után más szemmel nézek minden animációra :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a modellezés nehezebb, de a megmozgatás könnyebb gépen.Főleg ha mondjuk az első képkockán beállítjuk az emberkét, akkor elég csak mondjuk a 30. képkockánál változtatni a helyzetén, mert a program kiszámolja a többin a helyzetét.Például a propellereket se kellene képkockánként mozgatni, elég csak egyet 100 képkocka után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De éppen ez az, hogy az ami kiszámolta a mozgást, élettelenül mozgatta a karaktert, vagy éppen a teljes fordulat helyett fél fordulatot tett, aztán visszaperdült, esetleg valami úton módon összecsomagolta magát a karakter (ezt egy letérdelés mutatványból csinálta). Persze egy propellert könnyebb mozgatni, de három ember élethű harcát már nehezebb így kivitelezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából ezt a módszert nem is szokták annyiszor alkalmazni ilyen műveleteknél, mert egy élő embernek mondjuk forgás alatt mozog a szája, billen a keze, stb.Könnyebb ha gyakrabban nyúlsz bele az animáció során a karakterbe, így részletesebb lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnap POTC2 :evil: Kár, hogy a Westendes és Mammutos dupla vetítésnél a második film szinkronos. Így maradok szimplán a Mom Parkos feliratos második résznél. Pedig nem is lett volna rossz egyben látni a két filmet moziban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film a Birodalom Visszavág óta az egyik legjobb folytatás!!! Egyszerűen hihetetlen. Számomra katartikus volt, de még nagyon a hatása alatt vagyok. Legminimálisabb esetben is 130 (vagy több) percnyi felüdülés, maximális esetben KURVA NAGY FILM.

A színészi játék nálam 10/9. Johnny állat, hihetetlen ez az ember, amilyen pofákat vág... Orlando szintén hozza a jó formáját, Keira néhol nincs toppon, de messze az átlag fölött. a mellékszereplők is nagyon jók.

A történet remek, egy-két helyen észrevehető egy két döccenő, de ezt leszámítva folytonos és fantasztikus, tele humorral, kalanddal, akcióval. A filmet pedig nem véletlenül hasonlítom a Birodalom visszavághoz... hihetetlen párhuzam közöttük!

 

ÉLJENEK A KALÓZOK!

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, kockásra vakarom magam!!!! Micsoda befejező képsor!!! Anyám, mikor is lesz jövő május vége? És hogyan fognak ebből normálisan kijönni a sztoriírók????

Na szóval, kb. két perce értem haza, és most írok. Először is hülye, aki ilyen melegben Pestre megy mozizni ráadásul közlekedési káoszban :D Na de Captain Jack Sparrow-ért még ezt is :D

Remek volt a film, az új zene a régivel szuper, nekem már a filmzene hallgatásakor bejött a Beethovenes rész. Depp zseniális, Knightley viszont szerintem egy kicsit gyenguska, Bloom oké és a többiek is jók. Nagyon jól megoldották a csápos Jonest, hihetetlen jó munka, bár nekem még mindig jobban bejönnek a szellemkalózok. Will karaktere sokkal jobban tetszik, mint az elsőben, ellenben Sparrow nem igazán lett több (de lehet, hogy ezt csak én látom így), az viszont első osztályú :evil:

Találkozhatunk idősebb Mr. Turnerrel is, ami azért is jó, mert nekem mindig nagy talány volt, hogy tulajdonképpen mi is történt vele, hiszen az átokkal a fején került a tengerfenékre, szóval elvileg élnie kellene. Most legalább ez a talány is megoldódott. Egyébiránt van egy-két logikai gikszi a filmben, egy súlyosabb is, csak éppen a pörgős filmben annyi minden történik, hogy kiment a fejemből :lol: No majd másodszori nézéskor (anyuval úgyis meg kell majd néznem egy közelebbi moziban, mert legnagyobb sajnálatára most nem tudott jönni) már megjegyzem (nem mintha erre utaznék, csak ez feltűnt). A kraken igazán remekre sikerült, csak úgy csápol, ahogy azt kell :rock:

Mondtam már, hogy imádom a hajókat? Talán ezért is szeretem ezeket a filmeket, nem hiába az első részből is a hajós részek között vannak a kedvenc jeleneteim. Itt is kaptam épp elég látványos hajós részt.

Na és akkor ami számomra egy induri-pinduri negatívum:

Nem tudom, hogy miért úgy kezdődik a film, ahogy, nem látom sok értelmét (nem az esküvői jelenettel, stb. van bajom, hanem ahogy vászonra vitték). Aztán az elején a kannibálos rész nem igazán nyűgözött le, kalandos volt meg minden, csak éppen valahogy nem érzem belevalónak. Kissé erőltetett a két lökött kalóz behozása a sztoriba (tudjátok, a szemgolyós meg a társa). No de sebaj, úgyis sokan megszerették, tehát jöhetnek.

SPOILER ON

A film végi kraken üvöltős-testváladék folyatós rész is kimaradhatott volna.

SPOILER OFF

Ha már többen láttuk, valószínűleg lesz néhány kérdésem, amit nem rakok most fel, mert úgysem tudjuk kibeszélni, kivéve, ha Donátot már most érdekli :)

Kiváló szórakozás, a harmadától pörgős, és igazán magával ragadó :)

Ja, még egy. Itt is kijött az, hogy mennyire hülye vagyok a játékokhoz, ugyanis nem értem a filmben fontos szerepet betöltő kockajátékot. Aki látta/látja a filmet, magyarázza már el nekem.

 

És az egész bandából Norrington volt a legokosabb :D

 

Ody, dvd-n az elsőt nézd meg előbb ;) Erre még majd várni kell egy darabig.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ilyesmiket néztem mostanság (nem ragozom túl, csak pár szót róluk):

 

Visszafordíthatatlan: Francia botrányfilm. Akárcsak a 'Rekviem egy álomért', ez is mindent megtesz azért, hogy sokkolja a nézőt, ami persze be is jön. A 10 perces megerőszakolási jelenetet, alig lehet végignézni, viszont a túlzott hatásvadászat miatt nehéz is tisztelni az ilyen filmet...

 

"Három Szín" trilógia: Kieslowski film-hármasa az emberi kapcsolatok és érzelmek mélységei közt lavirozik... az első résznek (Kék) bár vannak nagyon erős pillanatai, kissé túlművészieskedettnek éreztem. A középső epizód (Fehér) elég szórakoztató, de hiányzik az első rész mélysége, viszont a harmadik (a Vörös) ötvözi az elöző részek erényeit... fantasztikus alkotás. Ha pontoznék akkor 10/10-et adnék.

 

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex: A kult-státuszba jutott anime-film folytatása. A 26 részes sorozatnak sikerült teljesen lenyügöznie, pedig a két nagyfilmért annyira nem is voltam oda. Akik szeretik a jól felépitett, okos hardcore sci-fiket, amiken agyalni is lehet, azoknak kötelező. A rajzok kiválóak, az a kevés akció nagyon ott van a toppon és a zene is fülbemászó...

 

Story of Ricky: A film hangulatának érzékeltetéséhez elég, ha elmesélem az egyik jelenetet: a börtönben Ricky bunyozik az egyik őrrel, mire az érezve a vesztét, felvágja a saját hasát, kiráncigálja a saját beleit és megpróbálja vele megfolytani a főhőst... :evil: Nagyon elborult film, de aki fogékony az ilyesmire az jókat kacaghat rajta :lol:

 

Abre los Ojos: Kult-film spanyol-honból. Ennek is sikerült teljesen lenyügöznie. A középpontban az álom és valóság határmezsgyéjén tengödő főhős kálváriája áll... a virtuális valóság problematikáját is taglaló filmet minden bizonnyal a Mátrix készitői is látták :rock: De a legjobbaktól nem bűn lopni ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.