Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Csütörtök estére kiderül, hogy vajon mennyire fogom szidni emiatt a k*rva kamerakezelés miatt a filmet. :peace:

Szerintem holnap vagy holnapután én is beiktatom aztán majd ketten szidjuk ha nagyon idegesítő. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem bírtam ki és tegnap este tíz után megnéztem. Nem lett a kedvencem de szerintem egész jó.

A kameramozgás meg nem csoda hogy össze-vissza mert a sztori szerint többnyire egy olyan skac filmez aki totál amatőr ahhoz hogy a kamit normálisan kezelje plusz menekülnie is kell a nagy monszta inváziója alatt. :peace:

Olyan az egész mintha annak a szemszögéből néznénk akinél a kami van.

 

Az azért van mert ott épp egy tök sötét alagútban ugrálnak és csak a kamera lámpája világít mert áram híján nincs más világítás.

 

Alig látni valamit.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

John Rambo: Egy film ami pont azt nyujtja amit az elözetese igér. Rambo némi kéretés után beveti magát a dzsungelbe és orditva legéppuskázza a fél burmai hadsereget... baromi jó! Ha negativumot kéne keresnem akkor a rövidségét hoznám fel. A 80 perces játékidő alig egy órának tünt... még legalább fél órát nyugodtan ráhuzhattak volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Atya gatya! Két ekkora filmet...egy nap! :D

 

Bazz, egyrészről remekül nosztalgiáztam, vad nyolcvanas évek feelingben, másrészről beszarás mekkora mozit lehet összehozni egy nyamvadt kis kézikamerával...és persze trükkök garmadájával. :D

 

Rambo.

Nos kérem....Rambo örök és halhatatlan. Az akciómozi legnagyobb sztárja olyan pusztító erővel, mely miatt lassan megkapja az elfenekelést a Greenpeactől. :D Neki aztán nem állhatja útját egyetlen egy dzsungel sem....se gépfegyver, se azon eltökélt és kudarcba fulladt szándéka, hogy nyugovóra tér. Rambo pusztításra született. :roll: Erre ő maga is rájön egy régmúltba révedő monokróm emlékezés után. A hajpánt örök, mint ahogy az eltökéltsége. Hihetetlen naturizmussal elkészített filmben tért vissza és azt kell mondjam remek rendezésben. Sly magasról tesz Hollywood trendiségére, ő a nyolcvanas években él és úgy is áll hozzá a filmezéshez. Nincs felesleges fényképezés, se trendi vágás, ő hagyja élni a kamerát és a filmtekercset a maga nyugis menetében.

Ezt a részt én leginkább az elsőhöz tudnám hasonlítani, mondandójában ( igen, találtam benne mondanivalót :P ), de maga a hentelés az a második részre hajazott, csak sokkal brutálisabb kivitelben. :D

Kedvenc jelenetem nem is a vérfröcskölős öldöklésben találtam meg, hanem abban a részben amikor viszi a zsoldosokat a ladikjával. Amíg a kopasz fazon "játsza" a kemény, beszológatós zsoldost addíg Rambo csak hallgat és nézz....és talán töpreng is, hogy mennyit változott a világ Vietnám óta a katonák szemszögéből és felfogásából. A zsoldosok egy hétköznapi melónak nézik az ügyet, míg ő, a létezése értemét látja benne. Nagyon jó kis jelenet ez. :yes:

A vége szintén frenetikusra sikerült, méltó lezárás egy korszakának...és talán egy újnak a nyitánja :D A folytatásból majd kiderül. :D

 

 

Cloverfield.

Az idei év legjobban elkészített filmje eddig a számomra. :) Mondhatnám azt is hogy művészfilm és oda neki az összes Oscart amit csak a trükkjeiért kaphat. De minimum a hangvágásért. Hihetetlen élmény mely csak(!) moziban képes elemi erővel mellbe és gyomron vágni az embert. Hatása majdnem ugyanolyan mint a Világok Harcának, de nem csak a frenetikus hangélményért, hanem a történetvezetés hasonlóságai miatt is. Itt is a kisember(ek) szemszögéből látjuk a dolgok alakulását, csakhogy itt már az első percben, de már a trailerben is kiderül(t), hogy mi is lesz a sorsuk, ellenben Spielberg filmjének karaktereivel. Hiába, izgulni így is úgy is izgul értük az ember, miközben velük együtt kapkodja a levegőt és neszezi a sötétben hallható lidérces hangokat. Félelmetes élményt nyújtott a film, jóval több és egyszersmind szegényebb adalékanyagot nyújtva mint más monstre film, pl a Godzilla vagy a King Kong. Többet az átélhetőségből, kevesebbet a ismeretből, hogy ki is, mi is az a hatalmas valami mely a földig rombolja Manhattant.

De ez utóbbi nem is kellett ide, a film műkődött és hatott.

Kicsit tartottam a kamerakezeléstől, de aztán a felgyűlemlett adrenalin, vagy valami más, teljesen feledtette ezt a kellemetlen élméányt, hogy sokszor, csak a nagy semmit látom. Persze a rendező ügyesen kezelte az egészet, mert azért voltak szünetek, nyugisabb pillanatok, főleg akkor amikor a főhőseink levegőért kapkodtak, vagy éppen mutatni kellett valamit a szörnyről és az élősködőiről. Egyszerse éreztem azt, hogy mostmár elegem van a rángatozó kamerától, a szünetekben minden fontosabb infót megkapott az ember és pihentethette a szemeit.

A karakterek szerintem nagyon jól hozták a formájukat, ámbár kimagasló színészi játékra szerinem nem volt különösebb szükség ott ahol csak síkítani kellett, de az első percekben azért megvolt a Jóbarátok hangulat az egymást heccelő szereplőkkel. Engem kimondottan csak a néger csaj iritált, de az olykor nagyon, a bamba képével, ellenben Hud, a kamerakezelő kedvelhető figura lett a halálfélelmein is túl, közvetített sziporkáival amik elég sűrűn nevetésre késztették a nézőket. :) Jelenléte hitelesnek tűnt, bemondásaival feledtette magával, hogy telecsinálta a gatyáját. :D

 

Ha pontoznom kéne most a Cloverfieldet 10-ből 100 pontot adnék érte. :D Annyira helyén volt minden, hogy öröm volt nézni. Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz a második rész....igen ki lehetett szúrni a másik csoport(?) kamerását a hídon. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rambo-hoz érdekes plusz adat, hogy Stallone fia óriási rajongója az európai trash filmeknek, olyannyira hogy alapitott egy külön forgalmazó céget, hogy Amerikába is eljuttathassa a jónépnek. S az új Rambo alapján én nagyon úgy érzem, hogy Stallone papa belepislantott fia gyüjteményébe, mert a látványvilág döbbenetesen sokszor idézte az olasz dzsungel-horrorok képi világát. Úgy szakadtak itt az emberek, hogy emellett a Ryan közlegény 'Normandiai partraszállása' is délutáni pikniknek tünt :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ugyan miért riasztaná el az átlag nézőket?

Mert ha nem tévedek az emberek nagy részének Hayden eléggé feketelistás színész.

 

Ugyan így volt anno Bruce Willissel is, nem merték kirakni a Die Hard poszterre a nevét hogy ne riasszák el a nézőket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rambo-hoz érdekes plusz adat, hogy Stallone fia óriási rajongója az európai trash filmeknek, olyannyira hogy alapitott egy külön forgalmazó céget, hogy Amerikába is eljuttathassa a jónépnek. S az új Rambo alapján én nagyon úgy érzem, hogy Stallone papa belepislantott fia gyüjteményébe, mert a látványvilág döbbenetesen sokszor idézte az olasz dzsungel-horrorok képi világát. Úgy szakadtak itt az emberek, hogy emellett a Ryan közlegény 'Normandiai partraszállása' is délutáni pikniknek tünt :yes:

Párszor, a teremben helyet foglaló kétajtós, kopasz gyerekek ovációban törtek ki amikor potyogtak kifelé a belső szervek :)

 

Hú, még nem is említettem a zenét....

Szóval nagyon jók és hangulatosak...és ismerősek voltak :D Brian Tylernek megint egy pont az AVPR után másodszor. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, igazad van. :roll:

Amúgy Lucas megmondta, hogy nem Haydent kell utálni, hanem őt. Ő akarta, hogy olyen legyen az SW-ben, amilyennek láttuk. Ennyi a történet. Szóval szerintem nem riaszt el senkit, mert akkor nem játszana filmekben. Persze ettől még nem biztos, hogy a jumper-ben is jól alakít. Majd ha láttam leírom a véleményem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Párszor, a teremben helyet foglaló kétajtós, kopasz gyerekek ovációban törtek ki amikor potyogtak kifelé a belső szervek :roll:

Nálunk is hasonló volt a helyzet. Miután Rambo helyet foglalt a gépágyú mögött és elkezdte leszedni a jobb sorsra érdemes burmai sereget folyamatosan száldostak az "Anyám" "Azta" "Hú vazzeg" és hasonló megjegyzések a közönség soraiból :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.