Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Batman: Sötét lovag.

 

Háááááááááááááááááááát..........jó vót. :-)))) De nem annyira mint ahogy sokan ömlengtek róla. Persze ez csak személyes vélemény. :-)) Sok dolog tetszett, de ugyanennyi nem tetszett. Először is maga a történetvezetés. Két és fél óra tömény akció, nuku felvezetés, kibontakozás.... Van In medis res kezdés, szóval mintha valami tesztfilm lett volna amiben nem fontos a történet. Sajna ennél jobban nem tudom megfogalmazni (elég késő van már ehhez, de a lényeget talán sikerül megérteni, hogy nekem mi hibázott a filmben). Végeredményben Jokert se találtam olyan "cool"-nak mint ahogy leírták. :S Persze voltak nagyszerű jelenetei, de valahogy üresnek éreztem az egészet. Viszont Harvey Dent karaktere nagyszerűen meg volt teremtve, volt "előélete" aztán láthattuk a pálfordulását is, nagyszerűen megvalósítva, hihetővé téve a karakterét. :-))

A beharangozott komor, sötét hangulatot is hiányoltam, ámbár sose voltam annak híve, hogy egy klasszikus képregény ennyire komolyan vegye magát, minden esetre a film utolsó harmada nagyon jól visszaadta azt amit addig kerestem a filmben a beharangozók alapján, akárcsak az első részből ismert Gotham nyomasztó hangulatát, mely itt mintha hiányzott volna. A város szinte semmiben sem különbözött a mai amerikai nagyvárosoktól. Pl hiányoltam itt a Wayne vasútat. Helyette volt a New Yorkban illetve Chicagoban használatos magasvasút. :S Több dolgot nem írok le mert az már spoileres lenne, azokat talán majd később. :D Összességében jó film volt, de tényleg csak egy a sok közül, az első helyre semmiféleképpen nem tenném, hasonló adaptációból a Vasember jobban szórakoztatott. Ami itt kitűnő volt az az ízes humor amit már a Kezdődik-ből is megismerhettünk. Ja és jók voltak az akciók, amik hál isten közel sem voltak kapkodósak, alig kivehetőek. :-))

 

 

Múmia 3

Na most itt üzenem a sok "hű deokosmertmozisblogotnyitottésnyomjaafrankókritikákat" blogernek meg hasonszőrű egyéneknek akik lehúzták a harmadik részt, hogy egyrészről először nézzenek utána, hogy ilyen műfajú filmet hogy illik kritizálni. Mert, hogy alaposan el voltak tájolódva az is biztos. Ez a rész nagyon is jó volt. Szórakoztató, kalandos, látványos. Jól működött a kínai múmia feeling is. Érthető volt a történet, hogy mi miért is van. A szereplők hozták a szokott jellemüket, én nem is akartam, hogy megváltozzanak vagy valami ilyesmi. Weisz lecserélése talán az egyetlen gyenge pont a filmben, de erről sem az új színésznő tehet, alapjában véve vele is működött a sztori, csak hát a jelleme volt sajna más. De rajta kívűl minden frankón meg volt csinálva. :D Icipicit talán még a CGI-t javíthatták volna, de a nagy csata elég látványos volt. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Múmia nálam közepes volt, azért kellene egy jobb sztori egy kalandfilmhez is. A főszereplőnő váltás sem tett jót a filmnek, engem kifejezetten idegesített, de szerintem erről nem Maira Bello tehet. Nagyrészt. Látványra oké volt, színészeink hozták magukat, bár szerintem aki a leginkább a bőrében volt, az John Hannah, vagyis Johathan :D

TDK 9/10. Azért nem 10, mert nálam olyan filmek kapják, ami után lélegzetvesztve jövök ki a moziból, és az utoljára 2005-ben történt meg, azóta sem. Szóval tőlem ez a 9 pont nagy dicséret. Szerintem nagyon jó volt a film, amitől féltem, melyet mások is írtak, hogy nagyon zsúfolt, végül is nem következett be. Legalább is nem olyan mértékben, amennyire számítottam rá. Végig pörög a film, az ember nem tudja levenni a szemét a vászonról. Harvey Dent karaktere remekre sikerült, de én még kiemelném Gary Oldmant is, a színészt meg a karaktert is. Ennek a filmnek pl. jót tett a színésznő csere, Maggy Gylleenhaal messze jobban illett ezen színészek közé, és a filmbe. Volt néhány remek cameo is, no meg aztán Eric Robertset sem sokszor látni ilyen fajsúlyú filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na szóval:

 

A Sötét Lovag

 

Mint már említettem, vagy sejteni lehetett, 10 -ből 10 pontot adtam a filmre. Egyetlen hibája a filmnek, de pontlevonás azért nem jár, hogy rövid volt számomra a 152 perc, úgy el repült, mint egy denevér a korom feketeségben. :D

 

Karakterek:

 

Bruce segédjei, Alfred és Lucius még cinikusabb beszólásaikkal csak teljesebbé teszik karakterüket az előző részhez képest. Bruce/Batman hozta a formáját, egyedül a csaj nem volt olyan szimpi nekem. Az ő alakítása törpült kicsit el a többiek mellett.

Még aki ismert, az ugyebár Gordon, de hát zseni az is, csak nem akarom ennyiszer ismételni önmagamat. :D Sok új karakter lesz, de hogy poénokat ne lőjek le, csak kettőt említenék. Harvey Dent karakterét megszemélyesítő színész géppuskagyorsaságú meggyőző monológjaival már engem annak idején a "Köszönjük hogy rágyújtott" című filmben megvett, itt meg! Na inkább hagyjuk... :D

Joker cimborához meg nem fűznék kommentárt, mindenki majd megtapasztalja.

 

Zene:

 

Ódzkodtam a film megtekintése előtt belehallgatni a soundtrackbe, de engedtem persze a sötét oldalnak. Nem nagyon vágott a földhöz, de a filmmel minden zene jelentést kapott, és ha megy a gép, csak ez megy már rajta.

 

Kép, látvány:

 

Azért ezt szívesen megnézném IMAX teremben... Nincsenek olyan órási nagy gyönyörűségek, hanem az akciók vannak bitangul megkomponálva. Egy-két ütésnél biztos a mi fogainkból is kihullana pár, ha olyan körülmények között tudnánk megtekinteni. :D

 

Rendezés, sztori:

 

Ha valaki megijedne, hogy látta az első hat percet, és fél, hogy azt a végrehajtott bűncselekményt nem lehet lepipálni, az vesse el aggodalmait, mert az volt a "legamatőrebb" része csak a filmnek. És persze az is milyen volt...

Minden apró részletre figyelni kell, vannak dolgok például a végén, amit már a film elején megalapoztak apróbb utalásokkal. Persze könnyű mondani, hogy figyelni kell, hisz még 2. megtekintés után is úgy érzem, vannak szürke foltok, amik még nem tiszták, mert nem követtem a cselekményt elég alaposan.

 

 

 

Próbáltam sorokba fojtani az élményeket, de szinte lehetetlen sajnos. Vagyis én nem tudom úgy visszaadni. Mindenki MARS inkább a moziba!

 

 

 

Kis spoiler kérdés annak, aki már látta a filmet:

 

TDK

 

Spoiler:

A kutyák miért kaptak ilyen óriási hangsúlyt a film alatt, az valami metaforaként akart működni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sötét lovag

 

Spoiler:

Én sima látványelemként nézném őket.

Másrészről eltelt már egy nap a mozizástól és még mindig zavarbaejtőnek találok pár logikátlanságot, történettől idegen dolgot.

Pl hogy a fenébe volt Jokernek mindig olyan mázlija, hogy bandatagokat cserkésszen maga köré, amikor már tudták róla, hogy mindenkit megöl maga körül, sőt nyereségük se lesz semmiből, hiszen a pénzt megsemmisíti? Persze tudom, képregény meg minden...és nem is zavarna a többi dologgal együtt, csak hát akkor Nolan ne vette volna ennyire "komolyra" a történetet, a hangulatot. Továbbá kissé zavar az is, hogy tele van giccses helyzetekkel a sztori. A film végi monológról nem is beszélve. Hja és máig nem értem, hogy Batmannak miért kellett elváltoztatnia a hangját amikor Fox-al beszélt a rejtekhelyükön. :S Ez akkor volt amikor rájöttek a mobilos zavarásra és ott dumáltak egymással a monitorteremben.

Jokert továbbra sem tartom nagy figurának, de ettől függetlenül hozzá kapcsolódik az egész filmben nekem legjobban tetsző jelenet amikor a kórháznál nővérkeruhában cseszteti a detonátort. :D Na itt nem csak én szakadtam a röhögéstől hál isten, hanem az egész terem. Hatalmas volt. :D

Ja és még mindig zavart. Gotham "igazi" látványa. Vagyis annak hiánya. Messze elmaradt az első részben megszokottól. Itt nem több mint egy a sok amcsi nagyváros közül. Sajnálom. :D

A zenéről még nem írtam. A soundtracket külön hallgatva nekem nem tetszett, de a filmben hihetetlen élményt nyújtott. :D Nos igen, az a jó ha a kép és a zene összhangba került.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sötét lovag

 

Spoiler:

A hangelváltoztatás Lucius társaságában tényleg logikátlanság volt. :D

De Joker bandája? Arra az a magyarázat, hogy az emberei sem voltak normális emberek, mivel utaltak rá, hogy azok is őrültek, akiket Joker az Arkhamból szedett össze. A Wayne vasutat meg biztos restaurálták még az előző rész miatt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sötét lovag

 

Spoiler:

Oks, hogy ők is őrültek, de ne legyenek ostobák. :D A film eleji jelenetnél pl nagyon is aggódtak a pénz miatt.

Itt nem csak a vasútas dologgal volt bajom, hanem magával a város faunájával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TDK

Spoiler:

Szerintem a bőrkoma azért változtatta el a hangját mert nem akarta hogy az öreg felismerje hiszen szinte nap mint nap találkoznak így a rókának nem lenne nehéz rávágni hogy "Most lebukott Mr. Wayne! Maga a bőrkoma!".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TDK

Spoiler:

Szerintem a bőrkoma azért változtatta el a hangját mert nem akarta hogy az öreg felismerje hiszen szinte nap mint nap találkoznak így a rókának nem lenne nehéz rávágni hogy "Most lebukott Mr. Wayne! Maga a bőrkoma!".

???????????

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

???????????

Spoiler:

Na tehát:

Szerintem Batman azért változtatta el a hangját mert nem akarta hogy a róka (Fox) felismerje mert Brúsz és az öreg elég sok időt töltenek együtt ahhoz hogy az öreg krapek már az el nem változtatott hangból is kapásból rá tudja vágni hogy a bőrkoma és Brúsz egy és ugyanaz az emberke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Na tehát:

Szerintem Batman azért változtatta el a hangját mert nem akarta hogy a róka (Fox) felismerje mert Brúsz és az öreg elég sok időt töltenek együtt ahhoz hogy az öreg krapek már az el nem változtatott hangból is kapásból rá tudja vágni hogy a bőrkoma és Brúsz egy és ugyanaz az emberke.

No ezt a magyarázatot jobb ha hagyjuk mert a fejemet fogom per pillanat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rog, Fox tudja, hogy Bruce = Batman. Már az első részben rájött, de ha más nem, ebből a részből nyílvánvalóan kiderül.

 

Spoiler:

Furcsáltam én is, hogy elváltoztatta a hangját, de két ötletem is volt. Egy, már annyira megszokta, hogy a jelmez felvételével zsigerből elváltoztatta a hangját. Kettő, az ajtó nyitva volt, ott kint meg őrök áltak, hátha nem akarta, hogy a fültanúk beazonosítsák (mondjuk ez gyenge lábakon áll, de nekem az első tökéletesen elég magyarázatnak).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rog, Fox tudja, hogy Bruce = Batman. Már az első részben rájött, de ha más nem, ebből a részből nyílvánvalóan kiderül.

Hát persze hogy tudja hogy ki az a Batman. Hogy a fenébe ne tudná?

Az egyik jelenetben arról csevegnek hogy mit kéne változtatni a ruháján, a másikban azt beszélik meg hogy miként oldják meg az esti akciózást Hong Kong-ban.

És ja, az első részben is már képben volt, hát ott repkedett Batman a nemrég kölcsönvett Tumblerrel a hiradóban.

Szerkesztve: - Obi1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fox tudja, hogy Bruce = Batman.

 

 

Én úgy vagyok ezzel hogy az öreg tudja hogy ki a bőrkoma aki ezt nem tudja. Amikor kötélnek áll akkor azt mondja botmannak hogy akkor az egy alkalommal segít neki és ebből azt szűrtem le hogy úgy van vele hogy az ő részéről azelőtt még nem volt közük egymáshoz.

 

 

 

 

már annyira megszokta, hogy a jelmez felvételével zsigerből elváltoztatta a hangját.

 

 

A zuhanás után is elváltoztatott hanggal beszél a csajszival a zuhanás után. Szerintem ebből simán következik hogy a denevérgúnyában csak torz hangon beszél.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát persze hogy tudja hogy ki az a Batman. Hogy a fenébe ne tudná?Az egyik jelenetben arról csevegnek hogy mit kéne változtatni a ruháján, a másikban azt beszélik meg hogy miként oldják meg az esti akciózást Hong Kong-ban.

És ja, az első részben is már képben volt, hát ott repkedett Batman a nemrég kölcsönvett Tumblerrel a hiradóban.

Ha ezt nekem szántad közlöm hogy ezt már az előző film óta így látom úgyhogy szerintem felesleges volt ezt a tanszöveget vagy mit beírogatni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TDK

Spoiler:

Arra gondolt már valaki, hogy csinálja ezt a hangelváltoztatást? Szerintem piszok fárasztó lehet mindig ugyanolyan elváltoztatott hangon dumálni. Szerintem ez valami kütyü csinálhatja a ruhájában (elég magasan is záródik a nyakán), és pl. ezért beszél Fox-szal is így, mert nem tud másképp. Bár ez elég meredek magyarázat. A kutyák meg valószínűleg szimplán azért voltak, hogy letámadják Batmant, elvégre ő is ember :D Pár ilyen dög csak hatással van rá. Láthattuk, hogy milyennel :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.