Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Elég durva manapság az animációs filmek minősége

Nézzétek mi lett Jim Carreyből Robert Zemeckis új 3D-s filmjében, amiben mégjobb animált karakterek lesznek, mint a Beowulfban

m_22841.jpg

 

http://filmbuzi.hu/archives/2009/01/08/na-ez-ki-kerdeznem/

 

Cameron Avatarjában még ennél is durvább lesz állítólag :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Avatarban is benne lesz Carrey? :)

 

Ja nem :D Csak az animált karakterek minősége és a CGI-vel felturbózott karakterek sohasem látott realisztikusába csapnak át..

 

 

Amúgy bocsesz ha ennyit pofázok az Avatarról, szóljatok ha sokat dumcsizok róla :D

Star Wars filmek óta erre vágyom az az igaziság. Egy ilyen intergalaktikus fantasyra, remélem megértitek :D

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lassan már nem lesz szükség színészekre, ment a fotorealisztikus CGI karakterekkel mindent meglehet oldani :)

De a cink az egészben az, hogy ez így van már jó pár éve. A technika már elég régóta adott erre. De én azért remélem fogink mi még seggreülni ezeken a filmeken. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy bocsesz ha ennyit pofázok az Avatarról, szóljatok ha sokat dumcsizok róla :D

Star Wars filmek óta erre vágyom az az igaziság. Egy ilyen intergalaktikus fantasyra, remélem megértitek :D

Nyugi, én a Cloverfieldel "untattam" anno a nagyérdeműt. :):D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár éve én is ezt reklamáltam, úgy hogy én is várom. Bár amióta több infó érkezik általad, egyre inkább felcsigáz a cucc.

 

Engem már egy trailer csigázna fel, de nagyon. Kíváncsi vagyok, mikét fogják reklámozni a filmet.

Cameron azt nyilatkozta, hogy eme forradalami filmhez, valami forradalmi marketing dukál.

 

Csak már pl a TDK, és Cloverfield elég jól kihasználta a virtual marketinget. Ennél magasabb szintre nem igen lehet lépni. Emberek milliót moziba csábítani nem kis feladat. Erre kíváncsi leszek, Cameronék hogyan oldják meg.

Bár azért a férfi nézők felét már azzal becsábítják a moziba, ha azzal hírdetik a filmet hogy ,"From the director of Aliens and Terminator ":)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cameron azt nyilatkozta, hogy eme forradalami filmhez, valami forradalmi marketing dukál.

 

Csak már pl a TDK, és Cloverfield elég jól kihasználta a virtual marketinget. Ennél magasabb szintre nem igen lehet lépni. Emberek milliót moziba csábítani nem kis feladat. Erre kíváncsi leszek, Cameronék hogyan oldják meg.

Cameron, a hogyhíjákaafőhőstalakítószínész, Sigorney Weaver és Michelle Rodriguez házról-házra járnak, mondjuk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a cink az egészben az, hogy ez így van már jó pár éve. A technika már elég régóta adott erre. De én azért remélem fogink mi még seggreülni ezeken a filmeken. :)

Hát a teljesen fotorealisztikus karakterek megalkotása még bőven-bőven a jövő zenéje, még nagyon távol áll a CGI szakma tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezt mi nem tudjuk. :)

Jó sok éve foglalkozok 3D-vel, és elég sok ismerősöm van ebben a szakmában - de egyiktől sem hallottam áttörő fejlesztésekről a fotorealisztikus arcalkotással kapcsolatban.

És nem hinném hogy az FBI sunyiban tervezgetné a mega-szuper modellezőprogramjaikat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak arra céloztam, hogy ha lehetne se csinálnák meg. Az előszereplőket nem kell helyettesíteni.

Nem is kell, de azért jól jönnének ezek a fejlesztések ha egy olyan jelenetet akarnak csinálni amit színészekkel lehetetlen lenne leforgatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is kell, de azért jól jönnének ezek a fejlesztések ha egy olyan jelenetet akarnak csinálni amit színészekkel lehetetlen lenne leforgatni.

Igen, ezzel egyetértek. Mondjuk Ledgert is megcsinálhatnák így a Batman 3-ban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már a Star Warsban is megalkották a szereplők teljes CGI karakterjeit. Nem is beszélve ugye a klónokról akiket így láthattunk. :D

 

A Cloverfieldben is van egy ilyen jelenet. Amikor Rob a metróalagútban segít felkapcsolni Hudnak a kamera infráját akkor az ott nem az ő arca. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huu ez fel se tűnt nekem elsőre :D

Hát nekem se, csupán amikor az extrákat ( asszem ott mutatják az elkészítési fázist) néztem, akkor tátottam el a számat. :D Aztán persze már kissé feltűnővé lett az egész, ugyanis a szem pislogása elégé árulkodó. :) Érdekes mód azt valahogy nem tudják tökéletesen szimulálni. Ami videót kiadtak az Avatarhoz azzal a álriporttal, ott is a csaj szeme volt a furcsa és egyben lebuktató. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már a Star Warsban is megalkották a szereplők teljes CGI karakterjeit. Nem is beszélve ugye a klónokról akiket így láthattunk. :)

 

A Cloverfieldben is van egy ilyen jelenet. Amikor Rob a metróalagútban segít felkapcsolni Hudnak a kamera infráját akkor az ott nem az ő arca. :)

De csak az arca volt "nem az övé", vagy a teste is? Mert az arccsere nem nagy cucc, már a Jurassic Parkban is éltek vele, és a Star Warsokban is nagyrészt azt használták (a teljes CGI karkaterek mellett).

Mondjuk a klónokat nem sorolnám éppen ide, mert többnyire sisak van rajtuk. Mikor meg nem, akkor az arcuk valódi, vagy Morrison, vagy Taylor játszotta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De csak az arca volt "nem az övé", vagy a teste is? Mert az arccsere nem nagy cucc, már a Jurassic Parkban is éltek vele, és a Star Warsokban is nagyrészt azt használták (a teljes CGI karkaterek mellett).

Mondjuk a klónokat nem sorolnám éppen ide, mert többnyire sisak van rajtuk. Mikor meg nem, akkor az arcuk valódi, vagy Morrison, vagy Taylor játszotta.

Robnál csak az arc volt az, mert ahhoz a jelenethez ennyire volt szükség. Másrészről meg szerintem mindegy, hogy ruha vagy páncél van az illetőn, a lényeg a mozgásdinamikán van főleg egy CGI karakternél, az pedig már így is kitűnően meg van valósítva. Szóval nem tudom, hogy Cameron mennyit fog ehhez még pluszban hozzárakni, minden esetre örülnék neki ha valóban "tök durva" lenne az amit megcsinált. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a forgatásról egy Avatar kellék! Egy pandorai facsemete. Szerintem elég földöntúlira sikeredett :)

http://bp1.blogger.com/_1qPLMlz01yQ/R_4cAx...orianPlant1.JPG

 

 

Itt meg Avatar technika infó, ahogy a fotorealisztikus arcokat heggesztik. Én meg nem mondanám, hogy ez nem igazi. Szerintem teljesen valóságosak.

http://bp3.blogger.com/_1qPLMlz01yQ/R7jQln...h/Radiosity.png

http://marketsaw.blogspot.com/2008/02/secr...ealism-and.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.