Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Spoiler:

Szerintem Brúszi meglátta az ablakból hogy Hárvi mit ütyködik és követte őket vagy rálőtt a kocsira egy nyomkövető kütyüt ha volt nála.

Azt megfigyeltétek már hogy mi áll Joki kamionjának az oldalán?

SLAUGHTER IS THE BEST MEDICINE (Az öldöklés a legjobb orvosság) :rock:

Joki jól kiegszítette a szöveget. Passzol hozzá. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak egy kis Avataros szösszenet.

Hazánk fia, Kiss Balázs is a Weta bázisán dolgozik gőzerőlvel az Avatar film effektjein. Korábban pár Harry Potter filmnél, Superman Returnsnál vagy az AvP-nél dolgozott.

De amúgy itt a honlapja és meglehet nézni filmes munkáit

http://www.balazskiss.com/

 

"ward" néven szokott fórumozni pár helyen, Dzséjt is ismeri, anno az Aliensonline fórumán néha feltűnt az AvP topikba és diskurált a film effektjeiről...

 

Mostanában szintén megjelenik egy avataros fórumon a hw-n oldalán.

 

Igaz, szinte semmi lényegeset nem hajlandó elárulni. :rock:

 

De november tájékon azt mondta az effektek brutál durván néznek ki, felülmúl minden eddigi CGI-s dolgot, amit valaha ember látott, de még a 100% fotorealisztikusságot nem tökéletesítették. Igaz akkor még bő egy évük volt erre :)

 

December környékén, mikor mindenki azt remélte, jön valami teaser trailer szerűség, olyat is mondott, hogy van egykét "shot" amivel készen vannak, és ha bekerül a trailerben, a CGI szakma le fog ülni a sokktól. Az ILM meg írhat egy levelet a Wetának, hogy szép volt fiúk :D

 

 

Ezen bíztató kijelentések során az elvárásaim rettentő magasak, és megtörténhet az, hogy a WETA kerül a trónra, az ILM meg második lesz.

 

Persze ennek néhány fanatikus ILM rajongó nem örülne, sőt biztos megmondaná a film megtekintése után, hogy biza itt és ott gagyi a trükk, és a kákán is csomót fog keresni :)

 

De én szeretem, ha van egy kis egészséges verseny a két effekt óriás között. Az csak nekünk nézőknek jó :):D :D

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem ismét Carpenter The Thingjét.

 

Még most is piszok jó filmnek tartom, az Alien mellett a legjobb sci-fi horror véleményen szerint. Magát a helyszínt is imádom a Déli-Sarkot és a kutatóbázis atmoszféráját. A karakterek jól kidolgozottak, a speciális effektusért felelős emberek, valamint a maszkmester maradandót alkottak, simán felvehetné a versenyt a mai szörny filmek terméseinek effektjeivel..

Külön öröm piciny szívemnek, hogy hamarosan megjelenik DvD-n végre valahára eme becses mű ..

 

10/9.5

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem nagyon csipázom, ha egy új dologról egetrengető ódákat zengnek. Persze ez csak az én véleményem. Láttam azt a kis videót még fél éve, amikor egy nőcit fullra előállítottak digitálisan, valóban kemény volt. De én szép halkan kivárom a filmet, mert a Gyűrűk Uránál is azt szajkózták, hogy hatását tekintve akkora mérföldkő lesz, mint a SW, aztán ez szerintem "enyhe" túlzásnak bizonyult.

De hogy ne csak a GyU elleni érzéseim beszéljenek :D, ott van az a példa, amikor az ep1-et kikiáltották Titanic-gyilkosnak (persze nálunk az volt :rock: ), mégsem tudta túlszárnyalni bevételben.

Nyilván Cameron neve jó előjelekkel vértezi fel az Avatart, de én inkább óvatos leszek, persze bizakodó.

Nehéz ma már sztoriban erős filmet csinálni, ha meg vadi új dologgal akar előállni pláne. Ráadásul Cameron filmjei történet szempontjából nekem eddig nem érnek fel Nolan, Zemeckis vagy Spielberg munkásságaival. Feszültséget csinálni és fenntartani, azt viszont tud. Tehát én roppant kíváncsi vagyok, hogy ekkora kihagyás után elkésett-e, vagy tényleg új fogalmat tanulunk meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:rock:

 

Dettó.

 

Spoiler:

 

Obi1: Ezt miért nem hoztad fel múltkor Revan ellen? Talán pont ő írta, hogy Murphy-t szerződtették Rébusz szerepére. Ha Mr. Reese az, akkor elég egyértelmű, hogy ez a hír kacsa, nem mintha amúgy nem lett volna persze...

 

 

Azt azért még tegyük hozzá, hogy bár Obi1 barátunk ezt jól titkolta, hivatalos megerősítés még nem érkezett az ügyben (legalábbis én nem tudok róla), és Rébusz eredeti neve amúgy Edward Nigma, bár ehhez Nolan még hozzányúlhat, ha akar.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dettó.

 

Obi1:

 

Spoiler:

Azért, mert ez még csak találgatás. Lehet hogy Nolan-ék direkt szívatnak minket ezzel, ki tudja.

De egy biztos, Reese még vissza fog térni. Ha csak annyi lenne a szerepe mint amennyi a TDK-ban volt, akkor értelmetlen számomra hogy miért tették be ezt a szálat az amúgy is sűrű filmbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze ennek néhány fanatikus ILM rajongó nem örülne, sőt biztos megmondaná a film megtekintése után, hogy biza itt és ott gagyi a trükk, és a kákán is csomót fog keresni :)

Pedig tuti lesznek "béna" effektek is. Az ilyen belecsúszik akaratlanul is, ahogy egy bénán eljátszott momentum a színészek munkájába, egy rosszúl elsül robbanás a pirotechnikusoknál, stb. Emberek készítik és hibáznak. Nincs minden jelenetre végtelen idő, se kapacitás. Ennek pedig nincs köze ahhoz, hogy ILM vagy WETA. Az viszont fix, hogy a WEAT munkásságától eddig még nem ájultam el. Van valami az ő CGI-jukban, ami láttán egyrészt azonnal meg tudom mondani, hogy ez WETA, másrészt, kevésbé tűnik élethűnek. Igazán nem tudom mi ez, de talán az áll az érzéshez a legközelebb, ha azt mondom, túlságosan, már-már természeteellenesen részletesek és élesek.

 

Én nem nagyon csipázom, ha egy új dologról egetrengető ódákat zengnek. Persze ez csak az én véleményem. Láttam azt a kis videót még fél éve, amikor egy nőcit fullra előállítottak digitálisan, valóban kemény volt. De én szép halkan kivárom a filmet, mert a Gyűrűk Uránál is azt szajkózták, hogy hatását tekintve akkora mérföldkő lesz, mint a SW, aztán ez szerintem "enyhe" túlzásnak bizonyult.

De hogy ne csak a GyU elleni érzéseim beszéljenek :D, ott van az a példa, amikor az ep1-et kikiáltották Titanic-gyilkosnak (persze nálunk az volt :rock: ), mégsem tudta túlszárnyalni bevételben.

Nyilván Cameron neve jó előjelekkel vértezi fel az Avatart, de én inkább óvatos leszek, persze bizakodó.

Nehéz ma már sztoriban erős filmet csinálni, ha meg vadi új dologgal akar előállni pláne. Ráadásul Cameron filmjei történet szempontjából nekem eddig nem érnek fel Nolan, Zemeckis vagy Spielberg munkásságaival. Feszültséget csinálni és fenntartani, azt viszont tud. Tehát én roppant kíváncsi vagyok, hogy ekkora kihagyás után elkésett-e, vagy tényleg új fogalmat tanulunk meg.

Kell a reklám, tudod. A kampány már azzal beindult, hogy elkezdték Cameron nevét és a forradalmat emlegetni. De azért én is igyekszem nem bedőlni ennek. Mostanában divat "forradalmat" emlegetni a filmszakmában (legjobban akkor röhögtem, mikor az AVPR-nél mondta ezt a két csodamókus rendező). Sőt, most, hogy Cameron kijelentette, az Avatar akkorát fog szólni, mint anno az SW, sebtibe két másik rendező is elsütötte ezt. Ez csak púder, bár a sok púderező között egyedül csak Cameronról tudom elképzelni, hogy van esélye az ígéretek betartására. Az is igaz, hogy Cameron filmjeinek történetei nem túl erősek, bár ezt sosem értettem, miért számít, mivel az egyszerű sztorikból születtek eddig a legjobb filmek. És Cameron hihetetlen jól tudja az egyszerű sztorikat úgy elmesélni, hogy az egyrészt élvezetes legyen, másrészt, ne tűnjön olyan egyszerűnek (azért bele tud vinni pár csavart a sztorijaiba). S az Avatar sem lesz ilyen téren "forradalmi", mert amit eddig a történetről tudok, az részben az Alienssel (gonosz vállalatok, telepek, Sigorney Weaver, gyarmatügyi tengerészgyalogság), részben a Starship Troopersel (háború egy másik bolygón idegenek ellen az űrgyalogsággal) egyezik meg, nyakon öntve egy kis Star Trekkel (értelmes idegen civilizáció), meg egy kis Star Warssal (űrmisztikum az avatarral, bármi is legyen az).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rengeteg nagyon hangulatos Terminator 4 concept art! :rock:

http://www.latinoreview.com/news/terminato...oncept-art-5972

 

A cikk végén. Plusz spoileres beszámoló egy 20 perces felvételről.

A cím nem található :)

 

Szerk.: itt még mindig nem jön be nekem, de egy másik oldalról ugyanez a link betöltődik. Ki érti ezt? :D Minden esetre nagyon babák.

Spoiler:

Különösen a human T széria felhozatala. T-600, T-700, T-??? (találgatás alapján lehet, hogy Marcus), T-800.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Jaja, lehet ő és az a másik beépített(?) fickó váza lesz. De ezekl szerint a jövőből jöhet. Ám ez felvett még valamit, főleg azok után, hogy a trailerben tapasztalható módon a dátum után érdeklődik. Mi van ha az ő jövőjében tök békés keretek közt alakultak ki a kiborgok??? Persze egy ismétlem, csak felvetés, mert valahogy elsőre nem áll össze a kép, hogy kiborg is és fogalma sincs hová került.

 

 

name='Dzséjt' post='92848' date='2009. 01. 13. 13:46']A cím nem található :rock:

 

Szerk.: itt még mindig nem jön be nekem, de egy másik oldalról ugyanez a link betöltődik. Ki érti ezt? :D Minden esetre nagyon babák.

 

 

Különösen a human T széria felhozatala. T-600, T-700, T-??? (találgatás alapján lehet, hogy Marcus), T-800.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James Cameron: Aliens on the Deep

 

Tegnap néztem meg harmadjára. Ez egy borzasztó látványos filmecske, amelyben James Cameron maga is szerepel, testvérével, pár Nasa taggal, meg tenger biológussal. A film központi témája, hogy lehetséges e a földönkívüli élet más bolygókon. Főleg a Marsra és a Jupiter egyik holdjára az Európára koncentrálnak. Nagyon jó fantázia elemekkel érzékelteti, amint egy űrhajós csapat lemerészkedik az Európa fagyott jegét áttörve , és idegen lényekkel találkozik a víz alatt

 

Kicsi földönkívüliekkel a kapcsolatfelvétel a víz alatt. Cameron ott van a fedélzeten :D

050126_aliens_deep_hmed_12p.h2.jpg

 

E.T. ismerkedni szeretne

2658043.jpg

 

Ugyanakkor az Atlanti óceán legmélyebb pontjain is barangolnak aprócska tengeralattjárókkal, és különféle tengeri "élieneket" filmeznek, amik simán ott lehetnének némelyik sci-fi horrorban.

 

Cameron tényleg egy zseni, és nemhiába tanult fizikát és matematikát. Gondok adódtak a film során a felszínen, nem tudták leemelni a tengeralattjárókat, mert a daru szerkezet bekeprált. Cameron 2 napig szinte semmi se aludt, majd készített gyorsan egy 50 oldalas kézikönyvet, amiben szakszerű tervrajzokkal és számításokkal megoldotta a problémát :)

 

Valamint, felvázolta annak lehetőségét, hogy idegen élet nemcsak olyan bolygón feljlődhet ki, ahol a közelben egy Nap izzik, valami gázóriás egyik Holdján is simán kialakulhat. Ezzel már előrevetítette az Avatarban tapaszt dolgokat. :rock:

 

Egy szó mint 100, érdekes film, érdemes volt megnézni hehe. :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Elvben ő a múltból utazott ide, és nem lesz semmilyen jövőből érkezés. "Átaludta" az ítélet napját, és majd kiszabadul valami laborból. Legalábbis valami ilyenről kotyogtak. A filmben viszont ő lesz az egyetlen ilyen "gép", minden más beszivárgó T-800-as lesz, és ez lesz a fő probléma, hogy azoknak még 2018-ban nem szabadna megjelenniük. John is úgy tudja, hogy a 2020-as évek vége felé jelentek meg. Viszont, mivel annyit manipuláltak a T2-3-ban, így - én feltételezem, hogy Marcus miatt - a Skynet előbb képessé vállt nem, hogy T-800-sokat, de kiborgokat is gyártani. És Johnék majd azt akarják meggátolni, hogy ilyen korán elterjedjenek a beszivárgók, mivel az ellenállás még nem elég összeszedett és erős ahhoz, hogy kivédhessék a 800-asokat és velük együtt a beszivárgókat.

 

 

Szerk.: már nem csak találgatás. Az az, akire gondoltunk.

 

 

 

Jaja, lehet ő és az a másik beépített(?) fickó váza lesz. De ezekl szerint a jövőből jöhet. Ám ez felvett még valamit, főleg azok után, hogy a trailerben tapasztalható módon a dátum után érdeklődik. Mi van ha az ő jövőjében tök békés keretek közt alakultak ki a kiborgok??? Persze egy ismétlem, csak felvetés, mert valahogy elsőre nem áll össze a kép, hogy kiborg is és fogalma sincs hová került.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes lesz így Dzséjt. No majd meglátjuk. :rock:

 

Előbb viszont megnéztem a Gépészt. Hát egy újabb zseniális film melyben Bale alakított. Mintha csak az Amerikai pszciho tükőrképét néztem volna. :D Nagy meglepit nem okozott a sztori, de viszont ahogy a színész játszik az remek. :) Ja és az Ironside-os jelenet már előrevetítette nekem a Salvationt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom azért egy picit levesz az élvezeti értékéről ha az ember tv-n nézi. Esetleg 3D-s DVD? :rock:

Ha az ember tévén nézi, vagy monitoron akkor sima 2D-s a látvány :D

 

Ezt a 3D hatást IMAX 3D-s moziba lehetne csak élvezni sajna még.. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.