Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nem értem a rinyát megint. Anno mindenki full jövőbeni harcot várt. Most meg merengős-kesergőst akar "mindenki" (?) :) Sok embernek ezt már el kéne döntenie.

 

Engem tuti nem fog érdekelni a karakterfejlődés, 2018-ra már tuti leamortizálódtak a túlélők kétségbeesettek szintjére. Nincs mit és hová fejlődni, túlélni kell és kész. Végén elég lesz egy minimális pátosz, happy end, új remény.

 

Nekem az a fontos, hogy lássam összeállni a Tech Comot, forgácsolódni a termiket, némi húsdara itt meg ott oszt a végén lásd egy bekezdéssel feljebb. Francokat kell itt dramatizálni meg játszani a kínszenvedőset. Az Ítélet napja után nehogymá' még akadjon nyúlbéla a karakterek közt. Zúzás ezerrel.

Szívemből szóltál :) Sokan már (és nem csak ennél a filmnél) úgy vannak, hogy "ha van rajta sapka azért bántják, ha nincs, akkor azért".

 

Én a Terminátor filmtől csak egyet várok, hangulatot. Az tette oly naggyá az első két részt is, nem a nonstop akció.

A non-stop akció is lehet hangulatos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívemből szóltál :) Sokan már (és nem csak ennél a filmnél) úgy vannak, hogy "ha van rajta sapka azért bántják, ha nincs, akkor azért".

 

 

A non-stop akció is lehet hangulatos.

 

Na akkor ez azt jelenti nálam, hogy ti ketten Oldival biztos imádni fogjátok az Avatart. :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor ez azt jelenti nálam, hogy ti ketten Oldival biztos imádni fogjátok az Avatart. :)

Azért egy kis különbség van. A Terminator már éppen elégé ki van bontva ahhoz, hogy az igények kimerítsék a full zúzás ezerrel fogalmát. Felesleges itt karakterekről meg jellemfejlődésről beszélni. Tudjuk kitől mi várható el. Háború van, méghozzá a kellős közepe, nincs itt mit mesélni az emberi érzelmek változásáról, mindenki full kakiban van és igyekszik menteni a bőrét.

Avatar meg full nulláról indul. Ott el is várom, hogy megismerjem a karaktereket, tisztában legyek az események mibenlétével. Emellett már csak bónusz a látványvilág. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha ez így lesz akkor Dzséjttel együtt ott helyben fogunk agyoncsapni téged a moziteremből kifelé jövet. :) :)

Akkor jobb ha magammal viszem a jedi kardomat, biztos ami biztos :P:P

Szerintem minimális az esély, hogy csalódjatok a filmbe, persze bármi megeshet. Még nem láttunk egy képkockát se a filmből, de hátha földhöz csap, ha végre napvilágot lát a trailer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor pár Spoileres Avatar leírás ismételten, ezúttal néhány űrhajó, katonai jármű, egyéb dolog. Csak a töredék tényleg, egy-két dolog a forgatókönyvből

 

Spoiler:

AEROSPATIALE SA-2 SAMSON: lőfegyverrel ellátott légi járművek egyike a Pandora bolygón. Huey helikopter méretű, és ezt speciel a tudosók használják katoni személyzettel egyaránt . Hasonlóan mint a helikoptereknél, az ajtója mellett masszív fegyverek helyezkednek el, amik a légi hadműveletek során már jól beváltak. Igazi funkciója a csapatszállítás a bányászkolóniákra. Fontosabb embereket (mérnököket, tudósokat), valamint egyéb felszerelést cipelnek vele.

 

DEUTERIUM PLANT: Nehézhidrogént ?bányászó? létesítmények. Ezen hatalmas szerkezetek furcsa mód a bolygó érdekes atmoszférájában ?úsznak?. Úgy néz ki, mint itthon egy aprócska olajfinomító. A légkörből nyerik ki a hidrogén nehéz izotópját, a víz ellátáshoz. A nehézhidrogént arra használják, hogy ellássa a csillaghajók fúziós motorjait a hazafelé vezető útra, és futtassa az alapgenerátorokat.

 

GENERAL DYNAMICS C-21 DRAGON GUNSHIP : Nehézfegyverzetű katonai vadászgép. Az elülső része mint egy hatalmas nagy óceánjáróé, akár egy irdatlan szörnyszülött, amely eltakarja az égbolton a napot. Kiképzett tengerészgyalogosok, mesterlövészek, legkiválóbb pilóták repülőeszköze. Az elülső résznél helyezkednek el, többszörös ponyvaréteggel védve. Az egész szerkezet, akár egy óriási ragadozó bogár.

 

PROMETHEUS: A hibrid fúziós hajtóművekkel felszerelt I.S.V Prometheus a főszereplő Jake Sullyt juttatja el a Pandora bolygóra. Izzó plazmasugarat hagy maga után a másfél mérföld hosszú űrhajó. A hajótest legnagyobb részét az üzemanyagtartályok és a motor teszi ki.

 

LOCKHEED-SAAB TAV-37 ?VALKYRIE? CLASS SHUTTLE: Kisebb változata a Prometheus űrhajónak, aminek végeredményben a feladata a szállítás a bolygóról a csillagközi űrhajóra. Az Aliensben látott Dropshiphez hasonlóan, leválik a főhajóról, és nagy sebességgel halad a bolygó légkörébe , egyenesen a felszín felé. Sokkalta nagyobb és erőteljesebb szerkezet, mint a mai űrhajók többsége.

 

MODULS: Conmod a vezérlő modul, ami egy futurisztikus légi forgalom irányító torony a bolygón. Kommunikációs, adminisztrációs dolgokat is itt végzik. Habmod, egy olyan negyed, ami mosodát, éttermet, tornatermeket, játszótereket tartalmaz. Genmod a felső vezetésé, Stormod a raktározás, ami egyben a járműkarbantartó modul is. Valamint található egy úgynevezett SCIMOD, amit a tudományos osztály használ, laborokkal, futurisztikus felszerelésekkel.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár napja volt alkalmam látni a sztori első részét és szerintem simán nézhető volt, hiába cikizték páran. Az biztos, hogy a folytatás is meg fog érni minimum egy nézést.

Jaja, egy nézést megér, legalább nézés után bátran lehet bármi kritizálni :P Na jó, komolyan, fílinges tinifilm :P Egy nézést megér, de tuti nem moziban :) Jó a palkát.

 

Eddig nem nagyon izgatott az új Sherlock Holmes film, de ezek után....

:)

Nálam kezdet óta moziban nézős kategória :P

 

Amúgy én nem is tudtam h a Twilight folytatásos...ideje lenne azt is megnézni? hmm

Én igen, mert már kapható a második rész könyve nálunk is. Sőt, torrenten már a következő két rész kalózfordítása is fent van. Abban nem voltam biztos, hogy filmen is folytatják.

 

Kudar, köszi a dicséretet :P

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Martin Laing, produkció dizájner, egy interjúban elmondta, hogy James Cameron következő műve a Battle Angel mega sci-fi eposz lesz.

A film a 26. században játszódik, és egy kyborg harcos lányról szól, aki elvesztette az emlékezetét. Emberi agya van.

Olyan TS Marcus féle effektus. A film technikailag nagyobb kihívás Cameron számára, mint az Avatar. Battle Angel Alita amúgy egy full CGI emberke lesz a filmbe, ezt anno is megmondta. Igazi technikai bravúr lesz, élő környezetbe ezt megoldani. Embert lemodellezni fotorealisztikusan azért nem piskóta..

Én már láttam az anime filmet, írtó hangulatos cucc lesz ebből ha elkészül

Laing: I grew up with the Terminator films and loved them. And I spent five years ­working in James Cameron?s office, working on his next two movies ? Battle Angel and Avatar, so I?ve walked past the Terminator models that he has in his room on a daily basis and have actually glued the toe back on the foot of one of them many times because it kept coming off. So I feel that Terminator has been a part of my life for a long time.?

Battle Angel trailer :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Idén már megnéztem őket. :) Asszem kellően rá vagyok így is hangolódva. Tv spotok, játékrészletek.... :D

 

Akkor ok.Én most szedtem le a 3 részt, a harmadikat utoljára 2003-ban láttam.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem az érdekelne, hogy sima 2D-s termekben meddig fog futni. Gondolom nem véletlen, hogy ennyire bent tartják a 3D-re alkalmas Imaxben. :) Más választásuk nincs a nyereségre.

Szerintem ez egyáltalán nem biztos, futhat 2D-ben is nagy sikerrel, ha jó lesz a film, és mennek rá az emberek.

 

Valószínűleg a sima mozi termekben is sokáig fut, ameddig van rá igény, meg néző :D

De mindenképp IMAX-ban kéne nézni itthon a társaságnak..A legjobb élményt ott kapja az ember.

Szerintem ezt a filmet megnézzük ott :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 hónapon keresztül fog futni Amerikában IMAX-ban az AVATAR. Ezzel a TDK 11 hetes rekordját is lepipálja. Adta hírül a New York Times.

Ngyon bíznak a filmben..

Szerintem inkább minél több bevételt akarnak. Ami érthető egy ilyen nagy költségvetésű filmnél. Én a helyükben legalább 6 hónapig adnám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez egyáltalán nem biztos, futhat 2D-ben is nagy sikerrel, ha jó lesz a film, és mennek rá az emberek.

Persze, de azért tudjuk, hogy mekkora is a különbség a két dimenzió között :) ásd pl a Beowulf esetét, ami 2D-ben egy sima tízből öt-hat pontos animáció, 3D-ben meg áll-leesős. :D

És gondolom feleannyiból kihozták mint Cameron az Avatart. Szóval nyomatni kell itten Cameronnak a filmet, mindkét változatban, ( ugyanazt az élvezeti értéket közvetítve) mert nem fog neki megtérülni így egyhamar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.