Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Csak én érzem félig igaznak ezt a Cameron-interjút?

Hogyne lenne elvárás már? Az a sok "megvett" istenítő riport, ami hónapok óta árad a netről nem emelt az elvárásokon? Jobb lett volna ha valódi anyagot kapunk, nem kellett volna sokat, sőt.

És a legjobb példa erre Nolan új filmje. Ha valaki, akkor ő tényleg nagy név lett, mégsem tudok az ég világon semmit az új filmjéről, pedig mindjárt itt az előzetes.

Nálam ilyen szempontból máris hátrányba került az Avatar.

Szóval szerintem már rég elkövetett Cameron egy nagy hibát.

Ettől függetlenül persze nagyon kíváncsi vagyok mi lesz 21-én.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őőőő... ez csak ebből jött le? :D Mindig is arról volt szó, hogy az Avatar egy Cameron által kitalált film lesz.

Nem. Inkább csak nem hoztam össze bizonyos dolgokat, elvárás meg eredeti ötlet, hogy jön egyik a másikból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak én érzem félig igaznak ezt a Cameron-interjút?

Hogyne lenne elvárás már? Az a sok "megvett" istenítő riport, ami hónapok óta árad a netről nem emelt az elvárásokon? Jobb lett volna ha valódi anyagot kapunk, nem kellett volna sokat, sőt.

A példák miatt úgy gondolom, az elvárásokat tényleg úgy értette, hogy nincsen előzménye a filmnek. Nincsenek olyan prekoncepciók, hogy a na'vik így nézzenek ki, mert a könyv alapján így lettek elképzelve, vagy a kép úgy nézzen ki, mert a képregényben is úgy volt. Nincs előre megírt történet, amit már kívül-belül ismerünk, nincs előzmény vagy utózmány, amihez igazodni és felnőni kell. Ezek másfajta elvárásokat (lehetetleneket) szülnek, mint az, hogy olvasol pár istenítést (amit mondjuk szerintem egyszerűen el kéne felejteni), és úgy ülsz be, hogy egy jó filmet vársz. A másik megközelítésben úgy ülsz be, hogy már tudod, minek hogyan kell lezajlania, kinek hogyan kell viselkednie, minek hogyan kell kinéznie. Kvázi fejben már megteremtetted az egész filmet, és ott az elvárás, hogy annak a film feleljen is meg. Így meg tényleg csak a minőségnek kell megfelelni, vagyis valóban legyen jó a saját ízlési skáládon.

 

Nolan filmje nálam érdeklődésileg a nullán áll. Annyira nem tartom nagy rendezőnek, mint Cameront, hogy csak a neve elég legyen az érdeklődésem felkeltéséhez (plusz, arról még annyit sem tudok, mint az Avatarról, így a film témája sem ért el még hatást, de majd a trailer meggyőz :D ).

 

Nem. Inkább csak nem hoztam össze bizonyos dolgokat, elvárás meg eredeti ötlet, hogy jön egyik a másikból.

Aha, értem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most a Batmanes Nolanról beszélünk ugye? Aki olyan "apróságokat" rendezett eddig mint a Mementó, a Tökéletes Trükk, vagy a Batman 1-2...

 

Ó igen, az ő neve aztán tényleg nem nagy húzóerő :D, szemben Cameronnal, aki az elmúlt 10 évben ha jól emlékszem max egy Titanicot tett le az asztalra, ami értékelhető volt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És a legjobb példa erre Nolan új filmje. Ha valaki, akkor ő tényleg nagy név lett, mégsem tudok az ég világon semmit az új filmjéről, pedig mindjárt itt az előzetes.

Nálam ilyen szempontból máris hátrányba került az Avatar.

Szóval szerintem már rég elkövetett Cameron egy nagy hibát.

 

Nahát azért így a két filmet nem fer összehasonlítani. Az Avatart 2007-ben forgatták, és akkor tudtál róla valamit? Nem. 2008-ban tudtál valamit a filmről? Nem hiszem. És itt vagyunk 2009 közepén, eltelt majd két év, és még mindig nem sokat tudunk róla. Titoktartásban Cameron a király.

Nolan filmet jó másfél hónapja kezdtél el forgatni, érthető, ha az ember még nem tud róla semmit se. Valamikor ősz közepén fejezik be a forgatást. Tehát gondolom a trailer is elég semmitmondó lesz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a Nolan filmet a közönség ismerni fogja, az Avatart meg nem :P

Erre jó Cameron titoktartása :P

Miért is? Augusztus 21-én jön a trailer, onnantól mozikban is játsszák az előzetest, ingyenes IMAX,3D-s vetítés is lesz, decemberre meg már csak az nem fog tudni a filmről, aki fél éve egy bányában dolgozik 1000 méter mélyen.

 

Meg ugye. Mi sokkolja jobban az embert? Ha bejelentik, hogy két éven belül egy bazi meteor csapódik a Földbe, vagy ha bejelentik, hogy holnap megpusztul mindenki? Én az utóbbira szavazom :D

Én se durroktatnám el a puskaport egy 300 milliós CGI filmnél, ahol csak két év múlva kerülnének az asztalra fotoreal képsorok, addig meg mutassuk zöld háttér előtt Sam Worthington egy teaserben? :P Nagy élmény lenne... :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Marhaság lenne tőlük az egyszeri alkalom. Minimum egy hónapig kell hogy fusson naponta többször is a digitális termekben, hogy elérje a megfelelő érdeklődés felkeltését a tömegben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most a Batmanes Nolanról beszélünk ugye? Aki olyan "apróságokat" rendezett eddig mint a Mementó, a Tökéletes Trükk, vagy a Batman 1-2...

 

Ó igen, az ő neve aztán tényleg nem nagy húzóerő :D, szemben Cameronnal, aki az elmúlt 10 évben ha jól emlékszem max egy Titanicot tett le az asztalra, ami értékelhető volt...

Mintha direkt egyes szám első személyben írtam volna, de javíts ki, ha tévednék. Nekem Nolantől eddig csak a Batman Begins és a The Dark Knight tetszett (az utóbbi azért már kevésbé, mint az előbbi), a Memento és a Tökéletes trükk meg olyan "egyszer megnéztem, aztán elég is volt" kategória. Majd talán valamikor a jövőben újra megnézem őket, de nem voltak rám különösebb hatással. Szóval az ÉN érdeklődésemet Nolan neve nem csigázza fel annyira, min Cameroné.

Aki Cameron ugye megteremtette az egyik filmet, amiért ÉN máig rajongok (Aliens). És ott a Mélység titka, ami a kedvenc tengeralattjárós filmem, amiatt szerettem bele a tengeri világba (nem véletlen az sem, hogy az egyetlen teljesen teljes lego készletem is tengeralattjárókból áll), és ott a Két tűz között, mely csak az egyik kedvenc akciófilmem. És nekem még a Titanic is tetszett, hogy a T1-2-ről, melyből az utóbbit az egyik legjobb robotos/időutazós filmnek tartok, már ne is beszéljek. Kicsit többet jelent SZÁMOMRA James Cameron neve, mint Nolané, akinek eddig két filmje tetszett igazán (rajongásról meg távolról sem tudnék beszélni még e két mű kapcsán sem, ellenben az Aliens, vagy a Mélység titka...).

És amúgy, ha az számítana, hogy ki mennyi ideig nem rendezett, akkor George Lucas sem egy nagy figura. Elvégre, ő mennyi idő után is tett le valami értékelhető rendezést az asztalra az ANH után? 22 év? Cameron csak 12 évet pihent, és azt sem úgy, hogy abszolúte nem rendezett semmit, csak nem mozikat csinált. Szóval nem hiszem, hogy ez a "phengetés" értékmérő lenne bárkiről is legyen szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Láttam az E/1-t de nem akartam babazsúrozgatni, gondoltam így gyorsabban kiderül a véleményed Nolanről, és hogy miért nem tartod nagy rendezőnek.

 

Nos, a Tökéletes trükk szerintem fenomenális volt, főleg rendezői szemszögből. A Batmant már nem kell ecsetelnem, úgyis tudjátok mi a véleményem, ami persze önmagában nem mérvadó, de szerintem a nézők jelentős százaléka egyetértene velem, ha azt mondanám, hogy Nolan napjaink egyik legnagyobb rendezője. Van egyénisége, a filmjei egyediek és nálam nagy pirospont, hogy a legtöbbjük végre szól is valamiről (ellenben sok másik látványfilmmel), nemcsak dirr-durr-bumm-bamm. A mementó (történetét nem hiszem hogy ecsetelni kéne, miért zseniális), a Prestige és a két Batman filmeket leginkább a csavaros, jól felépített koherens történet jellemzi, és szerintem ez az, ami kiemeli Nolant az átlagból.

 

 

A pihengetést pedig azért hoztam fel, mert Cameron az utóbbi években nem nagyon mutatott semmit, szóval felmerül a kérdés, vajon képes-e még olyan szinten rendezni, mint az Alien vagy a T2 esetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm csak egy előadás lesz, és este 8kor... :P

Na sebaj, jó annak aki pesti, biztos nagy tömegek rohamozzák meg akkor a mozit, mindenki Avatart akar majd nézni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gran Torino

 

Végre sikerült megnéznem. :D

Nagyszerű film a MESTER-től, de ezt úgyis mindenki tudja. Remek hangulatot tud teremteni az "öreg". Érdekes mód ismételten, egyetlen egy számmal meg tudja alkotni az egész film zenei hátterét és cseppet sincs hiányérzetem ettől. Két kedvenc jelenetem a filből ( persze ez csöppet sem von le abból, hogy a többi is nagyszerű volt :P ) amikor naplementében kint üldögél a hintaszékében....mellette ott fekszik hű kutyája és büszkén nézi a Gran Torinoját. Ebben a jelenetben minden benne volt ami miatt azt mondaná az ember, hogy az élet márpedig szép. :P Ha csupán ebből állna az egész simán ugyanide, ugyanekkor születnék vissza. :P

Másik pedig amikor Martinnal dumálnak. :P Igen kérem, férfiaknak így kell társalogniuk. :D Kész voltam totál, röhögtem a két idétlenen :D

Reviczky Gábor meg újfent tökéletes választás hozzá a szinkronban. Nagyon el van vele találva a karaktere. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na hát azért nem lenne rossz, aki valaki közülünk elmenne 21-én péntek este 8-ra Avatarra, és beszámolna milyen volt...Senki se megy közületek? :P:P

Pestiek előnyben :D

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake, természetesen én ott leszek. Már foglaltam jegyet. 21-én valamikor kb. tíz óra után már keresheted is a beszámolót. Tudod hol. :D

 

Oh reméltem is, majd várom az élménybeszámolódat :P:D

 

Phobos ülj le egyes :P:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nem. Ennek a lehetőségét meghagyom az olyan országok lakóinak, akik akár sokadik alkalommal nézhetik meg, miközben a kamerával vesződnek. :D

 

Kíváncsi vagyok, milyen lesz a CGI 3D-ben, erre majd légyszi különösen térj ki, de úgy, hogy közben megnézed az interneten a trailert, hogy legyen összehasonlítási alapod.

Tényleg igaz e, hogy a CGI feljavul 3D-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy én is ellátogatok a moziba, még eldől. Csak azért egy 15 perces válogatás a filmből nekem már egy kicsit sok lenne, főleg ha ennyi időn keresztül húztak minket ezzel a promóciómentes kampánnyal. Egy 2-3 perces kedvcsináló mindjárt jobb lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, milyen lesz a CGI 3D-ben, erre majd légyszi különösen térj ki, de úgy, hogy közben megnézed az interneten a trailert, hogy legyen összehasonlítási alapod.

Tényleg igaz e, hogy a CGI feljavul 3D-ben.

 

Ha valóban lesz már addiga trailer az interneten. Mert az időeltolódást láthatóan már a 15 perces anyagnál is figyelembe veszik, van egy olyan érzésem, hogy nem véletlenül vannak ezek a 8 utáni időpontok Spanyolországban sem. De egyébként persze szeretném, ha a nagyobb filmes blogok mellett elsőként jelennénk meg az előzetessel, és lesz Avatar Day fejléc is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valóban lesz már addiga trailer az interneten. Mert az időeltolódást láthatóan már a 15 perces anyagnál is figyelembe veszik, van egy olyan érzésem, hogy nem véletlenül vannak ezek a 8 utáni időpontok Spanyolországban sem. De egyébként persze szeretném, ha a nagyobb filmes blogok mellett elsőként jelennénk meg az előzetessel, és lesz Avatar Day fejléc is.

 

Nem bánnám akkor, ha USA idő szerint dél körül lenne internet előzetes, azaz nálunk kb este 6 környéke...

Remek dolog a fejléc.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.