Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Annyira nem jött be most ez a trailer
Én se lettem oda különösebben érte de nem lep meg mert nem szeretem igazán a dutyis filmeket. Azok közül csak A bosszú börtönében jön be. Többször gondoltam rá hogy Az elítéltet megnézem valamikor de az még mindig várat magára.

 

kíváncsi lennék hogy lesz e horogkereszt a mellkasán. :)
Szerintem nem lesz. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elítélt ugye a Val Kilmeres? Mert az a film nagyon ütős. Egyik legjobb börtönös film amit láttam. Nagyon durva és elgondolkoztató. Mindenképpen ajánlom.
Igen a Kilmeres. Szerintem ezen vagy a jövő héten megnézem.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég drága, így aligha lehet akárhová üzenetet küldeni. Ráadásul az RDA-nak nem lehet nehéz a kis renegátokat némaságba taszítani.

Milyen sejteknek?

Más cégek, szervezetek beépített embereinek.

 

 

Az elítélt ugye a Val Kilmeres? Mert az a film nagyon ütős. Egyik legjobb börtönös film amit láttam. Nagyon durva és elgondolkoztató. Mindenképpen ajánlom.
Csatlakozom. Nagyszerű film és Kilmer tényleg nagyon jól hozza a karaktert.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagyis ipari kémek. Hát nekik nem sok babér teremhet egy ilyen helyzetben :D
Vannak ott gyógyszerkutatók is. Sok pandorai növény lehet kulcs a Föld méregtelenítésében is. Nem csak az unobtánium a legértékesebb Pandorán :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak az unobtánium a legértékesebb Pandorán :)

Vagyis inkább nem csak az unobtánium az értékes, mert az vitathatatlan, hogy az a legértékesebb (és legből általában csak egy van :D). És Parker viszonyulását a növényekhez úgy érzem, azok a közelében sincsenek a kis szürke kavicsoknak. Szóval akik ezekkel foglalkoznak, valószínűleg nem rúgnak labdába az RDA mellett, de persze ők is támogatnának egy offenzívát (és elleneznének egy totális felégetést).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megveszed nekem? Mert akkor szívesen.

Na meg, mit szoktam mondani a könyvekről egy filmmel kapcsolatban? Le van sz*rva minden benne lévő infó, ha ugyanaz nem szerepelt a filmben :)

Eh, tudhattam volna. Veled eszmecserét folytatni szélmalomharc :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eh, tudhattam volna. Veled eszmecserét folytatni szélmalomharc :D

Most mér' :D Nehéz úgy eszmét cserélni, hogy fingom sincs a könyvekről leírtakban, te meg titokban tartod őket, vagy párszavas válaszokat adsz. Pénzem meg sajna nincs rá jelenleg, de ha lenne is, azt sem az Avatarra költeném el, van most más könyv is, ami jobban érdekel, mondjuk Terminator Salvation, Harry Potter 7, csak, hogy filmeknél is maradjunk. :D

Szóval, ami a filmben van, arról cserélhetünk eszmét, mert ismerem. Ami a könyvben van, arról halvány lila pótminiszteri kisegítő segédfogalmam sincs, így a csere technikai okokból elmaradt, maximum bólogatok, hogy oké :)

Plusz, mi a garancia arra, hogy ami a könyvben van, az benne lesz vagy utalnak rá a következő részben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem elég ha csak bólogatsz :D :D

 

A garancia annyi, hogy ez mind Cameron fejéből született, szóval ha nem is lesz minden benne a filmben, de az alapokat kellőképpen lefektetik ezen információk halmaza. A pár szavas válaszokat meg szerintem fogadd el a továbbiakban is, mert ami ennél részletesebb, az maga a könyv. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik Norton megint keménykedik. :D

Megnéztem a trailert :D Szóval Norton meg De Niro megint egy filmben, remek. Csak legyen nézhető, mert már ezer éve nem láttam Norton új filmben :) Olyan nézése van annak a fickónak, hogy csak na :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval Norton meg De Niro megint egy filmben, remek. Csak legyen nézhető, mert már ezer éve nem láttam Norton új filmben :)
Én ma délutánig nem is tudtam hogy ezelőtt is játszottak együtt. Rögtön utána is néztem hogy miben. :D

 

Olyan nézése van annak a fickónak, hogy csak na :D
Azt a fajta nézését akár a filmet népszerűsítő reklámanyagokhoz is felhasználhatnák. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt, egy ilyen szituációban a na'vik sem lennének semmivel sem jobbak az embereknél és ugyanúgy megérdemelnének egy alapos kiirtást. Másrészt, valószínűleg valaki csak rájuk nézne a Pandorán, hogy ugyan, miért nem üzen már haza Parker, Quaritch vagy a többi tudós, és leginkább, miért is akadt el a kavicsellátás. Na mármost, amikor benéznek, és látják, hogy a na'vik mindenkit kinyírtak, akkor lenne aztán teljes a hőbörgés a Föld részéről, és akkor a na'vik örülhetnek, ha csak napalmot és nem nukleáris holokausztot kapnak a nyakukba :D

 

Mondjuk nem tudom, hogyan akarja Cameron feloldani ezt a problematikát, mert ha tényleg alapul veszi a könyvben lévőket, és a Pandorán lévő technika kismiska ahhoz, ami a Földön van, akkor a következő résznek azzal kell kezdődnie, hogy megérkezik egy flottányi anyahajó, felszáll róla több rajnyi bombázó, aztán mint a Starship Troopersben, szanaszéjjel bombázzák a dzsungeleket, végül egy ezrednyi tagbaszakadt, marcona tengerészgyalogos kilövi a maradékot. Bár, alapvetően, pusztán a filmben látott technikával is ennek kell kezdődnie, mivel a napalm egy igen régi találmány már ma is, hát még a film idejében. És néhány mai játékszerhez képest a napalm még barátságos tömegoszlató eszköz (és még mindig nem nukleáris eszközökre gondolok).

Szóval szép és jó, hogy a na'vik ilyen természetfüggőek, de ha megfeszülnek sem érnek sokat egy orbitális pályáról bombázó hadsereggel szemben (sőt, tulajdonképpen, ehhez még hadsereg sem kell :D ). Szóval Cameron jó kis slamasztikába keverte szegény na'vikat, amiből szerintem nehezen lehet kijönni.

 

De az erkölcs ember. Vagy nálad az smafu? :D Kiírthatja a navikat az emberiség de akkor is a legkártékonyabb primitív faj marad. És én szégyelleném hogy ilyen állatok mint Quaritch embernek hívják magukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az erkölcs ember. Vagy nálad az smafu? :D Kiírthatja a navikat az emberiség de akkor is a legkártékonyabb primitív faj marad. És én szégyelleném hogy ilyen állatok mint Quaritch embernek hívják magukat.

Bizonyos szemszögből smafu, igen. Vannak olyan helyzetek, amikor az erkölcs nevű túlértékelt fantáziateremtményt kútba dobom, mert az érdekeim úgy kívánják. De most nem az én erkölcseimről, hanem a filmben szereplőkéről van szó.

És abban egy kapzsi multicég a fő gonosz. Szép a Star Trekféle szirupos jövőkép, csak egyáltalán nem reális. A történelemben számos példa van, hogy majdnem teljesen kiirtottunk és ugyanezt a képet igyekszik felfesteni az Avatar is némi sziruppal, de ha tovább viszik ezt a vonalat, akkor a szirupot el kell takarítani, vagy az egész eddig felépített háttér széthullik elemeire. A valóságban is megnyertek az indiánok pár csatát, de a háborúnak végül az lett a végeredménye, hogy alig maroknyian maradtak, a jogaik hosszú ideig a nullához közeledett, és máig rezervátumokban élnek (többnyire). Ha Cameron reális akar lenni, a na'viknak is ezt a sorsot szánja, mert már az első részben megmutatkozott, hogy Eywa nélkül nem tudnak győzedelmeskedni. Egyszerűen az íjak és dárdák hasztalanok a gépfegyverek és rakéták ellen. Eywa meg sajnos korlátozott, a bolygónál tovább nem ér a "keze". És az RDA-t, meg a Quaritch féléket nem fogja érdekelni semmi és senki, ahogy ez az otthonfa ledózerolásakor kiderült. Az, hogy eddig vártak, az Grace-nek és valószínűleg Parkernek köszönhető (egy tetű volt, de egyrészt megmutatkozott emberibb oldala, másrészt, ő volt a bázis vezetője, nem kevés befolyással bírhatott a dolgok alakulására). Na meg annak, hogy eddig nem volt komolyabb konfrontáció. A két figura kiesett, és kitört a háború. Szerelemben, háborúban pedig mindent szabad, innentől az RDA-nak és a Quaritch-féléknek nem fog semmi gátat szabni, pláne nem az erkölcs, amivel alapból nem rendelkeznek.

Szóval, ha Cameron reális akar maradni, akkor a következő részben nem utas- és teherszállítóból átalakított bombázók, hanem valódi, gyújtóbombákkal felszerelt bombázók érkeznek, maroknyi zsoldos helyett pedig hadseregnyi tengerészgyalogossal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Avatar

 

Talán kezdem azzal, hogy amióta megvan a film BR kiadása, szinte minden hétvégén megnézem. Most már tudok írni róla bővebben is, hisz ami nem állt össze elsőre, mára teljesen kikristályosodott bennem. Kezdjük a látvánnyal. Ez a film tényleg gyönyörű, és már csak ezért is érdemes újra és újra megnézni. Pandora éjszakai, foszforeszkáló világa döbbenetesen szép. De ami lényegesebb, hogy az egész él, lélegzik és szinte megfogható. Ez nagyon fontos ahhoz, hogy bele tudjuk élni magunkat a történetbe (lényegében minden idegen világban játszódó sci-fi ezen áll vagy bukik). Az egésznek a zsenialitása abban rejlik, hogy nagyon aprólékosan ki lett találva minden. Érezni lehet, hogy nem csak odadobált növényeket vagy állatokat látunk, amik jól néznek ki együtt, hanem az egész mögött összetett koncepció húzódik meg. Cameron nagy természetbúvár, és imádja is a természetet, amit remekül ültetett át az Avatarba. Az egész film lényegében az író-rendező véleménye a mai kor emberének természetromboló tevékenységéről.

 

A történetet sokan lekicsinylik az egyszerűsége miatt, pedig fontos és megszívlelendő üzenetet hordoz magában. Szerintem ez lényegesebb, mint a csavaros sztori, ami érzésem szerint ennél a filmnél nem is működött volna. Ez nem krimi vagy thriller, hanem a természet szeretetéről szóló mese. Talán ez az első olyan jellegű space-fantasy, amiben mi, emberek vagyunk a ?rosszak?. Mi vagyunk az idegen világról érkezett betolakodók, akik egy komplex és minden rétegében összefüggő ökológia rendszert bontunk meg. Ez a rendszer egyébként nagyon bejött, mert amellett, hogy spirituális, nagyon is létező energiákat vonultat fel. A film gyönyörűen mutatja be mi lett, mi lehet belőlünk; füstölgő kémények a bázison, hatalmas bányák, és a kapcsolatukat a természettel teljesen elvesztő lények. A karakterek egytől-egyig szerethetők, még az emberek is, akik talán nem is igazán gonoszak, csak egyszerűen vakok és nem érdekli őket más, mint a profit. Ennek szellemében gázolnak át mindenen és mindenkin. Ez legjobban talán abból a jelentből érezhető ki, amikor Grace próbálja elmagyarázni Selfridge ?nek mi is a Pandorai ökoszisztéma lényege, mit is tesznek valójában. Talán önmagukat nyugtatják azzal, hogy a bennszülötteknek minden földi jót felajánlanak, csakhogy nekik nem kellenek olyan hívságok, mint utak vagy házak, hisz ők nagyon jól elvannak a saját közegükben. Ez is a teljes vakságról tanúskodik. Egyáltalán miből gondolták azt, hogy majd ilyen dolgokkal eredményt tudnak elérni? Persze a végeredmény úgy is az lenne, hogy az egész bolygót kifosztaná a cég, és tovább állna. Tudjuk mire hasonlít ez a módszer, láttuk már eleget.

 

No de vissza a karakterekhez. Már említettem Selfridge ?t, aki a tipikus üzletembert testesíti meg. Aki persze nem rossz, csak éppen mindenre vak és süket, ami nem a pénzről és a nyereségről szól. Végig szimpatikus arc, nem tudom utálni, talán csak sajnálom. Quaritch viszont megér egy misét! Egyszerűen ennyire jó ?főgonoszt? nagyon régen nem láttam. Igazi tökös katona, aki tudja mitől döglik a légy. Minden perce élmény a vásznon. Az arroganciája és a szövegei annyira jól össze vannak dolgozva, hogy egyfolytában vigyorgok, ha ő van képen. Eszméletlen figura. Kedvenc beszólásom, amikor azt ecseteli, hogy haza mehetett volna, hogy kicsinosítsák a pofáját; ?de nekem jó így?. :D Na meg azok a maszk nélküli jelenetek, amikor csak vesz egy nagy levegőt és csak úgy kiviharzik a Pandorai mérgező levegőbe. :D Jake ?ék szökése mindent üt ebből a szempontból. Persze a zuhanó repülőből való menekülés se volt piskóta, természetesen a mögötte lezuhanó géppel kombinálva. :D A harmadik főbb egyben legérdekesebb, az Jake karaktere, aki egyben ugye a főszereplő is. Hatalmas jellemváltozáson megy keresztül a film alatt, ő hivatott bemutatni, hogy nem vagyunk menthetetlenek, és igenis van vissza út az önpusztító életmódból. Eywa valószínűleg azért őt választotta ki, mert látta benne a képességet, a jót, és tudta, hogy ha harcra kerül a sor, akkor csak is egy olyan valaki állhat a nép élére, aki mind a két felet jól ismeri. Ez a húzása tökéletesen bejött.

Jake egy összetört katona, akinek már minden mindegy, de a Navik által újra felfedezi az életet, és a természet szépségeit. Remekül fel van építve a karakter átváltozása, le a kalappal Cameron előtt. Persze nem működhetne olyan jól a dolog, ha a mellékszereplők nem lennének annyira jók. Bár Trudy ?nak volt pár idegesítő pillanata, összességében rendben volt, csak úgy, mint Norm. Ő eleinte olyan, mint egy kiscserkész, de később egyre jobb lesz, főleg ahogy osztja Jake- et. :D Grace egy igazi tudós, tipikusan az a fajta, aki nem csak néz, hanem lát is. Konfliktusai a filmben épp ebből adódnak.

A Navik főszerepet játszanak a történetben, ezért kulcskérdés volt mennyire sikerül őket jól megalkotni. Nos, sikerült. Én még ennyire jó színészi játékot nem láttam cgi szereplőktől. Egyszerűen döbbenetes milyen mimikával játszanak néhol. Nehéz a dolgom, ha fel akarnám sorolni ki volt a kedvenc szereplőm közülük, így csak kettőt emelnék ki. Az egyik Neytiri apja, Eytukan. Bár nem sokat szerepel, de akkor súlya van, igazi vezér. A másik karakter pedig Cu-téj. Őt szerintem a balek szerepre szánták, akinek elszeretik a nőjét, de ennél sokkal több lett. Egy igazi harcos, akit a döntő pillanatokban nem a kicsinyes érdekei vezérelnek, hanem a népe érdeke. Képes felülemelkedni a kisszerű dolgokon, mégpedig a nagyobb jó érdekében. Gyönyörű ahogy Jake ?nek teret enged, miután az megülte Torukot. Halála az egyik leg szívszorítóbb jelenet a filmben. Nagyon sajnáltam, kár érte. Örültem volna, ha visszatér a folytatásban.

 

Ennyi nagyvonalakban. Ja, még talán a Flux-vortex ?ről pár szót. Az nekem elég mesterséges valaminek tűnik. Erről van valami infó? A mágnesessége is óriási. Lehet, hogy az is egy lezuhant űrhajó? :D

 

Egyébként a film remek élmény kategória, abban is a többször nézős szint. Bevallom eleinte nem igazán lelkesedtem érte, de tudtam, hogy itthon más lesz. :D Várom a folytatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Avatar

 

Köszönöm! Ez egy olyan értékelés, ami maximálisan - na jó, selfridget kivéve maximálisan - tükrözi az érzéseimet a filmmel kapcsolatban. Selfridget én képtelen vagyok szeretni, mert az ilyen figurák tojják le pl egy autópálya építésénél, hogy lenne környezetkímélőbb lehetőség, csak kicsit drágább, de nem kereszteznénk egy állatvonulásnak a helyét. Viszont épp ezért imádom Ribisit, aki tökéletesen játszotta a karaktert.

Szóval köszönöm ezt az összefoglalót! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.