Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Tényleg a negyedik Supermant nem is láttam. Az milyen lett?

 

Jó kérdés, nem láttam, de azért egy-két véleményt én is elolvasnék róla itt.

Azt hiszem, ez a kis sztori mindent elárul arról a filmről. Haverom tavalyelőtt mesélt róla, hogy milyen jó volt újra látni, mert bár nem túl jó film, de legalább nosztalgiázott rajta. Mire én teljes megdöbbenéssel kérdeztem vissza, hogy van ennek negyedik része? Erre a haverom közölte, hogy még jó, hogy van, és furcsállja, hogy nem emlékszem rá, mert annak idején én adtam kölcsön neki. Nos, ha egy film, ami fel volt véve, törlődik a memóriámból, az nagyon rossz. Megnéztem, újra, így már be is idéződtek az elfelejtett dolgok (bár őszintén, se ezt, se a harmadikat nem tudnám részleteibe felidézni most sem), és lám, tényleg nagyon sz*r film. Még az sem menti, hogy visszatért Luthor és Lois sem két percre ugrott be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amiért (is) leszoktam a szinkronos Stargate-ről:

"Folyamatban van a Stargate: Continuum fordítása. A filmmel kapcsolatosan egy olvasónktól is kaptunk információt.

 

Belső információink szerint az AXN megbízásából a Continuum fordítása - és lektorálása - folyamatban van.

 

Péter nevű kedves olvasónktól pedig kaptunk egy levelet, melyben leírja hogy nemrég találkozott és beszélt Spilák Klárával - aki azonban semmit nem hallott a szinkronizálás alatt lévő Continuumról. Amennyiben az AXN tartani kívánja a februári premiert, akkor logikusnak tűnik a következtetés hogy nem Spilák Klára lesz Carter magyar hangja.

 

Ráadásul ugye O'Neill hangja sem Szabó Sípos Barnabás lesz, mivel ő szakított szinkronmunkáival.

 

Így sajnos egyre inkább fel lehet készülni egy pár kellemetlen meglepetésre a filmmel kapcsolatban." - Abydos Gate

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kérdés, nem láttam, de azért egy-két véleményt én is elolvasnék róla itt.
Gyerekkoromban imádtam a Supermant, de még én is utáltam a negyedik részt. Nem lehet pozitívumot találni benne, komolyan.

Bezzeg a második rész, nálam az az etalon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, ha egy film, ami fel volt véve, törlődik a memóriámból, az nagyon rossz.

 

Gyerekkoromban imádtam a Supermant, de még én is utáltam a negyedik részt.

Köszi :D Akkor az eddigi ici-pici érdeklődésem átment teljesen nullába :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hans Gruber húga lesz a főgonosz a DIE HARD 5-ben?!

http://www.worstpreviews.com/headline.php?id=20503&count=0

 

Ja és ne feledjük McClane már a kisöcsit kinyírta a harmadik részben :P:evil: Család irtás folytatódik :lol:

hanssimongruber.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj, ne már :pfff:

Tetszik ez a fajta eredetiség. :roll: De akkor már játszódjon karácsonykor, lehetőleg egy toronyházban, ami egy reptér mellett van, és a felesége legyen túsz, a lánya meg az egyik köröző repülőn, a fia pedig legyen az új társa. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kihagytad a trikó-butikot. :P Mit gondolsz, honnan lesz utánpótlás? :D

 

Megnéztem a Hibridet. Az utolsó pár percet leszámítva elég unalmas, beteges. Jó pont Rodney McKay szerepeltetése és a szokásos kiváló magyar hangja. :D Mehetne már a Destinyre :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak rossz országban születtem. Bár agyament dolgokat itt is tudnak írni, szóval... :D

Most hogy Andy Vajna lett a kinevezett filmguru az országban, küldhetnél neki pár forgatókönyvet. ;)

Pont nemrég olvastam, hogy várja a lelkes íróktól az anyagot

 

Valami szolid költségvetésű , magyarországi viszonyokhoz igazodó történetet kreálj, főszerepben Szabó Győzővel :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"A Deadline megerősítette, hogy Joseph Gordon-Levitt benne lehet a Batman harmadik részében, a The Dark Knight Rises-ban. A színész egyelőre még nem írta alá a szerződést, de a vele való egyeztetések jó irányban haladnak, így az Eredet (Inception) után Tom Hardy mellett JGL-lel is újra együtt dolgozhat Chrstiopher Nolan. A szerepéről nem esett szó, de egyes pletykák szerint Hugo Strange-et kelheti életre, bár találgatásokból hallhattunk már épp eleget.

 

Az új Batmanban Christian Bale húzhatja fel ismét a Denevérember jelmezét, Anne Hathaway játssza Selina Kyle-t, míg Hardy Bane-t formálhatja meg."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Heat Vision Blog tájékoztatása szerint a Disney tárgyal a Toy Story 3 forgatókönyvírójával, Michael Arndttal, hogy vesse papírra a Hófehérke és a hét törpe (Snow White and the Seven Dwarfs) modernizált változatát, melyet ezentúl Snow and the Seven címen emlegetünk.

 

A Disney 2002 óta szeretné elkészíteni az újragondolt projektet, amely egészen más megközelítést kap az eredeti történethez képest. A történet a 19. századi Kínában játszódik, és egy angol nőt állít a középpontba, aki Hong Kong-ba utazik az apja temetésére. Amikor felfedezi mostohaanyja gonosz terveit, a nő menekülőre fogja egész Kínán át, ahol elrabolja a hét híres harcos :hmm:

 

Érdekes lesz ez. :hmm:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A héten megnéztem az összes mozgóképes Dűnét (a könyv a kedvencem a sci-fik közül - az eredeti, a többihez még nem volt szerencsém -, de sajna nincs meg, így már rég nem volt alkalmam olvasni). Az 1984-es David Lynch rendezte Dűne a világ legrosszabb könyvadaptáció cím várományosa személyes kis dobogómon. A totális melléfogás a lehető legtöbb téren. Pocsék színészválasztás (ki volt az a marha, Kyle MacLachlan Paulnak választotta?), pocsék történet (nyomokban felfedezhető benne a Dűne története, de túlnyomó részben a franc se tudja, honnan szedték az ötleteket), és remek iskolapélda arra, hogy nem fér el egy szövevényes sztorival megáldott könyv tartalma két órányi filmben. A karakterek közül senkire nem volt idő, még a főszereplőre sem. Mondjuk nem is baj, mert az összes szereplő szánalmas paródiája volt a könyv szereplőinek, különösen Harkonnen báró, akiből nem is tudom, mit csinált Lynch. Valami lebegő, emberevő gennygombócot. És mi ez a gondolatolvasó üzemmód? Mi az, nem találtak senkit a stábban, aki képes lett volna párbeszédet írni? Jézusom... A film vége meg... borzalom, hangágyústól (ezen beszartam, ilyenről egy szó sincs a könyvben), Paulistenestül (minek találtak ki Paulnak egy harmadik fremen nevet is?), mindenestül. Még megbocsátanám, hogy köze nincs a Dűne sztorijához, ha jó lenne, de sajnos egy kalap sz*r.

 

Ellenben a 2000-ben készült Dűne film-sorozat iskolapéldája a jó adaptálásnak. Természetesen ez sem követi 100%-osan a könyvet, de itt csak nyomokban tapasztalható eltérés. A szereplők telitalálatok, a hangulat remek, és remekül adaptálták a történetet. Ez a stáb nem is kísérletezett két órával, lendületből négy órányi játékidőt szántak a könyvre, és ebbe tényleg csak a leglényegtelenebb mellékszálak nem fértek bele (azok, amiket megpróbáltak beleszuszakolni Lynchék, aztán a film felénél úgy döntöttek, mégsem foglalkoznak vele, pl. Hawat kondicionálása; a mini-sorozatban Hawat egyszerűen meghal a Harkonnen támadásban). Szóval, ez egy remek adaptáció, egyetlen igazi negatívuma, hogy TV-re készült, alacsony költségvetéssel, így elég gagyik az effektek.

 

A 2003-ban készült folytatás, a Dűne gyermekei még jobb lett, bár itt már fenn áll az a probléma, hogy nem olvastam az alapjául szolgáló A Dűne messiása és A Dűne gyermekei című könyveket. Igen, a címével ellentétben ez a trilógia két könyvet dolgoz fel, az első a messiást, és csak a második két rész szól a gyermekekről. Így filmen remek lezárása a sztorinak, illetve nyitánya az új érának. A szereplők jó része visszatért az előző trilógiából, bár Lady Jessica leváltása annak ellenére sem tetszik, hogy eredetileg is ezt a színésznőt akarták a szerepre, csak 2000-ben nem ért rá. A film végére kifejezetten sajnáltam a fő gonoszt, és végül is az egésznek elég szomorú lezárása van. De legalább felkeltette a figyelmemet, eddig ugyanis azért nem akartam elolvasni a többi Dűne könyvet, mert féltem, hogy gyengeségük az eredeti nimbuszát is rombolja. Viszont ez tetszett. Ja, és kiemelném Brian Tyler remek muzsikáját. Amikor megérkeznek a topterek Arrakeen fölé, hát az valami mesés (Lynch filmjéből meg szimplán kimaradt a város, csakhogy még egyet odasózzak...).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lynch-film valóban egy borzalom, ez a tévés viszont egész nézhető volt. Sajnos a 2-4 részek nincsenek meg könyvben, könyvtárból hoztam ki őket, az utána levők és az összes előzmény megvan, azokból tudnék kölcsön adni, sajnos elég súlyos kötetek, szóval egyszerre mindet nem, de pár darab belefér :) Tervezgetem, hogy egyszer csak a hiányzókat is beszerezzem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Már tudjuk, hogy Henry Cavill öltheti fel Superman jelmezét. Az azonban még nem dőlt el, hogy ki játszhatja a Krypton bolygó szülöttének újságíró kollégáját és szerelmét, Lois Lane-t. A stúdió listája nem üres, Jessica Biel, Kristen Stewart, Malin Akerman, Rachel McAdams és Dianna Agron szerepelt eddig rajta, ám gyorsan kiderült, hogy Stewart passzolta a lehetőséget, így az ő nevét kihúzhatták. Ma viszont két újabb színésznő került fel az esélyesek közé: Olivia Wilde és Mila Kunis. Wilde-ot már be is hívták tesztfelvételekre. A hölgy következő filmjének, a Kinnek a forgatása néhány héten belül esedékessé válik, ám elmondta, ha megkapja a szerepet, akkor a munkálatok kezdetét odébb tolják, így nyugodtan el tudná játszani Lane-t.

 

Biel tavaly játszhatott a Szupercsapat (A-Team) nagyköltségvetésű akciófilmben, amely csalódást keltő eredményt hozott, Akerman a Watchmenben domboríthatott és a rendező, Zack Snyder is tudja, hogy milyen vele dolgozni. McAdams a Sherlock Holmes-ban, Agron pedig A negyedikben (I Am Number Four) próbálta ki magát az akcióban, Kunis pedig az Éli könyvében (Book of Eli) feszíthetett."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jerry Bruckheimer egy sci-fi kalandfilmet tervez készíteni. Az originál történetben egy csapat katona indul bevetésre a Marsra, hogy robotok ellen harcoljon.

Ajjaj. Csak nem látta az indiai kultfilm-részletet? Szerintem annak akar majd tisztelegni. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most hogy láttam az Oscarra jelölt filmeket, írok mindegyikről pár sort hát ha valaki ezek közül akar válogatni:

Black Swan: Amikor megnéztem akkor nagyon tetszett, de így utólag nem igazán nézném meg még egyszer. Még mindig hatásos, van az egésznek egy megkapó művészi stílusa, hangulata, meg Portman is toppon volt, de legjobbnak nem mondanám tavalyról.

 

The Fighter: A színészi játék adja el igazán, mint az életrajzi filmeket leginkább, de amúgy igen jó darab. A boksznak tized annyira sincs szerepe mint a Rocky filmekben, abból egy picivel többet néztem volna. Bale meg egy állat. :D

 

Inception: Azt hiszem ezt nem kell bemutatni. Zseniális, minden részlete a helyén van, de.. De számomra a Batman filmek, a Prestige vagy a Memento is jobb. Valami hiányzott belőle hogy a kedvenceim közé soroljam. Talán az volt vele a bajom hogy hiába játszódik a szereplők agyában a film nagy része, túl szokványosak voltak az akciójelenetek. Én több őrültséget, csavart vártam volna, már ha álomokról van szó. De a zene odavág, iszonyat epikus. :)

 

The Kids Are All Right: Itt a színészi játékon kívül magán a téma érdekességén van a hangsúly, nem is filmstilisztikai szempontok miatt szeretik annyira ezt a filmet. Érdemes megnézni, bár én nem sorolnám a legjobb filmek közé.

The King's Speech: Már a trailer alapján látszott hogy ez egy TIPIKUS Oscar-nyertes film lesz, na nem alaptalanul. Colin Firth olyat alakít hogy nagyon jót, a forgatókönyv, a zene, a díszletek, huhh mind iszonyú profi. Azt hiszem ezt még újra fogom újra nénénézni.

127 Hours: Könnyű egy ilyen filmet elrontani, és az ilyeneknél látszik is meg hogy ki az igazán jó rendező. Ugye ahhoz hogy egy szereplőre és egy adott légtérre korlátozódjon egy egész film és jó is legyen, ahhoz nagy fokú kreativitás kell. És szerencsére itt van Danny Boyle, aki nem semmi hogy milyen pergősre és érdekesre tudta csinálni az egészet, totál elfelejti az ember hogy egy órája bámulja ugyanazt az fazont.

 

The Social Network: Múltkor volt már róla szó. Itt megint megmutatkozik hogy mit tesz valakit zseniális rendezővé, hogy Fincher egy ilyen érdektelennek és átlagosnak tűnő sztoriból ilyen jó filmet kapart össze. Nem az év legjobb filmje, legalább is számomra, de ennél többet lehetetlen lett volna kihozni belőle.

 

Toy Story 3: Szerettem az első részt, mint kb az egyetlen 3D-s rajzfilmet, deee én nagyon nem értem hogy mi olyan megható rajta, miért sírta el magát mindenki a végén. Persze aranyos sztori, de jobbat vártam ettől kicsivel.

True Grit: Mást vártam tőle, ha nem tudom, fel nem tűnik hogy a Coenék rendezték. Azt hittem kapunk ilyen frappáns és kiszámíthatatlan, olyan tipikus Coen filmet, de azért így is jó volt. A zenéje meg a tavalyi év egyik legjobbja.

 

Winter's Bone: Elkezdtem nézni, de bevallom kikapcsoltam negyed óra után. Nem mint ha olyan rossz lenne, de árad az egészből a depressziós, hideg és lassú hangulat, nem igazán nekem találták ki így szombat estére. Általában nem szeretem ha egy film nem szórakoztat valamilyen szinten (jó nyilván rossz szó mondjuk egy holokausztos filmnél szórakozásról beszélni, de akkor mondjuk azt kössön le). Ez nem tudott.

 

Habár nem teljesen olyan lett mint amilyenre számítottam, de még így is az Inception volt idén a legjobb. Mondjuk tavalyról a Watchmen, azelőttről meg a Batman átütőbb volt számomra sokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.