Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Jó kis szösszenet, Frenkie. Maximálisan egyetértek :)

 

Volt viszont ami nem de ez nem a film hibája. lehet hogy ez az azmerikai hadseregben divat. Az hogy magukat hibáztatják az embereik haláláért. Szerintem ez marhaság hát nem tudok mindenkire vigyázni, háborúban meg bárkit megölhetnek nem az én hibám. Persze adhatok rossz parancsot ami az életükbe kerül, de ők már azon is aggódnak ha csak úgy meghalnak. A másik a sebesült kérdés. Egy harcoló alakiulatnál a sebesültmentés az a rémálom lehet. Persze, nem kell őket ott hagyni, de a harci teljesítményt visszafogják. Valamit erre kitalálhatnának.

Igen, ez az amerikai hadsereg, de leginkább a tengerészgyalogság bajtársiassága (bár mondjuk egyéb országok hadseregeire is jellemző). Bizonyára előtted is ismertek a "Nem hagyunk hátra senkit!", "Smeper fi(delis)", na meg az "Egység. Hadtest. Istent. Haza." mottók. Eme szavak szellemében képezik ki őket, és bár azért tartom valószínűnek, hogy a legtöbb esetben azért hollywoodi túlzás, hogy egy parancsnok így kibukik, mikor valaki elesik, azért egy jó parancsnok a lelkére veszi az emberei elhullását. Elvégre, azért van, hogy ő vigyázzon rájuk. Ő gondolkodik helyettük, ő irányítja őket. Nálunk például ez azért nem ilyen egyszerű, mert a mi katonáink - legalábbis régen, most már azért nem fogadnék rá - önállóan is gondolkodnak. Persze még az amerikaiaknál is fegyverneme válogatja, mert a Haditengerészet távolról sem olyan összetartó bagázs, mint a tengerészgyalogság. Ami főleg abból adódik, hogy náluk teljesen másak a körülmények. Ugyanez igaz a Légierőre is.

 

 

A végén a lézeres harc is tök jó volt. Különben ilyenkor elküldenek minden rakétát? Mert mikor az első nem jött be, akkor jött a következő, de nem szóltak be hogy küldjenek újat.

Ezen vakartam a fejem, mert ez így kizárt. Szólniuk kellett volna. Viszont lehetségesnek tartom, hogy voltak még a légtérben U.A.V.-k (az egyik TV adásban mutatták egy képét, így tuti voltak még korábban, a kérdés az, hogy ott maradtak-e - bár én egy-kettő tuti ott tartottam volna), így az Edwardson tudták, hogy kell még küldeni rakétát, azért meg buzgón imádkoztak, hogy a földiek továbbra is jelöljék meg.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap jól elküldted Aeont :lol: Mennyi sör volt benned akkor? :D

 

 

3-at ittunk a Duna Plazaban, itthon még volt 4. Amikor hazaértem akkor elolvastam. Sajnos az a fajta ember aki nem bírja élvezni a filmeket és állandóan kifogásokat keres.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie! Az idegen technológiáról mi a véleményed? Kellően hatásos, realisztikus volt? Egy idegen fajtól okos taktikai lépéseket láthattunk?

Ez elég h*lye kérdés szerintem mert róluk aztán nem sokat tudunk meg. A taktikai lépések azokkal a technológiákkal jók voltak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie! Az idegen technológiáról mi a véleményed? Kellően hatásos, realisztikus volt? Egy idegen fajtól okos taktikai lépéseket láthattunk?

 

 

Teljesen ok. Nem lézerrel lőnek, hanem valami gyúlékony lőszerrel. Ügyesen harcolnak, pl tetőről támadnak meg csapdába is csalják katonáinkat. Na meg persze a légtér felett is átveszik az uralmat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lett. :) Most már Jöhet a Csata: Veszprém is akár :lol:

Jelenleg Csata: Líbia folyik ....

 

 

Cinemacity honlapján nézem, szinte az összes 8 órási előadásra a jegyek 50-60%-át már lefoglalták előre. Hétvégén ez lesz a legnézettebb film.

 

James Cameron Sanctum filmjére meg úgy látom, senki se kíváncsi :( (még én sem )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt:

Meg merem kockáztatni, hogy nálam az év filmje, már csak azért is, mert ezen kívül nem sok minden számíthat az érdeklődésemre. Egy-kettőre még elmegyek moziba, de ez volt az, amire mindenképpen el akartam menni

 

Azért a Transformers 3-at is mindenképp nézd meg moziba. 3D, látványorgia, amerikai hadsereg, robotok. Garantált szórakozás :yes: :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a Transformers 3-at is mindenképp nézd meg moziba. 3D, látványorgia, amerikai hadsereg, robotok. Garantált szórakozás :yes: :yes:

Igen, az benne van az "egy-kettőre még elmegyek"-ben :)

 

Frenkie, találtam neked valamit. Lehet láttad már, de ha mégsem: Surviving The Cut, dokumentumfilm sorozat különböző amerikai alakulatok kiképzéséről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis szösszenet, Frenkie. Maximálisan egyetértek :)

 

 

Igen, ez az amerikai hadsereg, de leginkább a tengerészgyalogság bajtársiassága (bár mondjuk egyéb országok hadseregeire is jellemző). Bizonyára előtted is ismertek a "Nem hagyunk hátra senkit!", "Smeper fi(delis)", na meg az "Egység. Hadtest. Istent. Haza." mottók. Eme szavak szellemében képezik ki őket, és bár azért tartom valószínűnek, hogy a legtöbb esetben azért hollywoodi túlzás, hogy egy parancsnok így kibukik, mikor valaki elesik, azért egy jó parancsnok a lelkére veszi az emberei elhullását. Elvégre, azért van, hogy ő vigyázzon rájuk. Ő gondolkodik helyettük, ő irányítja őket. Nálunk például ez azért nem ilyen egyszerű, mert a mi katonáink - legalábbis régen, most már azért nem fogadnék rá - önállóan is gondolkodnak. Persze még az amerikaiaknál is fegyverneme válogatja, mert a Haditengerészet távolról sem olyan összetartó bagázs, mint a tengerészgyalogság. Ami főleg abból adódik, hogy náluk teljesen másak a körülmények. Ugyanez igaz a Légierőre is.

 

 

 

Ezen vakartam a fejem, mert ez így kizárt. Szólniuk kellett volna. Viszont lehetségesnek tartom, hogy voltak még a légtérben U.A.V.-k (az egyik TV adásban mutatták egy képét, így tuti voltak még korábban, a kérdés az, hogy ott maradtak-e - bár én egy-kettő tuti ott tartottam volna), így az Edwardson tudták, hogy kell még küldeni rakétát, azért meg buzgón imádkoztak, hogy a földiek továbbra is jelöljék meg.

 

 

 

Semmi baj nincs ezzel, én sem hagynák ott senkit, meg örülnék neki ha átlött lábbal engem is kivinnének. Söt az egész nagyon tiszteletreméltó. Harcászatilag viszont nem jó. Pl 4-en viszik a hordágyat a menekítési pontra ugye ők már nem tudnak lőni, és könnyü célpontok.

A filmben látott(hallott) katonai bázisok a valóságban is ott vannak? Az Edwards-ot ismerem de mondjuk a Los Angelesi tengerészgyalogos laktanya is?

 

 

A rakétázás hogy működik? A lézert rátartják a célra amit lát a rakéta ez ok. De gondolom a rakétakilövőnek a gps-koordinátákat meg kell adni(ezt adták meg telefonon a bázisnak nem?) Mert a rakétának a lézerhez valahogy el kell mennie. Ja igen egy kérdés még. Minek ment vissza a gyalogság a városba a végén? A légierő lebombázta volna.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt elfelejtettem írni, hogy ez a film lesz az első bd-m. Ezt mindenképp ebben a formátumban veszem meg. Lejátszót meg majd szerzek hozzá.

TV -t is vegyél, mert a régire nem lehet rákötni a BD lejátszót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy a jövő héten megnézem, amúgy is terveztünk egy mozit. Most már engem is érdekel, mi taszította le az Avatart a trónról. :D Mondjuk a kritikák - legalábbis amiket eddig olvastam - nem túl biztatók...

Aranyszabály. Csak magadnak higgy, senki másnak. A kritikusok többsége egy ál-művészieskedő f*szkalap, szóval ne adj a véleményükre. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.