Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Oldie: Hát így, akkor ez tényleg gáz. A termál-os érdekes lehet, nem hallottam még ilyenről :)
Pedig biztos hallhattál valahol a geotermikus mődszerről. :) Izland ebből a szempontból marha jó helyzetben van :D De ha olcsók lennének a napkollektorok az is remek ötlet lenne. Csak ne gáz-távhő, villany ésatöbbi.... :S
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ideje lenne a házak 90%-ban lecserélni a nyílászárókat... nem a kiadás miatt: az energiatakarékosság végett!

Akkor azt is elmesélhetnéd, hogyan is csinálják ezt meg az emberek, mert hogy a többségnek nem megy, az tuti, különben rohanna mindenki kicseréltetni. Mi idén csináltattuk meg a lerobbant kazánnal együtt, most négy évig nyögjük a hitelt, amit kénytelenek voltunk felvenni. De azért reggel lefagytam, míg felöltöztem, mert az észak-nyugati falam fújja a szél istenesen, olyan hideg, hogy a hűtőnk belseje is melegebb a falnál. Az ablakok kicserélése önmagában egy családi házon még nem sokat ér, ha nincs szigetelve a ház, ami egy szép vidéki családi házon milla felett van. Egy panelnál az egy lakásra eső felület eltörpül a családi házra fordítandó szigetelés méreteit és összegét tekintve. Szép is a külterületi csendes-fás környék, de a szél úgy megy itt akadálytalanul, ahogy akar.

 

Ezt sem árt tudni, mielőtt a paneles élet nehézségeit emlegeted. :)

Látom, Gyoka, fűtés szempontból egyetértés van közöttünk (a TCW értékelésben is egyébként, olvastam a másik topikban, amit írtál, és maximálisan egyetértek) :D Sok a meló ezzel a fafűtéssel, de ha gázzal kellene, akkor rájönne még egy százezres tétel a fa+néha gáz kombinációra (ami szintén tetemes összeg, mint ahogy írtad).

 

Csupán négy éve élünk panellban, előtte gyerek korom óta szoba-konyhás kertes házban. Fafűrészelés, fahordás, szénlapátolás is megvolt :D Szóval tökéletesen tudom mi mivel jár. :D

Jah, a szoba-konyha aztán van pont olyan, mint egy 100 m2 feletti ház :) Mind munkában, mint költségben. Négy éve még a gáz is sokkal olcsóbb volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah, a szoba-konyha aztán van pont olyan, mint egy 100 m2 feletti ház :) Mind munkában, mint költségben. Négy éve még a gáz is sokkal olcsóbb volt.
A ráfordított munkában simán van. Sőt! A miénk még fehér téglából épült nagyrészt, az meg kb annyit ér szigetelésből mint a lókaki. Ott is takarékoskodtunk, mert csak akkor volt begyújtás mikor az ember este hazaért melóból, suliból. Fát szerencsére jutányos áron tudtunk szerezni, szénért kellett fizetni, igaz akkor az is olcsóbb volt. Most ott tartunk, mint lentebb írtam, hogy már a takarékoskodás se ér semmit a Fűtőmű számítása miatt, másfél ember nyögi a négy szobás lakás költségeit. Levállni meg nem lehet.

Faterral múltkor elhülyültük a dolgot, mert cipeltűnk be pár kályhacsővet és a lépcsőházban nem fogtuk vissza magunkat amikor a falak átfúrásáról beszéltünk, meg arról, hogy hová és építsük be a kazánt a lakásban :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a választ.Még egy kérdés.Hogy a francba zárjátok el panelban a fűtést?Ok a tekerővel, de fizetni akkor is kell mintha menne.

Nálunk is úgy van, mint Oldinál, csak nálunk működik a dolog. Itt vannak a kütyük a radiátorokon, és azok hőmérsékletét mérik, majd ezt összevetik a szoba (nem a lakás) méretével, végül összeadják az egyes szobákra jutó összegeket és megvan az ár. Azt nem tudom, Oldiéknál miért szívnak mások miatt (nálunk még az emeletekért sem kell szívni, mert csak a saját emeletünkért felelünk, az meg négy család között van elosztva), de mi csak a saját lakásunk fűtésszámláját fizetjük, és annyit, amennyit tényleg használunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk egy olyan arányszámítás van ( asszem most 70-30% ) amiből hetven a lakásod után fizetett költség, harminc pedig a lépcsőházé. De tényleg piszok sz*r az egész, általában állandóak a méltatlankodások a lakógyűléseken. Nálunk is az lenne jó mint nálatok Dzséjt. A ténylegesen felhasznált hőmennyiségért fizettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk egy olyan arányszámítás van ( asszem most 70-30% ) amiből hetven a lakásod után fizetett költség, harminc pedig a lépcsőházé. De tényleg piszok sz*r az egész, általában állandóak a méltatlankodások a lakógyűléseken. Nálunk is az lenne jó mint nálatok Dzséjt. A ténylegesen felhasznált hőmennyiségért fizettek.

Érdekes ez a kollektív megközelítés... Hál' isten, mi a hadseregtől átvettük ezeket a dolgokat (a ház ugyanis eredendően a hadseregé volt, és csak katonacsaládok laktak itt... szép idő is volt...), és így legalább logikus és tisztességes a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor azt is elmesélhetnéd, h[ogyan is csinálják ezt meg az emberek...

 

Ha az emberek mondjuk a válság előtti időszakban nem új plazma tv-ket meg jobbnál jobb számítógépeket vettek volna, hanem befektettek volna egy nyilászáró cserébe (ami mégegyszer mondom: befektetés, ergo az alacsonyabb fűtésszámlákon megtérül - ahol lehet szabályozni persze), akkor nem lenne ilyen szörnyű a helyzet. Nyilván vannak, akik nem engedhetik meg maguknak, de a különböző karácsonyi gyorssegélyek helyett ésszerűbb hiteleket is felvehettek volna (itt most nem rólad van szó, akinek nem inge...) és "rövidre" csinálhattak volna a házba jobb szigetelést, most pedig a spórolt pénzből törleszthetnék a költségeket. És ugye azt se feledjük el, hogy a spórolás akkor is meglesz még, amikor már a hitel törlesztőrészletei rég kifutottak, arról nem is beszélve, hogy óvjuk a környezetet is azáltal, hogy annyi energiát használunk, amennyire ténylegesen szükségünk van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem kell magyaráznod, mire jó az energiatakarékosság. Mindössze arra akartam rávilágítani, hogy elég egyszerűen látod ezt, holott sok ember tényleg nem engedheti ezt meg magának, és nem vettek helyette plazmatévét, stb. Vannak, akik biztosan, de nem hiszem, hogy a nagy többség így áll a témához. Legalább is abból kiindulva, amit én tapasztalok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hehhe, az alapos rendőrség!

 

Ma épp befejeztük fiammal a délutáni csicsikálást, mikor csengettek. Az úr be is mutatkozott, xy törzszászlós volt talán a kerületi kapitányságról.

Kimentem, a fiatalember megkérdezte, ismerem-e MJ-t? Mondom nem! Akkor nem tudom, hol van? Nem!

Aztán elmondtam, albérlők vagyunk itt, már egy éve, korábban lehet hogy MJ itt lakott, de én nem tudom. Ezután elment.

 

Amin meglepődtem: Nem kérte el az igazolványom, simán elfogadta ki vagyok. (lehettem volna MJ barátnője is, nem?!) Nem kérte el a főbérlőm nevét, címét, pedig ha itt lakott MJ, talán valamit ő tudna mondani. Érdekes mindenesetre. Lehet én várok el sokat? Mert ha MJ egy kőrözött valaki mondjuk, és így keresik, akkor egy darabig még szökésben marad.

 

(a neveket a személyiségi jogok miatt megváltoztattam! :) :) :D )

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És te elkérted az igazolványát meg a rendőri számát?

Mert erre felé nálunk voltak kamu rendőrök, akik felmérik, kik nincsenek otthon nappal és akkor máskor betörnek.

 

Igen :) Az úr nem kamurendőr volt :D És teljesen normálisan megmutatta. Nem írtam fel :)

Amúgy a mi emeletünkön 3 kismama van,, és egy vénszatyor :D, úgyhogy nehezen tudna valaki nappal betörni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miss: nem egyszerűen látom, hanem a tényekből indulok ki.

 

Tény 1) az ország lakosságának jelentős része fogyasztói hitelekben adósodott el.

Tény 2) energiapazarló életmódot folytatunk.

Tény 3) a nyílászárókkal hatékonyabb energiagazdálkodás vihető végbe.

 

Következtetés: az ország jelentős része fogyasztási cikkeket vett hitelre ahelyett, hogy észszerűsítette volna az energiafelhasználását. Lehet, hogy te, meg a környezetedben élők jelentős része nem, de a tények magukért beszélnek, pláne ha a saját felelőtlen fogyasztási hitelekre vonatkozó tapasztalataimat hozzáveszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, a "tankönyv" biztos így mondja ( bocs a szóviccért ), és kilencven százalékban egyet is értek ebben veled, de az életben bizz sokan vannak akiknek se plazmatévé, se nyílászáró nem jutt. Manapság meg egy ilyen tv kijön 150 ezerből ( lcd tuti), az ablakok és minimum a bejárati ajtó cseréje meg darabonként több tízezer forint. És az is tuti, hogy akinek még a régi építésű háza van, annak pl nem árt ha külső hőszigetelést is használ. A korábbi szomszédunk pl, kívűlről beburkolta a régi építésű cs.ház, gyerekszoba felőli részét. Plusz nyolc fokot nyertek ezzel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miss: nem egyszerűen látom, hanem a tényekből indulok ki.

 

Tény 1) az ország lakosságának jelentős része fogyasztói hitelekben adósodott el.

Tény 2) energiapazarló életmódot folytatunk.

Tény 3) a nyílászárókkal hatékonyabb energiagazdálkodás vihető végbe.

 

Következtetés: az ország jelentős része fogyasztási cikkeket vett hitelre ahelyett, hogy észszerűsítette volna az energiafelhasználását. Lehet, hogy te, meg a környezetedben élők jelentős része nem, de a tények magukért beszélnek, pláne ha a saját felelőtlen fogyasztási hitelekre vonatkozó tapasztalataimat hozzáveszem.

 

Sokban egyetértek. Már alig várjuk, hogy legyen lakásunk, amit energiatakarossá tehetünk. Ugyanis eddig 2 albérletben voltunk párommal, az elsőnél az ajtó úgy engedte be a hideget, hogy érezhető cúg volt, és bizony kisfiamat télen agyonöltöztettem, mert féltem h megfázik. A fűtés meg a legszarabb konvektoros volt, szinte kifele fűtöttünk. Házinéni persze letojta, mert a lakbért beszedte, fűtést meg fizethettük.

Most pedig lakótelepi lakás, itt a nyílászárók szarok, és a fal is nagyon engedi be a hideget. Fűtés meg központi, azon nem tudnánk spórolni. De ha le lenne a ház szigetelve, akkor az is kevesebb lenne.

Férjecskével épp ezért azt már most kikötöttük, hogy amint meglesz a lakás - nagyimtól örököljük majd - azonnal az energiatakarékosságot mérjük fel, és amit lehet, megcsináltatunk. (akkor is, ha esetleg eladjuk, és máshova költözünk). Hosszútávon ez a legjobb, mit magunkért tehetünk. Unokatesómék építkeznek, ők napenergiát is hasznosítanak majd, és eleve úgy építik a lakást, hogy minél jobban spórolhassanak a fűtésen.

 

Missel meg azért értek egyet, mert manapság nem sokan tehetik meg, hogy kölcsönt vegyenek fel, mikor a rezsi is épp elég. És a nyílászárók cseréje meg mondjuk a falak és a tető szigetelése jóval többe kerül, mint egy új számítógép, vagy egy egyszerűbb tv. Aki megengedhet magának fél millás tévét, annak meg nem nagy tétel e téli fűtés. Gondolom én.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, a "tankönyv" biztos így mondja ( bocs a szóviccért ), és kilencven százalékban egyet is értek ebben veled, de az életben bizz sokan vannak akiknek se plazmatévé, se nyílászáró nem jutt. Manapság meg egy ilyen tv kijön 150 ezerből ( lcd tuti), az ablakok és minimum a bejárati ajtó cseréje meg darabonként több tízezer forint. És az is tuti, hogy akinek még a régi építésű háza van, annak pl nem árt ha külső hőszigetelést is használ. A korábbi szomszédunk pl, kívűlről beburkolta a régi építésű cs.ház, gyerekszoba felőli részét. Plusz nyolc fokot nyertek ezzel. :)

 

Egyet írtunk lényegében :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor mi kis naívan és már megelégelve a nyomorgást, belekezdtünk az építkezésbe, mi is előtérbe helyeztük az energiatakarékoskodást. :) Persze aztán nem ezen múlott minden, mert havi nyolcvanezres törlesztőrészlet nagyobb kihívást jelentett volna. :S

Amúgy még elég sok új építésű háznál látni, hogy már a vakolásra se jut pént. :)

Pár napja olvastam, hogy valahol Mucsjröcsöge, meg Bivalybasznád közötti településen ingyé kapnak cs.házat a bodzaszedők, mert felszámolják a romatelepeiket. Erre fel írt egy magyar srác levelet Döbröginek ( Bajnai Gordnak), hogy egy magyar fiatalnak mikor lesz erre lehetősége. Érdekes elolvasni a levelet, némi utánjárással elérhető.

Egy biztos, lottó ötösnél nincs mérlegelés, ágyő Panell-szigetek. Még egy kis másfél szobás, rendesen bebútorzott, kis kerttel, vagy inkább udvarral rendelkező házzal is beérem, már ha abból a nyereményből csak erre futná.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor mi kis naívan és már megelégelve a nyomorgást, belekezdtünk az építkezésbe, mi is előtérbe helyeztük az energiatakarékoskodást. :) Persze aztán nem ezen múlott minden, mert havi nyolcvanezres törlesztőrészlet nagyobb kihívást jelentett volna. :S

Amúgy még elég sok új építésű háznál látni, hogy már a vakolásra se jut pént. :)

Pár napja olvastam, hogy valahol Mucsjröcsöge, meg Bivalybasznád közötti településen ingyé kapnak cs.házat a bodzaszedők, mert felszámolják a romatelepeiket. Erre fel írt egy magyar srác levelet Döbröginek ( Bajnai Gordnak), hogy egy magyar fiatalnak mikor lesz erre lehetősége. Érdekes elolvasni a levelet, némi utánjárással elérhető.

Egy biztos, lottó ötösnél nincs mérlegelés, ágyő Panell-szigetek. Még egy kis másfél szobás, rendesen bebútorzott, kis kerttel, vagy inkább udvarral rendelkező házzal is beérem, már ha abból a nyereményből csak erre futná.

 

Nem zavarna komolyan mondom, ha olyan bodzaszedő kapná, akinek a gyerekei iskolába járnak, aki próbál munkából!!! megélni, esetleg tanul valami szakmát. Ettől nem sajnálom komolyan. De akkor ugyanilyen feltételeket kapjon a nem bodzaszedő család is. Írjanak ki pályázatot hátrányos helyzetü fiatal családosoknak pl. (és ellenőrizzék le, hogy tényleg azok-e?

Jajj, nem kéne belemenni most, erről annyit lehetne írni :D :D :D

Tény, hogy nekem ilyet soha nem ajánlana egy önkormányzat sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen lehetne írni, mert az emberből akaratlanúl is kikivánkoznak már azok az igazságtalanságok melyekkel szembesülni kényszerűl. Elkerülni őket meg nem lehet, meg már az luxus lenne. Tegnap éccaka pl... igaz, hogy piszok álmos voltam...., de éppen Kiskunlacháza polgármesterével volt riport ( Horák Nórira gondolom mindenki emlékszik. ) Hát én teljesen meg tudtam őt érteni amikor már arról beszélt, hogy a jogszabályok kimerítésének végéhez közelednek amikor rendet szeretnének tartani. A jog már nem a magyar embert védi, hanem éppen ellene tesz. Már a polgármester se akarja visszatartani a magyar elégedetlenkedőket. De mindegy, nem folytatom, mert Ody nyakoncsap.

vagyis az egész téma már nem mindegy. Nagyon is komoly és úgy tűnik ennek mindkét népcsoportra....vagyis már háromra ( shalom) súlyos hatásai lesznek. Az embereket belekergetik egy olyan polgárháborúba ahol nyertesek nem nagyon lesznek, csak vesztesek. A tűréshatár végéhez értünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az emberek mondjuk a válság előtti időszakban nem új plazma tv-ket meg jobbnál jobb számítógépeket vettek volna, hanem befektettek volna egy nyilászáró cserébe

Mi éppen a nyílászárók cseréjére felvett hitel miatt szívunk most. És nem, nincs egyetlen egy plazmatévénk sem, a jobb számítógépem is már négy éves (és egyik sem hitelből lett véve).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Há micsodá rásszístáfasszístánácziak vagytok! Sajnáljátok a kalyibát szegíny segíjből tengődő tezsvíreinktől?! Mikor ha egy mokka egyetemre jár vagy nem jár akkor a helyi kisebbségi önkormányzattól 50 ropcsit kap/ per hó. Ugyan má!

Elhatárolódom még magamtól is, manapság ez olyan divatos dolog, mint a homokozás. :):D

 

Ha Oldie emlékszel, arra amit este meséltem?!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi éppen a nyílászárók cseréjére felvett hitel miatt szívunk most. És nem, nincs egyetlen egy plazmatévénk sem, a jobb számítógépem is már négy éves (és egyik sem hitelből lett véve).

 

akinek nem inge...

 

Ergo nem is neked írtam, hanem az ország azon (jelentős) embertömegének, aki nem éppen ésszerű hitelezést folytatott, és most meg nyavalyog az energia miatt.

 

Oldie: már megint a tankönyvekkel jössz, behalok. Amit leírtam 3 tény (ország eladósodása, energiapazarlás, nyílászáró hatékonyság) nem a tankönyvek írása, hanem 1. egy gazdasági tény, járj utána. 2. energiapolitikai tény - járj utána 3. szakmai tény - járj utána. Még egyszer, én nem azoknak mondtam, amit mondtam, akiknek se a válság előtt, se a válság után nem volt egy vasuk sem, hanem azoknak, akiknek lett volna lehetőségük cserélni, mégsem tették meg, inkább vettek - igen, 150ezerért! - egy tévét. Egészségükre, pazaroljanak akkor tovább, (ami persze nem örömteli), de ne sírjanak az energia ára miatt. Mégegyszer: az vegye már ezt magára, akire vonatkozik, ne más...

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donáttal értek egyet, abban, hogy akinek szar ablakai vannak és inkább beruházott egy kb 200000-es valamibe az nem komplett.

Viszont az igaz, hogy elég drága.Mutteréknál, egy cég scücho-ból(a profilok közül a legjobb) egy erkélyajtót, 3 ablakot, szúnyoghálósan, redőnnyel 3 kamrás profillal 440000 ft-ért hoztak ki.Ebből lett volna még kedvezmény mert én a fent emlitett profilok nagykereskedőjénél dolgozom.

De baromira megérné.Zaj nincs, cug nincs el sem rohad mert nem fa.

 

Tenel Ka: Teljesen egyetértek veled a bodzaszedőkkel kapcsolatban.Aki normális annak ok, de a Sztojka-fajtát le a Duna-partra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: És szerinted köztünk van ilyen ember? Vagy miért is ide nekünk írtad ezt? :)

 

Drága Phobos, hányan írunk ide rendszeresen? 20-25-en. Hány regisztrált tagunk van? 150. Ha ennek a fele rendszeresen olvas minket (75, eddig tudsz követni?) akkor jogosan kérdezem: ismersz itt mindenkit? Nyilván nem. Én sem.

 

Továbbá: ez a véleményem, és mivel ez a fórum (mint mindegyik) a magánvélemény kinyilvánításán alapszik, remélem nem haragszol meg, amiért postoltam egy hozzászólást (jó, többet is) a témában...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.