Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Itt vagy 5 centis a hó. Sehol sem lehet forralt bort kapni és még karácsonyi vásár sincs. Mindegy nem is erről akartam írni, hanem a karácsonyi bevásárlásról. Csodák csodája másfél óra alatt majdnem mindenkinek vettem ajándékot, szépet, személyeset, nem konzum plázásat vagy gagyi teszkósat. Ám ezekhez roppant kalndos úton jutottam hozzá, illetve egyhez vagyis majdnem kettőhöz.

Olyan boltban jártam-keltem, ahol a mötálharcosok, punkok, szépen mondva nagy magyarok és alapvetően a keményebb zenéket szerető arcok megtalálják a nekik megfelelő cuccokat. Legyen az bakancs, poló, felvarró vagy cd. Nos úgy gondoltam, hogy ide betérek, mert egy kedves ismerősömet meglepem egy felvarróval. Ismerve ízlését, nem is akármilyennel, már előre kinéztem, hogy melyiket fogja megkapni, ha épp van olyan.

Tehát becsúszkálok, olyan mozdulatokkal, hogy jégtánc EB-t nyernék, majd egy laza sziával köszöntöm az eladót. Sajnos rózsaszín sapkám és sálam van, tehát, ez elméletileg elég ok arra, hogy egy ilyen helyen feláldozzanak Ozzy Osbourne vezetésével. Erre még rátesz a lapáttal, hogy a személyzet kökemény metálarcokból áll, jelen esetünkben egy skinheadból. Kissé bedaráztam a farmeromba. Gyorsan lekapom a sapimat és kedvesen mosolyogva, megpróbálva javítani megitélésemen, megkérdem:

- Nagymagyarországos hungaristás felvarró kapható-e, esetleg?- Hozzá küldök még egy bűbáj mosolyt, de nem túl hatásos. Csak néz, szerintem nem hisz a fülének. Sajnos a kezemben lévő egyik zacskó a számtalan közül, épp ekkor adja meg magát. Tartalma halk puffanással földre hull. Épp a legjobb barátnőmnek szánt Cannabis-os füstölő az. Gondolatban vállon veregetem magam. Mindjárt kidobnak innét.

- Az anarchista, antifasiszta punk szobatársamnak lesz, mármint a füstölő!- mondom kinosan mosolyogva.

Úgy gondoltam, látva a tekintetét, hogy itt az ideje távoznom, így gyorsan fizettem jó magyar forinttal. Osztán fénysebességgel távoztam.

 

Post scriptum: az ellentétek vonzzák egymást! Még baráti körben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reggel 9:26-osbuszra várakozok, mert mennem kellett suliba. Nagy kegyesen megérkezik 10:00-kor és így kések a felkészítő óráról fél órát. A tanerő nagy kegyesen választás elé állít: Vagy kapok a késésért egy 1-est vagy nem ír be. :D

Ezért szeretem én a telet. Ilyen jó kis kalandokban van része az embernek :death:

 

Persze hazajövök, elkap az a nagy szép látvány, hogy polgármesteri köszöntő be van dugva a postaládába, hogy azonnal takarítsam/suk le a járdát, mert különben irgum-burgum lesz. Na gyorsan átöltözök és lapátolom el a havat, de az isten átka csak visszahúll mikorra végzek. Mondtam már, hogy imádom a havazást? :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a tél, dúl a karácsonyi vásár, mindjárt jön a szeretet ünnepe. Vagyis: nyakad töröd hólapátolás közben, de a hulládat betakarja a hó, így olvadásig senki nem lel meg, addigra meg elhordtak a varjak. És még meg is bűntettnek, amiért nem hánytad el a havat. A karácsonyi vásár fergetegében kizsebelnek, letapossák a lábad, benyomják a léped, és kis szerencsével kezed-lába eltörik, mikor rossz boltba rossz színekből összeállított ruhában lépsz be. Az ünnepnapon meg üvöltözünk egymással, hogy mi a fenéért úgy lett feldíszítve a fa, mi a francért kellett ekkora fa, egyáltalán, minek a fa, hol az a rohadt égősor, miért nem ég az égősor, miért ég a fa az égősorral. Mér' törted össze a gömböket oltás közben, miért a macskát mented a függöny helyett, mér égett oda a kaja, egyáltalán, miért az a kaja, mikor senki sem szereti, miért van ilyen sok szaloncukor és kevés habkarika, ki ette meg a tavai díszeket... Mindez a hercehurca, hogy aztán két percben lerendezzük az ajándékozást, aztán csinálja mindenki azt, amit amúgy is egész évben csinált otthon, csak most egy rohadt fa a fél nappalit elfoglalja, hogy a franc essen belé, meg a nyamvadt tűlevelek, amik az ember lábába állnak. Hát nem boldogsággal teli a december? :death:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 éve ezt magyarázom :hehe:

Oldfighter, az öreg Don már spermatársait is a karácsony ellen hangolta, mivel nem foganhatott meg ezen a szent napon, pedig az lett volna a minimum. Babyfighterként a homokozó magányában tervezte karácsonyellenes terveit. A bölcsibe aztán a kis Youngfighter a Karácsonyellenes Liga vezetője lett, és tüntetéseket szervezett a faházikó előtt. Igazán hírhedté akkor vállt, mikor az oviban megvert egy azóta eltűntnek nyilvánított Sweetiewalker nevű gügyögőt, aki a karácsony örömét hirdette, majd társaival megrohamozták a tornaterembe felállított karácsonyfát és leették róla az összes szaloncukrot. A Dont sajnos egy árulásnak köszönhetően - amit az azóta szintén eltűnt Cutefighter, a Don hajdani legjobb barátja - lekapcsolták és egy hét letöltendő szobafogságra ítélték. Szobája magányában rádöbbent, hogy nem csak a karácsony, hanem minden ünnep ellenség. Szervezkedését eztán már titokban folytatta, de még eltökéltebben. Mikor elérte a kamasz kort, felvette a Youngsterfighter, melynek van némi áthallása a gengszter szóra. Új identitásával elkezdte megszervezni a dinasztiát, de, hogy ne lepleződjön le, folyton más és más identitást használva bukkant fel. Hol iszákos jólfésültként, hol torzonborz putriszökevényként, de minden kinézett mögött ugyanaz a Youngsterfighter lapult. A dinasztia közben egyre átfogóbb és nagyobb lett, ráadásul egy idő után rájött, hogy a Youngsterfighter nem elég kifejező az ő mérhetetlen erényeihez, ezért felvette az Oldfighter, mely egyértelműen utalás arra, milyen régóta harcol a karácsony és egyéb ünnepek szelleme ellen. A dinasztia azóta kinőtte magát és lassan a világ urai lesznek. Ha ez sikerül, a Don végre eltörölheti a Föld színéről a karácsonyt, a többi nyüves ünneppel együtt, és kényelmesen hátradőlhet foteljában, majd beírhatja a Dinasztia székhelyéül szolgáló SWSaga fórumra: Győzelem! Ez kérem, egy DON sikertörténete. :death:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szegény kisfiam. Tök nyugtalan volt napok óta, volt egy kis hőemelkedés is két napja. Most kiderült az oka. Jön, és nyúlkál a szájába, és mondja: Foga!

Hát lefektetem, kicsit kotorászok :death: , és érzem, hogy a bal felső hátsó utolsó rágófog egy hegye kibújt. Vagyis jön az utolsó 4 tejfog. Ezek rágók mind, nagy, széler örlők, jól meg fogják kínozni szegénykémet. Jó lenne gyorsan túlleni rajtuk! :D :D :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak az a kérdés, hogy lett a menye egy karácsonyt szerető asszonyka? :hehe:

Erre csak az Oldfighter tudja megadni a választ :death:

 

A gyerkőc remélem gyorsan túlesik a fognövésen. Annál rosszabb nem sok van, mikor a fog fáj (akármilyen okból).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyors helyzetjelentés:

 

Állás még nincs, több vas is van a parázsban. Nagyanyámat relatíve bírom. Internet beszerzés a messzi tervek közt. Vasárnap húzok haza, laptop marad (asszem), az otthoni gépről nem tudom működik-e /mennyire működik. Akár 100% is lehet.

vass.krisztina.rita kukac gmail pont com címet 2-3 naponta nézem, ha hiányoznék :death:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annál rosszabb nem sok van, mikor a fog fáj (akármilyen okból).
De, amikor becsíped a körmöd a kocsi ajtóba. Akkor szépen bekékül és kib*szottul fáj. Emelett a fogfájás egy szúnyogcsípés csak.

Azért a kisgyerkőcnek gyors kinövést kívánok és sok hógolyózást :death:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szegény kisfiam. Tök nyugtalan volt napok óta, volt egy kis hőemelkedés is két napja. Most kiderült az oka. Jön, és nyúlkál a szájába, és mondja: Foga!

Hát lefektetem, kicsit kotorászok :death: , és érzem, hogy a bal felső hátsó utolsó rágófog egy hegye kibújt. Vagyis jön az utolsó 4 tejfog. Ezek rágók mind, nagy, széler örlők, jól meg fogják kínozni szegénykémet. Jó lenne gyorsan túlleni rajtuk! :D :D :hehe:

Javasasszonyok ilyenkor (is!) tanácsolják a pálinkába mártott kenyérdarabkát :D A fogfájás csillapodik, gyerek is megnyugszik :D :D

 

Remélem hamar átesik ezen az egészen. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:( :( :(

Én is sajnálom, de nem tudok mit tenni :( Most azon agyalok, hogy rakjam össze a januáromat :pfff:

 

Persze hazajövök, elkap az a nagy szép látvány, hogy polgármesteri köszöntő be van dugva a postaládába, hogy azonnal takarítsam/suk le a járdát, mert különben irgum-burgum lesz.

Gyorsak voltak ám. Nálunk egy emberke van, aki szétnézne a városban, hol nincs eltakarítva, mindezt lepapírozva, csak hát közben szórakozik a pályázatokkal meg közbeszerzésekkel meg beruházásokkal adminisztrációs téren az egész városra egymaga, szóval nálunk nem igazán kell félniük az embereknek, hogy ilyet kapnak :D

Részvétem a vacak napod miatt.

 

Szakításunk után máshova költözött, ott azért nem látogatnám meg :D

Szülei meg nem szeretnek engem :lol:

Nem csodálom, hogy oda nem mész :) És mit tettél szegény szülőkkel, hogy ezt érdemled? :D

 

Itt a tél, dúl a karácsonyi vásár, mindjárt jön a szeretet ünnepe.

Dzséjt, most jól feldobtad a napomat azzal, amiket lentebb írtál :hug::lol:

 

Jó lenne gyorsan túlleni rajtuk! :D :D :D

Remélem, hamar túl estek az utolsó fogzásokon.

 

Már csak az a kérdés, hogy lett a sógornője! :D egy karácsonyt szerető asszonyka? :)

És egy ilyen édesmamának hogy lehet egyáltalán ilyen fia? :lol:

 

Állás még nincs, több vas is van a parázsban.

Nem úgy volt, hogy már biztos? Remélem, azért jó ott Pécsett.

 

Orki a sztorid egy igazi orki-történet :D Úgy látszik, sikerül télen is ilyeneket szállítanod, nem csak nyáron :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a tél, dúl a karácsonyi vásár, mindjárt jön a szeretet ünnepe. Vagyis: nyakad töröd hólapátolás közben, de a hulládat betakarja a hó, így olvadásig senki nem lel meg, addigra meg elhordtak a varjak. És még meg is bűntettnek, amiért nem hánytad el a havat. A karácsonyi vásár fergetegében kizsebelnek, letapossák a lábad, benyomják a léped, és kis szerencsével kezed-lába eltörik, mikor rossz boltba rossz színekből összeállított ruhában lépsz be. Az ünnepnapon meg üvöltözünk egymással, hogy mi a fenéért úgy lett feldíszítve a fa, mi a francért kellett ekkora fa, egyáltalán, minek a fa, hol az a rohadt égősor, miért nem ég az égősor, miért ég a fa az égősorral. Mér' törted össze a gömböket oltás közben, miért a macskát mented a függöny helyett, mér égett oda a kaja, egyáltalán, miért az a kaja, mikor senki sem szereti, miért van ilyen sok szaloncukor és kevés habkarika, ki ette meg a tavai díszeket... Mindez a hercehurca, hogy aztán két percben lerendezzük az ajándékozást, aztán csinálja mindenki azt, amit amúgy is egész évben csinált otthon, csak most egy rohadt fa a fél nappalit elfoglalja, hogy a franc essen belé, meg a nyamvadt tűlevelek, amik az ember lábába állnak. Hát nem boldogsággal teli a december? :D

 

Itt a tél, dúl a karácsonyi vásár mindjárt jön a szeretet ünnepe. A gyerekek izgatottan susmognak az iskolákban, miközben hógolyóval dobálják egymást, s találgatják, mit hoz majd nekik a Jézuska. A hó hatalmas pelyhekben száll alá az égből, beterítve reggelre füvet, betont, házat. A deres ablakokon még világítanak a karácsonyfát szimbolizáló izzók, mikor reggel iskolába indulok, s a zölden-pirosan villogó dekorációk messziről hirdetik, hogy merre kell mennem a kora hajnali sötétségben. Otthon az adventi koszorú lágy, mézes-fahéjas-almás illata csábít ebédre, az egy szem meggyújtott gyertya lángja vígan lobog a kora délutáni derengésben. A mézeskalácsok szépen, ropogósra sülve, libasorban állva hirdetik a karácsony, a szeretet, az ajándékozás és a meghittség ünnepének közeledtét.

 

Délután a karácsonyi vásárba megyek, ahol az ajándékozni vágyó emberek tömege együtt lélegzik, s együtt mozog. Az emberek sorban állnak lángosért, forralt borért és "töki pomposért" (ezt most tanultam Pesten), miközben szemeikkel kitartóan kutatják, minek is örülne legjobban szerettük. Eközben apró gyerekek álmélkodva nézik a különböző aranyszínű díszekkel kidekorált, tér közepén kimagasló gyönyörű karácsonyfát, s a fa törzsénél szaloncukrot kapnak ajándékba az önkéntes gimnazistáktól.

 

Pár nap csupán már, néhány kinyitásra váró ablak az adventi naptár boci-csoki-csokrából, s izgatottan ébrednek majd fel, készülve a szeretet ünnepének nagy napjára. Anyukájuk íncsiklandó, ropogósra sült halat és kacsát süt finom burgonyapürével, desszertnek mákos-diós-fahéjas bejgli kerül az asztalokra. Délután közösen elmennek a templomba, hogy meghallgassák a karácsonyi istentiszteletet, megértsék a karácsonyi szellem valódi jelentését. A gyerekek izgatottan érkeznek haza, s a karácsonyfát feldíszítve éneklik kedvenc karácsonyi dalaikat, angolul, magyarul.

 

Késő délután pedig, míg a kicsik odafönt játszanak, megérkezik a Jézuska, majd csilingelve kiröppen az ablakon, minek hallatán a gyerekek száguldva rohannak le a fához, megnézni, hogy mit is hozott számukra idén a Karácsony. A fát körülállva, énekelve, csillagszórót gyújtva meghitten nézik az ajándékkupacokat, majd pedig neki állnak kibontogatni azokat a szülők könnyekkel megterhelt nagy-nagy örömére.

 

Este azért még, biztos ami biztos, közösen megnézik a Reszkessetek Betörőket, s együtt derülnek Kevin és a "Vizes banditák" ádáz harcán, melyet követően a srácok elindulnak lefeküdni e fárasztó nap után.

 

Nekem ezt jelenti a Karácsony. Talán azért, mert ezek az emlékeim...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie mi a fene van Dunakeszin az Auchannal és a védett tőzegláppal? A Balkánra kissé nehezen jutnak el a hírek!
A multi a szokásához jó híven ki akarja sajátítani magának a területeket. Már a természetvédelmi terület se szent. Azt már nem is mondom, hogy a tacskót egykori kukoricaföldön húzták fel a város másik végében.

A Balkán pedig itt van :D

De jobb ha nem folytatom :D:pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"-Ki a f/ne az?!

-Én vagyok az a kigyó, meghoztam az árut.

-Tedd le a küszöbre és tűnj a büdös fr/ncba!

-Rendben van Johnny, de mi lesz a pénzzel?

-Miféle pénzzel?!

-A főnök szerint tejelni fogsz nekem...

-Nem viccelsz pajtás? És mégis, mennyivel jövök neked?!

-A főnök szerint 10 %-kal...

-Kár, hogy ő már nem segíthet... odafent ázik a kádban... Szólj majd neked, ha befejezte.

 

...

 

-Elmondom, mit kapsz tőlem, kígyó... 10-ig számolok, hogy eltüntesd azt a m/cskos, büdös halszagú p/fádat, különben tele pumpállak ólommal...!

-Rendben van Johnny, ne haragudj...

-1...2...10...!!!

 

(lövés)

-Tartsd meg az aprót, te m/cskos állat!!!" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, a sok karácsonyi írás megihhletett.

Nálunk huszonnegyedikén hajnalban Ortis elmegy e bájglikért, amit hagyományosan anyósom süt. Én délelőtt kicsit takarítok még - de ezen a napon már kevés dolog lesz. Megfőzök, legalábbis a currys halat megcsinálom, a húsleves előző napi meló. Ezalatt Ortis és fijja feldíszítik a fát. Tavaly is együtt csinálták már. Én közben kitálalok, tányérokra rakom a sütiket, és nézem a Karácsonyi ének valamelyik változatát. Idén a Musical lesz vagy rtl, vagy tv2-őn. Aztán csomagbontás, ami valószínüleg kisfiamra fog korlátozódni, és mi büszkén fogjuk figyelni, mit művel a gyerek a csomagolópapírral! :D Mert biztos leszek benne, először az lesz az érdekes.

Huszonötödikén megyünk anyóshoz és testvéréhez, huszonhatodikán pedig apukámhoz. Gyerek mindkjét helyen átveszi az ajándékait! :pfff: Mi pedig jókat eszünk, iszunk, és dumálunk. Természetesen nem marad ki a forraltborozás, forró csokizás! :lol: Meg a kismillió e-mail üzenet megírása! :lol:

Két ünnep között meg család és barátlátogatás! :DÍgy nem csoda, hogy hullafáradtan várjuk az Újévet! :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie, örülj, hogy a Bunyó Karácsonyigot nem mutatják. :D

Bár, lehet, hogy 20-án az Aréna Plázában bemutatjátok az arra járóknak :pfff:

:lol: Mi talán még a remake-et is leforgatjuk.

 

 

Oldie: Nem te vagy a célkorosztály.
Van egy ilyen érzésem, node némi változatossag nem árt a retekklubon nevelkedő szaloncukorzabálóknak :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én biztos megnézem. Már a csak a pizza futáros rész miatt is érdemes. :D

Pár hete szereztem meg az eredeti kettőt meg a harmadikat (nekem az még tetszett, a negyediket soha nem is akarom látni). Hiába adják évente, én már évek óta nem láttam (bár lehet, hogy az összefüggés abban van, hogy évek óta nem nézek TV-t, még karácsonykor sem... :D ). Újra megnéztem őket, és végig szakadtam. A két idióta betörő szinkronja eszméletlen. :pfff:

A Bunyó karácsonyig is megvan DVD-n (eredetin), de szvsz azt még sosem tettük be, amilyen sűrűn adják a TV-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"-Ki a f/ne az?!

-Én vagyok az a kigyó, meghoztam az árut.

-Tedd le a küszöbre és tűnj a büdös fr/ncba!

-Rendben van Johnny, de mi lesz a pénzzel?

-Miféle pénzzel?!

-A főnök szerint tejelni fogsz nekem...

-Nem viccelsz pajtás? És mégis, mennyivel jövök neked?!

-A főnök szerint 10 %-kal...

-Kár, hogy ő már nem segíthet... odafent ázik a kádban... Szólj majd neked, ha befejezte.

 

...

 

-Elmondom, mit kapsz tőlem, kígyó... 10-ig számolok, hogy eltüntesd azt a m/cskos, büdös halszagú p/fádat, különben tele pumpállak ólommal...!

-Rendben van Johnny, ne haragudj...

-1...2...10...!!!

 

(lövés)

-Tartsd meg az aprót, te m/cskos állat!!!" :D

Szabó Ottó zseniálisssss! :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: Iszonyú jól megfogalmaztad a léyneget.Pont ezek az érzések kavarodnak bennem karácsony táján.

Ma amikro felkeltem és megláttam a havat vigyorogtam mint egy bolond,Hihetetlenül imádom a decembert.Már scak ét nap a meló de az is milyen lesz?Laza, fennkölt ünnepi.Már be vannak készítve a piák(holnap hogy fogok én kinézni :D ).Múlt pénteken elmentünk egy sörözőbe ott ittunk valami eszméletlen finom sört, majd Vörösmarty térrre le a vásárba és csak élveztük azt amit Donát nagyon jól megfogalmazott.Alig várom már a vasárnapot is ,könyvesbolt film, tali és forralt bor a Westendnél.Jövő hét elején meg szerintem járom a várost a vásárokat.

Egy nagy vágyam van még, hoyg egyszer íyg decemberben kimenni egy osztrák városba megnézni ott a a karácsonyi vásárt és eset pedig egy faluban egy muskátlis házban megpihenni, ahol vna vagy 40 centis hó, és este kiülni egy forralt borral a kezemben és csak nézni a hegyeket és élvezni a békét és csendet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.