Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Na a szombati fesztiválról jelentem, nagyon jó volt, szépen fogyott a Deveraux, de sajnos nem az enyém lett az év képregénye, viszont azt hiszem az első 5be bekerülni sem rossz így elsőre! :)

Szép teljesítmény volt ez is, és ha szépen fogyott, az is a rajongók elismerése :)

 

No, a magyar írásbeli érettségi letudva... :) Holnap matek! :P

Évek távolából nézve nem is annyira vészes az érettségi, de akkor azért para volt :) Megy a drukkolás :) Nekem jövő héten lesz matek vizsga, utána meg mindenféle nyalánkság, szóval tanulnom kéne :) Csak néha nehéz leülni a könyvek fölé, ha az ember egész nap melózott is :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, a magyar írásbeli érettségi letudva... :) Holnap matek! :P

Drakula! Ha jól tudom, Petőfi is volt. Én anno abból érettségiztem. A legkönnyebb tétel. :)

 

Szerintem fölösleges mindenhol összeesküvést látni.

Ugyan már, Oldi már a levegővételben is összeesküvést lát. Nem tudtad, hogy róla mintázták az Összeesküvés elmélet című film főhősét? :D:evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drakula! Ha jól tudom, Petőfi is volt. Én anno abból érettségiztem. A legkönnyebb tétel. :)

Petőfi, mint legkönnyebb? Nem.

Jókai: Aranyembere a legkönnyebb, főleg ha a szóbelid előtti nap este leadja a TV :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az iraki eseményekre reagáltam főleg, illetve, hogy amerika gyakran félrevezeti a népet és tények helyet csak találgatásba merítkezik, hogy támadhasson, likvidálhasson.

Kár volt oda menniük. Inkább Saddam tesó irthatott volna még ki pár millió kurdot, valamelyik ideggázával. :D Teljesen igazad van. :D Jaaaaaj szegény Irakiak. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár volt oda menniük. Inkább Saddam tesó irthatott volna még ki pár millió kurdot, valamelyik ideggázával. :D Teljesen igazad van. :D Jaaaaaj szegény Irakiak. :lol:

Érdekes Törökországot nem rohanták le ilyen alapon, pedig sok kurdot mészároltak le ott is ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes Törökországot nem rohanták le ilyen alapon, pedig sok kurdot mészároltak le ott is ;)

Irakot se a kurdok miatt rohanták le, de ez azon nem változtat, hogy Saddam egy tömeggyilkos f*szfej volt, akinek pusztulnia kellett. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma reggel épp készültem dolgozni ,ment a rádió és csak fél füllel hallottam hogy Bin Ladent lelőtték. Azonnal számítógépet bekapcsoltam(sosem csinálok ilyet munka elött), és elolvastam. Olyan eurofikus hangulatban mentem dolgozni, hogy a felhőkben voltam :D . Én ezt kis túlzással olyan eseménynek tartom mikor Európában véget ért a második világháború. Az egész világ ünnepel hogy ez a szemétláda halott. Oldie neked is kéne. :D

Az Usa-nak ez erkölcsileg nagyot üt most. Ok 10 év kellett hozzzá de megcsinálták. Meg kéne tanulniuk az araboknak hoyg Amerikával nem illik packázni. Gondolom az Adganisztánban szolgáló katonák is ujjonganak és megkettőzik az erőfeszítéseiket a maradék tálib ellen. Mert a háború akkor fog véget érni Afganisztánban ha az utolsó tálib holttestét mutatják meg. Úgyhogy maradjanak csak ott, és folytassák dicsőséges harcukat ennek a baromnak a tanítványai ellen.

Dzséjt, olvastad, hogy a Navy Seals csinálta? Két lövés a bal arcába. Gondoltam hogy különleges alakulat volt ,de azt hittem a Delta Force.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, olvastad, hogy a Navy Seals csinálta? Két lövés a bal arcába. Gondoltam hogy különleges alakulat volt ,de azt hittem a Delta Force.

Nem olvastam, de helyes. A Navy Seals már úgyis jobb, mint a Delta Force. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy jó kis írás róluk. :)

 

http://inforadio.hu/hir/kulfold/hir-431039

 

Jó kis cikk. Mondjuk hogy az elitben még elitebb azt én már feleslegesnek tartom. Szerintem a "sima" SEAL-okat is jól képzik. Ami még érdekes, hogy elvileg a Navy Sealst azért hozták létre ha hajón kell valamit csinálni(túszszabadítás stb..), vagy partközelben. Általában búvárkiképzpst is kapnak. Viszont Bin Ladent szárazföldön ölték meg ahova a Deltát kellett volna küldeni.

Dzséjt, hogy érted, hogy jobb a Navy Seals mint a Delta Force?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma reggel épp készültem dolgozni ,ment a rádió és csak fél füllel hallottam hogy Bin Ladent lelőtték. Azonnal számítógépet bekapcsoltam(sosem csinálok ilyet munka elött), és elolvastam. Olyan eurofikus hangulatban mentem dolgozni, hogy a felhőkben voltam :D . Én ezt kis túlzással olyan eseménynek tartom mikor Európában véget ért a második világháború. Az egész világ ünnepel hogy ez a szemétláda halott. Oldie neked is kéne. :D

Az Usa-nak ez erkölcsileg nagyot üt most. Ok 10 év kellett hozzzá de megcsinálták. Meg kéne tanulniuk az araboknak hoyg Amerikával nem illik packázni. Gondolom az Adganisztánban szolgáló katonák is ujjonganak és megkettőzik az erőfeszítéseiket a maradék tálib ellen. Mert a háború akkor fog véget érni Afganisztánban ha az utolsó tálib holttestét mutatják meg. Úgyhogy maradjanak csak ott, és folytassák dicsőséges harcukat ennek a baromnak a tanítványai ellen.

Dzséjt, olvastad, hogy a Navy Seals csinálta? Két lövés a bal arcába. Gondoltam hogy különleges alakulat volt ,de azt hittem a Delta Force.

Én legutóbb ilyen hangulatban 2001 szeptember 11 után voltam amikor még hittem, hogy amerika így meg úgy :) Odavágnak, a bűnös majd megfizet, a nép felszabadul a diktatúrából és lesz szép kis demokrácia. Aztán valahogy mégsem így lett, sőt, "békemissziójukat" nem folytatták olyan helyeken ahol százezrek, milliók haltak meg, akár az ő fegyvereiktől is. Ellenben egyre-másra kerültek ki infók titkos szerződésekről, nyersanyagfüggőségről és társaikról. Szóval gyermeki rajongásom irántuk igencsak megcsappant. :) De talán egyszer újra azzá vállnak amik egykoron számomra voltak. :) Oorah!!
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis cikk. Mondjuk hogy az elitben még elitebb azt én már feleslegesnek tartom. Szerintem a "sima" SEAL-okat is jól képzik. Ami még érdekes, hogy elvileg a Navy Sealst azért hozták létre ha hajón kell valamit csinálni(túszszabadítás stb..), vagy partközelben. Általában búvárkiképzpst is kapnak. Viszont Bin Ladent szárazföldön ölték meg ahova a Deltát kellett volna küldeni.

Dzséjt, hogy érted, hogy jobb a Navy Seals mint a Delta Force?

Szerintem bízzuk ezt az Amerikai hadseregre. :D Ha szerintük kell, akkor nem vitázom velük. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én legutóbb ilyen hangulatban 2001 szeptember 11 után voltam amikor még hittem, hogy amerika így meg úgy :) Odavágnak, a bűnös majd megfizet, a nép felszabadul a diktatúrából és lesz szép kis demokrácia. Aztán valahogy mégsem így lett, sőt, "békemissziójukat" nem folytatták olyan helyeken ahol százezrek, milliók haltak meg, akár az ő fegyvereiktől is. Ellenben egyre-másra kerültek ki infók titkos szerződésekről, nyersanyagfüggőségről és társaikról. Szóval gyermeki rajongásom irántuk igencsak megcsappant. :) De talán egyszer újra azzá vállnak amik egykoron számomra voltak. :) Oorah!!

 

 

Én csak a hadseregüket kedvelem, nem a pórnépet, meg a politikusaikat :D Persze ők sem szentek de inkább az ő rendszerük mint egy arab. 2011 szeptember 11.-én este én egy bosszúálló csapatba akartam belépni. :D Egy weboldalon kerestek "katonákat" a bosszúhoz. Arról ábrándoztam hogy rengeteg helikopter megy az arabok felé és én vagyok az egyiknek a géppuskása. :D :D Hát nem voltam normális az biztos. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, hogy érted, hogy jobb a Navy Seals mint a Delta Force?

Jobbak az eredményeik, a kiképzésük keményebb, a Delta Force egy ideje kicsit lecsúszott, nagyjából azóta gyengélkednek, hogy olyan csúfosan elbuktak Mogadishuban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen! Én furcsa módon inkább az érvelést választottam. Kézenfekvőbbnek tűnt. :)

Szerencsém van, hogy az én időmben még nem volt ilyen érvelési lehetőség, mert a hideg kiráz az ilyen feladatoktól :) Elismerésem azoknak, akik tudnak ennyit írni egy-egy témáról :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsém van, hogy az én időmben még nem volt ilyen érvelési lehetőség, mert a hideg kiráz az ilyen feladatoktól :)

Hát inkább, mint műelemzés vagy versösszehasonlítás :D

Anno én is az érvelést választottam a gépek térnyeréséről kellett írni, hogy egyre kevesebb tevékenységet végzünk személyesen, így egyre több a készen kapott technikai és kultúrális elem hétköznapjainkban. Ez ellen vagy mellett kellett érvelni :)

A 3 óra alatt több, mint 5 oldalt írtam erről, így külön lapot is kellett kérnem a tanártól, mert az érettségi füzetben csak 5 oldal volt a fogalmazásra szánva :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Évek távolából nézve nem is annyira vészes az érettségi, de akkor azért para volt :) Megy a drukkolás :) Nekem jövő héten lesz matek vizsga, utána meg mindenféle nyalánkság, szóval tanulnom kéne :) Csak néha nehéz leülni a könyvek fölé, ha az ember egész nap melózott is :(

Annyiban vészes, hogy talán ez az első komoly próbatétel, ahol rövid idő alatt kell a maximumot kihozni valamiből, amiről éveket tanultunk előtte. :) De amióta dolgozom, sokszor volt olyan, hogy havonta jött valami olyan kihívás, ami miatt azt kívántam, bárcsak inkább vizsgáznom kéne. :D De nagyon átérzem a vizsgadrukkot, szóval hajrá minden diáknak! :)

 

Munka mellett valóban nehezebb készülni, de legalább már jobban érted, amit tanultok, és az sem utolsó dolog. :)

 

 

Köszi szépen! Én furcsa módon inkább az érvelést választottam. Kézenfekvőbbnek tűnt. :)

Elmondanád, hogy az érvelés, mint feladat, pontosan mit jelent? :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elismerésem azoknak, akik tudnak ennyit írni egy-egy témáról :)

Petőfiről nyolc oldalt írtam, és rövidre kellett fognom a végét, mert lejárt az idő. :) A magyar tanárom szerint nem sok ember írt nálam többet az iskola történelme alatt. Ami nem tudom, hogy engem jellemez pozitívan, vagy hajdani iskolámat negatívan... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elmondanád, hogy az érvelés, mint feladat, pontosan mit jelent? :)

Van egy téma és egy idézet. A téma mellett VAGY ellen kell érvelned úgy, hogy a mellékelt idézetre is hivatkoznod kell.

Például, hogy az elektonikus könyvek vagy a hagyományos könyvek-e a jobbak. Megfogalmazod a véleményedet és felsorolod az érveidet fogalmazásban.

 

3 éve nekem ez volt:

"A 20. század eleji művészek, gondolkodók egyfelől üdvözölték a gépek megjelenését a

mindennapokban, másfelől már féltették az emberiséget a technika uralmától.

Napjainkban az a kérdés, milyen arányban nyerünk vagy veszítünk azáltal, hogy egyre

kevesebb tevékenységet végzünk személyesen, egyre több a készen kapott technikai és

kulturális elem a hétköznapjainkban. Ön szerint nyerünk vagy veszítünk ezzel?

Példákat is tartalmazó érvelésében hivatkozzon az alábbi szövegre!

 

Arra kérem a jövőt – bár elkéstem már ezzel is –, hogy könyörüljön legalább az ajtóknak és az

ablakoknak; hagyja meg őket kézzel nyithatónak. Mert milyen világ is az, ahol nem lehet az

ablakot mohón kitárni s úgy nyitni ajtót, hogy annak lendülése – és nyikorgása – helyettünk

kimondja: alig győztelek várni.

 

(Ancsel Éva Összes bekezdése, 1999) "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Petőfiről nyolc oldalt írtam, és rövidre kellett fognom a végét, mert lejárt az idő. :) A magyar tanárom szerint nem sok ember írt nálam többet az iskola történelme alatt.

Az szép :D Én már nem emlékszem, hogy 6 vagy 7 oldalt írtam-e, de jó sokat az biztos. Valamint én is kaptam egy hasonlót a tanáromtól, volt olyan osztálytársam, aki 1,5 oldalt írt és kitöltötte a 3 órát, mert alig jutott eszébe valami. Persze megbukott :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Petőfiről nyolc oldalt írtam, és rövidre kellett fognom a végét, mert lejárt az idő. :) A magyar tanárom szerint nem sok ember írt nálam többet az iskola történelme alatt. Ami nem tudom, hogy engem jellemez pozitívan, vagy hajdani iskolámat negatívan... :hmm:

Petőfit sokan unalmasnak meg elcsépeltnek tartják, pedig sok szép verse van, amiről nem is tanul az ember, csak úgy véletlenül felfedezi. Nekem ő volt az egyik legnagyobb meglepetés a középiskolai irodalmi tanulmányaim során.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nagyon átérzem a vizsgadrukkot, szóval hajrá minden diáknak! :)

Köszi, igyekszem :)

 

Petőfiről nyolc oldalt írtam, és rövidre kellett fognom a végét, mert lejárt az idő. :) A magyar tanárom szerint nem sok ember írt nálam többet az iskola történelme alatt. Ami nem tudom, hogy engem jellemez pozitívan, vagy hajdani iskolámat negatívan... :hmm:

Is-is, de inkább az előbbi :)

 

Aki sokat fórumozik, értsd: írásban vitatkozik, annak egy ilyen érvelés igencsak testhez álló feladat. :D

Csak a vizsgán nincs ott a másik fél, akivel lehet az érveket ütköztetni, és ami viszi előre a vitát :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.