Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Nekem is rosszkor jön ez a sztrájk :) Egyébként sem tudom méltányolni, hogy most már rendszeresen vannak ilyen megmozdulások, amelyeknek csak egy hatása biztos: pokolian megnehezítik a többi ember életét. Budapesten BKV nélkül nem lehet közlekedni, munkába menni, egyáltalán élni, mert a belvárosba bejutni kocsival képtelenség hétköznap.

Ezen kívül nekem holnap este lett volna az épp esedékes éves egyetemi csoporttalálkozóm sok régen látott régi barátommal, amelyet hónapokkal ezelőtt már megbeszéltünk, és persze őszig most ez el lett napolva, mert senki nem tud megjelenni a sztrájk miatt :)

Egyedüli jó dolog az egészben, hogy holnap itthon dolgozhatok napközben, nem kell a távollét miatt fizetett vagy fizetésnélküli szabadságot kivennem. Ez éppen klassz lesz: nincs másfél óra utazás, és sokkal nyugisabb itthon :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is rosszkor jön ez a sztrájk :) Egyébként sem tudom méltányolni, hogy most már rendszeresen vannak ilyen megmozdulások, amelyeknek csak egy hatása biztos: pokolian megnehezítik a többi ember életét.

A MÁVosok hónapok óta riogatják a vonattal járók életét. Én pl. hónapok óta halogattam, hogy időpontokat kérjek két pesti kórházba is, mert nem tudhattam, hogy mire számíthatok !! Ez nem kicsit durva. Sajnos ezek a sztrájkok enyhén szólva is veszélyeztetik sok ember munkahelyét, mert manapság nem sok helyen nézik el, ha valaki ezért nem tud bemenni. Tőlünk pedig nincs buszközlekedés, és ha nem tud valaki valahogy a 20 km-re lévő Monorra bemenni, akkor gáz van. Nekem azért olyan szempontból szerencsém van, hogy helyben dolgozom (bár mostanság egyre jobban utálom a helyet :) ).

Na most indulok, remélem, Pesten azért szerencsésen keresztülverekedem magam Zuglóból a Keletiig :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészről egyetértek veletek, másrészről viszont dühít, hogy ha BKV sztrájkol, Pesten megáll az élet. Éppen külföldön állapítottuk meg, hogyha ott sztrájk lenne, biztos nem fordulna elő, hogy az ott élők otthon maradnának, csak azért, mert sztrájk van. Mindenki biciklire vagy egyéb mozgó, egészséges járműre (görkori, gördeszka, roller, gördülő cipő, stb) pattanna, és nem okozna ekkora galibát egy sztrájk sem.

 

Ezzel együtt persze én is elítélem a sztrájkot, mert értelmetlen, leginkább a VSZDSZ-t kólintanám fejbe, de nem szabadna, hogy az emberek ennyire elkényelmesedjenek!

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én hegytetőn lakom, úgyhogy lefele még csak.csak megoldanám (simán....) de fölfelé már bajosabb lenne. Keréken vagy anélkül.

 

Sík terepen persze bicikli.

Na... te se élnél meg Veszprémben. Itt a legsíkabb terep is a dombtető, mikor az emelkedő lejtőbe megy át :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészről egyetértek veletek, másrészről viszont dühít, hogy ha BKV sztrájkol, Pesten megáll az élet. Éppen külföldön állapítottuk meg, hogyha ott sztrájk lenne, biztos nem fordulna elő, hogy az ott élők otthon maradnának, csak azért, mert sztrájk van. Mindenki biciklire vagy egyéb mozgó, egészséges járműre (görkori, gördeszka, roller, gördülő cipő, stb) pattanna, és nem okozna ekkora galibát egy sztrájk sem.

 

Ezzel együtt persze én is elítélem a sztrájkot, mert értelmetlen, leginkább a VSZDSZ-t kólintanám fejbe, de nem szabadna, hogy az emberek ennyire elkényelmesedjenek!

Donát, igazad van, tényleg ezt kellene csinálni. :) De azért vedd figyelembe, hogy Pesten vannak szép távolságok, amelyeket biciklivel bejárni reggel oda, este meg vissza elég időigényes. Nekem van jó biciklim is, meg kedvem is, és meg is fontoltam ezt a lehetőséget. De be kellett látnom, hogy olyan messze lakom a munkahelyemtől, hogy oda 1,5-2 óra, vissza ugyanennyi volna a dolog időigénye. Ha bemegyek, akkor tuti 5 előtt nem tudok hazaindulni még pénteken se, így kb. 7-re érnék haza. Továbbá ha belegondolok, hogy a zsúfolt utakon benzingőzben kellene megtennem a távot - hát bevallom, hogy nincs kedvem hozzá. Én biciklizni a természetben szeretek, de legalábbis itt a kertvárosban :) .

Így most akkor hagyom abba a munkát, amikor akarom, megjegyzem jóval gyorsabban megy, mint a munkahelyemen, ahol állandóan csörög a telefon, és még az óvodába is odaérek időben, és nem az én gyerekeim az utolsóak, akik hazamennek.

Szóval mindezeket összevetve és mérlegelve döntöttem úgy, hogy itthon maradok. És most, hogy még csak a nap fele telt el és én túl vagyok egy elemzésen, ami máskor egy egész nap alatt nincs kész, úgy érzem, jól döntöttem :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem azért olyan szempontból szerencsém van, hogy helyben dolgozom (bár mostanság egyre jobban utálom a helyet :) ).

Karrde, hidd el nekem, hogy sok mindent megér az, ha az ember pár percre lakik a munkahelyétől. Jó, el lehet ütni utazás közben az időt pl. olvasással vagy zenehallgatással (én is mindig valamelyiket művelem a metrón), de én napi 1,5-2 órát áldozok minden hétköznapomból utazásra, amit soknak tartok, és ennél jobban is ki tudnék használni.

Persze tudom, van olyan helyzet, amikor már ez is jobb, mint maradni, de azért fontold meg jól az esetleges váltást....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, mennyire hiteles ez az info? Honnan van?

 

Továbbá: Ody, nem a béremelés miatt sztrájkolnak, maga a BKV szeretné felhívni a figyelmét az államnak, hogy hosszú távon ez így, ahogy most megy, nem mehet tovább, hiszen a vállalat veszteséges, és csak elbocsátásokkal és járatritkításokkal tudják végrehajtani a "költségcsökkentést". Tehát ez nem a trollivezetők, buszvezetők, stb-k egyéni érdekeiért megy, hanem hogy új alapokra helyezzék az egész tömegközlekedést Pesten, ami - megjegyzem - valóban hasznos lenne.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen külföldön állapítottuk meg, hogyha ott sztrájk lenne, biztos nem fordulna elő, hogy az ott élők otthon maradnának, csak azért, mert sztrájk van. Mindenki biciklire vagy egyéb mozgó, egészséges járműre (görkori, gördeszka, roller, gördülő cipő, stb) pattanna, és nem okozna ekkora galibát egy sztrájk sem. [...] nem szabadna, hogy az emberek ennyire elkényelmesedjenek!

Azért ez így egy kicsit leegyszerűsített. Én például Csepelen lakom, annak is a legvégén, és Óbudára járok tanulni. Busszal, HÉV-vel, villamossal másfél óra az út - már ha időben jön minden -, visszafele ugyanennyi. Elég szép időt töltenék utazással, ha biciklivel akarnék eljutni a suliba. Sokan vannak, akik Pest környékéről, vidékről járnak be iskolába, dolgozni, és nem tudják BKV nélkül megoldani az utazást. Ha még Volánnal próbálnának eljutni valahová, akkor sem férne fel mindenki az agyontömött buszra, ami ráadásul még jó sokáig dugóban is áll. Emellett meg Budapesten nagyon kevés a kiépített bicikliút, ráadásul az autósok többsége nem nagyon ügyel a gyalogosok és a kerékpárosok biztonságára. Szóval nem feltétlenül kényelemből maradnak otthon az emberek. Ha egy félórás sétáról lenne csak szó, akkor szerintem azt a többség bevállalná, de azért nem mindenki öt-tíz percre lakik az iskolájától, munkahelyétől, és van, akit nem tudnak elvinni kocsival sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

maga a BKV szeretné felhívni a figyelmét az államnak, hogy hosszú távon ez így, ahogy most megy, nem mehet tovább, hiszen a vállalat veszteséges, és csak elbocsátásokkal és járatritkításokkal tudják végrehajtani a "költségcsökkentést".

Ezzel csak az a baj, hogy mindig minket, az utasokat dobják oda koncnak, hogy elérjék, amit akarnak. Ha meg nem sikerül, akkor utazhatunk agyontömött járműveken, és fizethetünk duplán, mert kevés a pénz és nincs miből finanszírozni a járatokat :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sztrájkoljanak az ellenőrök. Elképzelem a BKVt amint mindenki ingyen használja normál járatsűrűség mellett. Az már jó lenne mindenféle szervező és tulaj és anyagilag érdekelt figyelmének a felhívására, de így csak a fizetőközönség fizet a semmiért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én alapvetően azért nem értek egyet a BKV-sztrájkokkal, mert azok, akik dönthetnek róla, hogy másként legyen Budapest tömegközlekedése, soha nem utaznak buszon, villamoson, metrón stb. Ergo nem tudják, mit jelent valójában a járatritkítás, összevonás, megszüntetés, milyen az, amikor a busz ritkán jön és alig fér fel rá az ember.

Maximum a nyomást érzékelhetnék a szavazóik részéről - de azokkal meg csak a választások idején törődnek. Meg mondjuk izgathatná őket, hogy egy ilyen kiesés mit is jelent az ország gazdasági teljesítményében, ami amúgy sem valami fényes mostanában - de ezzel meg nincs közvetlen kapcsolatban a fizetésük, és egyébként is rövid távon (4 évben) gondolkoznak.

Szóval csak azt akarom mindezzel mondani, hogy a sztrájk legkevésbé azokat zavarja, akik tehetnének azért, hogy ne legyen sztrájk. Épp ezért pedig semmi értelme.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jappp. Főleg hogy a polgármesterválasztás messze nem arról szól hogy KI legyen, hanem hogy milyen párthoz legyen közel. Jobb oldal egy jelölt, bal oldal egy jelölt, lehet tippelni h a jobbra szavazók hova ikszelnek, balra szavazók hogyan ikszelnek.... még ebbe semm szól bele 1-2 sztrájk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, mennyire hiteles ez az info? Honnan van?

 

Továbbá: Ody, nem a béremelés miatt sztrájkolnak, maga a BKV szeretné felhívni a figyelmét az államnak, hogy hosszú távon ez így, ahogy most megy, nem mehet tovább, hiszen a vállalat veszteséges, és csak elbocsátásokkal és járatritkításokkal tudják végrehajtani a "költségcsökkentést". Tehát ez nem a trollivezetők, buszvezetők, stb-k egyéni érdekeiért megy, hanem hogy új alapokra helyezzék az egész tömegközlekedést Pesten, ami - megjegyzem - valóban hasznos lenne.

Hiteles Donát. Szó szerint.

 

Egyébként meg BKV vezetők milliós végkielégítésére van pénz? Demszky ne az államra mutogasson mindig, hanem oldjon meg ő is valamit. Amúgy az állam belerakja a maga részét a BKV-ba. Olvasd el az Index ezzel kapcsolatos cikkét. Tanulságos.

 

Miért a kormány?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Demszkyt nekem sem kell bemutatni... ezzel együtt azt mondom, hogy meg kéne reformálni az egész tömegközlekedést.

 

Pildi: A sztrájk nem azért lehet hatásos, mert a politikusok és az egyéb nagy hatalmúak közlekedését megbénítja :) Hanem azért, mert az ország - ahogy te fogalmaztad, amúgy sem fényes - igen jelentős veszteséget könyvelhet el egy ilyen "sztrájkos" napon, és a külföldi befektetők bizalma is csökken országunkkal szemben, aminek valahol ösztönözni kellene (normál esetben) a döntéshozók nézőpont változását.

 

Legalábbis a demokrácia erről szól(na). Arról, hogy közösen, egy jól működő gépként fellendülne a teljesítmény. De amint egy csavar nyikorog, akkor meg kell állni, és megnézni, hogy pontosan mi is a gond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem a bliccelők dühítenek a legjobban. Egyszerűen közlik, hogy nincs náluk se pénz, se igazolvány, se semmi, aztán szépen kereket oldanak. Az egyik volt osztálytársam például sosem vett bérletet, mert szerinte így is olcsóbban megússza a dolgot, ha egyszer-kétszer megbüntetik, mintha egész évben bérletre vagy jegyre költött volna. A kiesést aztán beleépítik az árakba, amit mi fizetünk meg. És akkor még nem is vettük bele azt az emelést, ami a benzinár növekedése, a járművek amortizációja, meg a hasonló dolgok miatt van.

Szerkesztve: - Milandra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sík terepen persze bicikli.

Volt pár bicajos. Egy csaj velem együtt szállt le a vonatról, hozta magával a bicaját is. Aztán a Thökölyn a járdán nekiindult. Túl sok gyalogost nem kellett kerülgetnie :)

Sokan inkább ki se mentek az utcára. A dokim közölte velem, hogy egész délelőtt csak rám várt, mivel mindenki más lemondta a mai időpontját :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem a bliccelők dühítenek a legjobban. Egyszerűen közlik, hogy nincs náluk se pénz, se igazolvány, se semmi, aztán szépen kereket oldanak. Az egyik volt osztálytársam például sosem vett bérletet, mert szerinte így is olcsóbban megússza a dolgot, ha egyszer-kétszer megbüntetik, mintha egész évben bérletre vagy jegyre költött volna. A kiesést aztán beleépítik az árakba, amit mi fizetünk meg. És akkor még nem is vettük bele azt az emelést, ami a benzinár növekedése, a járművek amortizációja, meg a hasonló dolgok miatt van.

Az én lelkiismeretem nyugodt, mert veszek jegyet. A többi nem igazán érdekel, pedig biztos én is szívok miattuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde, hidd el nekem, hogy sok mindent megér az, ha az ember pár percre lakik a munkahelyétől.

Sokat, de sajnos nekem már több a negatívum, amit nem tud kompenzálni a helybeliség, de egyelőre ez van :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én alapvetően azért nem értek egyet a BKV-sztrájkokkal, mert azok, akik dönthetnek róla, hogy másként legyen Budapest tömegközlekedése, soha nem utaznak buszon, villamoson, metrón stb.

Kolléganőm is mindig ezt mondja, és éppen ezért rettentően dühös a sztrájkolókra. Megy a két fél között a duma, aztán beülnek a Mercibe vagy a BMW-be, és irány haza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én lelkiismeretem nyugodt, mert veszek jegyet. A többi nem igazán érdekel, pedig biztos én is szívok miattuk.

Engem azért érdekel, pont azért, mert én is mindig megveszem a bérletem. Ők meg megspórolják a pénzt, míg én fizethetek egyre többet, ráadásul helyettük is. Most még diákként nem tűnik olyan soknak az a 3000 forint, de mi lesz még később... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem a bliccelők dühítenek a legjobban.

Nem csak téged.

Egyszer haverommal nem tudtunk jegyet venni a Mammutnál, egyszerűen nem találtunk olyan helyet ahol lehet (persze a Nyugatinál mondtam, hogy vegyünk eleget, na de hát nem hallgatott rám a srác), így aztán gyalogjárat volt vissza a Nyugatiig. Bejártam már egy-két hosszabb távot már ott gyalog jegygond miatt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.