Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Srácok, az mitől lehet, hogy néhány 720p-s videónál akadozik a kép? Pár filmtrailernél főleg. Amúgy a tesztanyagokat szépen viszi. Lehet, hogy "gyenge" a monitor? (Philips 170S ) Be kell még hogy járatodjon a vidikártya????

Kíváncsi vagyok, hogy majd játékoknál mi lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd meg ezt. Én ezt használom tesztelésre.

Milyen és mekkora a procid és vidkártyád?

 

Szerk: Bár a Philips 170S se egy túlzottan jó darab...

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem inkább a codecekkel van a gond. Ha én a 64mb-os videokártyámmal akadásmentesre bírtam a 720p-t codecekkel való trükközéssel, akkor neked se kéne gondod lenni vele. A monitorom is egy 40k-s körüli LG, kb. olyan mint a tiéd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ha a K-lite van fent nála, akkor nem lehet codec gondja elvileg... legalábbis nekem sosincs gondom vele és csak az van fent.

Gépe válogatja. Én az ffdshow+CoreAVC kombóval mindent futtatok, ez az előző rendszeremen K-lite-tal nem ment.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tömörebb tanterv és az átalakított kreditrendszer valóban lehet hátrányos, de egy főiskolai felkészítést kell adnia a BSC-nek, ami MSC-vel kiegészülve ad teljes ismeretanyagot.

És akik nem mennek MSC-re, azoknak végül is egy hétköznapi főiskolai diplomájuk lesz? Ér annyit, mint régen?

 

Szívem, ha még egy darabig szórakozik veled, akkor marad a codec csere, hátha az a ludas :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BSC = főiskolai diploma

MSC = egyetemi diploma

 

Nálunk BSC-vel középvezetői szinten lehet elhelyezkedni, MSC-vel pedig felsővezetőin.

 

Ez nekem nem ad választ arra, hogy miért is nehezebb orkinak a BSC. :D

Egyébként most már minden felsőoktatási intézményben ez van? Kétszintű képzés?

 

Aztán pedig nem igazán értem, hogy érted, hogy BSC-vel csak középvezetői szinten lehet elhelyezkedni. Az én munkahelyemen a főnökömnek pl. "csak" főiskolai végzettsége van, és mégcsak nem is igazán szakirányú, aztán mégis ügyvezető igazgató lett belőle. És nem ő az egyetlen.

Szerintem nincs ilyen kasztosodás a közgaszdász illetőségű állásoknál. Legyen egy diplomád, tudjál legalább egy világnyelvet tisztességesen, ez a beugró, de aztán hogy világéletedben beosztott leszel-e, középvezető, avagy vezérigazgató egyszer majd, az csakis a munkádon, no meg az ambícióidon múlik majd. :D

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Tuti codec.Ha beletekersz és megállítod valahol akkor nem áll meg a kép és utána utángyújtással indul?

 

 

Azt meg elég szomorúnak tartom, hogy közvetlenül diplomaosztás után el lehet menni egyáltalán bármilyen vezetőnek.Egy 23-24 éves embernek semmi élettapasztalata nincs munkahelyi téren.Én 40 éves kor alatt nem engedném az embereket főnöknek.A diplomások meg nyugodtan kezdhetik szintén legalul mint mások.Legalább tapasztalatot szerez a melóban.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donátnak van igaza, nekünk is ilyet mondtak, hogyha csak munkásnak vagy kis vezetők akarunk lenni, ahhoz elég a BSc, ha igazgatók akarunk lenni, akkor ahhoz MSc kell.

Az meg nagy kib*szás lenne amit te írtál. Pl: valaki 3 évet tanult és lett egy BSC-je, más meg 5 évet és neki MSc-je lett. Az durva lenne, ha a BSc-s lenne az MSc-s főnöke, nem? :D

Nem azért tanult az ember +2 évet, hogy egy tanulatlanabb legyen a főnöke...

 

Elméletileg 3 szintű, de doktori képzés nem minden szakon/karon van. Szerencsére nálunk van :D Amúgy nekünk 2 nyelven kell tudni majd az MSc-s diplomához. BSc-nél csak egy nyelv kell, de az szakmais közép vagy felsőfokú legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Tuti codec.Ha beletekersz és megállítod valahol akkor nem áll meg a kép és utána utángyújtással indul?

Nem. Egyből elindul onnan de sűrűn akadozva. Youtube 720p-s videókon tesztelgetem. Majd kipróbálom úgyis, hogy leszedek egy TCW 720p-s részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem. Egyből elindul onnan de sűrűn akadozva. Youtube 720p-s videókon tesztelgetem. Majd kipróbálom úgyis, hogy leszedek egy TCW 720p-s részt.

 

A HD-videók nekem is beakadnak, de csak akkor ha beletekerek.Ha folyamatosan megy akkor nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donátnak van igaza, nekünk is ilyet mondtak, hogyha csak munkásnak vagy kis vezetők akarunk lenni, ahhoz elég a BSc, ha igazgatók akarunk lenni, akkor ahhoz MSc kell.

Az meg nagy kib*szás lenne amit te írtál. Pl: valaki 3 évet tanult és lett egy BSC-je, más meg 5 évet és neki MSc-je lett. Az durva lenne, ha a BSc-s lenne az MSc-s főnöke, nem? :D

Nem azért tanult az ember +2 évet, hogy egy tanulatlanabb legyen a főnöke...

 

Elméletileg 3 szintű, de doktori képzés nem minden szakon/karon van. Szerencsére nálunk van :D Amúgy nekünk 2 nyelven kell tudni majd az MSc-s diplomához. BSc-nél csak egy nyelv kell, de az szakmais közép vagy felsőfokú legyen.

 

 

Nézd azt tudod, hogy amit egy fősulin megtanulsz az nem az "élet".Inkább az lenne a durva, hogy egy friss diplomás egy öreg szakinak magyarázzon meg valamit, holott az ember már 20 éve a cégnél van.Nem munkásra gondoltam, hanem mondjuk egy mérnökre.Mielőtt itt diplomásellenességgel lennék vádolva, lassan én is az leszek.De ugyanakkor a koromnál fogva sok melóhelyem volt és azért láttam és tapasztaltam egy-két dolgot.Elöször is egy főnöknek a tekintélyt ki kell harcolni(a munkások elött is), különben nem veszik komolyan az embert.Tekintélyt szaktudással lehet kiharcolni.Magyarán tud jobban azt amit a melós, vagy a mérnök és klégy határozott.

Nálunk a cégnél van egy fazon, aknek elképesztő műszaki érzéke van.Elromlott egy vágógép, kihívtak egy fiatal mérnököt.A csávó hozzá sem tuidott szólni, végül emberünk akinek 8 általánosa van magyarázta el neki, hogy kell megcsinálni a gépet.

A fazont annyira tisztelik a cégnél, hogy mivel majdnem 1 milkás közüzemi hátraléka volt és kilakoltatták volna, a cég kifizette neki a számláit(persze törleszti majd), hogy maradjon nálunk.

Nagyon szegény családból származott, ezért nem tudott továbbtanulni, de nagyon nagy esze van.

A lényeg, hogy a papír nem minden.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donátnak van igaza, nekünk is ilyet mondtak, hogyha csak munkásnak vagy kis vezetők akarunk lenni, ahhoz elég a BSc, ha igazgatók akarunk lenni, akkor ahhoz MSc kell.

Az meg nagy kib*szás lenne amit te írtál. Pl: valaki 3 évet tanult és lett egy BSC-je, más meg 5 évet és neki MSc-je lett. Az durva lenne, ha a BSc-s lenne az MSc-s főnöke, nem? :D

Nem azért tanult az ember +2 évet, hogy egy tanulatlanabb legyen a főnöke...

Erre csak azt tudom írni, hogy oltári nagy naivitás azt hinni, hogy számít az életben, hogy hol és mennyi évet tanultál.

Persze lehet, hogy a kézzelfoghatóbb szaktudást adó egyetemek esetében, mint pl. a műszaki vagy akár a biológusi, az ilyesminek van jelentősége, de valószínűleg ott is csak a pályád legelején. De a közgazdászoknál nem számít, az biztos. Az első munkahely után mindenki azt fogja nézni, hogy milyen gyakorlatod van.

 

Ami valóban értéknek számít, az a tudás, amit a gyakorlatban hasznosítani lehet. De ez meg nem függ össze szorosan az egyetemen eltöltött évek számával meg a fokozattal. Legyél talpra esett, gyors észjárású, határozott fellépésű, és vezető lesz belőled, függetlenül attól hogy hol tanultál. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk BSC-vel középvezetői szinten lehet elhelyezkedni, MSC-vel pedig felsővezetőin.

A kolléganőm középvezetőnek számít a cégnél és csak érettségije van :D Tanultabb vagyok nála :)

 

Donátnak van igaza, nekünk is ilyet mondtak, hogyha csak munkásnak vagy kis vezetők akarunk lenni, ahhoz elég a BSc, ha igazgatók akarunk lenni, akkor ahhoz MSc kell.

Az meg nagy kib*szás lenne amit te írtál. Pl: valaki 3 évet tanult és lett egy BSC-je, más meg 5 évet és neki MSc-je lett. Az durva lenne, ha a BSc-s lenne az MSc-s főnöke, nem? :D

Nem azért tanult az ember +2 évet, hogy egy tanulatlanabb legyen a főnöke...

Szerintem ez egy marhaság, amit a suliban mondanak. Pildi írta le, hogy valójában mi a helyzet. Az meg, hogy a beosztott vagy a főnök a tanultabb, nem biztos, hogy számítani fog. Elég, ha a külker vezetőnkre gondolok, aki olyan sötét néha meló ügyekben, hogy azt már tanítani kéne :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre csak azt tudom írni, hogy oltári nagy naivitás azt hinni, hogy számít az életben, hogy hol és mennyi évet tanultál.

Persze lehet, hogy a kézzelfoghatóbb szaktudást adó egyetemek esetében, mint pl. a műszaki vagy akár a biológusi, az ilyesminek van jelentősége, de valószínűleg ott is csak a pályád legelején. De a közgazdászoknál nem számít, az biztos. Az első munkahely után mindenki azt fogja nézni, hogy milyen gyakorlatod van.

 

Ami valóban értéknek számít, az a tudás, amit a gyakorlatban hasznosítani lehet. De ez meg nem függ össze szorosan az egyetemen eltöltött évek számával meg a fokozattal. Legyél talpra esett, gyors észjárású, határozott fellépésű, és vezető lesz belőled, függetlenül attól hogy hol tanultál. :D

 

Pontosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor mondok mást. Nálunk BSc diplomával nem lehet elmenni oda, ahova MSc diplomával. Lásd régen a tanári rendszert: akinek csak főiskolai diplomája volt, nem érettségizethetet és csak középiskolai tanár lehetett, míg az egyetemi végzettségű érettségiztethetett és felsőfokú intézményben is taníthatott.

 

Amúgy meg az "öreg" még régi rendszerben van, tehát az újításokról nem tud, míg a friss diplomás már az újat tudja, amit a cég fog használni. Így hát naná, hogy a friss diplomás lesz a főnök, hogy nézne már ki, ha a főnököt kéne továbbképzésre küldeni.

 

Az előző példámhoz visszatérve: Ha a BSc-s és az MSc egy időben kezdtek, és a BSc-s elment 3 év után dolgozni, míg a másik +2 évet rááldozott és ugyanarra a munkahelyre mennének, és a BSc-s lenne a fönöke, az szerintem nagyon nem esne jól neki...

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor mondok mást. Nálunk BSc diplomával nem lehet elmenni oda, ahova MSc diplomával. Lásd régen a tanári rendszert: akinek csak főiskolai diplomája volt, nem érettségizethetet és csak középiskolai tanár lehetett, míg az egyetemi végzettségű érettségiztethetett és felsőfokú intézményben is taníthatott.

 

Amúgy meg az "öreg" még régi rendszerben van, tehát az újításokról nem tud, míg a friss diplomás már az újat tudja, amit a cég fog használni. Így hát naná, hogy a friss diplomás lesz a főnök, hogy nézne már ki, ha a főnököt kéne továbbképzésre küldeni.

 

Az előző példámhoz visszatérve: Ha a BSc-s és az MSc egy időben kezdtek, és a BSc-s elment 3 év után dolgozni, míg a másik +2 évet rááldozott és ugyanarra a munkahelyre mennének, és a BSc-s lenne a fönöke, az szerintem nagyon nem esne jól neki...

 

Ez teljesen lényegtelen egy munkahelyen.A bsc-nek már 3 év tapasztalata van a munkahelyen, tudja kivel hogy kell bánni, hogyan müködnek a munkafolyamatok.Kijön az MSC-s és fogalma sincs semmiről.Ha te lennél a cég tulajdonosa, te kineveznéd górénak a tapasztalatlan csávót a 3 év gyakorlott helyett?Az meg nem érdekel senkit egy munkahelyen kinek mi esik rosszul, meg hogy mennyit tanult.

Az öregről meg annyit, hogy ő is tudja az új technikákat, hisz ha nem tudná nem maradhatna a cégnél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félreértesz, Frenkie. Ha kijössz BSC diplomával, nem egyből leszel középvezető, de legalább lehetsz. A felsővezető szinthez pedig szükségeltetik egy MsC majd. Így akarják átalakítani a munkaerő piacot is. Szóval ha a főnököd (aki felsővezető) csak főiskolai végzettséggel rendelkezik jelenleg, akkor hamarosan igen erős késztetést fog érezni egy virtuálisan a torkának nyomodó penge képében arra, hogy csinálja meg az MsC-t.

 

Az MsC szükséges de nem elégséges feltétele a felsővezetői posztnak, azokhoz mind az kell, amit Pildi lentebb leírt.

 

Pildi: Én nem hiszem, hogy az iskola minden, de az is tény, hogy minél jobb az iskolai teljesítményed, minél jobb az átlagod, annál jobb a tanárokkal lévő kapcsolatod, annál jobban ki tudod építeni így a saját kapcsolataidat (saját tapasztalat), TDK-zhatsz, több pénzt kapsz, stb., így az első munkahelyed vélhetően sokkal jobb lesz, mint azoké, akik nem végezték el jól az iskolát, csak papírjuk van róla. Az első munkahely után pedig jobb eséllyel indulsz a magasabb előmenetelért is...

 

Frenkie: 3+fél éves a BsC egyébként. 3 év elmélet, majd pedig fél év kihelyezett gyakorlat egy választott munkahelyen, ahol ha jól dolgozol nyilván megalapozod a további állásod is.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor mondok mást. Nálunk BSc diplomával nem lehet elmenni oda, ahova MSc diplomával. Lásd régen a tanári rendszert: akinek csak főiskolai diplomája volt, nem érettségizethetet és csak középiskolai tanár lehetett, míg az egyetemi végzettségű érettségiztethetett és felsőfokú intézményben is taníthatott.

 

Amúgy meg az "öreg" még régi rendszerben van, tehát az újításokról nem tud, míg a friss diplomás már az újat tudja, amit a cég fog használni. Így hát naná, hogy a friss diplomás lesz a főnök, hogy nézne már ki, ha a főnököt kéne továbbképzésre küldeni.

 

Az előző példámhoz visszatérve: Ha a BSc-s és az MSc egy időben kezdtek, és a BSc-s elment 3 év után dolgozni, míg a másik +2 évet rááldozott és ugyanarra a munkahelyre mennének, és a BSc-s lenne a fönöke, az szerintem nagyon nem esne jól neki...

A tanárosdi rég így van, az nem újdonság.

Nézd, a friss diplomásoknak előbb ki kéne tanulniuk rendesen a szakmát a gyakorlatban és a vezetést, mert az nem megy a fejükbe a fene nagy papírjuktól. Sajna ma Mo-n sok a rossz főnök, mert főnökként kezdték eleve. Ez nem szimplán az én véleményem, olvastam már a neten is. A 90-es években azért lett sok fiatal diplomás főnök hamar, mivel nyelvet tudtak, amit az idősebbek nem. Ez az egy előnyük volt csak. Persze ma már másképp van, de akkor is azt tartom, hogy ne kezdjen valaki odafönt, amíg nem tudja, mi van odalent. Biztosabb, hogy rossz vezető lesz, mint az, hogy jó. És itt nem csak az számít, hogy ki mit tanult a suliban és hány papírja van. Tudjon felelősséggel embereket is irányítani és dönteni.

És mint tudjuk, holtig tanulunk, természetesen a főnökök járnak továbbképzésre, sőt elég sokat,néha többet is, mint a beosztott.

Én is magasról teszek arra, hogy a kolléganőm kevésbé képzett, ne gondold, hogy ebből érzelmi dolgot kell csinálni. Az élet nem így működik, a magyar "kapcsolati tőke-rendszerben" meg pláne nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.