Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Tényleg nem rossz a Balaton, jövőre szerintem megyek én is :)

Jaja, szerintem így határon belül egész jó :)

 

Kellemes hetet mindenkinek! Enyhülést és kitartást a dögmeleg munkahelyen. ;)

Egy hétig Verőcén leszek, a Magyar Szigeten. ;)

Köszi, neked is, no meg mulass jól :)

 

Jövő héten meg irány Füred négy napra, ahol javában dúlnak a borhetek :D

Az nem rossz program, határozottan nem :D Bár részemről hülye vagyok a borokhoz :D Neked is jó mulatást előre is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit merengtem a tőzsdei folyamatokon manapság. Azért az elképesztő ami történt fél év alatt. A piacok mélypontja március táján jött el de azóta csak emelkednek az indexek. Mondok egy példát. Az OTP -ami nekem is volt- akkoriban 1300 Ft körül forgott, ma már 4100 Ft -is adtak érte. Döbbenet. Aki akkor nem volt beszari és milliókat beleölt a vásárlásba, az már már triplához jár közel és mind ez pár hónap alatt. De szinte ugyanez elmondható a többi részvényről is. Nekem ugyan milliókat nem sikerült kasszíroznom, de így is realizáltam 130 ezer nyereséget az OTP-n. Nagyon béna voltam, mert ha nem félek annyira, most már több százezres nyerőben szállhatnék ki belőle. De nem baj, ebből is tanulni kell. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobban is jársz ha még őssz előtt kiveszed. A forint-euró árfolyam is most kedvező, de ősszel tuti megint felmegy háromszázra.

Tudod oldie az abaj, hogy ezt mondják már hónapok óta a károgók, hogy mindjárt itt a korrekció, bla,bla... Lehet, hogy lesz de azok a mélypontok amik tavasszal voltak már nem jönnek vissza. Minden az amcsiktól függ. Ha megy a DOW akkor a többi tőzsde is emelkedik. A 300-as eurót elfelejtheted szerintem. Sőt a napokban jött ki egy újabb elemzés asszem a Merilltől egy 230 -as célárral...

 

Aha, akkor én is vittem párat (30), de még nem adom el, hátha feljebb megy ;)

Lesz az 7000 is, csak kérdés mikor. De bakker aki pl, akkor beletolt 10 milkát az most 31 -el szállhat ki. :D Jobb mint a banki kamat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is lemegyek a héten a borhétre, tavaly se hagytam, most se hagyhatom ki.

Bár múltkor is úgy ért véget a dolog hogy a keletiben tértem magamhoz zsebemben egy vadászkéssel. ;)

Neked is jó mulatást, bár látom, hogy Te aztán valóban jól mulatsz ;)

 

Aha, akkor én is vittem párat (30), de még nem adom el, hátha feljebb megy :D

Ha ráér, akkor még várj vele jó darabig :)

 

Sőt a napokban jött ki egy újabb elemzés asszem a Merilltől egy 230 -as célárral...

 

Lesz az 7000 is, csak kérdés mikor. De bakker aki pl, akkor beletolt 10 milkát az most 31 -el szállhat ki. :) Jobb mint a banki kamat.

Mondjuk ez meg lefelé picit durva, de meglátjuk.

 

No igen, értékpapírozni, tőzsdézni nagyobb nyereséggel járhat, mint ha berakod kamatra, de több a veszteség is, ha valaki pórul jár. Az egész azon múlik, hogy az embernek mennyire van érzéke ezekhez az üzletekhez, és mennyit hajlandó kockáztatni is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen, értékpapírozni, tőzsdézni nagyobb nyereséggel járhat, mint ha berakod kamatra, de több a veszteség is, ha valaki pórul jár. Az egész azon múlik, hogy az embernek mennyire van érzéke ezekhez az üzletekhez, és mennyit hajlandó kockáztatni is ;)

Én most pont egy ilyen rizikós kis papírban vagyok benne. Ha bejön hatalmasat kaszálhatok majd rajta, de ha nem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen, értékpapírozni, tőzsdézni nagyobb nyereséggel járhat, mint ha berakod kamatra, de több a veszteség is, ha valaki pórul jár. Az egész azon múlik, hogy az embernek mennyire van érzéke ezekhez az üzletekhez, és mennyit hajlandó kockáztatni is ;)
Hát igen. Alapból én se szoktam tözsdézni, de látva az 1300 Ft körüli OTP-t vettem párat. Az OTP nem olyan, ami tartósan mélyponton lenne és nem tudna feljönni belőle.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A részvényezés elvileg nagyon egyszerű: akkor kell venni, amikor emelkedik, és akkor eladni, amikor esik az árfolyam, de lehetőleg még a tendencia elején, mert a tendencia végén már épp fordítva célszerű cselekedni. A gond csak az, hogy a nagy esések pillanatok alatt is véghez mehetnek, valamint a tendencia végét nehéz belőni. ;)

De a leglesleg alap az, hogy nem érdemes olcsóbban eladni, mint amennyiért vetted, hacsak ne vagy rákényszerítve az eladásra (pl. mert hitelből vetted, és a fedezetcsökkenés miatt a bank kényszereladást kezdeményez, vagy mert kell a pénz valamire), plána a magyar hektikus rézvény árfolyamviszonyok mellett, ahol ilyen elképesztő mélységek és aztán visszarendeződések előfordulhatnak pár hét alatt. :D Arról nem is beszélve, hogy olyan kicsi a piac, hogy egy-két nagyobb tranzakció az egész BUX-t alaposan megmozgathatja.

 

Nekem így is van elég izgalom az életemben, a pénzpiaci sokkokkal nem kívánom megfejelni. ;) Ezért nem is tőzsdézek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma otthonra lelt nálunk MissKarrdéék három kiscicája. ;) Teljesen feltalálták magukat a kertben szinte azonnal, és úgy néz ki, hogy tetszik nekik az új otthonuk. Kaptak egy kényelmes, ronggyal bélelt kosarat, ahol aludni össze is bújtak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma otthonra lelt nálunk MissKarrdéék három kiscicája. ;) Teljesen feltalálták magukat a kertben szinte azonnal, és úgy néz ki, hogy tetszik nekik az új otthonuk. Kaptak egy kényelmes, ronggyal bélelt kosarat, ahol aludni össze is bújtak. ;)

Jaj de édesek lehetnek. :D Szeretem a macskákat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem rossz program, határozottan nem :) Bár részemről hülye vagyok a borokhoz :) Neked is jó mulatást előre is :)

Köszi :)

 

Hogy lehet öt kilót hízni két nap alatt? :o Nagyon vigyázz akkor mert ebből komoly gondjaid lehetnek.

Sok és folyamatos evés. De nem hiszem, hogy ebből valaha is gondom lesz, mert egyrészt, az alkatom nem fogja engedni (soha az életben nem voltam 55 kilo sem, most vagyok 58), másrészt, ma már nem kívántam semmit, ennél fogva alig ettem. Az ilyen nagy zabálás ritka pillanat (ha folyamatosan csinálnám, akkor már viszont tényleg gondom lenne).

 

Jaj de édesek lehetnek. :D Szeretem a macskákat.

Én is, bár azután kicsit morcos lettem a helyi öt dögre, hogy rumlit csináltak a szobámban :D

 

Én is, olyan az ízük, mint a csirkéknek :D

Neked nem tudom, milyen az ízed, de ezért agyoncsapás jár ;):D;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neked is jó mulatást, bár látom, hogy Te aztán valóban jól mulatsz ;)

Köszi, remélem meg lesz.

De amúgy tök durva hogy mennyi baleset szokott lenne a Balatonban. Tesómék már kint vannak egy ideje, és azóta már nem egy haláleset történt, persze a Híradó csak a töredéküket említi. Egy biztos, nappal nem fogok inni többet a kelleténél, már csak az hiányzik hogy a tó kellős közepén legyek rosszul. :D A fetrengést meghagyom éjszakára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem így is van elég izgalom az életemben, a pénzpiaci sokkokkal nem kívánom megfejelni. :D Ezért nem is tőzsdézek. :)

Én másért nem, de ez legyen a legnagyobb problémánk az életben :)

 

Ma otthonra lelt nálunk MissKarrdéék három kiscicája. :D Teljesen feltalálták magukat a kertben szinte azonnal, és úgy néz ki, hogy tetszik nekik az új otthonuk. Kaptak egy kényelmes, ronggyal bélelt kosarat, ahol aludni össze is bújtak. :D

Örülök, hogy átvészelték az utat, és jól érzik magukat nálatok :D

 

Jaj de édesek lehetnek. :D Szeretem a macskákat.

Ha megyünk a talira, megsasolhatod őket :D

 

Én is, olyan az ízük, mint a csirkéknek :D

Erős morgás jön ezért neked.

 

Én is, bár azután kicsit morcos lettem a helyi öt dögre, hogy rumlit csináltak a szobámban :D

Nálunk nincsenek a lakásban, de kint is néha morci lesz rájuk az ember időnként :D

 

A fetrengést meghagyom éjszakára.

Jól teszed, akkor van itt az ideje :) Bár én dumálok, aki nem mindig tartja az ilyene intelmeket be :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk nincsenek a lakásban, de kint is néha morci lesz rájuk az ember időnként :)

Sajnos a panelban nincsenek egyéb opciók. Bár egyszer véletlen az egyiket kicsuktuk, de az ilyedtében olyan lármát csapott, hogy még a nulladikon is hallottam (épp mentem iskolába). Pedig az ötödiken lakunk. Mondjuk a legelső - azóta már elpusztult - macskánk rendszeresen kijárt a házba csavarogni. A második is kijárt volna, de mivel süket volt, azt nem tudtuk volna hazahívni, így nem engedtük ki. A mostani öt meg túlságosan fél elmenni (ami nem csoda, a három ifjonc már eleve itt született a négy fal között).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos tudom, hogy panelban csak így megoldható (éppen most próbálom fűzni barátnőmet, hogy pesti lakás ablakában tartson fűszernövényt, ott tarthatóak lakásban is, persze a növény egy másik eset) :) Nem csodálom, hogy nem mernének kimenni, ha már egyszer a lakást szokták csak meg. Kiveszett belőlük a felfedezés, ami még a kicsikben megvan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felfedezés van bennük, inkább bátorságuk nincs. Ha kinyitjuk az ajtót, a küszöbre gyűlnek, néha kiljebb is merészkednek, de ha valaki a folyosón elkezd zajongani (bárhol, olyan visszhang van a házban, hogy bármit meghallani, ami a folyosón történik), vagy megindul a lift (aminek gépházához mi már nagyon közel lakunk), akkor azonnal iszkolnak. Félős kis brigád ez :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a panelban nincsenek egyéb opciók.

Én is panel gyerek voltam, és mégis mindig voltak állataink gyerekkoromban. :) Szerencsére a szüleim falun nőttek fel mindketten, így az állatszeretetük adott volt, mindig megengedték, hogy befogadjunk talált kutyát, cicát, beteg madarat, ha másként nem is, de átmenetileg, amíg nem találtunk nekik jobb helyet. De az igazi macskázás mindig a nagymamáimnál várt, ahol kedvemre szeretgethettem őket. :D

Hosszabbi ideig hörcsögeink voltak, szaporodtak is rendesen. :D

 

A kertben tartott macsek gyakran elvész. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nálunk is vesztek már el :) De pl. pár éve a húgom vörös dögje átszokott egy helyre a szomszéd utcába, és ott is maradt. Azt legalább tudtuk, hogy hova lett. Aztán már csak a leányzója maradt meg, most meg vannak többen is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na sikerült mindent elolvasni.

 

Pildi: Köszi a biztatást.

 

MissKarrde: Mivel én nem szólítok meg idegen hölgyeket, csak bámultam őket.Úgy nézhettem ki mint egy ringlispíl. :)

 

Oldie: Nem tud ám mindenki úgy bámulni mint én. :D Néha szerintem nem sok választott el attól, hogy pofán ne vágjanak. :) De hát mit lehet tenni, ha bent vagy a vízben és egy matracon hason fekve egy nagyon szép fenekü hölgy siklik el melletted?Hát megnézed.

 

Viccet félretéve, én teljesen képtelen vagyok arra, hogy megszólítsak egy csajt, még akkor se ha mellettem ülne a vonaton és ketten lennénk a fülkében.Egyszerűen nem megy.Bármely kérdés ha eszembe jut baromi marhaságnak tartom.

Az érdekes az, hogy nem attól tartok, hogy visszautasít(és akkor mi van), hanem az iszonyú kellemetlen szitutól, ha balul sül el.

De igazából ez sem nagyon érdekel, mert már teljesen megszoktam az egyedűllétet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.