Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Igen, sajnos nyelvérzék kérdése is.

Frenkie, a haverodhoz hasonló eset öcsém, aki bizt. technikai szerelő most (meg villany is, de előbbi azért jobb meló), de elvégezte a rendszerinformatikus képzést nem olyan régen, szeretne benne dolgozni, csak hogy nincs nyelvtudása neki sem hozzá. Sajnos 90-es években a műszaki szakközepek nem arról voltak híresek, hogy valami veszett nagy szinten tanítsák a nyelvet (főleg aki orosz tanulás után ment oda az általánosból), az állandó tanfolyamokra járás meg elég nehezen működik nála időben és pénzben is. Szerintem sok ilyen van, és csak ezen szívnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, sajnos nyelvérzék kérdése is.

Frenkie, a haverodhoz hasonló eset öcsém, aki bizt. technikai szerelő most (meg villany is, de előbbi azért jobb meló), de elvégezte a rendszerinformatikus képzést nem olyan régen, szeretne benne dolgozni, csak hogy nincs nyelvtudása neki sem hozzá. Sajnos 90-es években a műszaki szakközepek nem arról voltak híresek, hogy valami veszett nagy szinten tanítsák a nyelvet (főleg aki orosz tanulás után ment oda az általánosból), az állandó tanfolyamokra járás meg elég nehezen működik nála időben és pénzben is. Szerintem sok ilyen van, és csak ezen szívnak.

 

 

Ebben az országban magyarul beszéljünk nem?Ennyire egyszerű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarde most sem olyan fényes a helyzet. Ismerek olyan lényt, akinek van angol nyelvvizsgája és rohadt mondatot sem képes elmakogni. Vicces, mert az én angolom sem valami Shakespeari, tesóm állandóan javítgatja a nyelvtanomat és az amerikais kiejtésemet, mikor egymás közt angolul beszélgetünk, de szóba tudok állni külföldivel, eddig még nem adtak el, mindig megértettek. Tehát az én korosztályomban sem sokkal jobb a helyzet. Sokaknak van papírjuk a tudásról, de nem képesek használni. Igazából a nyelvtanulást sokan most is keserű kényszernek fogják fel.

 

Frenkie egy konok kun ismerősőm mondta, hogy ő ha külföldön tartozkodik, akkor három világnyelven is elboldogul, de a hazájában csak magyarul hajlandó társalogni bárkivel. Csak nem te is konok kun vagy-e? :yes:

 

A pincebuli meg jó volt, a macska majdnem belefulladt a borba. :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szegény macsek.

Orki, köszi, hogy ezt írtad, akkor ezek szerint a Te korosztályodnak sem megy pikk-pakkra, nem csak az enyémnek. Keserű kényszer, mert valóban nehéz, és még időigényes is tanulni idegen nyelveket. No meg totál gyakorlati a cucc.

A kun ismerősöd megértem, hogy itt csak magyarul hajlandó beszélni, ez érthető, de legalább van lehetősége másra is, mert tud :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milán, látom másik topikban, hogy mennyire lelkes vagy a fordítás meg persze a szinkron terén is :P Szerintem Neked már nem kell pályaválasztáson sokat agyalnod, ebben tuti megtalálod magad :clap:

 

Tegnap voltam kolléganőnél házibulin (no nem ereszd el a hajam típusún, elvégre főleg idősebb korosztály volt, hanem ilyen kertipartin), majd berakok képet, ha hozzájutok egyik nap, hogyan szerencsétlenkedtem a magyar íjjal :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki íjat fog a kezébe az nem szerencsétlen. Mint meditativ sport nem a célbalövés a lényeg, hanem magunk meg és kiismerése. Minnél jobban kikapcsolod a tudatos éned, annál jobb és gyorsabb leszel, minnél jobban összhangban vagy magaddal, annál kisebb lesz a vesszők szórása a céltáblában. De azért nem árt gyakorolni.

UFF

Filozófiai kétpercemet olvastátok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pedig koncentráció és kézügyesség kérdése. Semmivel sem jobban ismered meg magad benne, mint bármelyik másik sportban. Ennyi erővel elmondható mindez (kissé átfogalmazva) a golfról, a sakkról, a fociról, stb... oké-oké, értem én, hogy az íj a te sportod, kisajátítottad magadnak, de az előző postban olyan magasságokba emelted, ami nem feltétlenül túl magas, inkább csak ennyi erővel a többi sportot is lehetne. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki íjat fog a kezébe az nem szerencsétlen.

Jah, csak láttad volna, hogy repülnek a marha nagy cél helyett a mögöttes bozótba a vesszőim :clap: Szerintem még mindig azokat a nyilakat keresik kolléganőék, vagyis remélem, már nem :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap voltam kolléganőnél házibulin (no nem ereszd el a hajam típusún, elvégre főleg idősebb korosztály volt, hanem ilyen kertipartin), majd berakok képet, ha hozzájutok egyik nap, hogyan szerencsétlenkedtem a magyar íjjal :clap:

Egyedi vendégeskedés lehetett, így íjazással. :) Állítólag nagyon nehéz már megfeszíteni is az íjat, szóval ha már ki tudtad lőni egyáltalán normálisan, az is nagy dolog. A célba találás már egy következő lépcsőfok lehet. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Dzséjt legóból van, és most szedik darabjaira :)

Bocsánat Dzséjttől, de ezen jót mulattam :D

 

Egyedi vendégeskedés lehetett, így íjazással. :P Állítólag nagyon nehéz már megfeszíteni is az íjat, szóval ha már ki tudtad lőni egyáltalán normálisan, az is nagy dolog. A célba találás már egy következő lépcsőfok lehet. :D

Az volt :P Igen, már megfeszíteni sem könnyű, főleg kezdőnek, nem is tudtuk teljesen kifeszíteni. Mondta is a fickó, hogy azért nem csapódott neki a karunknak sem az ideg (ez ellen van védőizé amúgy), mert hogy nem tudtuk kifeszíteni teljesen :P Lőni aztán lehetett ám, repült a nyíl, de hogy hova, az már más kérdés volt :D Sajna képek majd holnap lesznek. Ja, és mindehhez hozzátartozik, hogy este jött az ötlet, így villanyfénynél bűvészkedtünk :clap:

 

Orki: Én is úgy vagyok vele mint az ismerősöd.Ebben az országban magyarul beszéljünk.Meg nehogy már szinte minden állláshoz nyelvtudás keljen.

Igazából megértem, hogy sok helyre kell. Jól is nézne ki, ha olyan helyen, ahova sok külföldi jár, mondjuk nem tudnának nyelveket beszélni, pl. éttermek, szórakozó helyek, ügyfélszolgálatok, stb. Mi sem vagyunk egy nagy cég, de külföldre is értékesítünk, mint ahogy sok másik cég is Mo-n, szerinted hogyan kötnének ügyleteket magyarul? Sajna magam is igénybe kell, hogy vegyem a külkeresünket most angol levelezéshez, mert én nem tudok annyira, hogy hivatalos pénzügyi levelet magam megírjak, és ezt enyhén szólva is kínosnak tartom. Egyszer a helyi hivatal kapott telefont, és az egész kócerájban két ember tudott angolul, egyik sem volt éppen bent, a húgom tudott velük pár mondatot elgagyogni, mert muszáj volt valamit, de az ő tudása is padló alatt van. Vének ülnek ott is, aztán csak magyarul beszélnek. Szerintem igen kínos szitu ez ránk nézve. Ma már jóformán a szakmunkások nem találkoznak csak idegen nyelvvel munkájuk során, de ebben sem vagyok biztos. Ne haragudj, frenkie, de abszolút nem értek egyet ezen véleményeddel (még ha azzal igen, hogy nehéz megszerezni egy jó nyelvtudást, és sokaknak ez nagy sz*vás). És aki így gondolkodik, az nem látja, merre megy a világ :P Orki ismerőse meg tud más nyelven beszélni, csak itt nem akar, és valószínűleg nem is kell neki, az sem mindegy :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem felmerül egy kérdés, így a külföldi üzletkötések hallatán. Vajh, ott az angol, illetve angolszász nyelvet használó cégnél senki se beszél magyarul, amikor Magyarországot hívja a cég? Miért kéne egyoldalúnak lennie a nyelvtudásnak? Nem mentségként mondom, de ott is elvárható lenne a külker részéről, hogy az adott ország nyelvét valamely fokon beszélje. Most persze lehet, jönni, hogy az angol "világnyelv", de szerintem a tisztelet legyen kölcsönös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogy lenne elvárható. Nehogy már magyarul tanuljanak meg, amikor az angol az üzleti nyelv, és alapvető elvárás, hogy egy cégnél tudjanak úgy kommunikálni... Magyarország egy kicsi, jelentéktelen, elhanyagolható ország az üzleti életben, senki sem fog megtanulni magyarul, csak azért, hogy ne legyen egyoldalú az igazodás. Mellesleg egyáltalán nem egyoldalú, hiszen a románokkal sem románul kötünk üzletet, a szlovákokkal sem szlovákul, hanem angolul, így az igazodás kölcsönös.

 

Frenkie: Nyelvtudás nélkül állás? Szerintem manapság az állások 99%-hoz kell számítógép, internet, ahhoz pedig angol nyelvtudás. Elhiszem, hogy sokan szívnak emiatt, de ez van: angol tudás nélkül minden ember félkarú óriás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazságossabb lett volna az eszperantót kinevezni "közös" nyelvnek.

 

Ez a 99% százalék azért durva túlzás, mert egyrészről nem mindenki az üzleti életben dolgozik, illetve nem minden szerszám van rákötve számítógépre. Másrészről elég sok helyen úgy kérik a nyelvtudást, hogy a büdös életben még a cégnek nem volt rá szüksége, hogy bárki is beszélje a nyelvet. Vicc az, hogy máshol meg ilyen fajta "túlképzettség" miatt fel sem veszik az embert, mert biztos több pénzt kell neki fizetni bér gyanánt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most persze lehet, jönni, hogy az angol "világnyelv", de szerintem a tisztelet legyen kölcsönös.

Ez nem a tiszteletről szól, a többit meg lásd Donátnál :)

 

Igazságossabb lett volna az eszperantót kinevezni "közös" nyelvnek.

 

Vicc az, hogy máshol meg ilyen fajta "túlképzettség" miatt fel sem veszik az embert, mert biztos több pénzt kell neki fizetni bér gyanánt.

Azt is meg kellene külön tanulni :) És a világ már csak olyan, hogy nem igazságos, sose volt az.

A plusz tudást esetleg le lehet tagadni, de ha nincs, az nagyobb gáz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy ezeknél a promóknál már várom, hogy eldobják a fegyvereiket és gitárt vagy más hangszert kapjanak a kezükbe, majd szétnyílik egy függöny és Cad Bane egy merész tércsúszással beérkezik a színpad közepére. :)
Oldie! Lehet, hogy a gumimaci koncerteken ahova te szoktál járni ott így jön be az énekes, de a kemény rockban nem igazán. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie! Lehet, hogy a gumimaci koncerteken ahova te szoktál járni ott így jön be az énekes, de a kemény rockban nem igazán. :)

Hö-hö, néztél te már Jack Black filmet? Pl Rocksulit? :D De ott a múltkori Pete Townsend videó is :D Ja és majd nézd meg majd Lipit is, ahogy igéretéhez híven majd rendesen fogja koptatni a nadrágját. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki szereti a Pink Floydot, most adják a Fal című filmüket, talán valamelyik hálózati adón.

Nekem egyszer is sokkkkkkkkkk volt. :) De apám szerint pompás, ő tudja. :)

Ki lehet azért bírni, bár nekem se lett a kedvencem, pedig kedvelem a Floyd zenéjét. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

.......................íjászatról nem vitatkozok. Csak annyit, hogy sötétben tényleg mókás lehetett lövöldözni. Alkarvédőt és kesztyűt sem használok, mert zavar, meg nálunk nem szokás. A talaj jjászok néztek is rendesen, hogy hogy nem vágja szét a karom az ideg, viszont a kézfejem teli van sebbel, mert a töltésnél áthúzom a vesszőt rajta és néha megvágom, karcolom magam vele. De gyors vagyok, hamár pontos nem.

 

Az angol meg sajnos tényleg minimum követelmény. Régen az orosz volt az, talán 20 év műlva a kínai lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.