Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Továbbá, amikor az ember kiakarná venni a saját pénzét, ezek a rohadt bankok megtakarítás címszó alatt, levesznek belőle. :roll:

Hát ebben van igazság. Jól meg kell nézni hogy milyen összeállításban, melyik bankba viszi az ember amije van. Emlékszem, amikor nekem számlát kellett nyitnom, előte fél napig bogarásztam a nagyobb bankok közt, hogy melyiknek az ajánlata tetszik. Jól sejtem hogy te az OTP-ről beszélsz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. Egy ismerős még az év elején kiakarta venni a 1,5 millió forintos megtakarítását. Erre a bank, csak úgy kétszáz ezerrel kevesebbet adott. Semmi indok (nem is lehetne indok rá), csak úgy kevesebbet. Szerencsétlen azóta sem tudott elérni semmit, mert ezeket a rohadékokat a törvények védik. Nagyon kell figyelni a kis betűs dolgokra is, mert a M.o.-n a bankok szabadkezet kapnak sok mindenhez.

Szerkesztve: - barnez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos vidéken elég necces bármelyik bank közül választani, elvégre néha be is kell ezért-azért fáradni a fiókba, ha meg a fiók kb. 50 km-re van, akkor még szabit is lehet kivenni, csak hogy az ember nyitvatartási időben be tudjon menni intézkedni :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. Egy ismerős még az év elején kiakarta venni a 1,5 millió forintos megtakarítását. Erre a bank, csak úgy kétszáz ezerrel kevesebbet adott. Semmi indok (nem is lehetne indok rá), csak úgy kevesebbet.

Bocsi' de ilyen a világon nincs! Semmi indok nélkül 200 ezerrel kevesebbet? Azonnal fel kellett volna nyomni a PSZÁF -nál az egész bankot ha ez igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerződés módosítás címén tették meg, vagy mi. (Ami szerződésben 20-50 ezer forintig volt megállapítva.) De szerinted lehet ebben a bankok uralta rendszerben csinálni valamit?

Természetesen ŐK módosíthattak a szerződésen, Mivel erre szabadkezet kaptak (kis betűs rész).

Szerkesztve: - barnez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerződés módosítás címén tették meg, vagy mi. (Ami szerződésben 20-50 ezer forintig volt megállapítva.) De szerinted lehet ebben a bankok uralta rendszerben csinálni valamit?

Természetesen ŐK módosíthattak a szerződésen, Mivel erre szabadkezet kaptak (kis betűs rész).

Pedig lehet tenni, csak tudni kell hova lehet fordulni. Egyébként ez lekötött betét volt vagy csak a számláján állt a pénz? Plusz milyen szerződés miatt vontak? Elég ködös így. :roll: De ha elmagyarázod szívesen véleményezem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem változó kamatozású volt a lekötés. De még nem telt le a futamidő, mivel kisebb gondok jöttek (házfelújítás, stb..), plusz akkor vette ki mindenki a pénzét, a nagy ijedtség miatt. Ezért kivette a pénzét - ez lenne a szerződésmódosítás, mivel még a futamidő előtt vette, ki, ahogy előbb is írtam.

Szerkesztve: - barnez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. Egy ismerős még az év elején kiakarta venni a 1,5 millió forintos megtakarítását. Erre a bank, csak úgy kétszáz ezerrel kevesebbet adott. Semmi indok (nem is lehetne indok rá), csak úgy kevesebbet. Szerencsétlen azóta sem tudott elérni semmit, mert ezeket a rohadékokat a törvények védik. Nagyon kell figyelni a kis betűs dolgokra is, mert a M.o.-n a bankok szabadkezet kapnak sok mindenhez.

Szerintem itt valamit nem pontosan meséltek el neked. Olyan van, hogy ha valaki lekötési futamidő lejárta előtt veszi ki a betétjét, akkor elbukja a kamat egy részét, és fizetnie kell felmondási jutalékot (ami biztos bankonként változik, de kb. 1% lehet), de az eredeti lekötött összeget hiánytalanul visszakapja.

Az rendben van, hogy a bankoknak lehetősége van a feltételeket némi erőfölényből érvényesíteni, de azért nem kell őket rablónak nézni. Én történetesen láttam már banki üzletszabályzatot és kondíciós listát, így biztosan állíthatom, hogy ilyen lenyúlásra nincs lehetőség az apró betűs részben sem.

Úgyhogy az ilyen rémtörténeteket jobb inkább némi fenntartással kezelni. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kezelési költség nem rablás? Tudtommal külföldön tök ingyenes a pénzforgalom. Továbbá ott van ugye az egyoldalú kamatemelés mellyel most a devizahitelesek szívnak. Arról nem is beszélve, hogy az Euro már rég nem háromszáz forint fölött van és mégse csökkentek a törlesztőrészletek. Tudtommal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kamatemelés lehet hogy egyoldalú volt, de anélkül tönkrement volna az ország. Olyan rizikós volt Mo., hogy muszáj volt minimum 10%-os kockázati "felárat" nyújtani, hogy legalább valaki befektessen az országba. Lehet mondani, hogy csökkenteni kellett volna hamarabb a kamatot (ami mellesleg megtörtént), csak éppen az adott pénzügyi helyzetben ezt lehetetlen volt megoldani.

 

Akik Euróban nominálták hitelüket, azoknak a törlesztőrészlet le KELL hogy kövesse az árfolyamingadozást. Szóval olyan nincs, hogy árfolyamemelkedésnél nő a törlesztőrészlet, esésnél viszont nem csökken. Kivéve persze, ha valaki hedge-elte az adott árfolyamot, azaz árfolyamkockázat nélküli, fix árfolyamon (pl 290-es ft-euró) vett igénybe hitelt: ezesetben természetesen hiába vár csökkenést.

 

Egyébként lehet ostorozni a bankrendszert, csak sokan azt felejtik el, hogy a bankrendszerünk multiplikálja a pénzt, a bankok nélkül bajosan lehetne gazdaságról beszélni...

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek ez annyira +18-as kategoria, hogy hatszoros piros karikába képzeljétek bele :D

Gyenge idegzetűeknek továbbra is mehet a banktéma. :D:P

 

Szóval valami pihentagyú kitalálta a légszex világbajnokságot. :D

 

Are you ready? Go! :)

http://www.airsexworldchampionships.com/?page_id=17#

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, kedves számítógépem jót szórakozik velem. Ugyebár régi problémám, hogy a C partíció túl kicsire sikerült, és azon belül az én Documents and settings mappám és azon belül az Application data pofátlanul foglalja a helyet. No, ez az előzmény.

Ma rákerestzem a "kórtör" szóra a file nevek között, mert egykor volt egy csomó kórtörténet a gépen, de legjobb emlékeim szerint azokat kiírtam DVD-re és utána töröltem a gépről.

Az XP keresője erre könnyedén kiadott nekem hét darab file - t itt: C:/Documents and settings/VKR/Local settings/Application data/ Microsoft/CD burning/SZIE-ÁOTK.

A nevezett helyen kerestem Intézővel is és Total Commanderrel is. Mindkét program állítja, hogy a Microsoft mappa még véletlenül sem tartalmaz CD burning nevű mappát, még rejtetten sem. Viszont a keresőből gyönyörűen meg tudom nyitni az állítólag nem létező mappából a kórtörténeteket......

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem is beszélve, hogy az Euro már rég nem háromszáz forint fölött van és mégse csökkentek a törlesztőrészletek.

A húgom kocsihitel törlesztője szépen követi az árfolyammozgást :) Csökkent, ahogy a frank ment lefelé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, kedves számítógépem jót szórakozik velem. Ugyebár régi problémám, hogy a C partíció túl kicsire sikerült, és azon belül az én Documents and settings mappám és azon belül az Application data pofátlanul foglalja a helyet. No, ez az előzmény.

Ma rákerestzem a "kórtör" szóra a file nevek között, mert egykor volt egy csomó kórtörténet a gépen, de legjobb emlékeim szerint azokat kiírtam DVD-re és utána töröltem a gépről.

Az XP keresője erre könnyedén kiadott nekem hét darab file - t itt: C:/Documents and settings/VKR/Local settings/Application data/ Microsoft/CD burning/SZIE-ÁOTK.

A nevezett helyen kerestem Intézővel is és Total Commanderrel is. Mindkét program állítja, hogy a Microsoft mappa még véletlenül sem tartalmaz CD burning nevű mappát, még rejtetten sem. Viszont a keresőből gyönyörűen meg tudom nyitni az állítólag nem létező mappából a kórtörténeteket......

 

Az Appication data mappa az a hely ahol a programok tárolják az adataikat.Pl az Outlook Express is itt tárolja a leveleket és a címjegyzéket.Szerintem a CD burning könyvtár egyfajta tmp mappaként működik a cd-íráshoz.Mivel dvd-t írtál, ezért nyilván nem az XP beépített írójával írtad ki(az csak cd-t tud írni).Véleményem szerint az író-progid odarakta iso-készítés közben a dolgokat és nem igazán jól takarított maga után.Ezért maradtak benne.

A keresőhibára meg a több felhasználóra gondolok.Tehát te be vagy lépve(vagy más) és a TC és az intéző csak azokat mutatja amik a tieid.A fenti hely minden felhasználónak külön-külön van.A kereső meg valószinű mindenhol kutat.

Amit mondtál szombaton az megoldódott:Kipróbáltad sima-cd-vel is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a kereső hibája, hogy megtalálta azt, ami TÉNYLEG ott van, hanem a többié, hogy nem találta meg. A DVDt saját magamhoz bejelentkezve írtam, így töröltem az eredetiket, és a keresést / Intézőzést is itt csináltam.

 

A CD-íróm továbbra is nyavalyog. Az a lemez amit állítása szerint gyorstörléssel letörölt és 100% - nál nem hagyta abba a pörgetését, továbbra is szépen lejátszható, még a haknis discmanem is zokszó nélkül viszi. Most próbáltam más gyártó újraírhatóját vele: közölte, hogy "nincs ilyen meghajtó". Régebben írt CDt, DVDt simán olvassa, DVDt simán ír (egyszer írhatót) :S

 

EDIT: nem biztos, hogy a DVDt megírta, de az biztos, hogy elkezdte és végigjátszotta vele az írást.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a kereső hibája, hogy megtalálta azt, ami TÉNYLEG ott van, hanem a többié, hogy nem találta meg. A DVDt saját magamhoz bejelentkezve írtam, így töröltem az eredetiket, és a keresést / Intézőzést is itt csináltam.

 

A CD-íróm továbbra is nyavalyog. Az a lemez amit állítása szerint gyorstörléssel letörölt és 100% - nál nem hagyta abba a pörgetését, továbbra is szépen lejátszható, még a haknis discmanem is zokszó nélkül viszi. Most próbáltam más gyártó újraírhatóját vele: közölte, hogy "nincs ilyen meghajtó". Régebben írt CDt, DVDt simán olvassa, DVDt simán ír (egyszer írhatót) :S

 

EDIT: nem biztos, hogy a DVDt megírta, de az biztos, hogy elkezdte és végigjátszotta vele az írást.

Akkor nincs olyan nagy gáz.Az újraírható lemezeket nekem sem mind írja.És ugyanezt írja nekem is ki.Ilyenkor más dvd-író szoftverrel írom ki.Viszont mindíg Neroval formázom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nálam is Nero van, és amikor még írta/törölte, akkor is Nero volt, pontosan ugyanez a program, ugyanezzel az íróval.

 

 

Viszont visszakaptam a szervízből a laptopomat. Alkatrészcsere volt, többet nem tudok róla. Majd este kipróbálom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.