Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Segítsetek már nekem, mi lehet a baj. Totál rossz az internetem, de a másik géppnél, ami rúterrel van összekötve, tökéletesen működik. Agyamra megy már ez az egész komolyan. Mi lehet az oka a hibának?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Segítsetek már nekem, mi lehet a baj. Totál rossz az internetem, de a másik géppnél, ami rúterrel van összekötve, tökéletesen működik. Agyamra megy már ez az egész komolyan. Mi lehet az oka a hibának?
Figy, ha van modemed akkor csinálj egy resetet a készüléken.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Figy, ha van modemed akkor csinálj egy resetet a készüléken.
Kábeles modem van, az csak úgy tudom resetelni ha kihúzom a hálózatból. De a másik gép is erről a modemről megy (rúter miatt), és az tökéletes.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kábeles modem van, az csak úgy tudom resetelni ha kihúzom a hálózatból. De a másik gép is erről a modemről megy (rúter miatt), és az tökéletes.

Akkor lehet, hogy a hálózati beállításoknál van valami bibi. Én sajna ahhoz nem értek, de talán van olyan opció ott, hogy melyik az elsődleges gép vagy ilyesmi. Frenkie kéne ide most.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor lehet, hogy a hálózati beállításoknál van valami bibi. Én sajna ahhoz nem értek, de talán van olyan opció ott, hogy melyik az elsődleges gép vagy ilyesmi. Frenkie kéne ide most.
Bizony kellene mert így minden jóról lemaradok. :P Egyébként fura, mert hozzá se nyúltam ezekhez a beállításokhoz.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Gondolom a modembe van dugva a router, és arra a két gép, de csak az egyik működik rendesen.Az ötletem az, hogy a routernél van a gáz, vagy pedig a jóül müködő gépen megy valami ami nagyon lefogja az egész sávszélességet(mondjuk letöltés).Mi volt a kiváltó oka?Egyik pillanatról a másikra lett ez, vagy valamilyen proginak a feltelepítése után?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Gondolom a modembe van dugva a router, és arra a két gép, de csak az egyik működik rendesen.Az ötletem az, hogy a routernél van a gáz, vagy pedig a jóül müködő gépen megy valami ami nagyon lefogja az egész sávszélességet(mondjuk letöltés).Mi volt a kiváltó oka?Egyik pillanatról a másikra lett ez, vagy valamilyen proginak a feltelepítése után?
Elmesélem az esetet. Két nappal ezelőttig minden rendben volt, akkor kapcsolta le a netet a Fibernet. Na most a visszakapcsolás óta áll fenn a jelenlegi helyzet ami a következő. A modemből megy a rúterba a net kábel, és onnan kapom én is a netet. Apám gépe a másik szobában wireless-el működik ami ugye csatlakozik a rúterhez. Eddig is így volt, én nem nyúltam semmihez. Most nála ugyanúgy tökéletes a net, nálam meg kb. 1-2 k sebességű. Ha nem használja agépet akkor is ez a helyzet, és ha a netes kábelt közvetlen a gépembe dugom, tehát kiiktatok minden közbülső tényezőt, akkor is ez a helyzet. Olyan mintha egy hatalmas tűzfal levédené az egészet. Kikapcsoltam a vírus ellenőrzőt is plusz a windows tűzfalat is, de semmi javulás. Van ötleted mi lehet a baj ezek után?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem visszakapcsolás után a router megbolondult.A routert kéne újrakonfigurálni, vagy ajánlatos kihúzni a modemet az áramból és egy perc múlva visszadugni.
Majd éjszakára kihúzom az egészet. De az nem gyanús neked, hogy ha simán bedugom a kábelt a gépbe akkor se jó a net? Akkor nincs köze a rúterhez. Gondoltam, hogy tönkrement a hálózati kártyám, de az nem lehet egy ilyen visszakapcsolástól. És amúgy is jól működik. Világít hátul a csatlakozó is.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na szóval, elég felemás volt a szombat esti múzeumos csavargás. Egyrészt nem igazán volt ötletem, hova is lenne érdemes menni, mivel az egynél, amit kinéztem, kismilló ember volt, arról lemondtunk, sok hely nem is volt nyitva, sok helyen pedig már jártam. Végül kicsit csavargásztunk a Várban, és kinéztük magunknak a Sziklakórházat, amit tüzetesebben meg szerettünk volna nézni. Hát az is egy népszerű hely volt, jó hosszú sorral, és még elég nehezen is találtuk meg, kb. három ember is megkérdeztünk, mire megtaláltuk. Tanakodások után beálltunk a sorba azzal, hogy meglátjuk, milyen "gyorsan" halad a sor. Végül a felénél már nem álltunk ki, ha már ennyit vártunk, de akkor még nem tudtuk, hogy milyen sokat kell még várni, végül majdnem két óra hosszat álltunk sorba. Jó volt, na. Ez egy a Vár alá a régi pincék helyére a 2. VH idején létrehozott sebészeti szükségkórház volt (vagyis ez egy katonai kórház volt, de azért pár gyerek is született ott már, egy részük utólag vissza is ment múzeumként megnézni, ma a HM-hez tartozik a hely), ami 56 idején is működött. Manapság múzeum eredeti eszközökkel, felszereléssel. Anno még atombunkerként is működött, ma már nem, viszont a gépház része még a mai napig működőképes, mondta is az idegenvezető, hogy ne nyúljunk ott semmihez. Előzőleg egy látogató hozzányúlt egy kapcsolóhoz és csinált némi áramszünetet vele. A régi levegőcserélő rendszerük is működik, felveszi a versenyt a mai rendszerekkel is. Szépen berendezték a kórtermeket, műtőket bábukkal és a régi gépekkel.

Mi folyton találunk valami különleges programot, mint ezt is, megérte megnézni :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádom Abszurdisztánt, itt a segílyes tőből harapja le az őt eteteő kezeket! A barátom unokatestvérei ebben a faluban laknak, ők meg a szomszédban, csak kicsit volt szar a vasárnapunk itt Szegeden.

http://www.origo.hu/itthon/20091115-sajoba...g-a-varost.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legalább tényleg nem mentetek oda hiába. :) Ahogy mondtam is a talin, ez a múzeumok éjszakája olyan népszerű, hogy a program egy része sorbanállással telik sajnos, ami az én kedvemet már elvette tőle.

Sose jártunk még így, eddig három alkalommal voltam, még mindenhova simán be lehetett jutni, ez volt az első, hogy így jártunk :oops: Viszont innentől kezdve kétszer is meggondolom, mi legyen, ha lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki Vistáról Windows 7-re állt, kérdezem: tényleg jobb? Mert nekem a Vistával egyelőre csak bajaim vannak. A másik lehetőség az XP, annak egy régebbi verziója hat évet húzott le a régi gépen különösebb gond nélkül. Mármint, Pika hat év alatt nem produkált annyi dilibajt mint Hiba egy átlagos hónapban, pedig Pikát még apám is használta/használja. Mire érdemes átállni?

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi, Nolcsin remekül állnak azok a lábfej nélküli harisnyák! :oops: Ezeket már most használjuk, épp akartam még harisnyákat venni, de így elég lesz pár zokni még! :) Pusszantás érte!
Örülök, hogy azokat már tudjátok használni. A többi holmi még kicsit nagy, azt láttam, de előbb-utóbb azokba is belenő a kisfiad. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt az ellenségemnek se kívánom amit a napokban átélek net ügyileg. Borzalom! Ki van kapcsolva minden extra a böngészőben; javascript, java, képek betöltése. Így kb. egy perc alatt bejön a főoldal. Topiok betöltése kb. 2-3 perc, és akkor még csak az elejét látni. Remélem hamar megjavul mert ezt így nem lehet bírni. 2009 van és nem 1984!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.