Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Hogy nekünk bizony a saját az több biztonságot nyújtana. :P

Szerintem a legtöbb embernek hasonlóan több biztonságot nyújtana, csak ezért vagy azért kénytelenek máshoz folyamodni, vagy mert, mint Donát, nincs akkora igényük a sajátra :D

 

Persze, ez nyilván változik, ha bekerül egy nő, idővel egy gyerek is a képbe, de most ez a helyzet, és ráérek majd akkor azon agyalni, mikor eljön. Addig meg nem gondolkodom olyanon, amiről azt sem tudom, mikor jön el, mert ennyi erővel már a temetésemet is szervezhetném, úgyis megdeglek egyszer valamikor :P

No igen, komolyan csak akkor lehet elgondolkodni valamin, ha már ott áll előttünk :D Előtte meg maradhat a filózgatás, hogy mi lenne, ha ... aminek igazából sok értelme nincs, mert az élet úgy sem azt hozza, amire előre gondolunk :)

 

Hát nekem is csak örökség révén lesz.

 

Sok harmincéves angol még mindig mami-papi nyakán lóg.

Nekünk úgy sem néz ki semmi, max. ha ugye szülők (akkor inkább maradok anyám nyakán egész életemben), és amúgy is hárman vagyunk tesók :P Ami azért jobb, mintha egy sem lenne, nagyon megszoktam őket :D

 

Sok magyar is :P Csak ugye az angoloknál totál más a helyzet, mint nálunk, szóval nincs is értelme hasonlítani magunkat hozzájuk :P

 

Nem engedhetem meg magamnak sem az egyik, sem a másik verziót... Maradok hát kiscsaládom nyakán, oszt várom a napok múlását... Majd csak lesz valahogy...

Akárcsak én, szóval boldogítjuk egymást a családdal még egy darabig :D Egyedül ilyen fizetésekkel, ami a többségnek van, nem lehet semmibe belevágni (ketten már azért lehetne valamerre orientálódni). A szomorú nálunk csak az, hogy még mindhárom kölök anyám nyakán van, pedig a legkisebbünk is már 27 éves. Néha totál döbbenetnek tartom, amit mi művelünk, elég selejtesre sikeredtünk anyám nagy bánatára :P De legalább nem vagyunk egyedül sem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elegem van már, hogy mindig a korommal jössz, vagy épp utalsz rá. Nyilván még számos dolgot meg kell tanulnom, de nem vagy te olyan öreg, hogy tőled kelljen elhallgatnom ezt a szöveget állandóan.

Figy, szerintem ne vedd azért teljesen magadra, mert többes számban értette, és mivel kb. öten írunk véleményt a témához, Mártit meg magát a tapasztaltak közé veszi, a többiek meg mehetnek a levesbe, mert nem költöztek már kb. kismilliószor életükben :P Ne mérgelődj, tökre nem érdemes, én is csak azért nem mérgelődöm most, mert alapból jókedvem van, és nem hagyom magam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen, komolyan csak akkor lehet elgondolkodni valamin, ha már ott áll előttünk :P Előtte meg maradhat a filózgatás, hogy mi lenne, ha ... aminek igazából sok értelme nincs, mert az élet úgy sem azt hozza, amire előre gondolunk :)

Pontyosan, maximálisan egyetértek :P

Amúgy én akarok majd egyszer egy saját lakást, egy ilyet ni:

30644964_1.jpg

:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor maradj is csendben. :P Elegem van már, hogy mindig a korommal jössz, vagy épp utalsz rá. Nyilván még számos dolgot meg kell tanulnom, de nem vagy te olyan öreg, hogy tőled kelljen elhallgatnom ezt a szöveget állandóan.

 

Ne aggódj, mindig meg fogod kapni. Én is megkapom apámtól, vagy nagynénémtől. (35 leszek)

Húsz vagy, és örülj neki! :)

 

Egyébként még valami ami a saját lakás mellett szól. Nem kell minden kakiért a házigazdától engedélyt kérni. Nem építed át, okk. De egy képet feltennél a falra? Biztos olyan a színe a falnak, amit esetleg évekig elnézel? Csőtörés van, nem elég a szerelőt hívni, még ott a házinéni. (ezt véletlenül tudom milyen. Egy héttel azelőtt verték szét a lakást, hogy Nolcsim megszületett volna. NEM akkor jött a szerelő, mikor nekem, hanem amikor a házinéninek jó. Kilencedik hónapban ez szupper volt.)

Hjah, előző albérletünknél még a falban is vászonborítású elektromos hálózat volt, mint utólag kiderült, életveszélyes. Részben emiatt is mentünk el, nem akartam, h a gyereket az áram agyoncsapja..

A másik. Karrde írta, hogy akkora nálunk az adó, hogy tisztességes úton nem sokan adnak ki. Ha meg feketén, akkor tényleg bármikor kitehet.

Szeretnél netet, vagy telefont a lakásba? - már ha nincs bent - Csak a tulaj engedélyével lehet. Stb. A sajátnak az egy nagyon kényelmes oldala, hogy én döntöm el, mit és mikor csinálok-csináltatok meg benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekünk úgy sem néz ki semmi, max. ha ugye szülők (akkor inkább maradok anyám nyakán egész életemben), és amúgy is hárman vagyunk tesók :) Ami azért jobb, mintha egy sem lenne, nagyon megszoktam őket :P

 

Sok magyar is :P Csak ugye az angoloknál totál más a helyzet, mint nálunk, szóval nincs is értelme hasonlítani magunkat hozzájuk :)

 

Csak mert Donát írta, azért hoztam fel, hogy ők megtehetnék, csak nekik is olcsóbb otthon, mint az albérlet. No meg kényelmesebb :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak mert Donát írta, azért hoztam fel, hogy ők megtehetnék, csak nekik is olcsóbb otthon, mint az albérlet. No meg kényelmesebb :P

Igen, a kényelem sem utolsó szempont, túl lusták vagyunk néha :P

 

Nem rosszak, de akkor már ne aprózzuk el. Legyen ez a cél:

Nem rossz, úgyis szoktam mondogatni kolléganőnek, hogy a nyertes szelvényt vegye, ha megy a közös lottót feladni, remélem, egyszer már sikerül neki :)

 

Dzséjt: "Kedvesem, kiporszívóznád a szobákat, amíg megfőzöm az ebédet? Tizenegyre itt lesznek a vendégek." :P

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor maradj is csendben. :P Elegem van már, hogy mindig a korommal jössz, vagy épp utalsz rá. Nyilván még számos dolgot meg kell tanulnom, de nem vagy te olyan öreg, hogy tőled kelljen elhallgatnom ezt a szöveget állandóan.
Hát beléd meg mi ütött? :P Nem is írtam nevet direkte. Akinek nem inge nem veszi magára. :P:)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a magántulajdon híve vagyok. Jó érzés a tudat, hogy van valamid, esetünkben lakás, mert biztonságérzetet kölcsönöz. Én egyébként sem vagyok nagy vándormadár, meg is őrülnék ha évente máshol kellene laknom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande: Tök jó a kép.

 

Tenel Ka: Nagyon jól megfogalmaztad a saját lakás lényegét.Nekem mondjuk szerencsém volt mert örökségből van, de hitelt is kellett felvennem.Amíg nem volt ez a lakás szülőknél laktam.Már két éve itt lakom és a tapasztalataim alapján mondhatom, hogy ég-és föld a különbség.A lényege, hogy tökéletesen szabad vagyok.Azt csinálok amit akarok a lakással.Ha akarom átfestem, ha akarom nem vagy felgyújtom, vagy akármi.Bármit vehetek bele, bárkit felhívhatok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

frenkie: Ha akarod maxon üvölttetheted a Mettalicát éjfél körül vagy akkor kezdhetsz el fúrni a falat meg hasonló :D

 

Nekem tök mindegy lenne, hogy a ház amiben élek saját vagy bérelt, de ne legyen a nyakamon a szomszéd, mint ezekben a társasházakban meg hasonlókban. Egy szép kis családi házikó egy kis kerttel és kb. 20 méterre minden élő egyedtől :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

frenkie: Ha akarod maxon üvölttetheted a Mettalicát éjfél körül vagy akkor kezdhetsz el fúrni a falat meg hasonló :D

 

Nekem tök mindegy lenne, hogy a ház amiben élek saját vagy bérelt, de ne legyen a nyakamon a szomszéd, mint ezekben a társasházakban meg hasonlókban. Egy szép kis családi házikó egy kis kerttel és kb. 20 méterre minden élő egyedtől :D

 

 

Hát azért azt nem mert vannak szomszédaim és őket is meg kell tisztelnünk azzal, hogy hagyjuk őket pihenni este.

 

 

Donát: Szerintem Oldie csak azért ír ilyeneket neked, mert olyanról írsz véleményt amiről korodnál és társadalmi helyzetednél fogva nem lehet tapasztalatod.Ami persze nem baj, én is ilyen voltam annak idején mint te.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: Szerintem Oldie csak azért ír ilyeneket neked, mert olyanról írsz véleményt amiről korodnál és társadalmi helyzetednél fogva nem lehet tapasztalatod.Ami persze nem baj, én is ilyen voltam annak idején mint te.
Jaj, hagyjuk már békén Oldiet, egy szóval se hivatkozott Donátra, tekintettel, hogy többes számban írt :P

 

De amúgy igazad van :D Majd ha elkezd szépen bérből élni és elkezdi tapasztalni azt amin mi már végigmentünk, sőt már így úgy de a családalapítás felé is kaccsintgatni kezd, akkor olyan szépen ismételni fog minket, hogy csak na. :D Húsz évesen én is olyan kis naív voltam és élettapasztalatlan.....jól írta Márti amúgy. :P

 

Én örülök, hogy részben tulajdonosa vagyok egy lakásnak, leszámítva hogy sz*r helyen van és hogy innen menekülni nem lehet. ( LTP már szinte a legalja a lakhatásnak, de aki idekerül az ennek igazat is ad, hiába kényelmesebb bizonyos szempontból.) És igen, Ody is jól írta, jó ha van az embernek saját tulajdona, valami ami picike biztonságérzetet ad. :D Másrészről én nem nyugati példákkal dobálóznék, hanem a közel-keletivel, azaz, születésénél fogva alanyi jogon járjon egy lakás. Így nem kéne várni örökségre, lottónyereményre......hú Mártival ezen jól eldumáltunk párszor :D És hitelt se kéne felvenni. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd ha elkezd szépen bérből élni és elkezdi tapasztalni azt amin mi már végigmentünk, sőt már így úgy de a családalapítás felé is kaccsintgatni kezd, akkor olyan szépen ismételni fog minket, hogy csak na. :D

Ezzel csak az a baj, hogy Donát nem ott fogja az életét kezdeni, ahol mi :D Ahogy én őt ismerem, valószínűleg már a kezdetkor megcsíp egy jó állást, vagy ha nem, akkor nem kell neki sokat várni, hogy jól fizetős jó állása legyen :D Ha valakiből, belőle aztán bőven kinézem ezt. Nem olyan bérből fog élni, amiből mi, mások a kvalitásai. Attól még persze változni fog, hogy miről mit gondol, csak nem úgy, ahogy itt írod :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel csak az a baj, hogy Donát nem ott fogja az életét kezdeni, ahol mi :D Ahogy én őt ismerem, valószínűleg már a kezdetkor megcsíp egy jó állást, vagy ha nem, akkor nem kell neki sokat várni, hogy jól fizetős jó állása legyen :D Ha valakiből, belőle aztán bőven kinézem ezt. Nem olyan bérből fog élni, amiből mi, mások a kvalitásai. Attól még persze változni fog, hogy miről mit gondol, csak nem úgy, ahogy itt írod :P
Jaj de szép is volna ha mindenki a kvalitásai szerint tudna elhelyezkedni. Dehát ugye ott vannak munka nélkül a négy diplomás szakemberek is, harminc év tapasztalattal. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm, Karrde, ez jól esett, és valóban reménykedem ebben.

 

By the way, Oldie, nem tartom magamat sem naivnak, sem élettapasztalatlannak (van ilyen szó? :D). Nyilván más a nagybetűs élet, mint ahogy azt az ember elképzeli, de itt most nem is ez a lényeg: a hozzáállásomról. Arról, hogy akarok-e házat, és hogy miért nem. Sokkal közelebb áll hozzám a nyugati kultúra ezen eleme, mint a magyar, és ez még jó néhány dologgal így van. Szerintem kössünk alkut. Tíz év múlva visszatérünk arra, hogy most naiv voltam-e :D Ha utólag visszanézve annak tartom magam, ígérem, te leszel az első, akinek szólok :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Bocs, igaz, hogy nem írtad ki de nekem egyértelmű volt, hogy Donátnak címezted.Gondoltam védelek egy kicsit. :D

Dehogy ezért mit fogsz te kapni? :D

 

 

MissKarrde:Pontosan.Donát a magyarországi béreket nem vette figyelembe.Ahogy Tenel Ka írta, nyugaton az 5-6-szoros bérből simán kifizetik az albérletet, pedig ott aztán brutális drága.Nyilván nem a Tesco-ba fog elmenni árufeltöltőnek, de a kezdő diplomás bér sem sok itt Magyarországon.Azaz, ha majd itt is annyi lesz a bér mint mondjuk Ausztriában, akkor el lehet gondolkodni egy-két dolgon.De amíg jönnek a csekkek és az ember számolgat, hogy mi legyen, addig örül hogy egy helyben van.Én ha nem lett volna az örökség azt csináltam volna, hogy anyámékkal megbeszélem, hogy hadd maradjak otthon és amit albérletre költöttem volna azt félrerakni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel csak az a baj, hogy Donát nem ott fogja az életét kezdeni, ahol mi :D Ahogy én őt ismerem, valószínűleg már a kezdetkor megcsíp egy jó állást, vagy ha nem, akkor nem kell neki sokat várni, hogy jól fizetős jó állása legyen :D Ha valakiből, belőle aztán bőven kinézem ezt. Nem olyan bérből fog élni, amiből mi, mások a kvalitásai. Attól még persze változni fog, hogy miről mit gondol, csak nem úgy, ahogy itt írod :D

 

Igen, de ha belegondolsz, ez olyan nagyban, mint a Blu-Ray kicsiben. Ha annyit keresnék, mint ami neki lesz - és kívánom hogy legyen! - akkor valszeg tényleg több lehetőségem lenne válogatni albérletek között, akár hosszú, akár rövid távról van szó.

De ha neked most azt mondanák, kicsit többet kapsz, de az ország másik végére kéne költözz, albérletbe, akkor valszeg nemet mondanál, mert nem érné meg gondolom.

Tény, hogy ha valaki 2-3 kategóriával többet keres, az többet engedhet meg magának. Az én szemszögemből viszont ha ennyi pénzt keresnék, sajátra költeném. De ha húsz éves lennék, lehet hogy még én sem telepednék le, hanem megkeresném a megfelelő helyet. Addig tök jó az albérlet! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Bocs, igaz, hogy nem írtad ki de nekem egyértelmű volt, hogy Donátnak címezted.Gondoltam védelek egy kicsit. :D

Dehogy ezért mit fogsz te kapni? :D

Edzett vagyok már ilyen szinten :D

Amúgy meg megfedlek, hogy így elnézted azt a hszemet :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Bocs, igaz, hogy nem írtad ki de nekem egyértelmű volt, hogy Donátnak címezted.Gondoltam védelek egy kicsit. :D

Á, a kezdetkor név nélkül több mindenkinek is szólt, amit írt, de hát sajnos akinek nem inge :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.