Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Oldie, sajnálom, hogy ez történik veled :D
Kösz, majd valahogy kibekkelem :o De tartok tőle, hogyha ezt komolyan gondolják és áprilisig nem csak ezzel a járulékkal állnak le, akkor itt az ország fog összeomlani. Most minden aljasság kitelik majd ezektől. Pontosan tudják, hogy kakiban vannak és el fogják bukni áprilist, de addig még csak azért is megmutatják, hogy kik is ők.

Noh, be is fejezem ezt a témát, csak ez most nagyon személyesen érintett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy maga a tó lesz parkoló.....és tele lesz luxusjachttal :o
Tudod hogy volt a mesében :D

A király a tóra akarta építeni a kastélyát, megépítette majd összedölt. Megint megépítette, makd megint összedölt. Megint épített, összedölt, majd megint épített és nem dölt össze. Már annyi anyag volt a talajban, hogy az megtartotta :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie, mit vársz egy olyan országtól, ahol már nincs józan ész?

"Ma egy szeretett barátunk halálát siratjuk: a Józan Észét, aki sok éven át volt közöttünk. Senki sem tudja biztosan, hány éves volt, mivel születési adatai már régen elvesztek a bürokrácia útvesztőiben.

Emlékezni fogunk rá, mert olyan értékes leckéket adott nekünk, mint "dolgozni kell, hogy tető legyen a fejünk felett" és "mindennap kell olvasni egy keveset"; hogy tudjuk, miért lel aranyat, ki korán kel, és hogy felismerjük olyan mondatok érvényességét, mint "az élet nem mindig igazságos" és "lehet, hogy én vagyok a hibás".

Józan Ész egyszerű és hatásos parancsok ("addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér") és megbízható szülői stratégiák ("nem a gyerek, hanem a felnőtt dirigál") szerint élt.

Egészsége akkor kezdett gyorsan romlani, amikor jó szándékú, de hatástalan szabályokat kezdtek alkalmazni: jelentések egy hatéves kisfiúról, akit szexuális zaklatással vádoltak, mert megpuszilta egy osztálytársát; kamaszokról, akiknek iskolát kellett változtatniuk, mert feljelentették drogot áruló társukat, vagy a fegyelmezetlen diákját megdorgáló tanítónő elbocsátása csak rontott az állapotán.

Józan Ész akkor kezdett háttérbe szorulni, amikor szülők csak azért támadtak a tanárokra, mert azok végezték el azt a munkát, amelyben a szülők csődöt mondtak: fegyelmezetlen gyermekeik fegyelmezését. Még tovább hanyatlott, amikor az iskoláknak szülői engedélyt kellett beszerezniük ahhoz, hogy beadjanak egy aszpirint, bekenjenek egy gyereket naptejjel, ugyanakkor tilos volt tájékoztatniuk a szülőket, ha egy diáklány teherbe esett, pláne ha abortuszt akart csináltatni.

Józan Észnek elment a kedve az élettől, amikor a tízparancsolat nevetséges anyaggá vált, némely egyház üzletté aljasult, és amikor a bűnözők kezdtek különb elbánásban részesülni, mint áldozataik.

Józan Ész számára kemény csapás volt arról értesülni, hogy az ember már nem védheti meg magát egy tolvajtól a saját házában, ellenben a tolvaj beperelheti őt, ha kezet emel rá, és hogy ha egy rendőr megöl egy bűnözőt, még akkor is, ha ez utóbbinál fegyver volt, azonnal eljárás indul ellene aránytalan védekezés miatt.

Józan Ész halálát megelőzte szüleié: Igazságé és Bizalomé, feleségéé: Bölcsességé, lányaiké: Felelősségé és örvényességé, fiuké: Ésszerűségé.

Túlélik szörnyű mostohatestvérei: Hívják ide az ügyvédemet, Nem én voltam, Ne szólj bele és A társadalom áldozata vagyok...

Nem voltak sokan a temetésén, mivel nagyon kevesen értesültek arról, hogy elment."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen felül, ma kaptam levelet a Nyugdíjfolyósítótól. Felfüggesztették ezt a rehab ellátásról szóló kérvényemet, mert állítólag idén még nem alkottak ehhez szükséges törvényt :D Ezek szerint a tavalyi csak egy éves időtartamra szólt :S De itt szerintem most kakiban vannak inkább és ki akarnak várni a választásokig. Csakhogy addig tízezrek nem fognak megélni semmiből, így én se. :S
Sajnálatos, hogy akiknek hatalmukban áll erről dönteni vagy nem dönteni, nem érzik át a másik fél helyzetét. :o Mert ez csak erről szól.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, Oldie: A nyugdíjak még jó ideig nem fognak rendbe jönni. Kb. amíg mindenki csak ül a döntéshozók között, és várja, hogy valami isteni csoda folytán történjen valami. Csak mert szögezzük le: jelenleg azt várja minden ember, legyen nyugdíjas, dolgozó, vagy gyerek, hogy az egyre kevesebb dolgozó egyre több nyugdíjast finanszírozzon.

 

A felosztó-kiróvó rendszernek az a "szépsége", hogy bizony egyre kevesebb aktív dolgozó korú jövedelmének járulékából próbálnak eltartani egyre több nyugdíjast; ha emelik a járulékokat, akkor a dolgozók háborognak, ha nem emelik a járadékokat, akkor meg a nyugdíjasok.

 

Közben válság van, azaz a jövedelemtömeg, ami után járulékokat fizet az ország dolgozó lakossága, csökken, s közben a nyugdíjasok azt remélik, hogy a nyugdíj nőni fog. Ez olyan, mintha azt remélnéd, hogy kevesebb víztől jobban oltod majd a szomjad.

 

Az igazán elszomorító azonban az, hogy nemhogy egy esetleg csökkent nyugdíj szint, de még a mostani nyugdíj szint sem elegendő a legtöbb mai nyugdíjas alapvető életkörülményeinek kielégítésére (magyarul: nem lehet belőle megélni), és most arról a nyugdíj szintről beszélünk, ami jelentős központi (állami) támogatást élvez.

 

Eközben a mutyizó dolgozók (adókerülők), nem fizetnek egy vasat sem, így helyettük is a tisztességesnek kell megfizetnie a mai nyugdíj járulékait. És a legjobb az egészben mi? Az, hogy nálunk nem "szégyen" mutyizni: sőt, tiszteljük azt, aki nem fizet adót és járulékot! (Tisztelet a kivételnek) Pedig hát ilyenkor nem más zsebében turkálnak, mint azokéban, akik tisztességesen befizetik a járulékokat.

 

Az én ötletem nem eget és világrengető, de talán beválhatna: tessék szépen annyi alapnyugdíjat kiosztani, amennyi futja. Azaz, amennyit az adott évben az aktív dolgozók befizettek. Ha az 10 ezer forint per fő per hó lesz, akkor annyi lesz, ha 50, akkor annyi. Ezt követően pedig rászorultsági (de nem alanyi!) jogon tessék megtámogatni mindazon nyugdíjast, aki képtelen ellátni magát legalább egy alapvető elvárt szinten a jövedelméből. Lehet, hogy ez jobban megterhelné a központi költségvetést, mint a jelenlegi hiány, de legalább valóban szolidáris lenne! És emellett ideje komolyan venni a nyugdíj rendszer második pillérét - a magánnyugdíj pénztárt! Így szépen lassan le lehet építeni a TB kifizetéseket, mert mindenki annyi nyugdíjat fog öreg korában kapni, amennyit addig befizetett. Csak így működhet a dolog gazdaságosan, ellenkező esetben tönkre megy az állam, vagy a nyugdíjasok 99%-a kezd el éhezni hosszú távon...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És azt se felejtsük el, hogy ennél még csak rosszabb lesz. 10-20 év múlva még több cigó lesz, akik már nemhogy kisebbségben, hanem többségben lesznek már az országban. Na akkor honnan lesz pénz?

Ők nem dolgoznak -> megélhetésükhöz segély kell

Ők nem dolgoznak -> kevesebb lesz a befizetés -> nem lesz közös költség -> Nem lesz kifizetés -> nyugdíj rendszernek meg segélyeknek annyi -> kipusztul a lakosság

 

És ezt piacgazdaságtan (közgazdaságtan) órán mondta a tanár nekünk :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őldie: Én is sajnálom.Ha shotival való támogatás kell szólj. :D

 

A Józan Eszes szöveg nagyon jó.

 

Attól félek én is hogy bejön Phobos jóslata.Irdatlan mennyiségü gyereket szűlnek ,dolgozni meg nuku.Én meghatároznám max egy gyerekben a kissebbség gyerekvállalását, nehogy többen legyenek mint mi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott kell elkezdeni az egészet, hogy a komcsirendszer elítjeinek több százeres nyugdíjait meg kell vonni, de minimum leszorítani olyan étékre mint a nagy átlagé, továbbá a segélyezést munkához kötni aki arra alkalmas. Ehhez persze munkahelyek is kellenek. Aztán meg teljes vagyonelkobzást bevezetni azoknál akik loptak, csaltak, hazudtak. Ez legyen a legelső lépés. No jóccakát. )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Irdatlan mennyiségü gyereket szűlnek ,dolgozni meg nuku.
Azért szülnek, mert arra kapja a pénzt. Én csak azoknak adnék támogatást akik dolgoznak. Akik meg nem? Azok kotorásszanak a kukában, vagy menjenek ki Kanadába. :D Biztos nőne a bűnözés eleinte, de a rendőrséget meg kellőképpen megerősíteném. Egy idő után biztos jobb lenne, mert rájönnének, hogy nagyobb biznisz dolgozni. :o Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

azért szülnek, mert arra kapja a pénzt. Én csak azoknak adnék támogatást aki dolgoznak. Aki meg nem? az meg kotorásszon a kukába, vagy menjen ki Kanadába. :D Biztos nőne a bűnözés eleinte, de a rendőrséget meg kellőképpen megerősíteném. Egy idő után biztos jobb lenne. :o

 

Ez teljesen jó gondolat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őldie: Én is sajnálom.Ha shotival való támogatás kell szólj. :D
Kösz neked is, meg Odynak is ( kicsit átsiklottam az ő hsz-e felett). Az biztos, hogy elkezdem nézni majd a fórumokat, hogy ez egészen pontosan hány embert is érint ( gondolom most kezdték csak kiküldeni ezeket a határozatokat). A fellebezésre van tíz napom, meglátjuk mi lesz addig. Annyi biztos, hogy holnap még megkapom a járadékot, de a február már bizonytalan. Február tízedékén szűnik meg ugyanis a korábbi határozatban foglaltak, azaz a rokkerségi járulék, ami idéntől már ugye rehabra változott nálam, vagyis változnia kell. A szükséges papírok, orvosi szakbizotság határozata náluk van, szóval állítólag mikor megszületik az idei törvény automatice elbírálásra kéne kerülnöm.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz neked is, meg Odynak is ( kicsit átsiklottam az ő hsz-e felett). Az biztos, hogy elkezdem nézni majd a fórumokat, hogy ez egészen pontosan hány embert is érint ( gondolom most kezdték csak kiküldeni ezeket a határozatokat). A fellebezésre van tíz napom, meglátjuk mi lesz addig. Annyi biztos, hogy holnap még megkapom a járadékot, de a február már bizonytalan. Február tízedékén szűnik meg ugyanis a korábbi határozatban foglaltak, azaz a rokkerségi járulék, ami idéntől már ugye rehabra változott nálam, vagyis változnia kell. A szükséges papírok, orvosi szakbizotság határozata náluk van, szóval állítólag mikor megszületik az idei törvény automatice elbírálásra kéne kerülnöm.

 

 

Reméljük tényleg így is lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott kell elkezdeni az egészet, hogy a komcsirendszer elítjeinek több százeres nyugdíjait meg kell vonni, de minimum leszorítani olyan étékre mint a nagy átlagé, továbbá a segélyezést munkához kötni aki arra alkalmas. Ehhez persze munkahelyek is kellenek. Aztán meg teljes vagyonelkobzást bevezetni azoknál akik loptak, csaltak, hazudtak. Ez legyen a legelső lépés. No jóccakát. )

 

Ritka, de tökéletesen egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ritka, de tökéletesen egyetértek.

 

Saját helyzet: Bölcsiket csinálni, mert nekem mázlim volt, de áldatlan állapot, hogy gyakran pocakosan kell jelentkezni, hogy a gyereket időben felvegyék. És nem 14-re felvinni az egy gondozóra jutó gyereklétszámot, az nem jó sem a gyereknek, sem a gondozónak.

Több távmunkát, részmunkaidős foglalkoztatást.

Beszélgettem anyukákkal. Tényleg szép és jó, hogy menjünk vissza dolgozni. De nézzünk egy élethelyzetet:

Apuka reggel fél hatkor megy melóba, gyakran este hét-fél nyolc körül esik haza. Családi háttér olyan, hogy nincs, aki vigyázzon a gyerekre, pl ha beteg, vagy bölcsiszünet van. - egy-két napra van, aki vállalja. Tehát anyuka viszi a gyereket, hozza a gyereket, és emellett dolgozzon, főzzön, takarítson, és még játszon a lurkóval, és nevelje!

Ez nyolc órás munka mellett szerintem sok.

Hat órás meló mellett már elviselhetőbb lenne. Persze pénz is kevesebb, de még így is több, mint mondjuk a gyes.

De hatórás meló, vagy távmunka alig van sajnos.

És én nem is tartom túl üdvözítőnek a másik helyzetet sem, mikor apuka melózik reggeltől estig, anyuka szintén, és a gyereket a nagyi hordja, viszi, és látja el, gyakran ő is fekteti. A szülők nem tudják, mi a kedvenc meséje a gyereknek, nem tudják, mit szeret enni, inni, mia kedvenc állata, és nem tudják, mit tanult aznap az oviban. Ez megint fura helyzet. És a gyerek sem ismeri a szüleit.

Tehát ilyen módon, Bölcsik, és normális munkalehetőséggel kéne támogatni azon NORMÁLIS szülőket, akik 1-2-3 gyereket vállalnak, akiket normálisan szeretnének felnevelni, iskoláztatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott kell elkezdeni az egészet, hogy a komcsirendszer elítjeinek több százeres nyugdíjait meg kell vonni, de minimum leszorítani olyan étékre mint a nagy átlagé, továbbá a segélyezést munkához kötni aki arra alkalmas. Ehhez persze munkahelyek is kellenek. Aztán meg teljes vagyonelkobzást bevezetni azoknál akik loptak, csaltak, hazudtak. Ez legyen a legelső lépés. No jóccakát. )
Így van, nekem is ez a véleményem. A vagyonelkopzással kapcsolatban pedig tényleg el kellene olvasnod, Oldie, A minimálbörtön c. novellát, mert ez épp az ilyen típusú felelősségrevonásról szól. Ha tudsz jönni a következő talira, akkor elviszem. (De ha nem megy, akkor valahogy be fogom szkennelni...).

 

De hatórás meló, vagy távmunka alig van sajnos.
Tenel Ka, teljesen jogos, amiket írsz. A helyzet buktatóit ismerem, sajnos. Ugyan munkahelyem van, és nem is került veszélybe még három gyerek mellett sem, viszont azt nagyon nehezen tudtam elfogadtatni, hogy nem tudok olyan feladatokat elvállalni, ami miatt este 6-nál előbb nem tudok hazaindulni, meg hétvégén is munkahelyi feladatokon kelljen elmélkedni. A végére valahogy kiharcoltam a 6 órás munkaidőt (ami gyakorlatban 7 óra, de legalább nem 9-10), viszont olyasmikkel is kell foglalkoznom, amihez nemhogy felsőfokú végzettség, de értelem sem kell... És jelenleg csak azért nem keresek másik állást, mert a 6 órás munka olyan előny időben, hogy még így is megéri. Kár, hogy annyira nem divat alkalmazni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz Pildi az ajánlást. :D Most még egyenlőre a tegnap is említett doksifilmet emésztem és még nem értem a teljes sorozat végére. Tényleg, ajánlom mindenkinek, mert bődületest fog pislogni, hogy mik is voltak, vannak a háttérben. És ez nem összeesküvés, hanem tények, melyet jogászok, közgazdászok, egyetemi tanárok tárnak fel.

 

Márti, teljesen egyetértek, sőt lehetne folytatni, azzal is amit Pildi ír, meg sok-sok mással is. De valahol azt hiszem megérdemeltük ezt. Persze nem láthatunk át minden szitán, erénynek tartjuk azt, hogy megbízunk másokban, a megválasztott emberekben, de talán most már ideje lenne a számonkérést is gyakorolni. ;) Említik is a filmben, hogy bezony az a negyven év olyan rabszolgákat csinált belőlünk, hogy ihaj. Se lát, se hall.....csak tűr.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elnézést, ez nem kimondottan a nyugdíjhoz tartozik, de valahol mégis. Egy dolgozó anyuka csak több járulékot fizet. :D
Dehogy nem ide tartozik! Mi nem ingyenélőket, hanem normális, jövőbeli adózó és járulékfizető állampolgárokat nevelünk, márpedig jelenleg (a szűkösségük miatt) erre van a társadalomnak a legnagyobb szüksége. Jobban meg kellene ezt becsülni. ;)

 

Oldie, erre a sorozatra most már komolyan kíváncsi vagyok, meg fogom nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a nap tökéletes. Ma elbocsátották fateromat, pfffffff. ;)

Illetve már egy hónapja sejtette, hogy ő lesz a következő,neki is állt kresni másikat, de eddig semmi. Kiváncsi vagyok, hogy mi lesz.

Sajnálom. :D Nagyon nehéz ma állást találni, de próbálkozni kell. Néha a véletlen is sokat segíthet, szóval hátha összejön valami belátható időn belül...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz Pildi az ajánlást. :D Most még egyenlőre a tegnap is említett doksifilmet emésztem és még nem értem a teljes sorozat végére. Tényleg, ajánlom mindenkinek, mert bődületest fog pislogni, hogy mik is voltak, vannak a háttérben. És ez nem összeesküvés, hanem tények, melyet jogászok, közgazdászok, egyetemi tanárok tárnak fel.

 

Jó filmeket tudok ajánlani, ugye? ;)

Ma megkaptam anyutól, bár én csak az idegesség számlájára írom, hogy miért vagyok olyan antiszociális, néha magamnak való. Bejött a szobámba, épp Vágtázó Csodaszarvast hallgatok és karkötöket csomózok a barátaimnak. Mondta, hogy mi ez a borzalmas zene, bizti azért buktam meg az utolsó vizsgámon, mert ilyeneket hallgatok. Érthetetlen. Szerintem csak mérsékelten vagyok az, nem tehetk róla, hogy inkább az erdőben vagy az istállóban császkálok. Rossz időben születtem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a nap tökéletes. Ma elbocsátották fateromat, pfffffff. ;)

Illetve már egy hónapja sejtette, hogy ő lesz a következő,neki is állt kresni másikat, de eddig semmi. Kiváncsi vagyok, hogy mi lesz.

Sajnáloöm. Remélem, hamar lesz valami, hihetetlen mennyire függ a melótól az ember. Donát álma szép, hogy oda költözik, ahol melót kap, de jelenleg örülünk, ha van egyáltalán meló, nemhogy válogatni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a nap tökéletes. Ma elbocsátották fateromat, pfffffff. ;)

Illetve már egy hónapja sejtette, hogy ő lesz a következő,neki is állt kresni másikat, de eddig semmi. Kiváncsi vagyok, hogy mi lesz.

Mivel foglalkozott az édesapád?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom. ;) Nagyon nehéz ma állást találni, de próbálkozni kell. Néha a véletlen is sokat segíthet, szóval hátha összejön valami belátható időn belül...

Nekem is van egy ilyen megérzésem, hogy lehet még jól is fog kijönni ebből a helyzetből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogy nem ide tartozik! Mi nem ingyenélőket, hanem normális, jövőbeli adózó és járulékfizető állampolgárokat nevelünk, márpedig jelenleg (a szűkösségük miatt) erre van a társadalomnak a legnagyobb szüksége. Jobban meg kellene ezt becsülni. ;)

 

De jó ezt hallani, tudod? Fene, csak valahogy odafent nem ismerik ezt el. Pedig nem azért akarok hatórás melót találni, mert lusta dög vagyok. Csak mellette van még itthon is "munkám".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.