Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ezt már beoltottuk, de régen kis koromba egy utcai macska karmolt meg. Én meg annyira megijedtem tőle, hogy állatfóbiám lett és ebből pszichésen alakult ki az allergia minden állatra.

Valamint nem szóltam anyuméknak róla és elfertőződött. Elég csúnya volt a kezem tőle.

 

:) Az nem jó! Hát, engem nem csak megharapott egy drága, de voltam olyan 8-9 éves, mikor le is pisilt. Egy kerítésen akart átugrani, én meg nem akartam hogy átugorjon. De már csak a farkát kaptam el. Ő meg ijedtében lepisilt. :)

Én csak a darazsaktól félek, egyszer közel mentem egy fészekhez, és rámjöttek. 3 fullánkot szedtem ki a fejemből.

És nem próbáltad meg leküzdeni ezt az allergiát? Gondolom, lehetne vele valamit kezdeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nem próbáltad meg leküzdeni ezt az allergiát? Gondolom, lehetne vele valamit kezdeni.
Gyógyítani nem, de kezelni lehet. Gyógyszer, infralámpa, sópipa február közepétől-október végéig minden nap. Augusztus-Szeptemberben pedig jön a szemfájás mellé amikor érzékeny vagyok a fényre, így órán is napszemüvegben ülök :)

Meg sajnos nem csak az állatokra, hanem mindenre allergiás vagyok. Leginkább a tejtermékek és a méhcsípés a fontosabb. Méhcsípéstől meghalhatok (nálam kell tartani mindig az injekciót amit egyből a szívbe kell beadni, de olyan erővel, hogy a csont ami védi a szivet áttörjön. Na ehhez baromi nagy erő és lélekjelenlét kell.

Tejtermékeket pedig nem ehetek, ebbe bele tartozik a tojás, tej, sajt, tehföl, joghurt meg hasonló dolgok. Valamint még 1-2 ételre is. Éppen ezért tanultam meg főzni, mert anyumnak régebben mindig külön kellett főznie rám, és így ezt megoldom én magam.

 

Ja meg a gyógyszer allergia. Pár hatóanyagra allergiás vagyok, de csak enyhén, kivéve a fájdalomcsillapító egy alkotó elemét, ezért nem ajánlatos fájdalomcsillapítót bevennem :)

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak a darazsaktól félek, egyszer közel mentem egy fészekhez, és rámjöttek. 3 fullánkot szedtem ki a fejemből.

Ojé, közös lélek. A méhek, darazsak és dongók, ez a három meg tud bénítani (vagy futásra kényszerít, attól függ, zárt vagy nyílt terepen vagyunk-e). Kiskoromban a papámnak, a mamám testvérének, de még a nagyszüleim szomszédjának is voltak méhéi, így elég sok megcsípett. Egyszer egy a szandálomba bemászva. Egyszer meg az oviban a takaróm alá került valahogy egy rohadt darázs és csípett lábon. Szóval alapos kis bogárfóbiám alakult ki, de ettől a három rohadéktól rettegek is. Emiatt lett tavaly szúnyogháló szerelve az ablakomra, egyedül az egész lakásban. Több darázskaptár is volt a ház szigetelései között, és ki-be járkáltak. Szóval ki sem mertem nyitni az ablakot még 30 fokban sem. Aztán lett szúnyogháló (aminek megléte óta több bogár fordul meg a szobámba, mint amíg nem volt felszerelve...). Aztán jött a ház felújítása és az összes darázskaptárt elpusztították. Teljes lett az öröm :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az allergia minden fajtája szörnyű. :) Nekem csak időszakos, 3 hétig tart, de az is bőven sok, el tudom képzelni milyen lehet az, ha valakinél tartósan fennáll.

 

Én gyerekkoromban voltam: Házipor, penészatka és gombaallergia. Asthmát váltottak ki, fulladtam tőlük. Kinőttem szerencsére. Ortis parlagfű allergiás. Úgyhogy szegény Phobost nagyon nem irigylem. Nagyon oda kell figyeljen, mit eszik. És csomó fincsi dolog tiltólistás neki :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ojé, közös lélek.

Teljes lett az öröm :)

 

:)

Én amúgy minden bogarat megfogok. A pókok nagy kedvenceim, meg a bogarak, minél nagyobbak persze! :) De lehetőleg kint legyenek, vagy terráriumban. Lakásban csak pókot szeretem, az elkapja a többi renitens egyedet:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon oda kell figyeljen, mit eszik. És csomó fincsi dolog tiltólistás neki :)
Én inkább úgy szoktam ezt mondani, hogy több dolog van amit nem ehetek, mint amit igen. Bár mostanában a Távol-Keleti kajákra vagyok inkább ráállva, lévén azok nem tejtermékesek :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább úgy szoktam ezt mondani, hogy több dolog van amit nem ehetek, mint amit igen. Bár mostanában a Távol-Keleti kajákra vagyok inkább ráállva, lévén azok nem tejtermékesek :)

Azok szerencsére nagyon fincsikék:)

Diófélékre is allergiás vagy?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Diófélékre is allergiás vagy?
Nagy adagban igen. Tehát sütikben 1-2 szeletet tudok enni, de a zacskós pörköltet már nem ehetek (mármint egy teljes zacskóval. Abból is pár szem nem árt) Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy adagban igen. Tehát sütikben 1-2 szeletet tudok enni,

Ez jó legalább, ismerősöm egy falatot nem ehet.

Egy másiknak meg a két gyereke nem semmi. Egyik tej, másik lisztallergiás. Tehát mindkettőnek külön kell főzni. Tényleg milyen rossz, hogy egyre több gyerek, fiatal allergiás. :) És bármikor előjöhet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyik tej, másik lisztallergiás. Tehát mindkettőnek külön kell főzni.
Uhh, szegény :) Szerencsére lisztre nem vagyok allergiás.

Viszont visszaemlékezni arra az érzésre, mikor a többiek ettek valami jól kinéző dolgot, de én nem ehettem. Vagy még kisebb koromba a túró rudizás. Kész borzalom ez egy gyereknek, hogy a többiek eszegetik a rudit, addig én nem ehetek sem azt, se csokit :)

Hála az égnek már van kifejezetten tejallergiásoknak csoki :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ára a legelhanyagolhatóbb. Ha lenne jó csoki, mint az egészségeseknél a Milka vagy a Boci, akkor kiadnék érte bármennyit. Sok csokit kibróbáltam már, eddig a Leone étcsokoládé a legjobb. Meg úgy általában az étcsokik :)

Ez utóbbin persze nem a gagyi nagy szerencsi csokit értem ami 50%-os, hanem a kisebbet ami 70% kakaót tartalmaz. Viszont csínján kell bánni vele, mert nyomokban tartalmazhat tejet.

 

Viszont ha valamikor módod lesz rá és van feleslegesen egy ezresed próbáld ki a Cuorenero Lacteus csokoládét. Vidéki rokonok leptek meg vele, én meg a WC-t leptem meg vele :) Valami eszméletlenül rossz az íze. Furcsa módon mikor bekapom először fűrészpor szerű ízt, majd 1-1,5 másodperc múlva fémes ízt, majd gyógyszer ízt éreztem. Utána még vagy 2 óráig keserű íz volt a számban, hiába ittam bármit is. Esküszöm ezt kéne használni vallatásra, kipakolna az ember mindent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszer találkoztam egy olyan cukorbeteg lánnyal, aki még ráadásnak lisztérzékeny is volt, no annak sem könnyű.

A diabetikus dolgok is drágábbak, és csak kicsit lehet azokból is enni, ezért nem is látom sok értelmét ezeknek a készítményeknek, és nem foglalkozom vele, hogy pl. normál édességet egyek.

De mondjuk az allergia az más. Nálam "csak" figyelni kell az anyagcserére, meg arra, hogy úgy általában az egész szervezet ellenálló-képességét, stb. gyengíti ez a nyavalya.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a keserűcsokik a legfinomabbak :)
Meg azok nem tartalmaznak általában tejet, de ha igen, akkor is nyomokban. Amúgy ki mondta az ellenkezőjét?

Viszont a rizstejes csokikat nektek kéne egyszer kipróbálni :)

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyennel még nem találkoztam :) Mi a neve, megnézem :)

A Lindt Excellence (ha pontosan írtam) csokik között van többféle %-os is, csak azok között láttam 99%-osat eddig még. Nálunk csak a Tescoban láttam, szóval kapható multiknál. Kb. az ezres kategória :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg úgy általában az étcsokik :)

Én NAGYON szeretem az étcsokit, pedig kiskoromban útáltam. Ma, ha tehetem, olyat veszek, és nem kell sok belőle, hogy elvarázsoljon. Mondjuk én töltötten is szeretem, neked nem mind lehet jó, de most pl a citromos-gyömbéres ízesítésűért vadulok meg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én NAGYON szeretem az étcsokit, pedig kiskoromban útáltam. Ma, ha tehetem, olyat veszek, és nem kell sok belőle, hogy elvarázsoljon. Mondjuk én töltötten is szeretem, neked nem mind lehet jó, de most pl a citromos-gyömbéres ízesítésűért vadulok meg. :)

Gyerekként én is utáltam az étcsokit, és manapság sem eszem meg mindet. Ha már ét, akkor az legyen jó, ezért is eszem ritkán. Ez a citromos-gyömbéres érdekesen hangzik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.