Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Fater gépe a másik szobában, így rádióhullámokkal kommunikálnak. a za baj, hogy a környezetben, akinek van wifi -je rá tud csatlakozni a netünkre, tehát tudja lopni. Ezt kellene megakadályozni.
Alufólia ember. Az mindenre jó. Tapéta helyett is :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobban örültem volna egy értelmes ötletnek, mint megint a hülyeségnek...
Ebben az esetben a jelszóval kellene babrálni. Mint Dzséjt leírta, routere válogatja, hogy a webes felületen hol van a megváltoztatása/beállítása. Keresgélj a menük között.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvastam az Alsóörsi fejleményeket reggel. A tettes kétszer lőtte fejbe önmagát, így lett öngyilkos :D Ez kb olyan magyarázat, mint a néhány hónappal ezelőtti családapa esete, aki állítólag kinyírta két gyerekét, az asszonyt, aztán öngyilkos szándéktól vezérelve többször mellkason szúrta magát, majd mivel nem halt meg, felvágta az ereit a csuklóján, végül, hogy biztosra menjen kiment a garázsa, felvágott csuklókkal beindította a láncfűrészt ( többször is próbálkozott) majd le akarta vágni a saját fejét. Kész, bazz. Ilyen a rendőri nyomozás :D :D :D

Nem lehetetlen sajnos. Az inzulin hajtja, és ugye el is van borulva. Ortis látott olyat, hogy szívburkon szúrt fazon meglépett a baleseti sebészetről, majd visszament, h rosszul van. Nagynéném meg ellátta a fazont, akinek a gép levágta a kezit, és begyalogolt otthonról a kórházba. Ez sajnos nem rendőri összeesküvés, hanem egy tragikus családi dráma. Véleményem szerint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben az esetben a jelszóval kellene babrálni. Mint Dzséjt leírta, routere válogatja, hogy a webes felületen hol van a megváltoztatása/beállítása. Keresgélj a menük között.
Nincs menü. :D Hálózati paraméterek vannak csak. DHCP engedélyezés, meg IP cím megadásának lehetősége, stb.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehetetlen sajnos. Az inzulin hajtja, és ugye el is van borulva. Ortis látott olyat, hogy szívburkon szúrt fazon meglépett a baleseti sebészetről, majd visszament, h rosszul van. Nagynéném meg ellátta a fazont, akinek a gép levágta a kezit, és begyalogolt otthonról a kórházba. Ez sajnos nem rendőri összeesküvés, hanem egy tragikus családi dráma. Véleményem szerint.
Ez kicsit más szitu azért, mert halmozottan végezték ki....upsz, igyekezett véget vetni a saját életének az apa. Nem hogy átvágott csuklóval, elvérezve, ínsérülésekkel nehéz beindítani és megtartani egy láncfűrészt, de egy ereje tejében lévő ember is megszenved vele. Ugyan már. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez kicsit más szitu azért, mert halmozottan végezték ki....upsz, igyekezett véget vetni a saját életének az apa. Nem hogy átvágott csuklóval, elvérezve, ínsérülésekkel nehéz beindítani és megtartani egy láncfűrészt, de egy ereje tejében lévő ember is megszenved vele. Ugyan már. :D
Biztos az UFO-k voltak. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép estét! Megjöttem a nyaralásból!

Még regenerálódok, izomlázam van a fejrázástól, az esti koncerteken és az egész napos ijászattól. Pihenés képp visszaolvasok.

Nicsak, kit fújtak vissza a szelek :D Várom a részletes beszámolódat. Most te leszel Chrudinák Alajos aki méterekkel volt mindig a tűztől. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos az UFO-k voltak. :D

Heh! erről eszembe jutott az, hogy a szigeten és nem a hajógyárira gondolok, üvölt valamit az ember és egy rakat másik ordít vissza rá! Idén a kedvencem a Magyar Égre Magyar UFOT! volt.

Sztem az ember, ha tombol benne az adrenalin, akkor csoda dolgokra képes! Igaza van Tenel Kának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs menü. :D Hálózati paraméterek vannak csak. DHCP engedélyezés, meg IP cím megadásának lehetősége, stb.
Akkor az IP cím lesz.

A ti gépeiteken adfjátok ki parancssorba (start, futtatás, cmd), hogy ipconfig /all.

Majd azt hiszem az automatikus konfiguráció IP-címe lesz az az IP cím, amit engedjen át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nicsak, kit fújtak vissza a szelek :D Várom a részletes beszámolódat. Most te leszel Chrudinák Alajos aki méterekkel volt mindig a tűztől. :D

Mit írjak? Jó volt, mi is karikással meg ijjal, tegezzel mászkáltunk, sztem a kedves firkász, már ettól a látványtól betojt. Ezeket a rémhirket, itthon anyuék közölték velem, jókat kacarászva.

Részt vettünk egy sámán szertartáson, borkostolón, volt népzene is, ijászversenyre is neveztem, elmentünk vadnyom és gyógynövény ismereti túrára, meg mutatták, hogyen kell házilag tarsolyt és tegezt alkotni stb. Ja ez a magyar sziget biztos egy másik, volt. Azt vettem észre, hogy valahogy én vonzom a normális embereket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az IP cím lesz.

A ti gépeiteken adfjátok ki parancssorba (start, futtatás, cmd), hogy ipconfig /all.

Majd azt hiszem az automatikus konfiguráció IP-címe lesz az az IP cím, amit engedjen át.

Kizárt, mert általában minden IP-t átenged, és azokat kell beállítani, amit nem engedhet át. Így max. azt érheti el, hogy önmagát kizárja :D

Elvben kell lennie jelszóvédelemnek. Mi a routered típusa Ody? Rákeresek, hátha találok valami támpontot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit írjak? Jó volt, mi is karikással meg ijjal, tegezzel mászkáltunk, sztem a kedves firkász, már ettól a látványtól betojt. Ezeket a rémhirket, itthon anyuék közölték velem, jókat kacarászva.

Részt vettünk egy sámán szertartáson, borkostolón, volt népzene is, ijászversenyre is neveztem, elmentünk vadnyom és gyógynövény ismereti túrára, meg mutatták, hogyen kell házilag tarsolyt és tegezt alkotni stb. Ja ez a magyar sziget biztos egy másik, volt. Azt vettem észre, hogy valahogy én vonzom a normális embereket.

Hát akkor ennyit a libsi mediáról :D

Egész héten kint voltál? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kizárt, mert általában minden IP-t átenged, és azokat kell beállítani, amit nem engedhet át. Így max. azt érheti el, hogy önmagát kizárja :D
Nincs olyan beállítás, hogy minden tiltás, kivéve.... ?

Vagy akár az összes IP tartományt megadhatja, hogy legyen tiltva, kivéve az övét :D

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kizárt, mert általában minden IP-t átenged, és azokat kell beállítani, amit nem engedhet át. Így max. azt érheti el, hogy önmagát kizárja :D

Elvben kell lennie jelszóvédelemnek. Mi a routered típusa Ody? Rákeresek, hátha találok valami támpontot.

SMC. Már találtam egy leírást, csak a router beállításait nem találom. :D

 

Router titkosítása

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát akkor ennyit a libsi mediáról :D

Egész héten kint voltál? :D

Igen! Egyedül két nap volt úgy, hogy, úgy éreztem haza megyek. Az egyik péntek volt, reggel szkadt, mintha dézsából öntötték volna, de a sátrunk bizonyitott, hogy megéri az árát, ellenben sokakkal, mi szárazon megúsztuk. A másik, akkor ép ijászkodtam, de fültanuja voltam egy olyan zenekarnak, hogy, azt hittem, hogy haza megyek ennél nincs lejjebb. Még az én birka türelmemet is kikezdte az az egyzserű szöveg világ, illetve pár khm jelszó és mozdalat köré szőtt "értelem".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Telepített programos vagy webes elérhetőségű?
Nem találtam a gépre telepítve ilyen beállításokat engedélyező programot. Ha installálni akarom, akkor valamit tököl, meg ellenőriz és kilép. De egyáltalán hol keressem a router programját? Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, a legjellemzőbb az szokott lenni, hogy webes elérése van a kezelőnek. Próbáld ki ezt: a firefoxba gépeld be, hogy 192.168.1.1, általában ez szokott lenni a routerek címe (az 1.1 helyén olykor 1.0 is szokott állni). Ha minden működik, jelszót és felhasználónevet fog kérni, az alapbeállításon általában admin szokott lenni. Próba cseresznye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hittem a mondat végén egy helyi kisebbségi csoport neve fog szerepelni... :D Mi azért nem hagyjuk nyitva é, jszakára. Szúnyog hálónk van, cigány hálónk sajnos nincs... Vagyis van, a redőny, csak azon nem jön át a levegő...
Látod, ez eszembe sem jutott ott, hogy valaki elvihetné bármidet is. Egy olyan üdülőben voltunk, ahol volt az apartmanok mellett kemping is, ahol mindenki kint tárolta a cuccait a nyitott sátrában, és nem láttam kétségbesetten valamit keresgélő embereket. Egy baráti család is épp ott kempingezett bérelt lakókocsiban, tőlük sem vittek el semmit, pedig nem zárták a dolgokat különösebben.

Egyébként hihetetlen, milyen életszínvolnalon tudnak sokan kempingezni - volt olyan táborhely, hogy volt egy lakókocsi aludni, egy külön oldalról nyitható a konyhának, és még egy külön a média cuccoknak (LCD TV, hifi, számítógép, közszemlére kitéve), s mindez körbefog egy bárpultot, két nyugágyat asztallal, és ott áll a kétszemélyes kabrio sportkocsi mellettük. :D Azt sajnálom, hogy nem fényképeztem le. És hasonló volt pár másik is. Na ezek sem azért járnak kempingbe, mert nincs pénzük szállodára, az biztos. :D

De a lényeg, hogy egy adriai szigeten, úgy tűnik, nem jár rossz szándékú ember. Nekem is hamar elmúlt az üldözési mániám, hogy mindenünkre vigyázzak. :D

 

 

Hát Ortis inkább ment Kecskemétre, repülőnapra. Meg majd aug huszadika körül a Mesterségek ünnepe. Kézműves vásár, ahol minden évben találok nekünk való cuccot. Tavaly kosár volt soron. azóta is azzal megyek piacra. A gyerek mindig valami fajátékot kap. És az éves mézmennyiség is itt kerül megvásárlásra. :D
Én is szeretem az ilyen kirakodóvásárokat, mindig van pár vásárfia, hasznos ez meg az, amivel gazdagodunk. :D Viszont nálunk heti egy üveg méz elfogy, így egy vásáron nehezen tudnánk beszerezni az éves mennyiséget. :D Mi a heti piacon vesszük havonta. :D

 

 

Fater gépe a másik szobában, így rádióhullámokkal kommunikálnak. a za baj, hogy a környezetben, akinek van wifi -je rá tud csatlakozni a netünkre, tehát tudja lopni. Ezt kellene megakadályozni.
Nálunk is ez van, de amikor a mi házi rendszerünk rendetlenkedik, én is használom sürgős internetezési szükséget esetén a szomszédokét. :D De ez gondolom, kölcsönös. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Dzséjt! :D Majd kiokoskodok valamit. :D

 

 

Bocs de elmentem játszani. :D A router menüje webes felületen hozható elő. Azaz bármely böngészőben.

 

Itt a megoldás:

 

"SMC:

 

IP cím:192.168.2.1

 

Felhasználónév:admin vagy smcadmin

 

jelszó:

 

WBR 14-G2 router beállítása:

 

Nyissa meg a böngészőt, írja be a 192.168.2.1 IP címet. A megjelenő ablakba írja be smcadmin, kattintson a "Login"-ra. A következő ablakban kattintson a "next"-re." Wireless Network Name (SSID)" sorba írjon egy tetszőleges nevet. "Broadcast Wireless Network Name": Enable. "Wireless Mode" : 11b/g mixed mode. "Wi-Fi Channel Number":6. "Extend Range": Disable. Utána next. Az "Internet Settings" ablakban jelölje be a PPPoE xDSL-t. A következő ablakban írja be a felhasználónevét, majd a jelszavát kétszer. A "Service name" mezőt hagyja üresen. Az "MTU" 1454. A "Maximum idle time" 0. Kattintson a nextre. Ezzel befejezte a router beállítását. Ismét írja be a böngészőbe a 192.168.2.1 IP címet. Írja be smcadmin, kattintson a loginra. Kattintson a bal oldali menüben a "Security" pontra. Azután "wireless". A következő ablakban Enable, majd Save settings. Az "Allowed Client Type" sorban jelölje be a WPA/WPA2 Only sort, majd save settings. Kattintson a "WPA/WPA2" pontra. "Cipher suite": TKIP+AES (WPA/WPA2). "Authentication": Pre-shared Key. "Pre-shared Key Type": passphrase. A Pre-shared Key sorba írjon be egy tetszőleges szót vagy szöveget 8 és 63 karakter között, ezt a jelszót fogja használni a Wlan hálózathoz. Kattintson a "Save settings"-re, ezzel elmentette a biztonsági beállításokat, illetve befejezte a beállitást. "

 

Az ip-t beírod a böngésző címsorába és előbukkan a router menüje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.