Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ez nem egészen így van, vagy legalább is nem mindig. Jó pár lánc eleve úgy szerződik évekre, hogy a cég termékeire plusz saját márkásra is más kondíciókkal. És ezek után bejön fentebb, hogy melyik láncnál milyen előírások vannak a saját márkásra. Sokszor ugyanaz a minőség van X beszállító saját név alatt forgalmazott termékében és az adott lánc saját márkás termékében. Csak hát ezt ki kell tapasztalni vásárlói oldalról.
Ezt én is megerősítem, sőt, ez inkább úgy van, hogy amelyik termelő nagy volumenben szeretne eladni az adott áruházláncnak, csak saját márkás gyártással együtt teheti meg. Ugyanaz a minőség, mint a sajátja, csak nyomottabb áron kerül a boltba, persze a különbözetet neki kell lenyelnie - viszont hogy méretgazdaságosan tudjon termelni, nincs más választása. Ezt minden nagyobb hazai élelmiszergyártó így kénytelen csinálni. A saját termékeiből, hiába nagyobb rajtuk az árrés, nem tudna megélni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a közeli timföldgyárban volt gátszakadás és kimosta a víz. Amúgy 13-as pH-jú a vörös iszap, ami elég brutális lúg. Nem csoda, hogy jó pár ember életéért küzdenek még mindig.
Szörnyű tragédia! Ahol nincs árvíz, ott van helyette ilyesmi... :clap: Az idei év tele van katasztrófákkal. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Ezek ellen védenek minket az amcsik Afganisztánban. Remélem nem teszik meg és csak riogatás.

 

http://www.origo.hu/nagyvilag/20101005-abc...rortamadas.html

A múltkor még a saját szabadságukat védték az amcsik Afganisztánban(!). Aztán még korábban ugye állítólag ott bujkált Oszama Bin Laden.......

Múlt héten meg éppen egy amerikai cég fizetett a táliboknak, hogy az ő tulajdonukban lévő afganisztáni céget ne támadják meg....

Jaj, hárítanak ezek már mindenre és mindenkire. A lényeg hogy továbbra is megszállva tartsák Afganisztánt. Azt hiszik, hogy ami az oroszoknak a nyolcvanas éekben nem sikerült, az majd most pont nekik fog menni. Aztán csak hullanak mint a legyek, sőt sajnos magyarok is. Míg itthon van egy tucat tartalékosunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A múltkor még a saját szabadságukat védték az amcsik Afganisztánban(!). Aztán még korábban ugye állítólag ott bujkált Oszama Bin Laden.......

Múlt héten meg éppen egy amerikai cég fizetett a táliboknak, hogy az ő tulajdonukban lévő afganisztáni céget ne támadják meg....

Jaj, hárítanak ezek már mindenre és mindenkire. A lényeg hogy továbbra is megszállva tartsák Afganisztánt. Azt hiszik, hogy ami az oroszoknak a nyolcvanas éekben nem sikerült, az majd most pont nekik fog menni. Aztán csak hullanak mint a legyek, sőt sajnos magyarok is. Míg itthon van egy tucat tartalékosunk.

 

 

A magyar megérdemli. Minek ment oda? Ja őnként dalolva, pénzért? Hát így járt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A magyar megérdemli. Minek ment oda? Ja őnként dalolva, pénzért? Hát így járt.

Bár maga a "hangnem" nem túl korrekt, mivel frászt érdemli meg ( :D ), de így van. Katonáéknál foglalkozási ártalom, hogy olykor lelövik őket, és biza, önkéntes alapon mennek és nem kevés pénzt kapnak (egy átlag honvéd fizetéséhez képest -> merthogy egy amcsi katona pénzéhez képest, aki ráadásul nem is önkéntesként ment ki, még mindig kutya füle).

Az persze megint egy érdekes kérdés, hogy fiainkkal és lányainkkal, akiket a média lassan olimposzi magasságokba emel, hogyan is bánnak a feletteseik. Bár tény, ez inkább az élőkre, semmint a holtakra igaz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én is megerősítem, sőt, ez inkább úgy van, hogy amelyik termelő nagy volumenben szeretne eladni az adott áruházláncnak, csak saját márkás gyártással együtt teheti meg. Ugyanaz a minőség, mint a sajátja, csak nyomottabb áron kerül a boltba, persze a különbözetet neki kell lenyelnie - viszont hogy méretgazdaságosan tudjon termelni, nincs más választása. Ezt minden nagyobb hazai élelmiszergyártó így kénytelen csinálni. A saját termékeiből, hiába nagyobb rajtuk az árrés, nem tudna megélni.

Hmmmm például ott a Ceres. Leveszel a Sparban egy akármilyen szeletelt zacskós kenyeret: Ceres Sütő. Spar sajátmárkás: Ceres Sütő. Talán a Spar csak akkor árulja a kenyerét, ha csinál neki sajátmárkásat is? Lehet. Bár valószínűbb, hogy a gyártónak tökmindegy, hogy ugyanannak a gyártósornak a végén milyen zacskót tesz a kenyérre. Az egyik megy a nagykernek (vagy a kiskereskedelmi láncnak pl Spar csoport) a másik meg csak a Sparnak. Nem ez a poén. Hanem, hogy a Ceres kenyerét árulja a Tesco is :D Legalábbis van sok Ceres kenyerük. Hogy a Tesco sajátmárkás kenyeret ki csinálja, azt elfelejtettem megnézni.

Az biztos, hogy nagy üzlet nekik.

Vagy pl ott a Mecsek-Drog ami az összes Mecsek teát keveri. Pár hónapja volt bent a pasas, bővítik a teaüzemet, és büszkén sorolta, hogy milyen cégeknek csinálja a sajátmárkás teákat :D Egyszerűen azért, mert az is piac... olyan piac, amit a drágább termékekkel nemigen tudna lefedni, így viszont nincs rajta a nagykernek a haszna, hiszen eleve kiskernek szállít.

 

 

Ami a katonákat illeti: önként mennek, ők döntöttek úgy, hogy inkább mennek Afganisztánba jó pénzért.... és sajnos Magyarországom is történnek halálesetek iyen-olyan okból.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről eszembe jut, hogy van egy állományban lévő katona személyzetis csoporttársam a suliban, mesélte, hogy neki is havonta járnia kell a fizikai mizékre, nem számít, hogy tintanyaló. Nem kicsit nem tudok semmit erről a hivatásról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár valószínűbb, hogy a gyártónak tökmindegy, hogy ugyanannak a gyártósornak a végén milyen zacskót tesz a kenyérre.

Az ár miatt nem mindegy, de ha csak így lehet eladni nekik, akkor így lehet.

Egyébként amit Pildivel írtunk, az valóban így van, tapasztalat :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár maga a "hangnem" nem túl korrekt, mivel frászt érdemli meg ( :D ), de így van. Katonáéknál foglalkozási ártalom, hogy olykor lelövik őket, és biza, önkéntes alapon mennek és nem kevés pénzt kapnak (egy átlag honvéd fizetéséhez képest -> merthogy egy amcsi katona pénzéhez képest, aki ráadásul nem is önkéntesként ment ki, még mindig kutya füle).

Az persze megint egy érdekes kérdés, hogy fiainkkal és lányainkkal, akiket a média lassan olimposzi magasságokba emel, hogyan is bánnak a feletteseik. Bár tény, ez inkább az élőkre, semmint a holtakra igaz. :D

 

 

Szándékosan volt csúnya. Már nagyon elegem van abból, hogy hősi halott meg ez meg az. Egy zsoldos aki így járt. A családja sirassa meg, de ne csináljunk belőle politikai ügyet. Különben az amcsi katona is önként ment oda mivel nem sorozott hadsereg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szándékosan volt csúnya. Már nagyon elegem van abból, hogy hősi halott meg ez meg az. Egy zsoldos aki így járt. A családja sirassa meg, de ne csináljunk belőle politikai ügyet. Különben az amcsi katona is önként ment oda mivel nem sorozott hadsereg.

Az, hogy politikai ügyet csinálnak belőle, miért a katona hibája? Az a politikusok undorító, a halottra fittyet hányó elmebeteg beteges sz*rságai. Az engem is dühít, és remélhetőleg minden jó érzésű embert. De ne szegény katonákon verjük le, akik azért mennek ki, mert el szeretnék tartani a családjukat akár az életük árán is, mert a magyar honvédség lóf*szt fizet nekik, nem rendes pénzt, és ezért még b*szogatják is őket (mint az orvosainkat, tűzoltóinkat és a rendőreinket, végül is csak a négy legfontosabb hivatás, de szidjuk őket nyugodtan... :D Csak megnézném, mit csinálna az a sok szidalmazó, ha nem lenne se katonánk, se rendőrünk, se orvosunk, se tűzoltónk...).

Az amcsi katona meg bevonult, mert az USA-ban kicsit nagyobb becsben tartják a katonákat, legalábbis az esetek túlnyomó részében (ellenpélda természetesen szép számmal állítható ott is, de még mindig jobban megbecsülik őket, mint magyar földön). Azt meg honnét tudja ő, hogy éppen hová fogják vezényelni. Mit csináljon, tagadja meg a parancsot és vállalja a 20 év katonai fegyházat? Az biztos kifizetődő.

De miért vélekedsz ilyen szűk látókörűen szélsőségesen a katonákról, mikor te is voltál katona?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel teljesen önszántukból teszik, nem értem mit kell ezen szörnyülködni. Nem hiszem hogy emiatt bárki is rosszul járna..
Ha már ennyi szabadidejük van, segíthetnének a keresésben, takarításban, mentésben... stb.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miközben még keresnek túlélőket meg mentik az embereket... :D

Igen, miközben keresik még az embereket. Rengeteg állat fog elpusztulni, helyes, hogy azokat is mentik.Az állatorvosnak ez a dolga. Erre tanult, mint ahogy a tűzoltó meg arra lett kiképezve, hogy mentsen. A katasztrófa éppúgy érte az állatokat is, és sokkal több állat halt meg, mint ember. Ami nem azt jelenti persze, hogy egy sorba állítanám magunkat velük, de vidéken, falun bizony számít ha valakinek legalább a lábasjószágát megmentik. Az erdészetnek meg a vadállománya (is) érték. Gondolom én. Persze lehet h tévedek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már ennyi szabadidejük van, segíthetnének a keresésben, takarításban, mentésben... stb.

Rosszabbul járnának velük, hidd el! Nem tudják, mit lehet, hova lehet lépni, míg egy erre kiképzett ember jobban átlátja a helyzetet. Nem segítség, ha a végén még őket is menthetik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy politikai ügyet csinálnak belőle, miért a katona hibája? Az a politikusok undorító, a halottra fittyet hányó elmebeteg beteges sz*rságai. Az engem is dühít, és remélhetőleg minden jó érzésű embert. De ne szegény katonákon verjük le, akik azért mennek ki, mert el szeretnék tartani a családjukat akár az életük árán is, mert a magyar honvédség lóf*szt fizet nekik, nem rendes pénzt, és ezért még b*szogatják is őket (mint az orvosainkat, tűzoltóinkat és a rendőreinket, végül is csak a négy legfontosabb hivatás, de szidjuk őket nyugodtan... :D Csak megnézném, mit csinálna az a sok szidalmazó, ha nem lenne se katonánk, se rendőrünk, se orvosunk, se tűzoltónk...).

Az amcsi katona meg bevonult, mert az USA-ban kicsit nagyobb becsben tartják a katonákat, legalábbis az esetek túlnyomó részében (ellenpélda természetesen szép számmal állítható ott is, de még mindig jobban megbecsülik őket, mint magyar földön). Azt meg honnét tudja ő, hogy éppen hová fogják vezényelni. Mit csináljon, tagadja meg a parancsot és vállalja a 20 év katonai fegyházat? Az biztos kifizetődő.

De miért vélekedsz ilyen szűk látókörűen szélsőségesen a katonákról, mikor te is voltál katona?

 

Miért szüklátókörüség? Nem értem. Kimegy önként(most mindegy hogy pénzért) egy háborús övezetbe. Engem sem fizetnek meg jól meg sok embert sem, még sem megyünk ki Afganisztánba. Mással is lehet pénzt keresni. Bizony a katona a hibás mert ő jelentkezett a misszióra önként. Van más kevésbé veszélyes meló is. Ha én leugrok egy kötélről és kitörik a nyakam én vagyok a felelős és nem a körülmények. Tudom milyen baromi keveset keresnek, de nem az a megoldás, hogy kimegyünk, hanem itt kéne már olyasmit csinálni a gazdasággal amivel megfizetnék őket.

Az amcsi katona meg pontosan tudja, hogy vagy Irakba vagy Afganisztánba kerül mégpedig harcolni. Ha ennek ellenére bevonul megérdemli ha golyót kap. Igen tagadja meg, na nem a parancsot hanem a belépést és nézzen más munka után és akkor túléli.

 

 

Igen voltam katona de kényszerből az egészhez semmi kedvem nem volt, alkalmas sem vagyok rá. Én a szabadságot szeretem.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jeee, itt van ciculi! :D Bár nem egészen azt kaptam, amit vártam! :P Legalábbis ami a nemét illeti. Nekem úrfit mondtak, de hát ennek két golyszlival kevesebbje van! :D

Vagyis hölgyemény. Viszont egy tünemény! Cirmos, a fején fekete M jellel. Nem félénk, már körbevizslatta a lakást, megtalálta a hamit, és használta az almosládát! Persze balesetekre fel vagyok készülve. Most fexik a helyin, és durmol. Jól ki lehet fáradva! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szándékosan volt csúnya. Már nagyon elegem van abból, hogy hősi halott meg ez meg az. Egy zsoldos aki így járt. A családja sirassa meg, de ne csináljunk belőle politikai ügyet. Különben az amcsi katona is önként ment oda mivel nem sorozott hadsereg.
Ez így van. Ami a politikai részét illeti, más szemszögből....szerződésünk van a NATO-val. Szóval hiába önkéntes alapon működik ez az egész nálunk, nem "utasíthatja" vissza a kérést ha felkérik a Vezérkarból akiket meg a Honvédelmi Minisztérium ugráltat. Amcsik se sírjanak, ők nem Amerikaországot védik, hanem zsoldosok, nagyon szép summáért. Védeni amúgy is saját határon belül illik.

Idehaza meg nincs honvédelmünk, minden katonánk külföldön, tartalékos állomány meg röhejes, asszem 17 fő. Ha gátszakadás van nincsenek katonák, de ha támadás érne minket akkor se. Most is milyen sokat jelentene ha segíthetnének az iszap eltakarításában, vagy csak úgy a mentésben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem azt a birkát össze tudták rakni.... eléggé rosszul néz ki szegény.

 

 

Frenkie: igen, ugyanis az állatok is átélik azt amit az ember, csak az adott helyzetben sokkal kevésbé törődnek velük. És gondolj azokra, akiket bezárva vagy láncon tartanak.... esélyük sem volt menekülni, még annyi sem, mint az embereknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: igen, ugyanis az állatok is átélik azt amit az ember, csak az adott helyzetben sokkal kevésbé törődnek velük. És gondolj azokra, akiket bezárva vagy láncon tartanak.... esélyük sem volt menekülni, még annyi sem, mint az embereknek.
MEnnyi kutya megszívhatta akit láncon tartottak :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na irni akartam, de oldie megelözött, de azért kicsit én is: szóval igen, van egy kötelezettségünk, amit vállalt a magyar állam. Ezt nem tudnánk teljesiteni a katonáink nélkül, igy a haláluk nem csak a családjuk, hanem a magyar állam dolga is. Mivel magát a missziót a magyar állam vállalata be ilyen-olyan körülmények között, ezért egy katonája elestekor nem huzogathatja a vállát, vagy veheti semmibe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért szüklátókörüség? Nem értem. Kimegy önként(most mindegy hogy pénzért) egy háborús övezetbe. Engem sem fizetnek meg jól meg sok embert sem, még sem megyünk ki Afganisztánba. Mással is lehet pénzt keresni. Bizony a katona a hibás mert ő jelentkezett a misszióra önként.

Igen voltam katona de kényszerből az egészhez semmi kedvem nem volt, alkalmas sem vagyok rá. Én a szabadságot szeretem.

Önkét, mert lényegesen jobban megfizetik, és általában ők is ebből élnek meg. Fiatal, gyakran családos 1-2-3 gyerekkel, jobbat akar nekik. És ezen kívül ő ezt tanulta, ehhez ért. Gyakran ez is akart lenni. És igenis hősi halott, mert olyan helyre ment ki, ahova nem mennék, és olyat csinál, amit én nem tudnék. De jó részével egyet értek.

Mégpedig szeptember 11 óta értek egyet. Illetve 12 óta. Nem azért, mert szívem csücske az USA. De én 12.-én éppen a Váci utcában melóztam, és láttam a pénzváltókat. Arabok voltak jórészt. Mind vigyorgott, és bőszen helyeselték a támadást. Leszarták h ott vagyok, és beszélték, hogy ez csak a kezdet. Nos, én jobban örülnék, ha ezeket megfékeznék. Nem szeretném ha egyszer én lennék egy robbanó épületben.

A szabadság borzasztó relatív fogalom. Nekik is van főnökük, és megmondják, mit lehet és mit nem lehet. Csak velük szigorúbban betartatják, mint velünk. Okkal. Életek múlhatnak rajta.

(Dzséjttel nagyon egyetértek abban, amit írt a rendőrökről, tűzoltókról. ezeket mind lenézik, pedig ha katasztrófa van, csak odamennek, és helyt állnak. )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldi, akkor azok a katonák, akiket Sanyiék kezelnek a volt honvédkórházban, mind kintről jön haza? Vicc kicsit! Tesóm exe katona, ő sincs kint küldetésen. Azért ahhoz kell némi nyelvtudás, egyebek!. Nem visznek ki mindenkit.

Hozzátenném, én örülnék a legjobban, ha nem lenne szükség katonákra. Sanyival rengeteget vitázunk, folyton pacifistának nevez! :D

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MEnnyi kutya megszívhatta akit láncon tartottak :D

És azok az állatok is, aki nem tudtak elszállni, elfutni. Rengeteg rágcsáló, süni, egyebek. De gondolom vadállatok is. Azt mondták, csak úgy lehet megtisztítani a területet, ha a füld felső rétegét kicserélik. Ez iszonyatos nagy terület. Minden növény meg fog ott pusztulni, és a rengeteg hal, vizi élőlény. Sajnos ez tényleg katasztrófa. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel magát a missziót a magyar állam vállalata be ilyen-olyan körülmények között, ezért egy katonája elestekor nem huzogathatja a vállát, vagy veheti semmibe.

Viszont az már nem szép dolog, mikor politikai játékokra használják egy katona elestét, mint ahogy azt nálunk előszeretettel csinálják.

 

Miért szüklátókörüség? Nem értem. Kimegy önként(most mindegy hogy pénzért) egy háborús övezetbe. Engem sem fizetnek meg jól meg sok embert sem, még sem megyünk ki Afganisztánba. Mással is lehet pénzt keresni. Bizony a katona a hibás mert ő jelentkezett a misszióra önként. Van más kevésbé veszélyes meló is. Ha én leugrok egy kötélről és kitörik a nyakam én vagyok a felelős és nem a körülmények. Tudom milyen baromi keveset keresnek, de nem az a megoldás, hogy kimegyünk, hanem itt kéne már olyasmit csinálni a gazdasággal amivel megfizetnék őket.

Azért érzem (természetesen lehet, hogy rosszúl), mert úgy érzem, minden katonát zsigerből utálsz. Ha parancsnok (múltkori vitánk), azért, ha önkéntes, azért :D A katonának az a dolga, hogy harcoljon. Az meg, hogy menjen másnak, nonszensz. Ott van apám, élete hivatása volt. Lehet értett máshoz, de ő katona (azon belül is pilóta) akart lenni. Élete álma volt és elérte. És igen, ő hivatásos volt, mire megjött a behívója, már rég repült (17 éves korában került helikopterre). És bizony, megjárt pár riadót, pár országot, és néha csak éppen hogy elkerülte a háborút. Most odaállnál elé (na jó, nem most, hanem húsz évvel ezelőtt) és mondanád a szemébe, hogy sz*rja le élete álmát és húzzon el szerelőnek, mert amúgy is az a szakmája? És hányan lehettek még így a világon. Én is az akartam lenni, és ha nem lenne olyan a szemem, mint amilyen, most katonaként írnék :D A másik véglet, mikor semmihez sem értenek, csak ehhez. Akkor ők mit csináljanak?

Az, hogy lelövik, az meg egyáltalán nem a katona hibája, hanem azé, aki lelőtte. Ez olyan hülyeség, mintha egy rendőrt hibáztatnánk, miután lelőtte a bűnöző, elvégre, miért ment rendőrnek, vagy miért járőrözött éppen arra. Persze, megúszhatta volna, ha nem megy ki, ha balra fordul jobb helyet, meg ezernyi más ha... de egyrészt ott van, amit Oldi és Bomarr is írt (mondjuk megtagadhatnák a kimenetelt, és csak akkor lehetne kötelezni őket, ha nem jönne össze a NATO által megszabott embermennyiség, de idáig még sosem jutottunk el).

Viszont még egyik katona sem sajnáltatta magát, se élő, se holt, amiért kint volt. Szóval ez sem róhatod fel nekik. Legfeljebb azért panaszkodnak, ahogy aztán bánnak velük (mármint az élők). Mikor hazajön Afganisztánból, aztán kirúgják, mert véletlen jobban tudott valamit, mint az újonc tiszt, akit a nyakára küldtek. Elvégre az újonc repült életében 10 órát, ő meg 10 000-et.

 

Az amcsi katona meg pontosan tudja, hogy vagy Irakba vagy Afganisztánba kerül mégpedig harcolni. Ha ennek ellenére bevonul megérdemli ha golyót kap. Igen tagadja meg, na nem a parancsot hanem a belépést és nézzen más munka után és akkor túléli.

Ne hidd! Ugyanannyi esélye van, hogy kiküldik Irakba vagy Afganisztánba, mint hogy elküldik egy belföldi bázisra. Ott sem minden katona megy ám háborúzni :P Persze tény, van olyan, aki eleve azért megy be, hogy menjen háborúzni, de az meg végképp jó, ha oda megy, máskülönben lehet, hogy az utcán élné ki harci kedvét. És persze van még ezernyi más indok is, de ott sem mindenki úgy vonul be, hogy na ő akkor most megy Irakba. Eleve, sokat számít, hová jelentkezik. Ha az Army-hoz, akkor szinte biztos, hogy még a határokat sem lépi át. Ha a Navy-hez megy, akkor bár a határt átlépi, de szinte nulla az esélye, hogy Irak földjére lépjen. Az Air Force-nál már nőnek az esélyek, nagyjából ott fele-fele az esély, a USMC pedig az az eset, hogy szinte biztos, hogy háborúba kerül. Tehát ezúttal is az jön ki, hogy nem nézed elég tágan a katonákat. Amcsiknál is sok függ a fegyvernemtől.

 

Igen voltam katona de kényszerből az egészhez semmi kedvem nem volt, alkalmas sem vagyok rá. Én a szabadságot szeretem.

Akkor miért baj, ha valaki átveszi tőled ezt a kellemetlen feladatot? :D

 

Na, mire begépeltem mindezt, Tenel Ka jól megelőzött mindezzel :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldi, akkor azok a katonák, akiket Sanyiék kezelnek a volt honvédkórházban, mind kintről jön haza? Vicc kicsit! Tesóm exe katona, ő sincs kint küldetésen. Azért ahhoz kell némi nyelvtudás, egyebek!. Nem visznek ki mindenkit.
Tartalékos állományról írtam. Valahol a minap olvastam arról, hogy hány bevethető katonánk is van idehaza. Hát siralmas. Az országot percek alatt el tudnák foglalni. De nincs az az ok, amiért manapság meg tudnám érteni, hogy a mi katonáink mit keresnek külföldön, beavatkozva más nemzetek életébe nevetséges indokkal. Lentebb írtad, hogy a szeptemberi események mit okoztak nálad. Na én még abban az évben azért szurkoltam, hogy a hős és bátor amerikaiak gyalulják le az arabokat. Ott nem tudtam volna hagyni aznap a rádiót a melőhelyen, vártam, hogy mikor indulnak a B2-esek. Aztán pár hónapra rá kiderült hogy nem minden ám úgy volt ahogy sokan azt hitték. Hihetetlen ellentmondások vannak a mai napig ekörül. Amerikai és főleg a vezetése leírta magát nálam végleg. Saját határain belül se tud mit kezdeni a saját "terroristáival", de mondvacsinált okokkal behatol más országok határai mögé és minő meglepetés ott pont fontos ásványkincsek vannak és rögtön kitelepül oda több tucat amcsi cég. Eközben Észak Koreában vagy Mianmarban olyan állapotok uralkodnak ahol tényleg elkéne a rendrakás egy jó erős ország részéről. De az tuti nem Amerika lesz.

És nézd csak meg, hogy amíg volt normális sorállományunk hány és hány honvéd dolgozott kint a gátakon árvizek idején. Oks, hogy beszüntették a sorozást ( bár néhány gyerekre nagyon ráférne, hogy embert faragjanak belőle) de legalább itthon teremtsenek a katonáknak olyan fizetést, hogy ne kelljen külföldre menniük. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.