Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Az, hogy eredetileg mit jelentett, nem számít, mert azzal, hogy a Harmadik Birodalom a jelképévé tette, összeforrt a nácizmussal ;) . A "fiatalok" se hiszem, hogy az örök körforgást akarták vele kifejezni.

 

Kínában mai napig horogkeresztel jelzik a metró megállókat, szóval csak nálunk ekkora ügy ez :D Amúgy akkor a vörös csillag is önkényuralmi jelkép vagy mi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hülye emberek vannak itt :D

Azért megnézném mit reagálnál, ha az utcán sétálva olyan firkákat látnál, ami arra utal, hogy sokan a halálodat akarják.

Tök mindegy mi volt a jelentése anno, ha azóta már valami folytán megváltozott. Ez olyan mint a doctor szó, valamikor tanítót jelentett, de mára megváltozott a jelentése, és inkább az orvosakat és tudósokat illetnünk meg ezzel a jelzővel, és nem a tanárainkat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért megnézném mit reagálnál, ha az utcán sétálva olyan firkákat látnál, ami arra utal, hogy sokan a halálodat akarják.

Tök mindegy mi volt a jelentése anno, ha azóta már valami folytán megváltozott. Ez olyan mint a doctor szó, valamikor tanítót jelentett, de mára megváltozott a jelentése, és inkább az orvosakat és tudósokat illetnünk meg ezzel a jelzővel, és nem a tanárainkat.

 

Nem értem az összefüggést a csillag és a halálom között. :)

 

Lehet megváltozott de szerintem akkor se kell ennyire tiltakozni egy keleti jelkép miatt.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem az összefüggést a csillag és a halálom között. :)

Itt most inkább a horogkeresztre és a zsidó gyűlöletre gondoltam.

 

A vörös csillag pedig a kommunizmus iránt való rokonszenv jelképe lett (leszámítva a Heinekent, ahol a vörös csillag már jóval Leninék előtt ott virított a gyár logóján).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt most inkább a horogkeresztre és a zsidó gyűlöletre gondoltam.

 

A vörös csillag pedig a kommunizmus iránt való rokonszenv jelképe lett (leszámítva a Heinekent, ahol a vörös csillag már jóval Leninék előtt ott virított a gyár logóján).

 

Ja jó :) De most mit tudom én, kirakom magamnak avatarnak a horogkeresztet, mint a szerencsét hozó keleti jelképet, attól még nem leszek hithű náci. Meg most pl. ha Hitlernél nem a karlendítés lett volna, hanem kézfogás, akkor ma nem fogunk kezet? Nem tudom mennyire érthető mit akarok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja jó :) De most mit tudom én, kirakom magamnak avatarnak a horogkeresztet, mint a szerencsét hozó keleti jelképet, attól még nem leszek hithű náci. Meg most pl. ha Hitlernél nem a karlendítés lett volna, hanem kézfogás, akkor ma nem fogunk kezet? Nem tudom mennyire érthető mit akarok :)

Nekem abszolút érthető. :) És különben is, horogkereszt használata nélkül is ugyanúgy telve van az ország hazaszeretetbe burkolózott, közönséges rasszistákkal, azaz hungaristákkal... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja jó :) De most mit tudom én, kirakom magamnak avatarnak a horogkeresztet, mint a szerencsét hozó keleti jelképet, attól még nem leszek hithű náci.

Az egy dolog hogy neked mit jelent, és még egy dolog hogy mit jelent a társadalomnak. Lehet hogy nem az volt a célod vele, hogy nácinak higgyenek, de a nagyközönségnek ez lesz az első reakciója.

Ezek szerint én kirakhatok avatarnak egy megnyúzott nyulat, mert nekem az a megváltást jelképezi? Ugye hogy nem.

 

Meg most pl. ha Hitlernél nem a karlendítés lett volna, hanem kézfogás, akkor ma nem fogunk kezet? Nem tudom mennyire érthető mit akarok :)

A kézfogás elég nehézkesen vált volna a Harmadik Birodalom(jut ezsembe, valaki elmagyarázná miért is lett ez a nevük) jelképévé, mert ez a világon mindenhol alkalmazták, viszont ha tételezzük fel egy tetejére állított asztal választottak volna jelképül - amiben eredetileg ugye semmi támadó nincs -, akkor az ugyanúgy be lett volna tiltva mint önkényuralmi jelkép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem abszolút érthető. :) És különben is, horogkereszt használata nélkül is ugyanúgy telve van az ország hazaszeretetbe burkolózott, közönséges rasszistákkal, azaz hungaristákkal... :D

De a horogkereszthez hozzátársult az a jelentés, hogy "halál az összes zsidóra" (ami megintcsak nem igaz, mert elméletileg Hitler sem akarta kipusztítani őket, csak Madagaszkárt akarta megtölteni velük. Az elgázosítás csak a végső elkeseredett megoldás volt, és később ezt kapcsolták hozzá a horogkereszthez és a nácizmushoz).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy dolog hogy neked mit jelent, és még egy dolog hogy mit jelent a társadalomnak. Lehet hogy nem az volt a célod vele, hogy nácinak higgyenek, de a nagyközönségnek ez lesz az első reakciója.

Ezek szerint én kirakhatok avatarnak egy megnyúzott nyulat, mert nekem az a megváltást jelképezi? Ugye hogy nem.

 

 

A kézfogás elég nehézkesen vált volna a Harmadik Birodalom(jut ezsembe, valaki elmagyarázná miért is lett ez a nevük) jelképévé, mert ez a világon mindenhol alkalmazták, viszont ha tételezzük fel egy tetejére állított asztal választottak volna jelképül - amiben eredetileg ugye semmi támadó nincs -, akkor az ugyanúgy be lett volna tiltva mint önkényuralmi jelkép.

 

Hát akkor rakd ki, engem személy szerint nem zavarna, mert van jelentése :) Értem én hogy nagyrésznek a nácizmus jön le ebből, csak engem az zavar hogy van egy jelkép, amit feltétlenül a rosszal akarnak azonosítani, holott nem az, épp ellenkezőleg.

 

Azért 3. Birodalom mert volt egy író, Arthur Möller van den Bruck, aki a Német-Római Birodalmat nevezte el az 1. Birodalomnak, a Német Császárságot pedig a 2.-nak. Ezt vették át Hitlerék, így lett 3. Birodalom a neve, amit később Germániának neveztek volna át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát akkor rakd ki, engem személy szerint nem zavarna, mert van jelentése :) Értem én hogy nagyrésznek a nácizmus jön le ebből, csak engem az zavar hogy van egy jelkép, amit feltétlenül a rosszal akarnak azonosítani, holott nem az, épp ellenkezőleg.

De értsd már meg végre, hogy akik ma a swastikát használják a nyugati világban, azok nem a buddhista, vagy hindu vallás, hanem a náci eszmékkel való szimpátiájukat fejezik ki.

Egyébként a buddhisták se a hitleri swastikát, hanem pl ilyet használnak:

2019214_f260.jpg

Azért van különbség ;) .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De értsd már meg végre, hogy akik ma a swastikát használják a nyugati világban, azok nem a buddhista, vagy hindu vallás, hanem a náci eszmékkel való szimpátiájukat fejezik ki.

Egyébként a buddhisták se a hitleri swastikát, hanem pl ilyet használnak:

2019214_f260.jpg

Azért van különbség ;) .

 

Tudom hogy nem a hitlerit használják, de Hitler ezt vette át tőlük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NorbiLordi, ajánlom figyelmedbe Dr. Tóth Szergej előadásának azt a részét ahol az orosz вредитель (azaz kártevő) szó jelentésének a változásáról beszél(22 perc körül, de az egész előadás megér egy nézést). Így talán érthető lesz miért és hogy lett a szvasztikából önkényuralmi jelkép.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NorbiLordi, ajánlom figyelmedbe Dr. Tóth Szergej előadásának azt a részét ahol az orosz вредитель (azaz kártevő) szó jelentésének a változásáról beszél(22 perc körül, de az egész előadás megér egy nézést). Így talán érthető lesz miért és hogy lett a szvasztikából önkényuralmi jelkép.

 

Köszi, lementettem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom hogy nem a hitlerit használják, de Hitler ezt vette át tőlük.

És ezzel egy olyan rendszer jelképévé tette, ami származásuk/szexualitásuk miatt irtott ki embereket.

De persze, ezek után majd mindenki az élet körforgására, meg a szerencsére fog gondolni, ha meglátja. :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ezzel egy olyan rendszer jelképévé tette, ami származásuk/szexualitásuk miatt irtott ki embereket.

De persze, ezek után majd mindenki az élet körforgására, meg a szerencsére fog gondolni, ha meglátja. :pfff:

 

Nyíltan voltak zsidók a Werhmacht-ban, sőt Auswitz-ban a "Rettegett Ivánnak" becézett Auswitz-i fejes szláv volt, akiket szintén írtottak a németek, szóval ez se teljesen igaz.

 

Látom te nem érted mi a nyügöm :) De értem a te álláspontod is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tök mindegy, a horogkereszt szimbóluma alatt irtottak ki nagyon sok embert (és most itt lényegtelen, hogy hányat), és ezért ez a szimbólum soha többé nem lehet szalonképes Európában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyíltan voltak zsidók a Werhmacht-ban, sőt Auswitz-ban a "Rettegett Ivánnak" becézett Auswitz-i fejes szláv volt, akiket szintén írtottak a németek, szóval ez se teljesen igaz.

 

Látom te nem érted mi a nyügöm :) De értem a te álláspontod is.

Lok nem is azt mondta hogy minden tőlük különböző embert kiirtottak, hanem voltak olyanok - nem is kevesen - akiket csak a származásuk/szexualitásuk miatt öltek meg, és ennek a jelképe lett a horogkereszt.

 

Azt nem érted meg hogy az európai társadalomban a szvasztika elsősorban a nácizmus jelképe, és csak sokadsorban a jó szerencséé. Ha valaki itt szerencsét akarja szimbolizálni használja inkább a négylevelű lóherét vagy a patkót, és ne egy negatív mögöttes jelentéssel párosult szimbólumot, mert nálunk ez a fajgyűlölet jelképévé vált.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tök mindegy, a horogkereszt szimbóluma alatt irtottak ki nagyon sok embert (és most itt lényegtelen, hogy hányat), és ezért ez a szimbólum soha többé nem lehet szalonképes Európában.

 

Lok nem is azt mondta hogy minden tőlük különböző embert kiirtottak, hanem voltak olyanok - nem is kevesen - akiket csak a származásuk/szexualitásuk miatt öltek meg, és ennek a jelképe lett a horogkereszt.

 

Azt nem érted meg hogy az európai társadalomban a szvasztika elsősorban a nácizmus jelképe, és csak sokadsorban a jó szerencséé.

 

Igen, zsidókat is származásuk miatt ölték, de attól még a Werhmacht-ban is voltak.

 

De, én megértem, hogy EU-ban a nácizmus jelképének számít, csak egyszerűen nem tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a horogkereszthez hozzátársult az a jelentés, hogy "halál az összes zsidóra" (ami megintcsak nem igaz, mert elméletileg Hitler sem akarta kipusztítani őket, csak Madagaszkárt akarta megtölteni velük. Az elgázosítás csak a végső elkeseredett megoldás volt, és később ezt kapcsolták hozzá a horogkereszthez és a nácizmushoz).

Igen, mérhetetlenül utálom őket, ám mégis imádok velük vitatkozni, főleg azért, mert teljesen nonszensz eszméket vallanak. Csak azért, mert ellenzem a rasszizmust és nem hiszek Istenben, már el sem olvasták a hozzászólásomat, helyette már én is zsidóvá váltam a szemükben, ebből is látszik, hogy abszolút semmi értelme annak, amit képviselnek. Számukra mindenki, aki hasznot akar húzni az országból, meg akik vezetik, azok egytől-egyig irtani való zsidók. Pedig nem fogják fel, hogy ha az ország úgymond teljesen megtisztulna és csak fajtiszta magyarok lennének itt, akkor sem változna semmi, ugyanúgy fürödnénk az erkölcsi mocsokban, mert a magyar az egy eléggé rossz természetű nép. És nem fogják fel, hogy nem az egyes fajokban van a hiba, hanem az emberben magában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, mérhetetlenül utálom őket, ám mégis imádok velük vitatkozni, főleg azért, mert teljesen nonszensz eszméket vallanak. Csak azért, mert ellenzem a rasszizmust és nem hiszek Istenben, már el sem olvasták a hozzászólásomat, helyette már én is zsidóvá váltam a szemükben, ebből is látszik, hogy abszolút semmi értelme annak, amit képviselnek. Számukra mindenki, aki hasznot akar húzni az országból, meg akik vezetik, azok egytől-egyig irtani való zsidók. Pedig nem fogják fel, hogy ha az ország úgymond teljesen megtisztulna és csak fajtiszta magyarok lennének itt, akkor sem változna semmi, ugyanúgy fürödnénk az erkölcsi mocsokban, mert a magyar az egy eléggé rossz természetű nép. És nem fogják fel, hogy nem az egyes fajokban van a hiba, hanem az emberben magában.

 

Nekem speckó nincs különösebb bajom azzal amit képviselnek, én se szeretek 1-2 népet, de ettől még nem válok nácivá, bár sok ismerős azt hiszi rólam, mert elég sokat olvasok róluk, de ennyi erővel a Szövetségesekről is ugyanannyit olvasok szóval semmi értelme...

 

Amúgy a Fanta 2. vh-s német találmány :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te jóisten. Nem vagyok 1 napig és mik folynak itten.

Ne is mondd, kiteszem a lábam a hétvégére, és mindjárt 5 oldalt kell visszaolvasni :) A többit reggel folytatom :)

 

Karrdenak már most leírom, mielőtt beleköt az írásomba, hogy vannak ellenpólusok is, ezt jól tudom, de én most direkt a férfi szemszögéből világítottam meg a dolgot, mivel férfi vagyok. :)

Bármily meglepő, nem akartam egy sort sem hozzátenni a témához :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.