Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Én. Idegbajt kaptam hogy a Perfect Organism zenéjét nem tudom elkérni tőled :lol:

Az origo zenekeresője a jóbarátod :D

 

Karrde: benned bíztam, hogy nem leszel rossz :lol:

Amúgy jó volt, nagyinál voltam, és várakozásaimmal ellentétben csak kétszer gondoltam a harakirire az unalom miatt (én arra számítottam, hogy végre is hajtom). Ez a két alkalom is csak akkor volt, mikor este kilenckor a mamám a TV1-en valami égbe kiáltó műsort nézett az általam mélységesen "tistelt" és "imádott" Korda Gyuriról, másodszor meg ma reggel, mikor fater szokásához híven a Paprika tv-t kezdte el sasolni. Amúgy tényleg jól elvoltam, főleg mikor ott volt a két éves unokatesóm. A kis lurkó gondoskodott az ember szórakoztatásáról, jó értelemben. Ráadásul, megkésett karácsonyi és megelőlegezett húsvéti ajándékként megvettem neki az első legoját, hátha ő is olyan lesz, mint én (bár a nagybátyám ebben nem osztotta a lelkesedésem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akárhova mentek, mindig legyen nálatok törölköző, no meg egy jó könyv és nem fogtok unatkozni. :lol:

Volt nálam mindkettő, törülköző ugye az alap, egy bizonyos könyv nélkül meg ugye el sem indulnék a nagyvilágba :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv, skacok, visszatértem! :)

 

Nos, most voltam életemben először MEP-en, de nagyon sajnálom, hogy ez az első alkalom egyben az utolsó is, hiszen jövőre egyetemistaként már nem vehetek részt benne. Pedig nagyon jó!

 

Vázolom, miről is szól ez az egész:

 

Van tíz bizottság, jelen esetben ezek: Agrár, Költségvetés, Környezetvédelem I, Környezetvédelem II, Jog és belügy I, Jog és belügy II, Szociálpolitika, Oktatás, Ipar és Innováció, Külügy.

 

A játékban tíz iskola vett részt, ezek idén: Teleki (Székesfehérvár), Ságvári (Szeged), Ciszterci (Bp), Ferences (Szentendre), Treffort (Bp), Földes Ferenc (Miskolc), egy győri és egy pécsi suli (ezeknek a neve most nem ugrik be - bocsi Kudar.)

 

Az iskolák minden bizottságba delegálnak egy tagot illetve mindannyian delegálnak egy bizottsági elnököt. A bizottságnak egy határozati javaslatot kell kidolgoznia az adott témában preambulum és OC formában (aki olvasott már ilyet, tudja miről van szó). A határozati javaslat megalkotása után 2 nap plenáris ülés jön,ez olyan mint egy parlamenti ülés kicsiben, itt mind a 10 bizottság határozati javaslata szóba kerül előbb vagy utóbb (99 perc jut egyenként a bizottságokra). A határozati javaslatokhoz lehet írni módosítóindítványt, amelyet adott esetben megszavaztat az elnökség, illetve 30 perces általános vitára van mód, ahol a képviselők (azaz mi) kérdéseket szegezhetnek a bizottság által elkészített határozati javaslathoz. Ezt követően ellenbeszéd következik (ha van ilyen), majd a záróbeszéd. Ha ez lefolyik, minden képviselő szavaz, és vagy átmegy a javaslat, vagy sem. Ha igen, továbbítják az EU-hoz (persze nem veszik komolyan az ottaniak, de mégis azért)

 

 

Szóval jó volt nagyon, és 93 képviselőből bekerültem a top 10-be (10. helyen) és ezért kaptam egy jutalomutat 19 másik képviselővel egyetemben Brüsszelbe, az Európai Bizottság székhelyére, ahol tanulmány úton egy hosszúhétvége keretében ősszel megnézhetem hogyan is ügyködnek arrafelé. Tök jó, mert az EU parlament után a Bizottságot is láthatom saját szememmel! :)

 

Szóval most nagyon boldog vagyok, s tele csodaszép élményekkel. :cry:

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.