Ugrás a kommentre

1x04 - Rise of the Old Masters


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ma délután a szokásos kapcsolgatás közben ráakadtam a Lázadókra a Viasat6-on, és pont ez az epizód ment. A párbaj rendkívül jóra sikeredett, egyvalamit viszont nem nagyon tudtam tolerálni: ha már a sorozat megjelenése előtt beharangozták Luminara Unduli visszatértét, akkor valami hatásos történetet kitalálhattak volna neki. Nekem egy kicsit csalódás volt, hogy pár másodperccel a felbukkanása után kiderült, ő valójában csak egy hologram. Pedig szerintem jót tett volna a sorozatnak az ő szerepeltetése hosszabb távon, a Klónok háborújában volt ugyan egy-két epizód, amiben valamilyen szinten fontos szerepe volt, de a filmekben teljesen háttérbe szorult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem lett volna sok Luminara életben tartása. Ahsokát mondjuk pont nem tartom jó példának, mert ő a Klónok háborújában elég sokat szerepelt (néha túlságosan is), míg Luminara alig-alig. És ő egy nagyon különös karakter, aki szerintem simán megfért volna ebben a sorozatban Ahsoka mellett. Jobban megismerhettük volna legalább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Luminarát utoljára klónok gyűrűjében láttuk azon a bolygón, ahol Yoda is volt. Ha élne még a Birodalom idején, bajos lenne kimagyarázni. Egy, hogyan jutott ki élve, miközben egy légiónyi klón vette körül? Kettő, miért hagyta ott Yoda? Miért mondja, hogy nem tud más túlélő Jedikről, amikor ezek szerint egy volt ott még vele a Kashyyykon? Tán nem érezte meg, hogy még él? És miért nem ment segíteni neki? Így is kicsit rejtély, hogy utána még élt, miközben a 66-os parancs azonnali likvidálást jelent, nem letartóztatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg pont így volt hatásos és drámai a szerepe. Egy múmia akkor már. Ennél jobban semmi nem utalhat a Jedi rend végére.

Egyetértek, szerintem is sokkal ütősebb és hatásosabb volt így a feltűnése. Egyben tökéletesen példázza a Birodalom és a sithek romlottságát, ők tényleg bármire képesek.

 

Szerintem nem lett volna sok Luminara életben tartása. Ahsokát mondjuk pont nem tartom jó példának, mert ő a Klónok háborújában elég sokat szerepelt (néha túlságosan is), míg Luminara alig-alig. És ő egy nagyon különös karakter, aki szerintem simán megfért volna ebben a sorozatban Ahsoka mellett. Jobban megismerhettük volna legalább.

Én nem láttam Luminara-t annyira különös karakternek, akinél kiáltott volna magáért a szituáció, hogy többet kapjunk belőle. Vele kapcsolatban leginkább az érdekelne, hogy miként vélekedik Barriss sorsáról, sikerült-e feldolgoznia a történteket, mennyire érzi magát felelősnek stb., de az a hajó már elment.

Szerintem pont az a lényeg, hogy Ahsoka a TCW főszereplője volt, akit már nagyon jól ismerünk. Így egyrészt az ő visszatérése és az e köré épített motívumok, az egész felvezetés remekül működött. Nekem egyfajta katarzis volt, amikor újra megjelent. Ráadásul egykor a Vader-ré vedlett Anakin volt a mestere, na ez a helyzet viszont már ordít azért, hogy foglalkozzanak vele. Másrészt pedig a Rebels egyértelműen az új szereplőkre épít, a visszatérők csak másodhegedűsök lehetnek, emiatt pedig egy már jól megismert karaktert volt érdemes ebbe a szerepbe tenni. Luminara-nál sok időt kellett volna áldozni arra, hogy az ő karakterét kibontsák, az meg elvitte volna a fókuszt a főszereplőkről. Ha pedig "pluszban" hozták volna vissza őt, az szvsz sok lett volna már a jóból. Így is van elég túlélő jedi a képben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 1x04 - Rise of the Old Masters
  • 4 évvel később...
  • 3 hónappal később...

Ez az első epizód, ami igazán megmutatja, hogy a Rebels nem csak könnyed kalandsorozat. Nyitásból Chopper bizonyítja, hogy közveszélyes, ez az első ismert "gyilkossági kísérlete" Ezra ellen. :) Azért na, Zeb és Chop finoman szólva is felelőtlenek, amikor elkezdik Ezrát sorozatlőni. Szóval nyitásból azzal kezdünk, hogy Ezra a sima gyakorlást kis híján nyaktöréssel fejezi be. Aztán kiderül, hogy Kanan egyáltalán nem bízik magában, mint mesterben (nem csoda, hiszen padawan volt, amikor az egész jediséget félre kellett tennie), amit Ezra simán félreért.

És utánna jönnek a Stygeon Prime-on lezajló események. A Főinkvizítor belépője máig para, igazi vadász és rémalak, s ezt a képet számomra az Obi-Wan Kenobi csak megerősítette. Az ott elhangzó monológja a Jedi kódex viszketéséről itt szinte visszangzik. Hiszen amint hírét vették, hogy Luminara élhet, máris jöttek a Jedik megmenteni. Tökéletes csapda, ami remekül reflektál az OWK-ban elhangzottakra. Ráadásul annak a szériának hála már azt is tudjuk, honnan van Luminara holtteste. Hátborzongató belegondolni, hogy Obi-Wan talán el is sétált mellette négy évvel ezelőtt. És még egy kapcsolódás: az ebben a részben a Phantom-mal párosodni akaró tibidee-k egy távoli rokona, a tibidon tetemét segít feldolgozni Ben a Tatooine-on.

Szintén érdekes látni, hogy ekkor még mekkora erőfölényben van a Főinkvizítor Kanannal szemben. Látszik, hogy még csak nemrég nyerve vissza a képességeit, míg a Főinkvizítor mégis csak egy egykori, kiképzett Jedi lovag és templomőr. Egy szó mint száz, a találkozó a Főinkvizítorral még mindig nagyon hatásos, és remekül kapcsolódik az Obi-Wan Kenobihoz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az akár egy horrorfilmbe is beleillene. Nagyon túlvilági az egész. A hologram, mint valami digitális szellem, az aszott holttest pedig megrendítő látvány. Ilyen téren azért a Sith-ek, meg úgy a Birodalom mindenen túlmenően rettenetes. Nem elég, hogy leöldösték a Jediket, de még holtukban sem hagyják nyugodni őket. Ez itt lényegében hullagyalázás.

Talán némi elégtételt jelenthet, hogy Unduli azon Jedik között volt, akik támogatták Rey-t az exegoli csata során, így picit kivette a részét Sidious végleges elpusztításából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.