Ugrás a kommentre

1x04 - Rise of the Old Masters


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Bár lehet, hogy csak viccelt. :P

Elég egyértelmű, hogy viccnek szánta, de azért elég durva vicc volt ez. Ráadásul aki ilyennel mer viccelni, az egyértelműen nincs képben.

 

Olyan mintha Kanan és Hera gyermeke lenne.

Csak éppen Kanannal és Herával nem volt szakmai dolgokon kívül más beszélgetése. Sőt, igazán beszélgetése sem sok. Nem, nekem Sabine nagyon kilóg. Ő az eye candy, akivel egyelőre nem tudtak még mit kezdeni azon túl, hogy robbangat, fest és van esze. A csapatnak tagja, de a családnak egyelőre nem. Az, hogy Ezrának az áhított lány... Meh, hát ki másra ácsingózzon? Zebre? Talán Sabine az első lány, akivel találkozott és össze van vele zárva, ráadásul kamaszfiú. Még jó, hogy áhítozik rá. Ez egy alap opció. És éppen ezért ez semmi. Ugyanúgy semmi az is, hogy a családjával csinált valamit a Birodalom. Nagy infó, kár, hogy a Ghoston ezt mindenki elmondhatja magáról, meg elmondhatja magáról Luke, Han, Leia, Obi-Wan, Wicket, Chirpa, az a szerencsétlen joga árus, a farmerek az előző részből, és még baromi sokáig lehetne sorolni. Sabine csak úgy van. Tök aranyos csajszi, csak integrálhatnák már a családba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak éppen Kanannal és Herával nem volt szakmai dolgokon kívül más beszélgetése. Sőt, igazán beszélgetése sem sok. Nem, nekem Sabine nagyon kilóg. Ő az eye candy, akivel egyelőre nem tudtak még mit kezdeni azon túl, hogy robbangat, fest és van esze. A csapatnak tagja, de a családnak egyelőre nem. Az, hogy Ezrának az áhított lány... Meh, hát ki másra ácsingózzon? Zebre? Talán Sabine az első lány, akivel találkozott és össze van vele zárva, ráadásul kamaszfiú. Még jó, hogy áhítozik rá. Ez egy alap opció. És éppen ezért ez semmi. Ugyanúgy semmi az is, hogy a családjával csinált valamit a Birodalom. Nagy infó, kár, hogy a Ghoston ezt mindenki elmondhatja magáról, meg elmondhatja magáról Luke, Han, Leia, Obi-Wan, Wicket, Chirpa, az a szerencsétlen joga árus, a farmerek az előző részből, és még baromi sokáig lehetne sorolni. Sabine csak úgy van. Tök aranyos csajszi, csak integrálhatnák már a családba.

Igazából eddig csak Zeb hátterét ismerhettük meg jobban, Kanan most kezd kibontakozni. Mennyivel tudunk többet pl. Hera -ról? Semennyivel. Azért tűnik másnak mert ő inkább előtérben szerepel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából eddig csak Zeb hátterét ismerhettük meg jobban, Kanan most kezd kibontakozni. Mennyivel tudunk többet pl. Hera -ról? Semennyivel. Azért tűnik másnak mert ő inkább előtérben szerepel.

Hát éppen ez az, hogy Sabine-t még előtérbe se tudták eddig helyezni, ahol már mindenki járt. Ezt kéne már, pont ezzel tudnák a családban elhelyezni. :) Kanan-Hera-Ezra erre nem szorul rá, hiszen ők a Han-Leia-Luke/Obi-Wan-Padmé-Anakin trió, avagy a főszereplők, Zeb már megkapta a maga részét - sőt, jóval több szerepe volt már, mint Sabine-nek -, de Sabine semmi. Legalább egy részt illene már elkövetni, amiben ő kerül előtérbe. Ő is elmehetne valakivel párban akciózni, és ne csak a háttértámogatás szerepe jusson neki, hanem legyen az övé az egész akció. Rengeteg potenciál van szerintem a csajsziban, de eddig még csak arra sem utaltak, hogy ezt ki akarnák aknázni. De mivel van még hátra azért pár rész, nem tartok attól, hogy ilyen nem lesz, csak szeretném minél előbb látni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán számít talán nem, de ezt a részt ugye Gilroy írta, aki már a TCW érában is név volt a szakmában. Mondjuk látszik is! Nem véletlen hasonlít a legjobban a TCW -re eza rész. Számomra ez egy Citadell epizód a Birodalomban. Lehetne koppintás, de nem az. És ez benne a jó. :) Bár a folyosók nagyban hasonlítanak, ez még bőven elfogadható. Egy börtön a legtöbb esetben ugyanolyan.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Citadellás hasonlat tényleg marha jó. Amúgy lehet, hogy a két épületnek ugyanaz a tervezője. Végül is eddig két fogolyról tudunk: Maul és Luminara. Mindkettő Erőhasználó, a Citadellát meg anno pont ilyesmi miatt hozták létre. Lehet, hogy nem csak egy börtön épület ebben a szellemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon, nagyon tetszett ez a rész. Az Inkvizítor megjelenése és a hangja vitte a prímet, de ültek a rohamosztagos harcok (sokkal jobban tetszett most, mint az előző részben) és a poénok is.

 

Azért Kanaan nem egy észlény, hogy egy ilyen egyszerű tételre nem tud mit mondani Ezrának. Értem én, hogy csak Padawan volt, de józan paraszti ésszel is dekódolható, hogy mit akar Yoda ezzel a kijelentéssel.

 

Luminara sokkoló... lett volna, ha Ody nem kér egy Luminara múmiás avatart egy másik topikban, szóval erre számítottam, és így azt is sejtettem, hogy az egész az Inkvizítor csapdája. Még sok ilyen részt!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luminara sokkoló... lett volna, ha Ody nem kér egy Luminara múmiás avatart egy másik topikban, szóval erre számítottam, és így azt is sejtettem, hogy az egész az Inkvizítor csapdája. Még sok ilyen részt!!!

Bocsi, hogy nem tudtam várni 30 évet amíg megnézitek. :) A jövőben is így lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem is támadólag írtam, hogy lelőtted a poént, csupán megjegyeztem, hogy emiatt nem sokkolt a dolog.

 

Azt viszont meglehetősen túlzónak éreztem, hogy 1000 éve elérhető a rész... a múltkori link, amit kaptam és nem ncore volt, vírusos volt, úgyhogy inkább megvárom a biztonságos letöltési módot, remélem ez tolerálható. A véleményem többi részére jobban érdekelt volna reakció, de sebaj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra az egy gondolatra szerintem már én írtam teóriát. Más nem tudom hogy van vele. :)

Az általad írt dolgokkal egyetértek Kanan kapcsán, de a "Tedd vagy ne tedd" értelmezésének képtelensége nem éretlenség vagy a bölcsesség hiánya, szimplán értetlenség, mert ezt elég könnyű dekódolni.

 

Nem írok sokat a részről, mert általában a többiek összefoglalják. Amikor meg jelenetről jelenetre végigmentem rajta és print screeneltem belőle (lásd korábban), akkor sem váltott ki túl sok reakciót az írásom, úgyhogy maradok a rövid összefoglalóknál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Nekem úgy rémlik, hogy anno hoztunk egy egy hetes szabályt a spoileres avatarokra. Mivel a rész már több, mint egy hete elérhető, Ody avatarja bőven megfelel ennek.

ON

 

A "tedd vagy ne tedd" okfejtéshez. Én is csak most értettem meg Kanan révén. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Nincs vele gondom, csak így már nem lepődtem meg, ennyi. :)

 

ON

 

Komolyan? Azt hittem, ez mindenkinek evidens. Pedig Yoda még mondja is, hogy Luke azért bukott el a Birodalomban a hajó kiemelés esetében, mert "hihetetlennek" találta, amit Yoda tett. Ergo megpróbálta kiemelni a hajót, de nem hitte el, hogy sikerülhet. Ezt jelenti, hogy tedd vagy ne tedd, de ne próbáld. Vagy ugorj neki, és adj bele apait anyait, tegyél fel rá mindent, higgy abban, hogy sikerülhet, vagy meg se próbáld.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem eddig nem volt olyan evidens, hogy a hitről, vagy még inkább, az elhatározásról dumál. Ugyan azon akadtam fenn, mint Ezra, Sőt, tovább megyek, mert nekem ez még így se áll össze, hiszen van, amiről hiába hiszem, hogy sikerül, akkor sem fog, bárhogy állok hozzá. És van, amit ugyan nem hiszem, hogy képes lennék megcsinálni, de mégis megpróbálom, és sikerül. A hit önmagában kevés, ha nincs meg hozzá a képesség, a tudás, a körülmények együttállása vagy mindez együtt véve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem eddig nem volt olyan evidens, hogy a hitről, vagy még inkább, az elhatározásról dumál. Ugyan azon akadtam fenn, mint Ezra, Sőt, tovább megyek, mert nekem ez még így se áll össze, hiszen van, amiről hiába hiszem, hogy sikerül, akkor sem fog, bárhogy állok hozzá. És van, amit ugyan nem hiszem, hogy képes lennék megcsinálni, de mégis megpróbálom, és sikerül. A hit önmagában kevés, ha nincs meg hozzá a képesség, a tudás, a körülmények együttállása vagy mindez együtt véve.

Nem az a lényeg, hogy sikerül-e. Hanem, hogy amit csinálsz, azt száz százalékkal csináld, ne csak ímmel-ámmal. Ha mindent beleadsz, és nem sikerül, nincs mit szégyellned. Ha viszont nem adsz bele mindent, akkor van, akár sikerül a végén, akár nem (ha sikerül, akkor azért, mert tudnád ennél jobban is). Ez a nézőpont a Jedik esküjük miatt, a szükséges elköteleződés miatt fontos a Rend szempontjából. Ha próbálkozol, nem akarod igazán. Aki akarja, nem próbálja, hanem úgy áll neki, hogy tutira megcsinálja. De ilyen hozzáállással nem szégyen a bukás. Ez egy filozófiai szemlélet, nem pedig egy gyakorlati szempont, ahonnan Te (és Ezra) megközelíted a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az életben mit sem ér a filozófiai szempont, csak a gyakorlati. Ha Kanan elbukik, mint tanár, és Ezra emiatt meghal, sőt, Kanan és a többiek is, akkor sokat értek azzal, hogy maximális vagy csak minimális elhatározással álltak a dolog mellett. Szégyelleni sem kell nekik, mert halottak. Akkor sem tudnák szégyelleni a dolgot, ha csak félgőzzel állnak neki, majd az Inkvizítor levágja őket - mert akkor is halottak. Ezra életét sem mentette volna meg a maximális elhatározás, ha Kanan nem tudja elkapni. Bölcselkedni szép dolog, de ha te vagy a Galaxis egyik közellensége, talán több haszna van, fénykardforgatás rejtelmeire és az Erő effektív használatára tanítják az embert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda szerintem arra utal, hogy az Erő hatékony használatához egy magasabb szintü elhatározottságra, ha úgy tetszik egy magasabb szintü hitre van szükség. Ennek nem csak elméleti hanem gyakorlati haszna is van: ha kellően Erőérzékeny vagy -mondjuk annyira hogy te vagy a Kiválasztott fia- és tényleg hiszed hogy megtudod mozditani a mocsárba ragadt űrhajót akkor meg is fogod mozditani. Ha csak megpróbálod, tehát magad sem vagy biztos egyébként meglévő képességeidben akkor felsülsz és nézheted ahogy a bokádig érő mestered megcsinálja helyetted ugyanazt.

 

Ezért fontos, hogy Ezra az Erő használatánál ne csak próbálkozzon hanem tegye vagyis higyje hogy amire készül azt meg tudja csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az életben mit sem ér a filozófiai szempont, csak a gyakorlati. Ha Kanan elbukik, mint tanár, és Ezra emiatt meghal, sőt, Kanan és a többiek is, akkor sokat értek azzal, hogy maximális vagy csak minimális elhatározással álltak a dolog mellett. Szégyelleni sem kell nekik, mert halottak. Akkor sem tudnák szégyelleni a dolgot, ha csak félgőzzel állnak neki, majd az Inkvizítor levágja őket - mert akkor is halottak. Ezra életét sem mentette volna meg a maximális elhatározás, ha Kanan nem tudja elkapni. Bölcselkedni szép dolog, de ha te vagy a Galaxis egyik közellensége, talán több haszna van, fénykardforgatás rejtelmeire és az Erő effektív használatára tanítják az embert.

Abszolút nem értek egyet. :) Jedinek lenni legalább annyira filozófiai kérdés, mint gyakorlati, nem csoda, hogy anno éveket töltöttek a Jedik meditálással. A Jedi számára fontos, hogy amibe belekezd, azt végig is vigye, ne térjen át a sötét oldalra, és tartson ki a Rend szabályai mellett. Ergo ne csak próbáljon Jedi lenni, hanem legyen is az, és vállalja fel annak minden következményét. Aki nem ad bele mindent egy adott dologba, az kvázi előre kifogásokat gyárt saját magának, hogy miért nem fog sikerülni. Ha viszont mindent egy lapra teszel fel, és hiszel abban, hogy sikerrel járhatsz, akkor kiadod magad, és felvállalod a kudarcot. Egy filmes példa még ezzel kapcsolatban: Batman 3. Akkor tudta átugrani a szakadékot, amikor felvállalta a bukás lehetőségét, és nem kötéllel együtt ugrott. Akkor próbálta meg igazán Bruce.

 

Yoda nem azért szidta le Luke-ot, mert nem tudta kihúzni a repülőt a mocsárból, hanem mert nem hitt benne teljes szívéből, hogy sikerülni fog, és emiatt nem kihúzni akarta a gépet, hanem megpróbálni kihúzni, ami hatalmas különbség. Mégegyszer mondom, gyakorlati szempontból nem érzékelhető különbség (ha csak nem az, hogy így kisebb az esély a sikerre) de filozófiai szempontból hatalmas, és ez a Jedi rend számára nagyon fontos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda szerintem arra utal, hogy az Erő hatékony használatához egy magasabb szintü elhatározottságra, ha úgy tetszik egy magasabb szintü hitre van szükség. Ennek nem csak elméleti hanem gyakorlati haszna is van: ha kellően Erőérzékeny vagy -mondjuk annyira hogy te vagy a Kiválasztott fia- és tényleg hiszed hogy megtudod mozditani a mocsárba ragadt űrhajót akkor meg is fogod mozditani. Ha csak megpróbálod, tehát magad sem vagy biztos egyébként meglévő képességeidben akkor felsülsz és nézheted ahogy a bokádig érő mestered megcsinálja helyetted ugyanazt.

Így igaz, lásd az előző hsz-emben, hogy a gyakorlatban ez nagyobb sikerességi rátával társul.

 

Mivel az Erő kissé megfoghatatlan dolog az átlagemberek számára, de még a tanoncok számára, nagyon fontos, hogy elhiggye, hogy dacára az eddig megismert világ tanulságainak, igenis képes a dologra, és most nem megpróbálni fogja elmozdítani az akaratával a kardot, hanem el fogja mozdítani, mert képes rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az általad írt dolgokkal egyetértek Kanan kapcsán, de a "Tedd vagy ne tedd" értelmezésének képtelensége nem éretlenség vagy a bölcsesség hiánya, szimplán értetlenség, mert ezt elég könnyű dekódolni.

 

Úgy tűnik mégse olyan könnyű. :) Nyilván Kanan a nagy átlag közé tartozik, akik sokat hallották Yoda bölcsességeit. Sajnos neki nem maradt ideje elmerülni a tanokban így hát nem egy vakfolt lehet a tudásában. Ez is egy ilyen dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...

Az elején még húztam is a számat, hisz szerintem teljesen érthető ez a némi ellentmondást tartalmazó instrukció.

De belátta Ezra és Kanan hogy egy magasabb szintű elszántság ami kell ide és, hogy higgyenek magukban, ennyi.

Érdekes lesz Őket figyelni, hisz ilyen sem volt még: Egy tanuló mester és egy tanuló tanítvány!

Én drukkolok nekik!

 

Az általad írt dolgokkal egyetértek Kanan kapcsán, de a "Tedd vagy ne tedd" értelmezésének képtelensége nem éretlenség vagy a bölcsesség hiánya, szimplán értetlenség, mert ezt elég könnyű dekódolni.

 

Nem írok sokat a részről, mert általában a többiek összefoglalják. Amikor meg jelenetről jelenetre végigmentem rajta és print screeneltem belőle (lásd korábban), akkor sem váltott ki túl sok reakciót az írásom, úgyhogy maradok a rövid összefoglalóknál.

 

ELSŐ hsz a Topicban.. de látod Donát erre sem születtet sok reakció, csak most majd egy hétel később tárgyaljuk. Néma kacsa vagyok én itt a fórumon.. :(

 

OFF

Nekem úgy rémlik, hogy anno hoztunk egy egy hetes szabályt a spoileres avatarokra. Mivel a rész már több, mint egy hete elérhető, Ody avatarja bőven megfelel ennek.

ON

 

Ez kb miattam volt, hisz folyton a következő TCW részre utalt egy időben az avatarom. -de már kinőttem! :D

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tedd vagy ne tedd, de ne próbáld kérdéshez: én mindig úgy gondoltam, hogy a próbálkozás csak annyit jelent, hogy bizonytalan cselekvés, ami tényleg a legrosszabb mind közül, a való életben is így szokott lenni, nekem talán az összes Star Warsban elhangzott bölcsesség közül ez jelenti a legtöbbet, ezért is örülök ennyire, hogy megint előkerült.

 

A Luminara-s rész számomra is még mindig hátborzongató.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a kis kitérés amúgy egy 2004 óta jelen lévő rejtélyről hajtotta fel a lepel sarkát. Mi lehet a Jedi Templommal? Ezek szerint a Birodalomban használatban van az épület. Mekkora érzelmi töltet lenne egy olyan jelenet, amiben az Inkvizítort, vagy Vadert láthatnánk az épületben. Ha kiderülne, hogy a Jedi Tanács termében most a Birodalmi hadvezetés székel. Hogy a hangárakban TIE vadászok állnak.

Igen én is ezen gondolkodtam, hogy ha az Inkvizítor is használja, akkor mi lehet még ott. Nagyon erős és szívszorító jelenetek lennének ha ezt vagy ehhez hasonlókat bemutatnának a sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.