Ugrás a kommentre

Kantin


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

A motívumosat illetően holnap adok egy kis segítséget, ha addig nem megy. (Már jött rá helyes válasz.) Megmondom majd, melyik Star Wars-filmben hallatszik ez a motívum. Elég feltűnően szól, annyit már most is elárulhatok.

A dallam nem változott meg nagyon a Star Wars-ban sem, de a hangzásvilága igen! Tehát ne abból induljatok ki, milyennek hangzik itt (halk, lágy, mint egy kis esti mese :D )!

 

A B. kérdés kapcsán szintén adok majd egy kis segítséget.

 

Ody: jó kis csocsózás lehetett. :D

Dzséjt: :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még meg sem néztem tüzetesebben a nagykérdés sort, szóval majd ebéd után (most megyek, szóval hamarosan) :D

És ma várható rá a megfejtés is.

Zoli, remélem, jó volt a sörözés :D

Ody :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majdnem úgy jártam, mint az egyszeri ember, aki lement a boltba kenyeret venni, aztán soha többet nem látták.

Anyám villanykörtével csinált ilyet. 4 méteres belmagasságú terembe kellett csilláspilács, nagyim föl a létrára, aztán rájött h nincs olyan égő ami kell... elküldte anyámat (volt 14 éves) villanykörtéért, és maradt a létrán. Anyám meg 3 óra múlva jött haza a sarki boltból... összefutott valakivel:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, ahogy már egyeseknek jeleztem PM-ben, most adok egy kis segítséget a motívumok felismeréséhez.

 

A pontszámban nem fog szerepet játszani, hogy a segítség előtt jött rá az illető, vagy utána. Akinek enélkül is ment, annak nagy-nagy gratula, akinek ezzel fog menni, annak "csak" nagy gratula! :D

 

Aki nem akar élni a segítséggel, ne olvassa el. :D

 

 

 

 

Az A. kérdésben szereplő zenerészletet a Baljós árnyakban kell keresni.

 

A B. kérdés, ami Luke tombolására vonakozott: itt azokra a jelenetekre kellene koncentrálni, amelyekben Luke sorsa a téma!

 

 

 

Még valami: akik a segítség előtt ellőtték a javítási lehetőségüket, azok nyugodtan küldhetnek még egy megoldást!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem beszéltük meg, és nekem se jó a ma este. Nekem úgy a hétvége este lenne jó, szombat vagy vasárnap. :peace: Vagy ha ma nagyon akar valaki fordulót tartani, és össze tudja állítani a kvízt(de csakis 4 képkérdés és 1 nagykérdés formában), annak nyugodtan átadom a lehetőséget!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát akkor következzenek a megoldások:

 

A.

 

A Flag Parade motívum, amely a fogatverseny előtt szól, mikor a filmben az arénát látjuk, és megszólal a bemondó. Az indulós, harsány hangzás helyett itt halkan, visszafogottan, lágyan szólalt meg, de egyébként tök ugyanaz. CD-n: The Arrival At Tatooine and The Flag Parade, 2:04-től.

A zenerészlet egyébként a Hook filmzenéjéből van (a 4. szám első 11 másodperce).

 

B.

 

A dallam foszlányai felbukkannak már a tatuini jelenetek alatt is. Pl. akkor, amikor Luke fojtogatja az őröket, aztán akkor is, amikor Jabba halálra ítéli Luke-ékat a rankoros affér után. A kérdés feladásakor persze nem ezekre a részletekre gondoltam, mert ezek alig vehetőek észre.

Yoda halálakor kétszer is hallható, egyszer ráadásul elég feltűnően. Először akkor, mikor Luke-ot figyelmezteti: ?Or suffer your father?s fate, you will.? (Death of Yoda, 5:58-6:13) Ezt nem könnyű észrevenni, mert itt elég ?csupaszon? szól a dallam.

Yoda halála után, mikor eltűnik a teste, már könnyebb a dolgunk. Ekkor elég feltűnően szól, talán itt a legkönnyebb rábukkanni. Kis nehézséget okozhat viszont, hogy itt ?világos oldalibbá? és ünnepélyesebbé van téve. (Death of Yoda, 7:12-7:32)

Amikor Vader tájékoztatja az Uralkodót Luke endori jelenlétéről, az Uralkodó témája szól (kórus). Azonban alatta a kíséret a tombolás zenéjét játssza, igaz, meglehetősen elrejtett formában. Az elején és a végén vannak olyan részletek, ahol könnyebb észrevenni az azonosságot. (Köszönet a tippért Odynak! Ezt a részletet én nem vettem észre.)

Végül Luke az Uralkodó elé kerül. Az Uralkodó beszéde alatt, amikor ezt mondja: ?It is unavoidable. It is your destiny?, szintén a tombolás zenéje szól (Battle of Endor I, 3:22-3:30). Ez könnyen felismerhető lenne, csak épp elég rövid. Mire kapcsolna az ember, már vége is, és más dallam szól.

Tehát, mint kitűnik, Williams tematikailag korrektül járt el, amikor felhasználta ezt a motívumot a film különböző jeleneteiben.

 

C.

 

1. Revill

2. Kolar

3. Edgerton

4. Secura

5. Venator

6. Iocasta

7. Chirpa

8. Bulloch

9. Kamino

 

IKERNAPOK, tehát a válasz: Tatuin.

 

Az eddigi leszívósabb kérdéssor ezzel véget ért. :? Köszönöm, hogy kibírtátok a fordulómat. :peace::)

 

A pontszámokat elküldtem Coce játékmester úrnak. :)

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.