Ugrás a kommentre

Kantin


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Nem jó.

 

Bocs hogy ha egy kicsit nehéz volt, csak gondoltam hogy ne a net gyorsaságától függjön hogy ki hány pontot ér el.

Csak a számot nézd. :D

 

Nem baj, hogy nehéz volt. Csak megállapítottam. :D Hozzánk képest a Barta Zoli kvíze kismiska. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs hogy ha egy kicsit nehéz volt, csak gondoltam hogy ne a net gyorsaságától függjön hogy ki hány pontot ér el.

Bejött a taktikád :D Pl. a dianogás is ilyen volt, bár ott az döntött, ki keresett gyorsabban utána :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként volna ötletem, hogyan lehetne a gyorsaságot kiszűrni a versenyből, és mégis izgalmas volna, mert nem minden jó válasz kapna egy pontot. Ha érdekel benneteket, felvázolom.

Természetesen érdekel! Coce a főnök, a végső szó az övé lesz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár volt nevet írnom, elég lett volna csak a szám. :D

De a szám se jó.

 

Az számít ha mutatják ha valakit Anakin megöl, az nem hogy csak készül rá(mint az ifjaknál a jedi templomban)

 

Coce: Anakin nem skizofrén, Anakin és Vader egy és ugyanaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vegyünk 5 játékost.

Tegyük fel, hogy az adott kérdésre ketten jól válaszolnak egy megadott időintervallumon belül (pl.2 perc),hárman pedig nem. Ekkor a maximális 5 pontból (ami a játékosok számából adódik) 3 pontot lehet elosztani két felé, tehát a két jól válaszolónak 1,5-1,5 pont jut.

 

A következő kérdésnél csak egy ember tudja a választ, ő megkapja a négy nem jól válaszoló pontját.

Ha mind az öten jól válaszolnak, akkor nem jár érte pont (5-5=0), mert az egy túl egyszerű kérdés volt :D

 

Szerintem ez azért jó, mert minél kevesebben tudják a jó választ, annál több pont jár érte. vagyis nem a gyorsaság számít, hanem a tudás :D Ráadásul nagyobb az esélye, hogy mindenki kaphat valamennyi pontot, aki tud akár egy jó választ (jól esik a léleknek :D ), a feltétel az, hogy legyen egyvalaki, aki nem jól válaszol az adott kérdésre.

 

Hátránya, hogy egy tizedesjegyig vannak a pontok nyilvántartva, ami kevésbé jól néz ki.

 

Mit szóltok hozzá? :D

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És azt stopperral mérnénk? :D

Igazad van, végül is mindegy az idő, lehet az a határ, amíg mindenki válaszol, de azért egy végső határt célszerű megállapítani ( mondjuk 5 percet).

 

Mondjuk, ennek a rendszernek az a hátránya, hogy időt ad utánanézni a válasznak mindenféle adatbázisban, ami nem valami jó, mert a meglévő tudást kellene értékelni, nem a keresési készséget :D

 

de a szabályzatban ezt meg lehetne tiltani, s onnantól kedve fair play kérdés az egész: mindenkinek lelke rajta, hogy betartja-e.

Szerintem nem nagy dicsőség úgy nyerni, hogy ilyen eszközökhöz folyamodik az ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi. Érdekes ötlet. Bár ennek meg az a hátul ütője, hogy aki nem tudja a választ, az vár egy olyanra aki igen, és lemásolja. Ezzel kioltva annak pontjait. :D

Erre nem gondoltam :D Az emberi lelemény pedig határtalan, ez igaz.

 

A megoldás erre csak privát üzenet lehet, de az meg nehézkessé teszi az online versenyt, ha minden választ így kell megadni :D

 

Ezen még gondolkozni fogok, hogy lehetne ezt kiküszöbölni úgy, hogy az egész gördülékeny maradjon.

Ha további negatívumok merültek fel bennetek, ne habozzatok szóvá tenni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fan fordulós pontok:

Csabai Donát: 22 pont

Darth Fuge: 0 pont

Dzséjt: 17 pont

lokatelli: 17 pont

MissKarrde: 17 pont

Obi1: 15 pont

Ody Mandrell: 20 pont

Oldfighter: 13 pont

Rog: 13 pont

Pildi: 0 pont

Coce_Plant: 0 pont

 

A nagykérdés pontjai még nincsenek hozzászámolva, azt még egy napig küldhetitek.

Szerkesztve: - Obi1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha további negatívumok merültek fel bennetek, ne habozzatok szóvá tenni :D

Egyenlőre ennyit fedeztem fel, de majd Coce dönt a reform kérdéséről. Egyébként lehetne egy új fajta játékot is indítani, de ezt ki kell dolgozni, Coce vezetésével. :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fan fordulós pontok:

Csabai Donát: 22 pont

Darth Fuge: 0 pont

Dzséjt: 17 pont

lokatelli: 17 pont

MissKarrde: 17 pont

Obi1: 15 pont

Ody Mandrell: 20 pont

Oldfighter: 13 pont

Rog: 13 pont

Pildi: 0 pont

 

A nagykérdés pontjai még nincsenek hozzászámolva, azt még egy napig küldhetitek.

Az összesítettbe a múlt heti eredmény nem számít bele? Akkor szereztem 1 pontot, most pedig 0-át látok a sorban :D

Tudom, nem nagy szám 1 pont, de azért mégis...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a különböző erősségű kérdések megállapítása jó ötlet, de a becsületességet ne keverjük bele, mert őszintén bevallom (nálam is sokszor) sokunknak előbukkan a vállán a kisördög, és bemásolnák a válaszokat, hogy a pontokat lefaragják. Valahogy amugy tovább lehetne szőni a gondolatmenetet, de sztem a gyoraság is kulcsmomentuma ennek a kvíznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.