Ugrás a kommentre

Palpatine le akarta cserélni Vader-t Luke-ra?


Ajánlott hozzászólás

Ody azt írta az előbb az ep3-as elemző topikban, hogy Palpi hitt Vaderben.

Ez bennem egy olyan gondolatsort indított meg, hogy Palpatine mit is akar valójában Luke-kal, avagy Anakinnal mit akart?

 

(Bocsi, hogy ez most, nem csak a Jedi visszatérről fog szólni, de a Saga részlegben már van elég topik, itt ez elfér szerintem.)

 

Szóval Anakin átállt a sötét oldara és Vader lett. Ezzel mit akart Palpi, hisz mondja Yodának, hogy mindenkinél erősebb lesz, tehát nála is, és le is győzheti őt.

Mit akart Palpatine? Saját maga sikerét, vagy a Sith rend fejlődését? Ha a Sith rend érdekei vezérlik, (amit kétlek, mert Sitheket csak önös érdekek vonzzák.) akkor az lenne az érdeke, hogy amint Vader elég erős, legyőzi őt, ezzel a Sith rend soha nem látott magaságokba "fejlődik".

Azzal, hogy Obi-Wan kicsit leépítette Vadert, légzőkészülkbe kényszeríti. Ezzel félelmetesebb külsőt kölcsönzött neki, de minden bizonnyal gyengébb lett valamilyen szinten, hisz mondjuk villámot szórni már nem képes.

Erre mondhatja azt Palpi, hogy egye fene, nem lesz belőle a lagnagyobb, de legalább nem tud legyőzni.

Ekkor jön a képbe Luke, illetve az a kis bogár a Császárunk fülébe, amit maga a tanítvány ültet bele. Térítsük át, legyen a miénk. De a Mi a Sitheknél, ugyebár maximum 2. Anakin erről lehet, hogy nem hallott Obi-Wan Tunikája mellett, vagy mikor ezt oktatták a templomban, akkor is Padmé járt az eszében.

Mi fordulhatott meg Palpatine fejében, mikor ezt meghallotta? Huhh, Anakin Skywalker leszármazottja erősebb lehet Vader-nél, szerintem mondjuk ez.

De akkor Palpi milyen szerepet szánt saját magának, mert ha ő a legnagyobb sithet keresi, akkor saját maga csak a második lehet, vagyis őt legyőzi mindenképp, ami egyébként sith hagyomány.

Legnagyobb sithet keresi Anakinban a sérülései miatt nem jöhet össze, jön Luke benne is azt keresi, ő nem adja be a derekét, akkor Palpi azt mondja jó lesz a szamár is.

De kérdem én miféle perverzió ez, hogy Palpatine mindenképp egy nálánál erőssebb sithet akar kinevelni, a saját gyilkosát, saját sírját ássa.

Biztos már túlragoztam, erről érdekelne a véleményetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Palpi tartja magát annyira agyafurtnak, hogy azt hidje, hogy ő mindenki eszén túl tud járni és minden lehetőséget számba tud venni. Épp ezért akár egy erősebb tanitványt is porázon tud tartani... ez a magabiztosság lesz a veszte.

 

Érdekes az is, hogy Luke megtéritését nem Palpi kezdeményezi, hanem Vader... elöszőr a Császár azt akarja, hogy ölje meg Luke-ot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi van ha Palpi csak élni akart a lehetőséggel? Hisz Vader már "kiszolgált" volt, így jól jött neki egy erőérzékeny új tanítvány. Friss hús, és egészséges is. Talán jobban teljesített volna mint az apja. Vader elég sok kudarcot átélt...Halálcsillag felrobbantása, Luke kicsúszott a kezei közül... Szóval vétett hibákat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is, Sidious volt olyan önhitt, hogy azt higyje, kézben tudja tartani Vadert, majd Luke-ot. Valahogy úgy lehetett velük, mint egy atombobával. Tudom, hogy elpusztíthat, de én irányítom, így nem árthat.

Másrészt Vaderben nagyot csalódhatott. Már a Mustafaron elbukott, hiszen nem tudta legyőzni az elméletileg nála jóval gyengébb Obi-Want (mindezt annak dacára, hogy Obi-Wan akkor már túl volt egy Sithen). Aztán - bár azért közvetlen nem ő a felelős - de a Halálcsillag pusztulását is a számlájára lehet írni, akárcsak a Lázadók szökését a Hoth bolygóról. Majd Luke menekvését a Bespinről. Szóval Vader kudarcot kudarcra halmozott, ráadásul még nyomorék is volt. Így Sidiousnak valóban az volt a legjobb, ha lecseréli egy jobb tanítványra, aki csak egyvalaki lehet: Anakin gyereke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit nekem még mindig furcsa, hogy ennyire mániája ez a minnél erősebb tanítvány kinevelése. Mintha meg akarna halni, vagy haldoklana.

Anakin-nek elmeséli, hogy Plagueis-t tanítványa ölte meg, mint egy ötletet adva.

Mintha azt akarná, hogy valamelyik tanítványa forduljon szembe vele, folytatódjon ez a sith hagyomány, hogy mester leöli a tanítvány.

Persze lehet, hogy beképzelem magamnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy a mesterek akarták volna, hogy a tanítványuk ellenük forduljon, de ha jól belegondolok, ez törvényszerű. A Sith-ség egyenes ági következménye :cry: Ha egy mester-egy tanítvány van, akkor mi lesz a mesterrel, ha a tanítvány megszűnik tanítványnak lenni? Vagy valaki azután válhatott csak mesterré, ha a saját mestere meghalt ilyen vagy olyan úton? Ez valószínű lehet.

A Sith-ek önzőek, csak önmagukért élnek, de azért gondoskodnak arról, hogy a Rend fennmaradjon. Ez lehet az egyetlen dolog, ahol félretehetik az önzésüket, mert különben, mint eszme (és Rend) megszűnnének létezni. Ezt még ők sem hagyhatják, bármennyire is önmagukért élnek (különben mi a fenéért találták volna ki annak idején az egy mester-egy tanítvány rendszert, ha nem a Sith eszmék túléléséért?) Ezért keresik a legmegfelelőbb tanítványt, aki folytathatja a Sith eszme továbbvitelét. Amilyen hatalomra és nagyravágyók, nem hagyhatják, hogy nélkülük legyen meg a galaxis :peace::cry:

És igen, Vader már nem volt az igazi, az Uralkodó ezért is akarhatott új tanítványt magának. Lehet, hogy úgy gondolta, az ő halála után (még az Uralkodó sem halhatatlan) Vader nem lenne elég jó ahhoz, hogy kineveljen egy másik Sith-et. Kellett valaki más, aki ezt megteszi. Anakin gyereke erre pont megfelelő volt, de azért félt is tőle. Luke már egy felnőtt Jedi volt, nem volt az ő befolyása alatt, mint annak idején Anakin, ezért immunisabb lehetett Palpatine fondorlataira. Erős, mint Anakin, de kevésbé befolyásolható (Palpatine-nak egyébként is nagyon kellett pedáloznia Anakinért, pedig volt rá jó sok ideje). Egyébként sem az Uralkodó érdeme volt, hogy Luke Vader ellen fordult, Vader volt olyan okos, hogy magából kiindulva megtalálta a fia gyenge pontját. Az Uralkodónak nem sok esélye volt Luke-kal szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine ezen perverz szokása, hogy a nála erősebb tanítványt keresi, szerintem jelleméből fakad. Vagyis, ő minden más élőlényt eszköznek tart. A tanítványait is, csak őket leginkább afféle fegyvernek (is), amik küzdenek helyette, ezért létfontosságú, hogy ezek a fegyverek közel legyenek a legyőzhetetlenséghez. Magát már annak tartja, és milyen jó az a fegyver, ami még nála is jobb.

Na persze a fegyver visszafelé is elsülhet, csak Sidious úgy gondolta, hogy képes azt kezelni, hiszen mindenhatónak képzelhette magát. Pechére, mindenhatóságában csak az egója szárnyalhatott, ő maga mélyzuhanást végzett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha azt akarná, hogy valamelyik tanítványa forduljon szembe vele, folytatódjon ez a sith hagyomány, hogy mester leöli a tanítvány.

Maga a hagyomány a rend túléléséhez kell. Hogy egy tanítvány megölje a mesterét, valamiben (vagy inkább: több dologban) felül kell múlnia a mesterét. (Palpi pl remekül elaltatta a gyanakvásokat körülötte, Plagueis is valszeg ennek let az áldozata. Plusz nem számított rá h a tanítványa alattomosabb nála)

 

Akárhogy is nézem, a Sith generációról generációra erősebb lett ezáltal. Míg a Jedik a helybenfutást gyakorolták.

Amúgy a mester szemszögéből nézve is OK a dolog, inkább ölje meg valaki aki közel áll hozzá, semmint hogy valami betegség, végelgyengülés vagy ilyesmi vigye el. Inkább még ereje teljében.

 

 

De a lényeg, hogy a hagyomány a közösségnek előnyös, nem az egyednek. Vagyis hát az egyedek másik felének meg jó:peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezdem érteni ezt a Sithes gondolkodást. :peace:

Az volt talán a legnagyobb gondom, hogy magamból indultam, ki, én tuti, nem valásztanék magamnál erősebb tanítványt.

Mondjuk ott kezdődnek a dolgok, hogy a mesteremet se ölném le.

Nem lenne belőlem jó sith. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi van ha Palpi csak élni akart a lehetőséggel? Hisz Vader már "kiszolgált" volt, így jól jött neki egy erőérzékeny új tanítvány. Friss hús, és egészséges is. Talán jobban teljesített volna mint az apja. Vader elég sok kudarcot átélt...Halálcsillag felrobbantása, Luke kicsúszott a kezei közül... Szóval vétett hibákat.

Mindent Luke miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit nekem még mindig furcsa, hogy ennyire mániája ez a minnél erősebb tanítvány kinevelése. Mintha meg akarna halni, vagy haldoklana.

Anakin-nek elmeséli, hogy Plagueis-t tanítványa ölte meg, mint egy ötletet adva.

Mintha azt akarná, hogy valamelyik tanítványa forduljon szembe vele, folytatódjon ez a sith hagyomány, hogy mester leöli a tanítvány.

Persze lehet, hogy beképzelem magamnak.

:cry: Ha nem ölik meg akkor vége szakad a vérvonalnak? Viszont ha nem a hatalom miatt pusztítják el akkor is :peace: .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezdem érteni ezt a Sithes gondolkodást.  :peace:

Az volt talán a legnagyobb gondom, hogy magamból indultam, ki, én tuti, nem valásztanék magamnál erősebb tanítványt.

Mondjuk ott kezdődnek a dolgok, hogy a mesteremet se ölném le.

Nem lenne belőlem jó sith. :cry:

Vader ereje nagy volt, nagyobb volt, mint Sidié ám sok tekintetben gyengébb volt nála. Sidi bízott abban, hogy azt az erőt a sajátjához tudja kapcsolni, azzal amiben ő volt a legnagyobb, a manipulálással. Anakin gyengeségét kihasználva tartotta sakkban ám ugyanez a gyengeség lett végül a fegyver ellene. Nehéz egy szóban megragadni mi ez Anakin/Vaderben. Nem volt jó Jedi, mert az érzelmei irányították. Sithként ennek nagy hasznát vette, ám ott is fontos, hogy nem az érzelmek irányítanak, hanem az egy eszköz arra, hogy másoknál erősebbek legyünk. Vagyis az érzelem elem, erőforrás. A Jedik nem érzelemből cselekszenek. A Szeretet azért működik, mint mozgatórugó, mert nem önös és nem indulat. Amikor elindult Anakin a sötét úton még önzésből cselekedett az út végén viszont túllépett magán és az lett neki a jó ami a fiának, nem a saját akaratát kényszerítette rá.

Sidi érezhette a változást Vaderben ám Vaderben sokkal jobban bízott mint Lukeban. Ha azt nézem, hogy a tanítványnak végül meg kell ölnie a mesterét akkor nyilván le akarta már cserélni, mert van egy olyan érzésem, hogy Vader önmagáért nem pusztította volna el Sidit. Ez egy kicsit kifacsart gondolatmenet. Vader nem akart egyedül maradni ez biztos, nem akart egyedül lenni a mindenség ura.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

én tuti, nem valásztanék magamnál erősebb tanítványt.

Mondjuk ott kezdődnek a dolgok, hogy a mesteremet se ölném le.

Hát, kicsit más gondolkodásmód, szó se róla... de minden normális Sithben bvan annyi sznobság, hogy a lehető legjobb tanítvány kell neki, és ez nem mindig egészséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

folytatódjon ez a sith hagyomány, hogy mester leöli a tanítvány.

Egyébként még azt sem tudjuk (vagy csak én nem tudom), hogy ez "hagyomány". Mi van, ha nem volt mindennapos eset a mester gyilkolászás?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként még azt sem tudjuk (vagy csak én nem tudom), hogy ez "hagyomány". Mi van, ha nem volt mindennapos eset a mester gyilkolászás?

Hát, ha a tanítványt valaki megelőzte....

 

De induljunk ki abból amit Darth Bane végignézett, aztán folytassuk ott, amiről mi is tudunk: Plagueist megölte Sidi, Sidit megölte Vader....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs infó olyan mesterről, akit ne a tanítványa ölt volna meg:)

Igy is lehet nézni :roll: De én nem tartom valoszinünek, hogy az elmúlt 1000 évben folyamatosan egymást gyilkolták, miközben bujkáltak. Én eltudom képzelni, hogy Palpi volt az első renegát, mig Vader tettét már jóval a születése elött megjósolták :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Palpatinnak valószinüleg már egy erőteljes új tanitványra volt szüksége akit megtanithat mindenre lehet hogy azért mert sith szokáshoz híven Darth Vader megölte voltna hogy ő legyen a mester ("Állj át a sötét oldalra, és foglald el apád helyét az én oldalaomon!")

de végül belátta hogy nem lehet az övé mert Luke túlságosan bizik a jó oldalban és a barátaiban

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen meg szegény Palpi mással is el volt foglalva a téritgetés mellet(ő irányitotta az endori csatában a rombolokat és a vadászokat a csatameditációval) és hát ami nem megy az ne eröltessük alapon nem sokáig hallgatta luke ellenkezését , inkább erőszakhoz folyamodott

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen meg szegény Palpi mással is el volt foglalva a téritgetés mellet(ő irányitotta az endori csatában a rombolokat és a vadászokat a csatameditációval)

Uhhhh... remélem ezt azért csak viccnek szántad... :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.