Ugrás a kommentre

A Geonosisi csata


Ajánlott hozzászólás

Azért nem emlitettük mert a geonosisaknak van egyéniségük, képesek önálló döntésekre, igy a kollektiv bűnösségnek nincs értelme. 

 

De egy gondolat-kisérlet kedvéért tegyünk ugy mintha minden geonosisi egyetlen élőlényként viselkedne. Akkor is teljesen értelmetlen az egész úgy ahogy van. Amidala tárgyalni jött akkor minek megy a kisérőjével be bejelentés nélkül egy gyárba és kezd ott el élőlényket gyilkolni? Miben és kinek segít ez? Arról nem is beszélve, hogy a geonosisak nem öltek köztársaságiakat. 

A felsorolt "nagy bűneik" blődségek. Jangonak menedéket adtak? Más helyeken is adtak már neki menedéket. Ezért senkinek nem jár főbe lövés. Eleve ha a Köztársaság szeretné a demokrácia látszatát kelteni akkor a geonosisi melósok irtása előtt talán nézzük meg mit tudnak a geonosisiak Jangoról, Dookuval meg legalább megpróbálhattak volna tárgyalni ha már ezért jöttek... de inkább lekardozták a helyieket. Obi-Wan pedig bejött a területükre de nem lelőtték hanem elkapták. Máris mennyivel emberibben kezelték a dolgot, mint Amidaláék akik másnak a területére bemennek majd random élőlényeket gyilkolásznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Bomarr írta:

Azért nem emlitettük mert a geonosisaknak van egyéniségük, képesek önálló döntésekre, igy a kollektiv bűnösségnek nincs értelme. 

A geonosisi kultúránál nagyobb tekintélyelvűség talán nincs is az SW-ben. A királynő a szent, az ő akarata mindent felülír, nincs személyes döntéshozatal. Még Poogle is hozzá megy a katakombákban.

 

13 perccel korábban, Bomarr írta:

De egy gondolat-kisérlet kedvéért tegyünk ugy mintha minden geonosisi egyetlen élőlényként viselkedne. Akkor is teljesen értelmetlen az egész úgy ahogy van. Amidala tárgyalni jött akkor minek megy a kisérőjével be bejelentés nélkül egy gyárba és kezd ott el élőlényket gyilkolni?

Egyrészt mert Obi-Want elkapták. Nem légből kapott a feltételezés, hogy velük se fognak kesztyűs kézzel bánni. Nem azért mentek oda, hogy kérdés nélkül élőlényeket gyilkoljanak!!! A geók támadtak rájuk, Anakainék csak védekeztek. Innen indult ki a buli.

 

13 perccel korábban, Bomarr írta:

Arról nem is beszélve, hogy a geonosisak nem öltek köztársaságiakat. 

Nem, de masszívan készültek rá, hisz egy egész droidhadsereg épült a katkombákban.

 

13 perccel korábban, Bomarr írta:

A felsorolt "nagy bűneik" blődségek. Jangonak menedéket adtak? Más helyeken is adtak már neki menedéket.

Ezt senki nem mondta bűnnek, meg se lett említve. Az viszont tény, hogy Amidala merénylője a Geonosison parkolt. Aki nem hülye, annak egyből le jön, hogy 1+1=2. Tehát itt nem ártatlan termeszekről van szó.

 

13 perccel korábban, Bomarr írta:

Obi-Wan pedig bejött a területükre de nem lelőtték hanem elkapták. Máris mennyivel emberibben kezelték a dolgot,

Ja, csak kikötözték egy oszlophoz, ahol majd jól kivégzik: egy szörny fogja megenni. Nagyon emberi! :D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Azért nem emlitettük mert a geonosisaknak van egyéniségük, képesek önálló döntésekre, igy a kollektiv bűnösségnek nincs értelme. "

Van? Én a vezetőség és a királynőt leszámítva nem láttam egyéniséget. De ha te mondod...Amúgy meg van említve a clone wars geonosisi arcjában a kaptár elmélet, is működni is látjuk.

"Amidala tárgyalni jött akkor minek megy a kisérőjével be bejelentés nélkül egy gyárba és kezd ott el élőlényket gyilkolni?"

1. Bejelentés nélkül azért jöttek, mert egyszerűen nem volt kinek be jelentkezni. Láthatjuk hogy amikor meg érkeztek, egyszerűen senki nem volt ott, de még a leszálló hajót sem érzékelték a helyiek. A munkások meg mind aludtak.
2. Akkor kezdenek öldökölni, mikor a felébredő munkások nekik rontanak hogy meg öljék őket. Amig azok nem támadtak, ők sem támadtak. Az öldöklést a helyzet hozta, is nem az hogy nem akartak volna a hőseink tárgyalni.

"A felsorolt "nagy bűneik" blődségek. Jangonak menedéket adtak? Más helyeken is adtak már neki menedéket. Ezért senkinek nem jár főbe lövés"
A "más helyek" alatt gondolom a Kamonit érted. A helyiek nem tudták hogy Jango egy politikai radikálisoknak dolgozó orgyilkos. Is senki nem mondta hogy ezért jár a halál büntetés. Csupán csak egy érv, hogy miért számítanak ellenségnek.

"Arról nem is beszélve, hogy a geonosisak nem öltek köztársaságiakat. "
Mivel még nem tört ki a háború. Viszont katonai szövetségre léptek egy köztársaság ellenes össze esküvő csoporttal, is gyilkos droidokat gyártottak nekik. 

"Eleve ha a Köztársaság szeretné a demokrácia látszatát kelteni akkor a geonosisi melósok irtása előtt talán nézzük meg mit tudnak a geonosisiak Jangoról"
A munkások nem éppen adtak időt Anakinnak és Padmének hogy ügyvédes tárgyalást rendezzenek nekik...

"Dookuval meg legalább megpróbálhattak volna tárgyalni ha már ezért jöttek"

Meg próbáltak, a kivágott jelenetek közt. Le ültek, Padmé közölte a gróffal hogy engedje el a fogva tartott Jedit. Dooku azt mondta ha a naboo csatlakozik hozzájuk, akkor meg teszi. Padmé nemet mondott, a tárgyalásuk végetért. Én nem tudom hogy miért vágták ki, de Youtubo-n meg találhatóak ezek a jelenetek, meg nézheted.

"Obi-Wan pedig bejött a területükre de nem lelőtték hanem elkapták. Máris mennyivel emberibben kezelték a dolgot"

Ennek semmi köze az emberséghez, ez gyakorlatiasság volt. Meg akarták tudni tőle hogy kinek jelentett, mit látott, stb... Mi után ez meg volt, nyilvános halál büntetésre ítélték (amit meg kínzott állatokkal akartak végre hajtani) , amit ünnepelve terveztek végig nézni az arénájukban. Amúgy érdekesség: "Star Wars: Katalizátor (James Luceno) könyvében meg ismerhető hogy ebben az arénában ünnepi alkalmak során egymást mészárolták örömből. Ennyit az emberségről...

Amúgy, én pont az ilyesmi miatt akarom hangoztatni érveim. A galaxis leggonoszabb és undorítobb faját is képesek egyesek áldozatként be mutatni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

OFF:

 

56 perccel korábban, Apologéta írta:

1. Bejelentés nélkül azért jöttek, mert egyszerűen még a leszálló hajót sem a helyiek. A munkások meg mind aludtak.

 

42 perccel korábban, Apologéta írta:

"Azért nem emlitettük mert a geonosisaknak van egyéniségük, képesek önálló döntésekre, igy a kollektiv bűnösségnek nincs értelme. "

Van? , is működni is látjuk.

 

Ha kijelölöd a kívánt részt, akkor megjelenik egy "Idézd ezt" feliratú gomb, ezzel akár több hozzászólásból is tudsz idézni egymás után. Az idézett részt lehet szerkeszteni, tehát, ha a "Válasz" gombot használod akkor is ki tudod törölni, ami nem fontos a te válaszod szempontjából,

 

42 perccel korábban, Apologéta írta:

"Amidala tárgyalni jött akkor minek megy a kisérőjével be bejelentés nélkül egy gyárba és kezd ott el élőlényket gyilkolni?"

 

illetve tördelni is tudod őket enterrel, így a hosszabb hozzászólások egyes gondolataira külön-külön is tudsz reagálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

OFF:

 

 

 

Ha kijelölöd a kívánt részt, akkor megjelenik egy "Idézd ezt" feliratú gomb, ezzel akár több hozzászólásból is tudsz idézni egymás után. Az idézett részt lehet szerkeszteni, tehát, ha a "Válasz" gombot használod akkor is ki tudod törölni, ami nem fontos a te válaszod szempontjából,

 

 

illetve tördelni is tudod őket enterrel, így a hosszabb hozzászólások egyes gondolataira külön-külön is tudsz reagálni.

 Értem, de nekem így kicsit kényelmesebb. Köszönöm a tanácsot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Apologéta írta:

 Értem, de nekem így kicsit kényelmesebb. Köszönöm a tanácsot.

 

Ahogy gondolod. csak úgy átláthatóbb, neked is, meg annak is akivel beszélgetsz/vitázol pláne akkor ha több résztvevős a diskurzus nem csak 1-2 és/vagy amikor a hozzászólások terjedelmesebbek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 hours ago, Apologéta said:

Meg próbáltak, a kivágott jelenetek közt. Le ültek, Padmé közölte a gróffal hogy engedje el a fogva tartott Jedit. Dooku azt mondta ha a naboo csatlakozik hozzájuk, akkor meg teszi. Padmé nemet mondott, a tárgyalásuk végetért. Én nem tudom hogy miért vágták ki, de Youtubo-n meg találhatóak ezek a jelenetek, meg nézheted.

Ezeknek a kanonitása azért eléggé megkérdőjelezhető a legjobb esetben is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Ahogy gondolod. csak úgy átláthatóbb, neked is, meg annak is akivel beszélgetsz/vitázol pláne akkor ha több résztvevős a diskurzus nem csak 1-2 és/vagy amikor a hozzászólások terjedelmesebbek. :)

Mindehhez még hozzátenném, hogy a válasz funkció hasznáalta lehetővé teszi az eredeti hozzászólás egy kattintással történő visszakeresését. És az, akit idézel, még értesítést kap erről, így tudja, hogy válaszoltak neki. Szóval nem bántásból, @Apologéta, de az, ahogy most csinálod, neked lehet, hogy kényelmes, de mindenki másnak kényelmetlen.

 

7 órával ezelőtt, Apologéta írta:

Van? Én a vezetőség és a királynőt leszámítva nem láttam egyéniséget. De ha te mondod...

Nem csak ő mondja, hanem az alkotók is. Rebels 2x12-13 Ghost of Geonosis, ebben szerepel egy dolgozó, Klik-Klak, aki elég egyértelműen egyéniség. Akárcsak Pehk, a Doctor Aphra Annual 2-ben szereplő geonosisi vadász.

 

7 órával ezelőtt, Apologéta írta:

1. Bejelentés nélkül azért jöttek, mert egyszerűen nem volt kinek be jelentkezni. Láthatjuk hogy amikor meg érkeztek, egyszerűen senki nem volt ott, de még a leszálló hajót sem érzékelték a helyiek. A munkások meg mind aludtak.

Hát igen, a repülésirányítás általában nem a helyi gyárakban, hanem a reptereken van. De a rádió csodája, hogy akár az orbitális pályáról is be lehet jelentkezni. És mivel a geonosisi egy űrtechnológiával rendelkező fejlett, civilizált faj, elég biztos, hogy van szervezet, ami az űrben történő jövés-menést figyeli és reagál a rádióhívásokra.

 

7 órával ezelőtt, Apologéta írta:

2. Akkor kezdenek öldökölni, mikor a felébredő munkások nekik rontanak hogy meg öljék őket. Amig azok nem támadtak, ők sem támadtak. Az öldöklést a helyzet hozta, is nem az hogy nem akartak volna a hőseink tárgyalni.

A kedvenc érvem. :roll: Fegyverrel hivatlanul behatolunk egy idegen ország gyárába, aztán még nekem áll feljebb, mert az ott dolgozó munkások és biztonsági őrök megtámadnak. Azért megnézném, hogy hogyan reagálnának bárhol a világban, ha az ezt az érvet hajtogatók megtennék ugyanazt, amit Anakin. Hidd el, ha anno bejöttél volna a nyomdába fegyverrel, ahol biztonsági őrként dolgoztam, én is azonnal rád lövök. De nekem nem is lenne választásom, mivel nincs velem az Erő. Anakin simán félresöpörhetett volna bárkit az Erővel. De, hát ő már csak ilyen kis fénykarddal szétvágok mindenkit, aki csúnyán néz rám fajta. Nem véletlen lett Sith nagyúr. A gyilkolás a vérében van.

Megjegyzem, Padmé senkire sem lőtt rá, pedig nála is volt fegyver. Szóval ő legalább valamennyire tartotta magát ahhoz, amit állított.

 

7 órával ezelőtt, Apologéta írta:

Mivel még nem tört ki a háború. Viszont katonai szövetségre léptek egy köztársaság ellenes össze esküvő csoporttal, is gyilkos droidokat gyártottak nekik. 

Ez igaz, de ez nem egyirányú út. Mivel még nincs háború, így egyik félnek sincs... nos, úgyszólván joga a másikat a hazájában gyilkolni. Ráadásul ilyen téren a Geonosis ugyanolyan volt, mint a Kamino: egy politikailag független állam, ami pénzért cserébe gyártott fegyvereket egy-egy galaktikus államnak, és ennek folyamán kötelezték el magukat eme csoportoknak.

 

7 órával ezelőtt, Apologéta írta:

A munkások nem éppen adtak időt Anakinnak és Padmének hogy ügyvédes tárgyalást rendezzenek nekik...

És milyen diplomáciai tárgyalások szoktak gyárakba betörve zajlani? Lőjjenek le, de szerintem már maga a szó, hogy diplomácia azt sejteti, hogy nem ezen az úton kéne eljárni. Nem egy kéményben leszállni bejelentetlenül, ahol legfeljebb a gyári munkásokkal és a biztonsági őrökkel trécselhetnél, hanem a megfelelő, hivatalos csatornákon át elrendezni egy hivatalos találkozót a másik fél diplomatáival és egyéb, ilyen ügyekben illetékes vezetőkkel (a "hivatalos csatornába" amúgy az is beletartozik, hogy a diplomata és a testőre is az állam megbízásából jár el, ám ez sem volt igaz Anakinra és Padméra, hiszen világos utasítást kaptak arra, hogy maradjanak a valagukon).

Megnézném, hogyan alakulna egy olyan béketárgyalás a Nato és Oroszország között, ahol egy amerikai diplomata MP7-essel az oldalán, egy M4-essel felszerelt Navy Seal katona kíséretében behatol a szentpétervári Kirov Zavod nevű tankgyárba. Szerintem már az egész folyamat kitalálását diplomáciai kudarcként ítélnék meg.

Amúgy meg, ha hozzád betörnének, te időt adnál a betörőnek, hogy... Mire is? Megmagyarázza, miért tört be hozzád?

 

7 órával ezelőtt, Apologéta írta:

Meg próbáltak, a kivágott jelenetek közt. Le ültek, Padmé közölte a gróffal hogy engedje el a fogva tartott Jedit. Dooku azt mondta ha a naboo csatlakozik hozzájuk, akkor meg teszi. Padmé nemet mondott, a tárgyalásuk végetért. Én nem tudom hogy miért vágták ki, de Youtubo-n meg találhatóak ezek a jelenetek, meg nézheted.

Szerintem főleg azért vágták ki, mert nevetségesen együgyű jelenet. Ezeket nem is vették vissza a kánonba. Amidala sosem beszélt Dookuval a Geonosison.

 

7 órával ezelőtt, Apologéta írta:

Ennek semmi köze az emberséghez, ez gyakorlatiasság volt. Meg akarták tudni tőle hogy kinek jelentett, mit látott, stb... Mi után ez meg volt, nyilvános halál büntetésre ítélték (amit meg kínzott állatokkal akartak végre hajtani) , amit ünnepelve terveztek végig nézni az arénájukban. Amúgy érdekesség: "Star Wars: Katalizátor (James Luceno) könyvében meg ismerhető hogy ebben az arénában ünnepi alkalmak során egymást mészárolták örömből. Ennyit az emberségről...

Egyetértek, ez gyakorlaitas húzás volt. De azért ne tegyünk úgy, mintha olyan barbár dolog lenne az, amit utána műveltek. A nyilvános kivégzések még a mi világunkban sem vesztek a távoli múltba. Ráadásul, én azért azt sem mondanám civilizált húzásnak, hogy a béke és a szabadság őrzői, a Jedik és a demokrácia melegágyának titulált Köztársaság gyerekeket küldött háborúba és ez mindenkinek teljesen rendben volt így. Még Padmé Amidalának és Bail Organának is. (Mondjuk a Star Wars világában úgy tűnik, ez tényleg teljesen rendben van a jók részéről is, hiszen a Lázadók Szövetsége is ugyanúgy bevett a soraiba tizenéveseket és küldött ki a frontra meghalni.)

 

Amúgy valóban megvolt Amidala és Anakin jogalapja arra, hogy fegyveresen lépjen fel a Konföderáció ellen, aminek tagja volt a Geonosis. Hiszen Obi-Wan Kenobi bizonyítékot prezentált arra, hogy a Konföderáció vezetősége rendelte el Amidala, a Köztársaság szenátorának meggyilkolását. Ez bármilyen helyen épp elég ok lenne egy háború kirobbantására, illetve ez esetben hadifoglyok kiszabadítására. A probléma az, hogy egyrészt, Amidala valami általam teljesen ismeretlen okból úgy tesz, mintha ez nem az lenne, ami: egy fegyveres mentőakció, ahol a diplomáciának semmi helye. A másik, mentőakciónak is gyér. Obi-Want nyilván nem a fegyvergyárban tartják fogva, akkor miért oda szálltak le? Lehet, hogy a bolygó másik oldalán volt. Akkor? Elgyalogolnak oda és közben remélik, hogy nem fognak kitűnni a sok bogár között?

Szóval, hogyan képzelte Amidala, hogy ilyen megközelítéssel neki bármi esélye lenne diplomáciai megoldást találni, és hogyan képzelték el ezt az egész mentőakciót? Mert ebben a formában, ahogy ez a két sügér nekilendült, ez fegyveresen és diplomatikusan is eleve kudarcra volt ítélve. Szóval:

Episode 2 Good Job GIF by Star Wars

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Apologéta írta:

Meg próbáltak, a kivágott jelenetek közt. Le ültek, Padmé közölte a gróffal hogy engedje el a fogva tartott Jedit. Dooku azt mondta ha a naboo csatlakozik hozzájuk, akkor meg teszi. Padmé nemet mondott, a tárgyalásuk végetért. Én nem tudom hogy miért vágták ki, de Youtubo-n meg találhatóak ezek a jelenetek, meg nézheted.

Ami kivágott az nem része a sztorinak. Van olyan leforgatott jelenet is amiben Anakin jelen van amikor Winduék bemennek Palpatine-hoz, hogy megütközzenek vele. Palpatine-nak eredetileg nem volt saját kardja. Anakin dobta oda a sajátját. Ezt nem csak le lelett forgatva de a filmben látni egy snitten hogy Palpatine Anakin kardját fogja. De ez csak egy hiba. Ettől még nem része a sztorinak, hogy Anakin dobta oda a kardját.

 

17 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A geonosisi kultúránál nagyobb tekintélyelvűség talán nincs is az SW-ben. A királynő a szent, az ő akarata mindent felülír, nincs személyes döntéshozatal. Még Poogle is hozzá megy a katakombákban.

És akkor ebből mi következik? Ahol tekintélyelvüség van ott szabadon gyilkolható a lakosság? Az hogy tekintélyelvüség van a Geonosis-on az semmit nem javit Amidaláék tettén, amivel eleve az a főbaj hogy értelmetlen.

 

17 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A geók támadtak rájuk, Anakainék csak védekeztek. Innen indult ki a buli.

Nem innen indult a buli. A buli onnan indult, hogy bejelentés nélkül Amidaláék besurrantak egy gyárba. Majd miután a helyiek teljesen jogosan próbáltak fellépni a betolakodók ellen le lettek gyilkolva. 

 

De csak tegyétek fel magatoknak a kérdést: mi értelme van annak amit Amidaláék csinálnak? Miféle pozitiv kimenete lehetett volna annak hogy úgy mennek tárgyalni hogy bejelentés nélkül bemennek egy véletlenszerüen kiválasztott ellenséges gyárba majd gyilkolászni kezdenek? A válasz hogy ebben semmi logika nincs. 

 

A Star Wars már csak ilyen. Néha a látvány oltárán fel van áldozva a logika. A birodalmi lépegetők nagyon jól mutatnak, de egy olyan világban ahol vannak lebegő eszközök semmi értelme olyan hadi eszközöket használni amik nagy sebezhető lábakon közlekednek. Pár dolgon szemet kell hunyni, mert ez egy űropera. 

 

Ez az egész geonosis-i jelenet úgy indult hogy Lucas megírta úgy, hogy Amidaláék nem akcióznak semmit. Leszállnak egy központi részen, kicsit kóborolnak, aztán előkerül Dooku.

Aztán Lucas meglátta a droid-gyár egyik látványtervét is beleszeretett. És úgy döntött hogy neki kell ide egy akció-jelenet. Úgyhogy Amidaláék a logikus út helyett egy logikátlanabb de látványosabb belépőt kaptak a Geonosison. 

 

Egyébként az eredeti forgatókönyvben, ahol szinte rögtön a leszállás után összefutnak Dookuval lett volna pár elég fura párbeszéd. Lehet jobb hogy nem az lett. Itt hangzott volna el ez a párbeszéd:

 

Dooku: I'm delighted to meet you at last. We have a great deal to discuss, Senator. I hope you can keep your young Jedi under control.

 

Padmé: Don't worry he's housebroken.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 07. 03. - 3:05, Dzséjt írta:

 

 

 

Nem csak ő mondja, hanem az alkotók is. Rebels 2x12-13 Ghost of Geonosis, ebben szerepel egy dolgozó, Klik-Klak, aki elég egyértelműen egyéniség. Akárcsak Pehk, a Doctor Aphra Annual 2-ben szereplő geonosisi vadász.

 

Hát igen, a repülésirányítás általában nem a helyi gyárakban, hanem a reptereken van. De a rádió csodája, hogy akár az orbitális pályáról is be lehet jelentkezni. És mivel a geonosisi egy űrtechnológiával rendelkező fejlett, civilizált faj, elég biztos, hogy van szervezet, ami az űrben történő jövés-menést figyeli és reagál a rádióhívásokra.

 

A kedvenc érvem. :roll: Fegyverrel hivatlanul behatolunk egy idegen ország gyárába, aztán még nekem áll feljebb, mert az ott dolgozó munkások és biztonsági őrök megtámadnak. Azért megnézném, hogy hogyan reagálnának bárhol a világban, ha az ezt az érvet hajtogatók megtennék ugyanazt, amit Anakin. Hidd el, ha anno bejöttél volna a nyomdába fegyverrel, ahol biztonsági őrként dolgoztam, én is azonnal rád lövök. De nekem nem is lenne választásom, mivel nincs velem az Erő. Anakin simán félresöpörhetett volna bárkit az Erővel. De, hát ő már csak ilyen kis fénykarddal szétvágok mindenkit, aki csúnyán néz rám fajta. Nem véletlen lett Sith nagyúr. A gyilkolás a vérében van.

Megjegyzem, Padmé senkire sem lőtt rá, pedig nála is volt fegyver. Szóval ő legalább valamennyire tartotta magát ahhoz, amit állított.

 

Ez igaz, de ez nem egyirányú út. Mivel még nincs háború, így egyik félnek sincs... nos, úgyszólván joga a másikat a hazájában gyilkolni. Ráadásul ilyen téren a Geonosis ugyanolyan volt, mint a Kamino: egy politikailag független állam, ami pénzért cserébe gyártott fegyvereket egy-egy galaktikus államnak, és ennek folyamán kötelezték el magukat eme csoportoknak.

 

És milyen diplomáciai tárgyalások szoktak gyárakba betörve zajlani? Lőjjenek le, de szerintem már maga a szó, hogy diplomácia azt sejteti, hogy nem ezen az úton kéne eljárni. Nem egy kéményben leszállni bejelentetlenül, ahol legfeljebb a gyári munkásokkal és a biztonsági őrökkel trécselhetnél, hanem a megfelelő, hivatalos csatornákon át elrendezni egy hivatalos találkozót a másik fél diplomatáival és egyéb, ilyen ügyekben illetékes vezetőkkel (a "hivatalos csatornába" amúgy az is beletartozik, hogy a diplomata és a testőre is az állam megbízásából jár el, ám ez sem volt igaz Anakinra és Padméra, hiszen világos utasítást kaptak arra, hogy maradjanak a valagukon).

Megnézném, hogyan alakulna egy olyan béketárgyalás a Nato és Oroszország között, ahol egy amerikai diplomata MP7-essel az oldalán, egy M4-essel felszerelt Navy Seal katona kíséretében behatol a szentpétervári Kirov Zavod nevű tankgyárba. Szerintem már az egész folyamat kitalálását diplomáciai kudarcként ítélnék meg.

Amúgy meg, ha hozzád betörnének, te időt adnál a betörőnek, hogy... Mire is? Megmagyarázza, miért tört be hozzád?

 

Szerintem főleg azért vágták ki, mert nevetségesen együgyű jelenet. Ezeket nem is vették vissza a kánonba. Amidala sosem beszélt Dookuval a Geonosison.

 

Egyetértek, ez gyakorlaitas húzás volt. De azért ne tegyünk úgy, mintha olyan barbár dolog lenne az, amit utána műveltek. A nyilvános kivégzések még a mi világunkban sem vesztek a távoli múltba. Ráadásul, én azért azt sem mondanám civilizált húzásnak, hogy a béke és a szabadság őrzői, a Jedik és a demokrácia melegágyának titulált Köztársaság gyerekeket küldött háborúba és ez mindenkinek teljesen rendben volt így. Még Padmé Amidalának és Bail Organának is. (Mondjuk a Star Wars világában úgy tűnik, ez tényleg teljesen rendben van a jók részéről is, hiszen a Lázadók Szövetsége is ugyanúgy bevett a soraiba tizenéveseket és küldött ki a frontra meghalni.)

 

Amúgy valóban megvolt Amidala és Anakin jogalapja arra, hogy fegyveresen lépjen fel a Konföderáció ellen, aminek tagja volt a Geonosis. Hiszen Obi-Wan Kenobi bizonyítékot prezentált arra, hogy a Konföderáció vezetősége rendelte el Amidala, a Köztársaság szenátorának meggyilkolását. Ez bármilyen helyen épp elég ok lenne egy háború kirobbantására, illetve ez esetben hadifoglyok kiszabadítására. A probléma az, hogy egyrészt, Amidala valami általam teljesen ismeretlen okból úgy tesz, mintha ez nem az lenne, ami: egy fegyveres mentőakció, ahol a diplomáciának semmi helye. A másik, mentőakciónak is gyér. Obi-Want nyilván nem a fegyvergyárban tartják fogva, akkor miért oda szálltak le? Lehet, hogy a bolygó másik oldalán volt. Akkor? Elgyalogolnak oda és közben remélik, hogy nem fognak kitűnni a sok bogár között?

Szóval, hogyan képzelte Amidala, hogy ilyen megközelítéssel neki bármi esélye lenne diplomáciai megoldást találni, és hogyan képzelték el ezt az egész mentőakciót? Mert ebben a formában, ahogy ez a két sügér nekilendült, ez fegyveresen és diplomatikusan is eleve kudarcra volt ítélve. Szóval:

Episode 2 Good Job GIF by Star Wars

Jó, értem. De a tördelés még nem megy, szóval úgy csinálom hogy ki jelölőm ezt fent, aztán majd alatta idézgetem kékkel jelölve.

"Nem csak ő mondja, hanem az alkotók is. Rebels 2x12-13 Ghost of Geonosis, ebben szerepel egy dolgozó, Klik-Klak, aki elég egyértelműen egyéniség. Akárcsak Pehk, a Doctor Aphra Annual 2-ben szereplő geonosisi vadász."

Az a két személy az után van hogy a birodalom a populáció 98% százalékát ki irtotta. Közösség és vezetők nélkül ez a kettő nem tudott igazodni a többiekhez vagy a már halott vezetők parancsaihoz, ezért váltak egyéniséggé.

 

"Hát igen, a repülésirányítás általában nem a helyi gyárakban, hanem a reptereken van. De a rádió csodája, hogy akár az orbitális pályáról is be lehet jelentkezni. És mivel a geonosisi egy űrtechnológiával rendelkező fejlett, civilizált faj, elég biztos, hogy van szervezet, ami az űrben történő jövés-menést figyeli és reagál a rádióhívásokra."


Én nem láttam repteret, az tűnt fel hogy még a legálisan ott tartózkodó Jango is csak úgy leszállt valahova. Az általad említett említett rádiós szervezet nem csak hívást tud fogadni de adni is tud. Az összes ilyen bolygón ha egy űrhajó orbitális pályára érkezik, a helyi rádiós csoport ki adja nekik a szokásos jelet (Azonosítsad magad, nubia hajó, mi célból jöttél, be léptél a Geonosisi területre, stb.) Tekintettel véve hogy senki nem küldött jelet az egyik leglátványosabban kinéző hajóra, így arra a következtetésre jutok hogy a "jövés-menés figyelő szervezet" vagy nem volt vagy nem működött. (Vagy ott is szunyált a nap közepén az összes munkás. Tekintve hogy Geonosiaikról van szó, ez elképzelhető.) Meg jegyezném hogy az hogy kéne hogy legyen ilyenjük, még nem jelenti hogy van.

"A kedvenc érvem. :roll: Fegyverrel hivatlanul behatolunk egy idegen ország gyárába, aztán még nekem áll feljebb, mert az ott dolgozó munkások és biztonsági őrök megtámadnak. Azért megnézném, hogy hogyan reagálnának bárhol a világban, ha az ezt az érvet hajtogatók megtennék ugyanazt, amit Anakin. Hidd el, ha anno bejöttél volna a nyomdába fegyverrel, ahol biztonsági őrként dolgoztam, én is azonnal rád lövök."
Én nem vagyok benne biztos, de tudtommal az összes biztonsági őrnél az van hogy ha meg látnak egy illetéktelen be hatolót, akkor nem nekik támadnak először, hanem a behatólótól követelik hogy "állj meg/kezeket fel/ki vagy te?". Főleg akkor ha több százas túlerőben vannak a behatolóval szemben. Most komolyan, vegyünk egy példát: Te és kb 10 haverod a házadban vagytok. A nappaliban találtok egy betörőt, aki meg döbbenten áll egy helyben lassan hátrálva. Önvédelemnek minősülni ha te is a barátaid fejszével a kézben neki rontanátok, felszólítás nélkül úgy hogy ő még nem is használt erőszakot? Igen, a betörő ellen jogod van védekezni vagy elkapni, de csak úgy ki nyírni egy olyan helyzetben ahol láthatóan ez még szükségtelen is, az nem minősül önvédelemnek. 
A geonosisiak vagy százával vették körbe a két embert, akik először nem támadtak rájuk. Dönthettek volna úgy hogy a megadásukat követelik (amit bizonyára elfogadtak volna az emberek a hátrányos helyzetükben.) , de inkább a harcot választották. Anakin és Padmé érkezése  nélkül is lett volna hasonló erőszak, hiszen 200 jedi és egy csomó klón tartott oda.

 

"De nekem nem is lenne választásom, mivel nincs velem az Erő. Anakin simán félresöpörhetett volna bárkit az Erővel. De, hát ő már csak ilyen kis fénykarddal szétvágok mindenkit, aki csúnyán néz rám fajta."

Oké...
1. Anakinnak nem volt akkora tapasztalata az önuralommal és az erővel hogy képes legyen a pillanat töredékében lenyugtatni magát egy olyan erő lökéshez ami száz ilyen izét vissza lök oda ahonnan jöttek.
2. A bogarak minden irányból jöttek. Amig az egyik irányba ki lök egy erő lökést, addig a másik irányból le csapják őt vagy a szerelmét.
3. A bogarak nem csak "csúnyán néztek" hanem nekik rontottak.
"Ez igaz, de ez nem egyirányú út. Mivel még nincs háború, így egyik félnek sincs... nos, úgyszólván joga a másikat a hazájában gyilkolni."
A szeparatisták már intéztek egy "másik hazájában való gyilkolást" vagyis pontosabban meg próbálták.
"Ráadásul ilyen téren a Geonosis ugyanolyan volt, mint a Kamino: egy politikailag független állam, ami pénzért cserébe gyártott fegyvereket egy-egy galaktikus államnak, és ennek folyamán kötelezték el magukat eme csoportoknak"

Politikailag függetlennek nem mondanám a Geonosisiaikat. A klónok háborújában lévő második geonosisi csatában hatalmas veszteségeket szenvednek el, de még ennek ellenére is a végsőkig folytatják a harcokat, amig mindenki fogságba nem esik vagy meg nem hal. Ez ellene van annak hogy csak a haszonért teszik. A katalizátorban már ezen csaták után vagyunk, amikor is Poggun herceg végül ki egyezik Krennickel és a köztársasággal. De aztán Poggun szít egy ál felkelést a harcosai közt, is a zűr zavarban elmenekül hogy csatlakozzon a szeparatistákhoz, akik már eleve komoly hátrányba kerültek.
Ez a két pont tökéletesen mutatja hogy a nép és a vezetőség is mélyen elkötelezett a szeparatista politika mellett, hiszen ezek a tettek nem az anyagi hasznot hozták maguknak.

"De azért ne tegyünk úgy, mintha olyan barbár dolog lenne az, amit utána műveltek. A nyilvános kivégzések még a mi világunkban sem vesztek a távoli múltba."
Egy alig pár perc alatt le zajlott ügyvédnélküli tárgyalás (illetve ha a kánonba nem tartoznak a kivágott jelenetek akkor még tárgyalás sem volt) után három hadi és politikai foglyot (amiből minimum az egyik még nem is ölt meg senkit.) mindenki szeme láttára kínzással meg vadított állatokkal akarják ki végeztetni őket. Kérlek mond meg, milyen legitim emberi kormány van jelenleg ezen a bolygón ami ilyet tesz? És ha van, akkor miért nem barbár dolog az amit a Geonosisiak művelnek? Mert attól hogy vannak ilyen kormányok nálunk is (már ha vannak), az nem azt jelenti hogy a geonosisiak nem barbárok csak azt hogy az általad említett emberi csoportok is barbárok.

"gyerekeket küldött háborúba és ez mindenkinek teljesen rendben volt így"
Ha a 14 éves Ahsokára és Kananra meg más padawanokra gondolsz: Az élet kor meghatározás változó néző pontok alapján van. A star warsban valami biológia nézőpont alatt dönthettek, de a 14 évesek már nem számítottak gyereknek még ha mások annak tekintették is őket (ahogy egyesek a 18-19 éves, de még a 20-25 évesek esetében is gyereknek neveznek nálunk) . Ezt kiválóan mutatja a  Királynő végveszélyben - E.K Johnston regénye, amiben a naboo bolygón nem csak szavazhat a 14 éves Amidala, de még választásokon is indulhatott amiket meg is nyert. (Is bár a geonosisi malőrje nem ezt sugallja, de kiváló politikus volt amúgy.) Azon hogy helyese ez a kórhatár meg határozás, az vitatható. De a lényeg az hogy a köztársaság és a Jedik nem abban a tudatban küldték ki a padawanokat hogy kis gyerekek.
A padawanok meg eleve nem átlagos gyerekek, fénykard forgató tudással és az Erő használattal felvértezettek.
Ha a klónokra gondolsz: Mentálisan is genetikailag is felnőttek.
" A másik, mentőakciónak is gyér. Obi-Want nyilván nem a fegyvergyárban tartják fogva, akkor miért oda szálltak le?"

Gőzöm sincsen. Átugráltam a filmet a neten, csűrtem csavartam, de nem jöttem rá. Gondolom mivel a forgató könyv úgy volt meg írva hogy elkapják őket, így mindegy volt hogy hol szállnak le a rendezőnek. Vagy eleve az volt a cél hogy egy rejtett üzenetet adjon a film hogy miért hülyeség az önfejűség az át gondoltság helyett. Végtére is a filmben is ki van hangsúlyozva hogy hülyeség volt, amint az általad írt GIF is mutatja.

Amúgy Amidala nagy eséllyel arra gondolt hogy ha talál valakit a gyárban akivel beszélhet, az útba igazíthatja a vezetőséghez. naiv emberként arra gondolt hogy ha nem alkalmaznak erőszakot, akkor nem rájuk támadnak hanem valami ki hallgatásra vinnék őket, ahonnan már egyenes út vezet az általa ismert diplomáciához. Egész addigi életében csak egyszer nem működött a diplomácia, így elképzelni sem tudta volna hogy az egész úgy alakul hogy a bogarak nekik rontanak anélkül hogy meg próbálják őket csak simán feltartóztatni. Is apró mentségére legyen szólva hogy mások a geonosisiak helyében pontosan ezt is tették volna. Képzeld magad a helyükbe: Többszörös túl erőben vagy, körbe véve két embert. A két ember egyike közel harci fegyvert (fénykardot) hord, a másik meg elő sem vette a sugár vetőjét.
Mit teszel?
A: Ki használod előnyöd, is fegyverekkel fel szólítod őket hogy adják meg magukat hogy ki faggathassad őket az esetleges társaikról és érkezésükről valamint személyükről.
B: Közelebb rohansz (akadályozva a lőfegyveres társaidat hátul azzal hogy takarod a célpontot) bele a fénykard távolságába.

A geok az B-t választották, Jango fet az A-t. 
Teljes mértékben egyetértek veled hogy hülyeség volt a pártol a mentő akció (amihez hozzá járulhatott hogy nem ismerik megfelelően a Geokat), csak arra akarom fel hívni a figyelmed hogy a Geok sem csinálták jól (amire a mentségük legyen hogy a geok azon fajtája ami a gyárban dolgozott nem az okosabbak közül van.)

Amúgy az egyik válaszom alatti írásod alapján félre érthettél engem.
Amikor azt írtam hogy: "A munkások nem éppen adtak időt Anakinnak és Padmének hogy ügyvédes tárgyalást rendezzenek nekik...", akkor nem azt védtem hogy ez egy jó diplomácia lett volna. A Bomarr nevű válaszoló azon felvetésére írtam ironikusan, amiben azt ecseteli hogy irtás előtt vizsgálatot kellett volna tartani a munkásoknak. Én arra akartam utalni hogy az irtás nem tervezett volt, is a bogarak nem adtak időt semmire. Bomarr válaszával eleve az a bajom hogy úgy állítja be hogy a terv eleve a gyilkolás volt és hogy jogtalanul teszik amit tesznek.
Pedig ahogy én rámutattam, Anakin akkor kezdi őket ölni amikor már rá támadnak. Az előtt csak le fagyva bambul rájuk, egy helyben.
Te pedig rá mutattál arra, hogy Padmé még a támadás után sem vette elő a fegyverét (amit én észre sem vettem amúgy, szóval jár a kék madár!)
És amiben mindketten meg egyeztünk: jogos volt az akció.

(Amiben pedig mind kettőtökkel egyetértek: Értelmetlenül volt ki vételezve.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Apologéta írta:

De a tördelés még nem megy, szóval

2 órával ezelőtt, Apologéta írta:

úgy csinálom hogy ki jelölőm ezt fent, aztán majd

 

2 órával ezelőtt, Apologéta írta:

alatta idézgetem kékkel jelö

Ahol el szeretnéd törni ott üres sort csinálsz enterrel, beleállsz az üres sorba, majd még egy enter

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Ahol el szeretnéd törni ott üres sort csinálsz enterrel, beleállsz az

üres sorba, majd még egy enter

2024. 07. 02. - 14:41, Bomarr írta:

 

 

Köszönöm, sikerült meg tanulnom egy kis tesztelgetéssel.

 

43 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Ahol el szeretnéd törni ott üres sort csinálsz enterrel, beleállsz az üres sorba, majd még egy enter

2024. 07. 02. - 14:41, Bomarr írta:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.