Ugrás a kommentre

EPI elemzés


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Rövid, "eseménytelen" chapter. De mégis, mennyi jó dolog van benne.

Először is a fogatok felkészítése. Itt már érződik egy kis versenyhangulat. A szerelők sürögnek forognak, a versenyzők is készülnek a meccsre.

Aztán itt van Qui-Gon, Jar Jar és Watto. Watto, mint mindig kapzsi, rá is fázik. Tettszik, ahogy Jar Jar Sebulbát meglátva azonnal behúz a Jedi mögé, aztán Watto miközbe röpköd egyszerűen félre söpri. A kockás mutatvány is jó, pláne Watto szövegével. "Győzzön a vak szerencse." Ráadásul valahol azt olvastam, hogy olmozott kocka volt, mindenképpen pirosnak kellett volna lennie, így nem is csoda, hogy Watto egy elég hosszú időre csak bámulja a kockát.

Egyébként, Wattoval kapcsolatban is látszik, mennyire nem ismeri a Jediket a Galaxis egyszerű népe. Watto nyíltan megmondta Qui-Gonnak "Jedinek képzeled magad, hogy így integetsz nekem? Toydari vagyok, rám nem hatnak az elmetrükkök." Tehát Watto tudja, mit tud egy Jedi, de még csak nem is sejti, hogy Qui-Gon tényleg az. Szerintem ez elképzelhetetlen lehet a számára, pedig ha tudná...

C-3PO és R2-D2 beszélgetése is tettszik, R2 már most imádhatja az űrrepülést, Three pedig már most a földön maradásra voksol. De mi tudjuk, hogy később minden bitje utálni fogja majd az űrrepülést :lol:

Anakin bejelentése is váratlan, hogy még sosem nyert. Bár klasszikus húzás, hogy a hős voltaképpen még sosem nyert, és éppen ebben a mindent eldöntő alkalomban fog először győzedelmeskedni, de itt még nem zavaró (a pod versenyben viszont van már pár ilyen sablonhúzás, ami nem tetszett).

A háttérben történő szerelőelzavarás tényleg nagyon jó, igazi kis aprócsemege. Imádom az ilyen húzásokat, és az ep1-ben nem kevés van. Kösz Ody a figyelemfelkeltést.

Végül, a Sötét Szem droid kutatása kicsit idézi az ep5-ös kutaszdroid keresését, szerintem hátborzongató, ahogy az a kis golyó ott röpköd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 19: Meet the Podracers

Time: 52:47-56:02

 

Tartalom

Az oriási arénában már gyülekeznek a versenyzők és a nézők. Hatalmas üdvrivalgásban törnek ki, midőn a pilóták és gépeik lassan elfoglalják helyüket a rajtnál. Egy furcsa, két fejű idegen kommentálja az eseményeket, aki szép sorjában minden indulót bemutat. A rengeteg különféle fajú lény között ott van Anakin is, aki büszkén integet a hatalmas tömegnek mikor az ő nevét említik. A bemutatást követően, jó szokás szerint, a pályára lépnek a versenyzők jelképeit hordozó lények/robotok is. Anakin kék zászlaját C-3PO vonultatja fel. Miközben zajlik a bemutatási ceremónia, Jar Jar még egy-két utolsó simítást eszközöl a versenygépen, hogy minden rendben legyen. Ám ekkor hirtelen az igahúzó állat, aki kivontatta Anakin gépét, elszellenti magát, amit a gunga elég kellemetlen szavakkal véleményez. Amíg Jar Jar a különféle szagmintákkal van elfoglalva, addig Anakin az első gondolákat kapcsolja rá az irányító rendszerre. Miután végzett, Shmi lép oda hozzá, és aggódó tekintettel arra kéri nagyon vigyázzon magára. Eközben a fiú nemláthatja, amikor Sebulba odalopódzik az egyik hajtóműhöz, és súlyosan megrongálja azt. Ennyi azonban nem elég a dugnak, még oda is szól Anakinnak, hogy ezt a versenyt nem éli túl. A fiú persze nem hagyja annyibban, és azzal vág vissza, hogy majd meglátják a végén. Immár minden készen áll a rajtra, de legvégül még Qui-Gon látja el tanácsokkal az ifjút. Összpontosíts....hallgass a megérzéseidre....érezz ne töprengj. Ilyen és ehhez hasonló útmutatásokat ad neki, melyeket Anakin igérete szerint megpróbál hasznosítani a verseny alatt. Amikor már mindenki tűkön ülve várja a rajtot, megjelenik Jabba akit hatalmas ovációval fogad a nézősereg. A hutt üdvözöl mindenkit, és fennhangon bejelenti, hogy kezdődjék a verseny. A sok motor egyszerre bőg fel a stadionban... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Remekül kezdődik a chapter, mert az, ahogy a kamera madártávlatból mutatja a stadiont az lélegzetelállító! Mondanom sem kell itt is makettet látunk. Remek.

A podversenyzők bemutatása érdekesre sikeredett, és talán két lény van ami nekem nem igazán tetszik. Az egyik az a legelsőnek bemutatott, Ben Quadinaros, a másik pedig Clagg Holdfast. Nem akarok belemenni nagy polemizálásba, ezek a lények nem jönnek be. Elég is ennyit tudni róluk :D Az mindenesetre látszik, hogy ez a versenyforma eléggé kivételes, mert minél egzotikusabban néz ki valaki, annál nagyobb az esély a túlélésre :P Érdekes mód a versenygépek nagyon jók lettek szerintem, melyek közül nálam abszolút Sebulba podja a nyerő. A hangját tekintve aztán főleg :lol:

A két fejű riportert azért tartom eredeti ötletnek, mert így két nyelven tud kommentálni :D Érdekes, hogy a regényben nem volt semmiféle riporter. Jabba volt az aki beszélt és bemutatta a versenyzőket. Apropó Jabba! Nagyon jó ez az epizód szerep, külön ízt ad a karakternek. Ki gondolta volna anno, hogy ennyien éljenezték az öreg gengsztert? :D) Még azt is megkockáztatom, hogy népszerű volt :P

 

Ody Mandrell. Jól hangzik ez a név, és tetszett a bemutatásnál ahogy a droidjai ökörködtek :o Na meg csak a nagy nyeremény miatt indult el?? Laza srác :o Aztán a versenyen mindez megbosszulja magát, és persze hogy egy pit droid személyében súlyt le az átok :D Nekem nagyon is tetszettek mint látható :D És persze az is szimpi volt, hogy megint egy teljesen mellékszereplő köré milyen kis történetet építettek fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kezdet szerintem is nagyon jó. A madártávlati kép egyszereűen fenomenális, ráadásul nem elég, hogy mindez makett, a nézők ugye fülpiszkákból vannak - na ez az, ami kis híján ledöntött a lábamról annak idején :lol: Ráadásul itt van mindenki, aki számít, még a jawák is eljöttek egy homokúszóval.

Én a versenyzőket mindegyszálig bírom, még a legkülönlegesebbeket is. Szeretem úgy nézni az idegeneket, hogy ők bármilyenek lehetnek az undorítótól a mesésig, és ilyenkor belegondolni, hogy mi milyenek lehetünk nekik. Engem emiatt nem zavart még sosem semmilyen idegen lény formálya.

Ody Mandrell kis melléktörténete is jó a droidokkal, az ő bemutatása tettszik a legjobban. Sebulba motorhangja, na hát arról ne beszéljünk, attól a moziban szóhoz sem tudtam jutni - a DVD-n hasonló hatást kellt: da-da-da-da-da :D

Végül Jabba. Aki sorba nézi a filmet itt egy majdnem jóságos lényt láthat (a fejleharapás meg annak a vacaknak a lelökése azért sunyi mutatvány), akiről még csak nem is sejteni, hogy a Galaxis egyik legnagyobb gengsztere. A későbbi részekben így okozhat még egy kis meglepetést.

Viszont van itt egy dolog, amitől egyenesen falra tudok mászni. Az eopi szellentése. Ez szerintem ocsmány és felesleges poén egy Star Wars film kellős közepén, ráadásul, hogy az állat még reagál is Jar Jar megnyílvánulására már egyszerűen röhejes. Ez a legsz*rabb pillanata a filmnek és ez minden tekintetben fölösleges, és kár, hogy része a filmnek :x

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kezdethez Én is csak csatlakozni tudok.Megkockáztatnám,hogy ilyen lenyűgöző nagytotált egy lényegében makett és fülpiszkáló dologról még nem láttunk.Nekem nagyon tetszett a dvd verzió kibővítése :) .Több versenyzőt mutattak be plussz Sebulbának volt egy kis magánszáma is,na meg Shmi féltő,de ugyanakkor büszke aggódása Anakin miatt.Majd Qui-Gon első tanítása vagy ha így jobban tetszik Anakin első Jedi leckéje.

Jabba bevonulása 8) .Szerintem nem népszerű volt hanem ajánlatos volt Őt így kezelni.Olyan diktátoros feelinge van a jelenetnek.Bejön a mindenható úr és a tömeg szívből üdvözli talán pár lénynek a gyönyörtől még a könnye is kicsordul,miközben a háttérben Jabba csatlósai figyelik azokat akik nem olyan lelkesen üdvözlik és később "elbeszélgetnek" vele.Nagyszerű. :41:

Annyival javítanálak Ody,hogy volt a regényben bemondó.Nem Ők mutatták be a versenyzőket,de magát a versenyt Ők közvetítették.(171old.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(a fejleharapás meg annak a vacaknak a lelökése azért sunyi mutatvány)

 

Annak a "vacaknak" a lelökésén mindig jót mosolygok...az a halálkiáltás nagyon nagy, egy olyan kis semmiségtől. 8)

 

Viszont van itt egy dolog, amitől egyenesen falra tudok mászni. Az eopi szellentése. Ez szerintem ocsmány és felesleges poén egy Star Wars film kellős közepén

 

Ezzel egyetértek. Engem nem zavar annyira mint téged, de jobb lett volna ha kihagyják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyival javítanálak Ody,hogy volt a regényben bemondó.Nem Ők mutatták be a versenyzőket,de magát a versenyt Ők közvetítették.(171old.)

 

Igazad van, elnéztem. 8)

 

Kárpótlásul itt a versenyzők listája. Micsoda csapat. :hm:

 

Anakin Skywalker

Sebulba

Ben Quadinaros

Ratts Tyerell

Boles Roor

Teemto Pagalies

Aldar Beedo

Dud Bolt

Ark "Bumpy" Roose

Mars Guo

Neva Kee

Ebe Endocott

Ody Mandrell

Gascano

Elan Mak

Wan Sandage

Clagg Holdfast

Mawhonic

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi lennék,hogy Anakin,Sebulba,Ben Quadinaros és Ody Mandrell-en kívül még ki élte túl ezt a versenyt?

 

A következő két chapter a versenyről szól majd, kitárgyalhatjuk a részleteket. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 20: Begin the Race

Time: 56:03-59:53

 

Tartalom

A szerelők futva igyekeznek elhagyni a pályát. Qui-Gon egy lift szerű platformban száll be, ahol Padmé, Shmi és Jar Jar várják. A lány aggódva kérdezi, hogy minden rendben van-e a fiúval, mire a Jedi hetykén rávágja, hogy igen. Padmét feldühíti ez a viselkedés, és szerinte a királynő nem fog túlzottan örülni a Jedi vakmerő húzásainak. Qui-Gon azonban továbbra is magabiztos, mivel a királynő megbízik benne, ezért szerinte a szolgáló is tegyen úgy.

Közben a versenygépek motorjainak egyre nagyobb fokozatba kapcsolnak, ami a start közeledtét jelzi. Jabba, egy hirtelen mozdulattal leharapja egy gyík szerű lény fejét, és ezzel kezdetét veszi a verseny. A sok pod majdnem egyszerre lő ki a start vonal mögül, ám Quadinaros és Anakin gépével valami nem stimmel, mert ők ketten beragadnak. Anakin, Watto gúnyos nevetése közepette, megpróbálja gyorsan újraindítani a fogatot. Szerencsére a művelet sikerrel jár, így üldözőbe veheti a többieket.

A mezőny ez alatt már elég nagy előnyre tett szert, és az élen Sebulba és Mawhonic csatázik. A dug nem éppen tiszta eszközökkel először csak megkoccolja a Malastari járművét, majd utánna annyira nekimegy, hogy Mawhonic egy szikla falhoz csapódik. Az ütközés során a gép teljesen szétesik, így csak remélni lehet, hogy nem esett nagyobb baja a versenyzőnek.

Anakin eközben felzárkózik, és le is előz néhány versenyzőt. A pálya kanyonban futó szakaszához érnek, melyeket remek reflexekkel vesznek a versenyzők. Az egyik átjárónál viszont tragédia történik, mert Ratts Tyerell egy szikla darabnak csapódik. A gépe azonnal darabokra robban, de Anakin még időben kiér a veszélyes zónából. A következő szaksz sem könnyebb, mert itt meg buckalakók várják a versenyzőket. Feltöltött fegyvereikkel próbálják levadászni az éppen arra suhanó gépeket, de eleddig sikertelenül. A páholyban helyet foglaló Shmi, aggodalmasan szemléli az eseményeket. Quadinaros még mindig a rajt vonal mögött próbál életet lehelni a versenygépébe, amikor hirtelen felmondják a szolgálatot az energia kapcsok, és a hajtóművek minden irányban szétrepülnek. Ezekben a másodpercekben érkeznek az első kör végére a versenyzők, akik közül néhány alig-alig kerüli el a pórul járt társukat. Az első kör végén Sebulba vezet, amit Watto hatalmas üdvrivalgással fogad... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Az első kör a versenyen. Meg kell mondani, hogy megadták a módját a felvezetésnek, mert már tűkön ülünk mikor indul a verseny. Aztán csak egy-két bevillanó kép a száguldásból, miközben a beragadt versenyzők a hibáikkal tökölnek... Remek feszültség teremtő részek. Már a kör elején látszik mennyire alattomos Sebulba, mert szinte kivégzi Mawhonicot. Aljasság a javából.

A chapter ún. pálya bemutatónak is beillene, mert itt megismerhetjük a versenypálya különböző szakaszait. Tetszik még Anakin száguldása, amiből jól lejön, mennyivel erősebb a gépe a többiekénél. Gyorsan behozza a lemaradást, és már az első körben lehagy több versenyzőt.

Persze remekül megcsinált az egész, de ezt kár is külön említeni :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 21: Lap Two

Time: 59:54-1:02:51

 

Tartalom

Az első kör végén Ody Mandrell kénytelen kiállni a boxba, mert az egyik hajtóműnél problémák adódnak. Ody pit droidjai igyekeznek elhárítani a hibát, de egyik szerelő túl közel merészkedik a turbinához, és a motor ereje beszippantja őt. Ez egyben Ody versenyének végét is jelenti, mert a droid a mutatványával teljesen működésképtelenné tette a gépet.

Eközben a pályán, Anakin egyre-másra előzi le az előtte haladókat. Először Gasgano próbálja útját állni, majd Teemto Pagalies igyekszik leszorítani a fiút, sikertelenül. Az élen haladók is nagy csatát vívnak egymással. A vezető Sebulba eddig sem volt fer a többiekkel szemben, de a legnagyobb sportszerűtlenséget akkor követi el, amikor egy csavarkulcsot dob a mögötte haladó Mars Guo fogatába. A sérült motor szinte azonnal kigyullad, és ezzel együtt a gép is darabjaira esik szét. Csak remélni lehet, hogy Mars Guo élve megúzta az incidenst.

A harmadik helyen haladó Anakinnak az összes tudására szüksége van, hogy elkerülje a mindenfelől érkező törmelék darabokat. Ezek közül egy azonban mégis eltalálja az egyik gondolát, ami le is csatolódik a fülkéről. Anakin gépe vad forgásba kezd, és kissé le is lassul. A fiú próbálja stabilizálni helyzetét, de ezzel súlyos másodperceket veszít, és a nagy nehezen leelőzött versenyzők ismét elhagyják. Végre sikerül visszacsatolni a levált alkatrészt, ezért Anakin ismét a legnagyobb fordulatszámba kapcsolhat. Az üldözötjei nem nyertek sok előnyt, és szinte már gond nélkül előzi le ismét őket. A pálya felső szakaszán, már Sebulba nyomában, a második helyen száguld a fiú. Amikor újra nyílt terepre érnek, a még mindig lesben álló buckalakók lőni kezdik a versenyzőket. Anakin fülkéjét is eltalálják, ám sokkal rosszabbul jár a harmadik helyen haladó Teemto Pagalies. Őt ugyanis pont telibe találják, minek következtében a földbe csapódnak a hajtóművei, ő pedig a földről visszavágódva pattog tovább. Anakain, a második kör befejeztével, már szinte Sebulba mögé érkezik meg... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Megmondom őszintén ez a kedvenc köröm a háromból. Itt nagyon látványosak az esések, és néha csak remélni lehet, hogy a balesetet szenvedettek nem haltak meg :lol: Főleg Teemto Pagalies pörgése rémisztő....szerintem egész hátralévő életében szédült....már persze ha túlélte az esést :? Ezek elég durva dolgok ám, még ha a látvány kicsit el is vonja a figyelmet róluk.

Ody Mandrell droidjai megint jók, bár gondolom, az igazi Ody nem volt elragadtatva tőlük. :) Egy kis érdekesség, hogy Ody versenygépe volt a leglassabb mind közül :)

Mi van még.....ja igen! Jabba hatalmas poénja! Lényegében nem is ő, hanem az a kiscsirke szerű lény, amit lelök. A halálsikolyán mindig jót nevetek :?

Anakin továbbra is mesterien versenyez, pedig keményen rájár a rúd. Lényegében megmutatja tehetségét, és tkp. ezt hivatott prezentálni ez a verseny. Sebulba pedig egyre ellenszenvesebb, ahogy piszkos eszközeivel megsemísíti ellenfeleit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az a rész amikor Obi-Wan ep4 beli mondata először kap képi megerősítést.

..."-Nem volt nálla jobb pilóta a galaxisban...." :lol:

Igen,annak ellenére,hogy alaposan rájár a rúd a második kört Sebulbához képest már csak csekély külömbséggel kezdi meg.Mi lett volna akkor ha nincsenek ezek a gondok?.....Szerintem toronymagasan nyerte volna a versenyt. :)

A látvány lenyűgöző :41: .Én nem is emlékszem,hogy valaha bármelyik filmben lett volna ilyen vagy ehhez hasonló,ekkora monumentalitással. :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi lett volna akkor ha nincsenek ezek a gondok?.....Szerintem toronymagasan nyerte volna a versenyt. :lol:

 

Valószínű. Volt valahol, hogy Anakin fogatának volt a legnagyobb sebessége.

 

A látvány lenyűgöző :41: .Én nem is emlékszem,hogy valaha bármelyik filmben lett volna ilyen vagy ehhez hasonló,ekkora monumentalitással. :wink:

 

Nem is volt! John Knoll azóta is a fogatversenyre a legbüszkébb. Nem véletlen... :41:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiába ment bele Watto egyből a fogadásba Qui-Gonnal mikor meglátta Anakin versenygondoláját.Nem csak a végsebessége volt kiemelkedő,de formailag is talán az övé volt a legalkalmasabb a gyors haladásra.Viszonylag kicsi és rendkívül mozgékony.Ez látszik is az előzéseknél.Valamikor nem is elmegy mellettük hanem egy gyönyörű félfordulattal előz. :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiába ment bele Watto egyből a fogadásba Qui-Gonnal mikor meglátta Anakin versenygondoláját.

 

Igen, de akkor titokban miért fogadott mégis Sebulbára? Mert mindig ő győz? :39:

 

Valószínű,hogy el se tudta képzelni,hogy másképp is lehet.Gondolta,hogy Sebulba győz,felmarkolja a nyereményt plussz még megmarad a rabszolgája is ja és lessz egy új versenyfogata. :64:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínű,hogy el se tudta képzelni,hogy másképp is lehet.Gondolta,hogy Sebulba győz,felmarkolja a nyereményt plussz még megmarad a rabszolgája is ja és lessz egy új versenyfogata. :64:

 

Ne felejtsük ki a legértékesebbet, a Nubient se. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chapter 20-21

Na, ez az a szakasz, amit annyira vártam. Előre leszögezem, hogy a film végi csata után ez a verseny a kedvencem, de vannak vele fenntartásaim. Túl kiszámítható, klisékkel teli.

Először is, rajtból beragad Anakin. Nos, ilyet minden versenyzős filmben bemutatnak. Ezt már akkor sejtettem, amikor csak a hangárban bóklásztak. Igaz, egy sima start esetében nem lett volna olyan ütemes az eleje, hiszen akkor egyből Seb mögé került volna, de akkor is.

Aztán ezután jönnek sorba az ilyen hatásvadász feszültségnövelők, amik persze a film szempontjábl kellenek, de azért mértékkel. Ilyenek Ratts Tyerell becsapódása a sziklába, Anakin tömeges műszaki hibái, Sebulba folyamatos lökdösődése, és az utolsó pillanatban a nyerés. Tudom, hogy ezek nélkül a verseny nem lett volna ennyire izgalmas, de sajnos így nem is teszi igazán egyedivé a versenyt, mint ahogy azt már megszoktuk a többi csatajelenttől - azok mind egyediek, különbözőek.

Na de azért van sok-sok ötletes dolog is benne, csak sajnos nagyrészüket kivágták. Pl Sebulba lángszórója nagy ötlet volt, de még a DVD-n is csak kivágott jelenetként szerepelt. Jobb lett volna azt visszatenni, mint Anakin elszakadó kábelét. Vagy érdekes lett volna látni, ahogy azok a gombadroidok összeszedik a roncsokat. Az ilyen jelenetek kicsit feloldották volna a kliséket.

Ratts Tyerell ütközéséről még. Nos, ez egy szép kis "homoros" pillanat. Tyerell hátranéz, majd előre és felkiállt, aztán bum. Nem ismerős ez egy bizonyos robogós üldözésből?

A buckalakókról is egy mondat. Ezek után az ember már tudni fogja, mit ért Cliegg Lars azon, hogy "A buckalakók kívülről emberiek, de belülről lelketlen szörnyek." Gond nélkül levadászgatják a fogatokat, mit érdekli őket, hogy a pilóta ilyesmibe bele is halhat...

Quadrinaros fináléja viszont haláli, mégha ez is kiszámítható motívum volt.

A kulcsbedobós jelenetet nagyon szeretem, mert az ötletes mutatvány. Az is ilyen, amikor Anakin megelőzi először Gasganot, majd Teemtot.

A törések nagyon jók, igazi csemege, hogy nem robbannak, hanem törnek a járművek, erre külön figyelmet fordítottak a készítők. Nagyon jó húzás volt, és tulajdon képpen ez az egyik ok, amiért mégis a kedvenceim közé sorolom a versenyt. A másik fő indok a végén van, azt majd a következő chapterben.

Összességében nagyon szeretem a fogatverseny minden pillanatát, de nem olyan egyedi, mint a nabooi, geonosisi vagy bármelyik más csata, vagy a Szenátus jelenetei, és a többi. Kicsit kevés benne az ötletesség és sok a kiszámítható elem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kivágott jelenetekkel kapcsolatban teljesen igazad van.Szívesen láttam volna a filmben és nem az extra lemezen Sebulba lángszórós akcióját vagy a droidokat amint a széttört gondolarészeket szedik össze majd az egyikbe véletlenül belemegy valamelyik versenyző.(Ezt sajna pontosan nem tudom,hogy melyik) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 22: Home Stretch

Time: 1:02:52-1:07:12

 

Tartalom

Sebulba és Anakin együtt érnek be az arénába. Qui-Gon és Watto páholyában egyre nagyobb izgalommal figyelik a versenyt. A két elöl lévő versenyző annyira elszakadt a többiektől, hogy a győztes már csak kettejük közül kerülhet ki. Mikor ismét a kanyonba érnek, Sebulba kicsit ráhúz Anakinra, és oldalról megpróbálja a sziklafalnak lökni. Anakin szépen korrigálja a lökéseket, ám az utolsó támadást már nem sikerül hárítania, így az égbe ívelő szervíz útra kényszerül. Miután áttörte a korlátot magasan a kanyon fölé száll, de miután elfogy a lendülete, kezd visszafelé zuhanni. Mindezt nagy aggódással figyelik Qui-Gon és a páholyban ülők. Anakin a zuhanásból megpróbál előnyt kovácsolni, ezért hagyja a gépét siklani, mintha egy repülőgép volna. A mit sem sejtő Sebulba felett hirtelen megjelenik egy árnyék, és mielőtt a földbe csapódna, Anakin beiindítja a motorokat. Sebulbán a döbbenet lesz urrá, mert immár nem ő az első. A nem mindennapos manővert a közönség tombolva fogadja. A nyílt terepen Sebulba keményen szorongatja a fiút, aki próbálja állni a rohamokat. Minden bizonnyal sikerülne is neki, ha nem éppen akkor mondaná fel a szolgálatot a dug által a verseny előtt megrongált alkatrész. A szabályzó elszáll, és az egyik motor füstölni kezd. Anakin kénytelen lassítani, amit kihasználva Sebulba ismét az élre tör. A fiú minden erejével koncentrálva, roppant fürgén próbál újra életet lehelni a bal hajtóműbe. Pár kapcsolás a vezérlő pulton, és megoldódni látszik a probléma. Sikerül a motort újraindítani, és újfent Sebulba nyomába eredni. Kisvártatva ismét a dug nyomában lohol a fiú, aki ezt már nagyon idegesen veszi tudomásul. A célegyenesben aztán fej-fej mellett haladnak, a közönség hatalmas óvációja közepette. Ahogy csak lehet egymásra húzzák a gépeiket. Azok visszont összeakadnak, melyből mind a ketten próbálnak kitörni. Anakin egy ügyes húzással szinte kitépi magát Sebulba oldalából, aminek következtében a dug fogatán megszűnik a hajtóművek közötti összeköttetés, és a gépezet nagy morajlással darabjaira hullik. Sebulba nagy szerencséjére, sértetlenül ússza meg a bukást. Anakin immár senkitől sem zavartatva, a kezét a magasban lóbálva érkezik a célba, és ezzel megnyeri a versenyt. Shmi Padmé és Jar Jar nagy öröme közepette, Qui-Gon vállára veszi a fiút, és úgy ünneplik a győzelmet. Watto és barátai szinte összeroppanak a történtek hatására, és mérgesen ordibálnak egymással. Közben Jabba elaludt, és hű szolgája, Bib Fortuna ébreszti fel. A hutt meglepődve tapasztalja, hogy egy gyerek nyerte a versenyt... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Harmadik kör, ami nem más mint Sebulba és Anakin magánszáma. Igazán izgalmas ahogy mindent bevetve próbál Sebulba borsot törni a fiú orra alá, aki viszont mindenből kivágja magát. Említettem már korábban, hogy amikor Anakin felrepül és visszazuhan a kanyon felé, az a zuhanás nagyon hasonlít arra, amellyel Luke rárepül a halálcsillag árkára! Remek utalás!

Érdekes, hogy Qui-Gon mintha az Erővel segítené a fiút. Legalábbis van amikor becsukja a szemét, mintha koncentrálna. Biztos volt szerepe a fiú győzelmében...

Az is tetszik még, amikor Anakin az íves sziklák alatt suhan el. Ez a jelenet már a trailerben is nagy kedvencem volt. Sebulba gépének szétesése ismét látványosra sikeredett, amit valljuk meg őszintén, nagyon megérdemelt már :))

A győzelem ünneplése is jó, nincs eltúlozva, és Jabba alvás poénja is bejön :) Az a twilek Bib Fortuna? A leírásban megelőlegeztem neki, de nem vagyok benne biztos :)

 

Remek a verseny, és szerintem már itt kellően be van mutatva, hogy Anakin bizony nem egy átlagos kölyök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon érdekes,hogy Qui-Gont is "belekevered" Anakin sikerébe.Én is úgy gondolom,hogy van köze hozzá.

 

Qui-Gon lehunyta a szemét,és minden hangot ,minden mozdulatot kirekesztett a tudatából.Anakint keresve eggyé vált az erővel,eltűnt az áramlásában.Akkor sem tért visza tudata ösvényeiről,amikor a tömeg újfennt üdvrivalgásban tört ki,és a távolból felhangzott a hajtóművek dübörgése

 

Bár ebből az nem derül ki,hogy ténylegesen segítené-e a fiút az erővel,de szerintem igen.

Az utolsó kör a legpörgősebb.Hihetetlenül gyors vágásokkal nagyon izgalmassá tették ez a jelenetet.Arra gondolok,hogy egyszer Sebulbát mutatják majd rögtön Anakint aztán a kétfejű ripotert amint majd megőrül az izgalomtól aztán már együtt mutatják a két versenyzőt.Lenyűgöző :41: Én ilyenkor végig markolom a fotelom karfáját.Kép és hangorgia :41:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

segítené-e a fiút az erővel,de szerintem igen.

 

Nekem már a filmn nézése közben is feltünt, ahogy Qui-Gon becsukja a szemét, és koncentrál, pedig csak egy villanásig látszik. :)

 

Én ilyenkor végig markolom a fotelom karfáját.Kép és hangorgia :41:

 

Ez az SW filmek sajátja. Ez a jelenet is időtlen lesz... Nem lehet megunni, és nem izgulni rajta, hiába látta már az ember több tucatszor. :57:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de azért van sok-sok ötletes dolog is benne, csak sajnos nagyrészüket kivágták. Pl Sebulba lángszórója nagy ötlet volt, de még a DVD-n is csak kivágott jelenetként szerepelt. Jobb lett volna azt visszatenni, mint Anakin elszakadó kábelét. Vagy érdekes lett volna látni, ahogy azok a gombadroidok összeszedik a roncsokat. Az ilyen jelenetek kicsit feloldották volna a kliséket.

 

Ezek a Forma-1-es Stílusu dolgok nekem nagyon tetszettek, én is szívesen láttam volna inkább a lángszórót a filmben, nem pedig azt az elszakadó kábelt, amit már elégszer láttam a SW Racer játékban.

 

Nekem az sem esett le, hogy Sebulba Csalt. Az hogy valami bigyuszt hátradob, na bumm, ilyen akkor is lehet, ha egy alkatrésze letörik. Lángszóró nagyon király, ezzel lehetett volna Sebulba csalását, becstelenségét bemutatni. Nekem nem elég(merthát, hogy csalt, nem is esett le, csak a regényben, aztán a DVD-extrán), hogy Ani gépéről letör valamit és ez a dobás. Az lett volna az igazi. Az enciklopédia azt is írja, hogy Sebulba gépe szabálytalan, mert nagyobb a motorja a megengedettnél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.