Ugrás a kommentre

EPI elemzés


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Gunrayék elfogása az egyik legokosabb húzás volt Lucastól, nagyon ötletes és "békés" hiszen Gunray is és Haako is megússza (persze az ep1 idején még nem tudni, hogy szerepelnek még az ep2-3-ban). Ez a pacifista felfogás szerintem nagyon jó, jelképezi a Köztársaság hiedelmét. A gonoszok (Maul és Dofine kivételével), mind megmenekülnek a haláltól. Ez a szemlélet már vált az ep2-ben (egyre birodalmibb) ahol egyre több gonosz veszti az életét. És amúgy is nagyon ötletes a jelenet.

A droidok is jópofák, az egyik főleg, mivel futás közben hasra esik az előtte felborulóban :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Keira Knightly nagy alakítása. Mégegyvalakit becsap, hogy ő a királynő.

 

Szegény padmé, kicsit csalódott lehet, hogy senki nem nézi őt királynőnek. :P Biztos az a fránya festés.

 

Ez a kisasszony az egyike azoknak, sikereket ért el az SW szereplése után. Régi részek színészeinek nem nagyon jött be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár ezen a jeleneten már jócskán túl vagyunk én csak most vettem észre: közvetlenül azelött a snitt elött, hogy a hangárból kijövő naboo-i vadászgépet lekapná a tank, látunk egy belső hangár-nézetet. Itt jobb oldalt jól látható, hogy az egyik naboo-i "katona" gyorsan odarohan az egyik földön fekvő társához, majd miután észreveszi hogy meghalt, fölé görnyed... ezt nemrég fedeztem fel :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 43: Obi-Wan vs. Darth Maul

Time: 1:56:22-1:57:20

 

Tartalom

Amint kikapcsol az energia kapu, Obi-Wan ráront Maulra. Intenzív vívás veszik kezdetét, amiben eleinte Obi-Wan a kezdeményező fél. Néha sikerül Maul-nak visszaverni a támadást, ennek ellenére az egyik óvatlan pillanatban az ifjú padawan ketté vágja a Sith kardját. Ezt követően Maul a földre kerül, de nem sokáig, ugyanis gyorsan felugrik és hárítja Obi-Wan újabb támadását. Az energia kapu előtt küzdenek tovább, amikor Obi-Wan teljes erejéből lesúlyt. Darth Maul-on azonban nagyon nehéz kifogni, mert még ezt a csapást is képes hárítani. Mi több ellentámadásba is lendül, és a meglepett Obi-Wan-t egy Erő lökéssel a terem közepén lévő aknába taszítja. A padawannak sikerül megkapaszkodnia egy kiálló csonkban. Darth Maul lassan odasétál az akna széléhez, és belerúgja Obi-Wan ott maradt fénykardját... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A film végének egyik legjobb jelenete! A vívás történései közül ez a kedvencem. Akkora dinamika és érzelem vegyül bele, amennyit mindig is vártam és képzeltem. ELég ha csak Obi-Wan arcát nézzük közben....szenzációs! Főleg amikor összeakad a kardjuk Maul-al!!!! A vegytiszta gyűlölet látszik az arcán. Talán már a sötét oldalt is súrolja. Hatalmas jelenet.

Ben Burt egy zseni. Nem elég, hogy a fénykardokhoz is brutál hangot alkotott, még a teremnek is van egy sivító hangja, ami plusz feelinget ad az egész drámának. Tökéletes.

Persze ha házomizon nézzük, akkor olyan mintha ott lennénk mi is a teremben....a fénykardok hangjai bejárják az összes hangszórót. Számomra ez a tökéletes akció jelent az EPI-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vívás(ok) legjobb pillanata ez vitathatatlan. Intenzív, Obi-Wan dühös, Maul először hibázik, és a végén megint bebizonyosodik, hogy a harag csak pillanatnyilag ad erőt, a győzelemhez nem elég. Az viszont érdekes, hogy ezt a kardot használja Obi később is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

érdekes, hogy ezt a kardot használja Obi később is.

 

Ez nekem új. :o Valóban Qui-Gon kardjával nyomul egészen a Geonosisig?

 

Ez engem is meglepett.Qui-Gon-nak zöld pengéjü fénykardja volt.Obi-Wan a Kaminon viszont kéket használ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már akkor elindult Obi-wan-ban a támadás folyamata, amikor még nem volt lehetősége elindítani. Az érett harcos, olyan mint Yoda, nem látni rajta, hogy támadni fog, mert nem is támad. A tökéletes győzelem az, ha a támadó semmit sem érzékel, csak azt hogy a feje a porba hull. :o

 

A „beállás-nézés”, a korábbi fejezetben, fokozott felkészültség, ami ha tovább tart energiapocsék lenne. Obi kicsit lemegy Maul szintjére, azaz enged az ösztöneinek, és a végén jobban csinálja, mint Maul maga.

A párbaj előtt úgy festenek, mint a lovak indulás előtt, kapar mindkettő a patájával, vagy mint mikor egy autó motorját berregtetik csirkés előtt , vummm, vummm. Maul mint egy pankrátor néz „téged is szétszedlek”, ezzel valakit ki lehet zökkenteni, Obit nem, nem ez a hipnotikus kikódolás, az később jön. :o:o

Megj.: Anakinban tér vissza Maul "vicsorgása" és föl-le járkálása, a ROTS-ban, mielőtt Obival párbajoznak. Ám míg Maul egy ragadozó, Anakin inkább egy durcás összetettebb lény. Anakint akkor a fájdalom is motiválja, mint itt Obit. Obiban mestere halála láttán ébred fel a vad. Anakin magának idézi elő a fájdalmat, mert elüldözte és bántotta azt, akit szeret s ezzel nem szembenézve Obi-ra keni a felelősséget. Anakin dühöng tehetetlenségében, Maul meg mint aki kóstolgatja leendő áldozatát. Aztán a fagyi visszanyal mindkét esetben.

Nyugalomnak semmi nyoma, Obi bepörög és a párbaj ettől szinte izzik, de legalábbis füstöl…:P

 

Semmi sem véletlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem QuiGonét használta, azt csak addig használta amíg megépítette az új fénykardját.Ami nem teljesen ugyanaz mint az EpIben.

Ez volt a helyzet. Több ep1 és ep2 közötti regényben is zöld Qui-Gon karddal harcol Obi-Wan. Pl az Álmok bolygójában ami 3 évvel játszódik az ep1 után.

 

Elég sokáig tarthat egy ilyen kardot elkészíteni. Vagy csak addig várt, amíg nem kell Anakinnak is kardot csinálni, így egyszerre csinálhatnák, és nem kell kétszer menni az Illumra, kristályért. (Álmok bolygójában Aninak még nincs kardja ha jól emlékszem.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan dühből támad ami a sötét oldal kapuja.

Elején nagyon dinamikus és gyors. Nekem úgy tűnt, hogy le is győzheti, csakhogy Maul megint bevet egy csunya cselt és nem vívótudással győzné le, hanem erővel ellöki. Ha Obi higgadt, nem biztos, hogy rákényszeríti erre a húzásra. De szerintem maul ha összeszedi magát le tudná győzni. De én mindig úgy érzem lehet Maul akármilyen menő és laza, ezt mindig Obi nyerné... Nem tudom miért, ez csak egy érzés.

(Az sem biztos, hogy sötét oldal besegít obinak, csak nagyon elszánja magát, de szerintem itt segít neki a düh)

 

Egy kicsit összehasonlítanám Obi-t az ep2es vívásával.

Ott sokkal megfontoltabb, lassúbb. Még az öreg Dooku is gyorsabb nála. (Ani ott is dühből gyorsan akar menni rá is fázik.) Valahogy az az érzésem, mintha Obinak egy kicsit megkopott volna az a dinamizmusa, mint ami még az ep1ben jellemezte.

Persze sokminden közre játszik Dooku forma 2es stílusa nem kedvez Obinak, nincs hozzászokva. Mindenki úgy küzd ahogy hagyják.

Csak egy kicsit elmélkedem ezen.

Mondjuk az is közre játszhat, hogy nem látjuk, más ellenfél ellen Obit az ep2ben és más ellen ugyanúgy nyomulna, mint Maul ellen, de mindenki úgy vív ahogy hagyják, Dooku nem hagyja...

Az ep3 ad választ Obi stílusára. Mégpedig azt a választ, hogy Obi-Wan Dooku ellen képtelen harcolni, nem tud alkalmazkodni.

ep3-ban megint gyors lényegre törő. Kecses mozdulatokkal szép vágásokkal gyorsan győz.

Ep3 regényváltozatának elején van egy olyan rész ami nagyon tetszett. Azt írja le, hogy mennyire idomultak Anakinnal. Egymáshoz csiszolódott a vívótudásuk (ezért sem tudják a nagy duelben legyőzni egymást). Obi-Wan a háború alatt egészséges agresszivitást tanult Anakintól.

Megedzette a háború Obit, vagy nem változik a vívása semmit, csak mindig másmilyen ellenfelekkel találja szembe magát.

 

Bocs ha a végén nagyon elkanyarodtam a témától.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fiatal Obira tökéletesen jellemző stílust látunk az EPI-ben. Dinamizmus, düh, ami a padawanok sajátja (szerintem). Később már érettebb, ez szinte minden megmozdulásán látszik.

 

Dinamikában semmi nem tudja felülmúlni az Obi vs. Maul-t a Sagaban. Ez a véleményem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dinamikában semmi nem tudja felülmúlni az Obi vs. Maul-t a Sagaban. Ez a véleményem.

Szerintem az Obi vs Vader az ep3-ban dinamikusabbra sikerült, különösen a kezdő képsorok, meg amikor visszatérünk a Szenátusból és ezek ketten nem is vívnak, hanem már táncolnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 44: Control Ship Destroyed

Time: 1:57:21-1:58:50

 

Tartalom

Anakin vadészgépe ismét működöképes lesz. Azonnal aktiválja a pajzsot, majd a körülötte lévő droidokat lövi szét. Kilő két foton torpedót is, amik a hajó létfontosságú reaktor részét találják el. A hídon az irányító tiszt tájékoztatja a kapitányt, hogy fogy az energia. Dofine parancsnok hitetlenül habogja, hogy ez lehetetlen, mert a pajzson semmi nem törhet át! Kisvártatva láncreakció indul el a hajó belsejében, robbanásokat okozva mindenhol. A naboo-i pilóták meglepődve tapasztalják az eseményeket, és nem értik a dolgot. Minden világossá válik azonban, amikor Anakin vadészgépe feltűnik a szétesni készülű hajó hangárnyílásában. A fiú nagy üdvrivalgás közepette száguld ki a hajóból, mely lelkesedés a naboo-i pilótákra is átragad. Nem sokkal később a droidvezérlő központi egysége szétrobban.

A bolygó felszínén a gunga haderőt fogjul ejtő droidok hirtelen összecsuklanak. Jar Jar Binks és Tarpals kapitány gyorsan rájön ennek okára. A droidvezérlő megsemmisült! A gungák hatalmas örömujjongásba törnek ki... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ez a jelenet kicsit emlékeztet Luke Halálcsillag elleni akciójára. Mármint annyiban, hogy Anakin itt is két torpedóval lő szét egy reaktort, és a hajó gömb részének robbanása is az EPIV-re utal.

A gungák öröme nem eltúlzott, főleg úgy hogy vannak akik megsérültek és alig állnak a lábukon. Ezen harcosok keresése a háttérben, remek szórakozás. :D Nekem már sikerült találni pár ilyen harcost a tömegben. Észrevettétek az egyik droid katona hátán a 1138-at? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A zene, a látvány, az ep4-re utalás, Anakin gyermeteg viselkedése (mint én az X-wing Alliance előtt :D) együt nagyon hangulatossá teszik ezt a chaptert, és végül végre újra közelebb hozza a pilótákat, legalább ötülni láthatjuk őket. (itt megjegyzem, mert az előbbinél elfelejtettem, mikor Anakin berepül a hangárba, az előtt pörgésbe kezd és hiányzik R2).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 45: A Sith Vanquished

Time: 1:58:51-2:00:05

 

Tartalom

Obi-Wan még mindig a kürtőben lóg, miközben Darth Maul játszadozik vele. Ám ekkor minden erejét összeszedve felszökken a kürtőből, mestere fénykardját magához rántja, és a következő pillanatban ketté vágja a Sith lordot. Maul arcán még akkor is a döbbenet látszódik, amikor bele esik a kürtőbe. Ezután Obi-Wan odarohan mesteréhez, aki még életben van. Qui-Gon arra kéri tanítványát, hogy képezze ki a fiút, mert Ő a kiválasztott. Ez az utolsó kívánsága. Obi-Wan megígéri, hogy tanítani fogja Anakint. Ezekkel a szavakkal búcsúzik mesterétől, aki kezei közt hal meg...fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A legmegrázóbb chapter. Obi-Wan szépen elintézi Maul-t, és ezután pedig Qui-Gon haláltusája is kellően szívszorító. Itt látszik mennyire hitt Anakinban! Még a halála pillanatában is csak arra tudott gondolni, hogy kitanítsák. Mondanom sem kell én is nagyon sajnáltam ezt a remek karaktert. Roppant erős személyiség volt, a Jedi rend egyik üde színfoltja. Kár érte. Maul-ért viszont nem :) Megérdemelte a sorsát. Az pedig egyfajta pikantériát ad neki, hogy viszonylag keveset szerepel a filmben, mégis emlékezetes az alakítása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt Maul nagyon hülyén viselkedik.Nem veszi észre, hogy Obi-Wan a kard fele néz.Nem veszi észre, hogy az Erőt használja(A kard húzása).Bambán bámulja, ahogy Obi-Wan felugrik és elkapja a kardot.Ezen idő alatt százszor megölhette volna.Akár úgy, hogy leszúrja a levegőben lévő Obi-Want.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Maul játszik Obi-Wal és ez egy olyan harcostól, mint Maul szerintem nagyon nagy hülyeség, rá is fázott. Millió egy lehetősége lett volna egy szempillantás alatt legyűrni Obit (mondjuk úgy, mint a ep3-ban Obi Vadert), de ő inkább poénkodott. "Nesze, te kis görcs. Én vagyok a franyó gyerek. Nekem tetoválták az ülepem."

Obi nem is volt rest kihasználni ezt. Maul ráfázott, majd kicsit szétszórt lett, még a fénykardja is eltűnt zuhanás közben :)

Qui-Gon viszont szerintem nem volt önző. Szavakban tényleg Anakin tanítását ígértette meg, de ott van egy mozdulat, ami teljes mértékben Obi-Wannak szól. Mondhatni a búcsú mozdulat. Qui-Gon megérinti Obi-Wan arcát, mint egy apa a fiájét, aki utoljára látja, és ott a tekintetében is ez van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gon viszont szerintem nem volt önző. Szavakban tényleg Anakin tanítását ígértette meg, de ott van egy mozdulat, ami teljes mértékben Obi-Wannak szól. Mondhatni a búcsú mozdulat. Qui-Gon megérinti Obi-Wan arcát, mint egy apa a fiájét, aki utoljára látja, és ott a tekintetében is ez van.

 

Nem mondtam, hogy önző volt. :) Anakin nagyon szívügyévé vált, de abban a mozdulatban amit Obi felé tesz, minden benne van. Tényleg apa-fiú kapcsolatot lehet érezni ekkor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.