Ugrás a kommentre

EPI elemzés


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem nagyon is lejött a filmből Sebulba csalása. Az elején megrongálta Anakin gépét, majd direkt beledobta azt a szerelőkulcsot a mögötte haladó turbinájába. Azt meg már meg sem említem, amikor a verseny elején az egyik tagot felkente a falra... Egyébként végig lökdösődött. Például Anakint is kitolta a szervíz útra. Nagyon alattomos volt szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyon is lejött a filmből Sebulba csalása. Az elején megrongálta Anakin gépét, majd direkt beledobta azt a szerelőkulcsot a mögötte haladó turbinájába. Azt meg már meg sem említem, amikor a verseny elején az egyik tagot felkente a falra... Egyébként végig lökdösődött. Például Anakint is kitolta a szervíz útra. Nagyon alattomos volt szerintem.

 

Mondom én 13 évesen láttam és nem esett le, hogy csalni akart.

Szerintem az ennél fiatalabbaknak pláne nem esik le, de a lángszóró az egyértelmű.

Mikor Anakin gépéről letöri a bigyuszt azt hittem véletlen, én kis naiv, mikor lökdösődnek, azt hittem szabályos. stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 23: Collecting the Prize

Time: 1:07:13-1:08:20

 

Tartalom

Kezd elcsendesedni a pálya és környéke. Anakin az anyjával és Padméval a hangárba mennek, ahol még mindig a fiút ünneplik. Padmé megköszöni, hogy segített rajtuk, az anyja pedig elmondja mennyire büszke rá, mert győzelmével reményt adott a rabszolgáknak.

Időközben Qui-Gon ellátogat Watto páholyába, ahol a toydari éppen egy utolsó fogadót fizet ki. Amikor észre veszi a Jedit dühbe gurul, mert szerinte az csúnyán átverte. Úgy véli, Qui-Gon tudta, hogy a fiú nyerni fog, ezért a fogadás nem volt fer. Azt is tudtára adja, hogy szinte mindenét elvesztette. A Jedi higgadtan, de kissé gúnyosan mondja Wattonak, hogy a szerencsájéték bizony a vesztesek sportja. Majd arra kéri az ócskást, hogy az alkatrészt a főhangárba küldje, a fiúért pedig majd később fog jelentkezni. Watto próbál ellenállni, és kijelenti, hogy a fiút nem adja oda, mert a fogadás csalás volt. Qui-Gon megfordul, miközben mögötte egy kis fekete kutasz droid halad el, és szúrós tekintettel megjegyzi, hogy akkor majd kikérik a huttok véleményét. Ők biztos szivesen igazságot tesznek. Watto ezt hallva feladja a dolgot, és beleegyezik, hogy a fiút is magával vigye Qui-Gon. A Jedi egy biccentéssel jelzi, hogy nincs több mondanivalója, és elhagyja a páholyt... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rövid chapter, de ebben lesz teljes Watto kudarca. Szerintem itt már tudja, hogy Qui-Gon egy Jedi lovag, bár nem említi konkrétan. Kapzsiságának, és annak, hogy nem bízott Anakin képességeiben, az lett az eredménye, hogy szinte minddenét elvesztette.

Talán a chapter legötletesebb húzása volt betenni Maul kutaszdroidját! A háttérben mint egy kis semmiség húz el, de mi persze tudjuk mi az :lol: Imádom ezeket a dolgokat.

Egy érdekesség van még itt, nevezetesen Watto félelme a Huttoktól. Qmikor Qui-Gon említi őket mint bírákat, Watto azonnal abbahagyja az ellenkezést. Érdekes, hogy ennyire fél tőlük, Qui-Gon pedig nem

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A verseny utáni életképek nagyon tetszenek. Watto a jelenet elején pont azt a kopasz nőt fizeti ki, aki Anakin győzelme után mellette éljenzett :lol:

 

Egyébként, amikor Watto azt mondja, hogy Qui-Gon csalt, szerintem arra gondol, hogy mivel Qui-Gon jedi lovag, valoszinüleg előre sejtette a verseny kimenetelét. Ami egyébként elég valoszinű különben minek tette volna fel a királynő hajóját a gyerekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kapzsiság lett Watto veszte.Az mindenesetre tényleg érdekes,hogy hogy berezelt amikor Qui-Gon felemlítette a Huttokat.Talán már volt velük dolga,vagy csak hallotta,hogy hogyan tesznek ilyen ügyekben "igazságot". :D

Kis érdekesség.Annak a versenyzőnek aki az első körben nekimegy a barlangban a falnak(ha jól tudom Ratts Tyetell,ha nem jól tudom,bocsi :) )a felesége és a gyerekei sírva mennek el azelőtt az ajtó előtt ahol Watto és Qui-Gon a verseny után megbeszélik a hogyan továbbot.A háttérben látszik,sőt még talán be is néz az ajtón. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kis érdekesség.Annak a versenyzőnek aki az első körben nekimegy a barlangban a falnak(ha jól tudom Ratts Tyetell,ha nem jól tudom,bocsi :) )a felesége és a gyerekei sírva mennek el azelőtt az ajtó előtt ahol Watto és Qui-Gon a verseny után megbeszélik a hogyan továbbot.A háttérben látszik,sőt még talán be is néz az ajtón. :D

 

Ez tényleg nagy poén, persze csak a kivágott jelenetek megismerése óta. Az ILM-nél mindenre gondoltak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 24: Choosing a New Path

Time: 1:08:21-1:13:11

 

Tartalom

A Qui-Gon vezette kis csapat visszatér a hajóhoz a hiperhajtómű generátorral. Miután átadja az alkatrészt Obi-Wannak, utasítja, hogy szereljék be minél előbb, addig még vissza megy valamit elintézni a városba. A tanítvány gunyoros mosollyal az arcán jegyzi meg, hogy úgy érzi újabb "jelentéktelen" utitársal gyarapodnak. Qui-Gon kihangsúlyozza, hogy ez a fiú szerezte meg nekik az alkatrészeket.

Mivel eladták Anakin fogatát, rengeteg pénzhez jutott a rabszolga fiú. Örömmel rohan anyjához, és mutatja neki a busás hasznot. Ekkor Qui-Gon váratlanul kijelenti, hogy a fiú többé nem rabszolga! Fia és anyja egyszerre döbben meg a hallottakon. Shmi odafordul Anakinhoz, és elmondja neki, hogy végre valóra válthatja álmait. Ezután felnéz a Jedire és megkérdi tőle, hogy elviszi-e a fiát és Jedit nevel-e belőle? Qui-Gon igennel felel, és hozzáteszi, hogy nem véletlenül találkoztak, a sors akarta így. Anakin hitetlenkedve kérdez vissza mindarra amit eddig hallott. Qui-Gon letérdel a fiúhoz és figyelmezteti, hogy jól gondolja meg a döntést, mert csak kemény munka árán válhat Jedi lovaggá, és a Jedik élete amúgy sem könnyű. Anakin azonban vállalja mindezt, hiszen mindig is arról álmodott hogy Jedi lesz belőle. Odafordulva anyjához megkérdezi, hogy elengedi-e őt. Shmi erre azt feleli, hogy a sors a fiának ajánlotta fel ezt a lehetőséget, tehát neki kell döntenie. Anakin szinte azonnal rávágja, hogy el akar menni, és az anyja szeméből látja, hogy ő is egyetért vele. Sietniük kell, ezért Qui-Gon sürgeti a fiút, hogy minél előbb paklojon össze. Anakin az örömtől repesve indul a szobája felé, amikor egy érzés keríti hatalmába, amit az eufória eddig elnyomott! "Mi lesz anyámmal? Ő is szabad?"- Kérdezi Qui-Gontól. A jedi elkomorodik, és elmondja, hogy mindent megpróbált, de Watto hajthatalan maradt. A fiú szeretné ha az anyja is velük tartana, de érzi, hogy erre semmi esély nincs. Miközben Shmi próbálja vigasztalni, hogy a saját jövője a Tatooinon van, Anakin inkább azt javasolja, hogy maradjon minden a régiben. "Nem állhatsz a változás útjába" - mondja neki Shmi, ezzel azt sugallva, hogy nincs más lehetőség számára. A fiú szomorúan indul csomagolni, és miközben készülődik, anyja megköszöni a Jedinek amit a fiáért tett. Qui-Gon megigéri, hogy vigyázni fog rá.

Anakin csomagolás közben bekapcsolja C-3PO-t, akinek elmondja mennyire szeretett vele dolgozni, majd hozzáteszi, hogy burkolattal szebb lenne. Azzal búcsúzik tőle, hogy ne aggódjon az anyja nem fogja eladni. Az eladás említésére a protokoll droid kissé megrémül, de ezt már Anakin nem láthatja.

A búcsúzás nehéz percei után elindul Qui-Gon és a fiú, de alig tesznek meg pár métert, Anakin megtorpan. Visszanéz a bejárat mellett lévő anyjára, és visszaszalad hozzá. Könnyeivel küszködve mondja neki, hogy nem tud így elmenni. Shmi erőt véve magán újra lecsendesíti a fiú érzéseit, mert tudja, hogy muszáj elengednie őt. Anakin szomorúan kérdezi, vajon látják-e még egymást? "Mit felel erre a szíved?"-kérdezi Shmi. "Egyszer talán még igen"-feleli a fiú. Az anyja mosolyt eröltett az arcára és mint aki megkönnyebbült azt feleli, hogy akkor semmi kétség, viszont látják egymást. Ebben a pillanatban kemény dac ül ki Anakin arcára, és megígéri, hogy egy nap visszatér és felszabadítja majd. Shmi arra kéri a fiát, hogy legyen bátor, és ne nézzen vissza. Ezután a fiú, a kicsivel távolabb várakozó Qui-Gonnal elindul az ismeretlen jövő felé... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Az első rész talán legszebb és legfontosabb jelenete! Anakin jövője bontakozik ki ebben a chapterben, és mint tudjuk ez nagy hatással lesz az egész galaxisra. Jól látszik mennyire szoros a kapcsolat anya és fia között. Ez egy nagyon fontos történeti elem! Anakin még az álmait is hajlandó lenne feláldozni, csak hogy a szeretett anyja mellet maradhasson. Shmi emberi nagyságáról viszont az árulkodik, ahogy hozzá áll a történésekhez. Amióta Qui-Gon belépett az otthonukba, ott van az esély, hogy a fiát esetleg kiemelhetik a rabszolga sorból. Fájdalmas elengednie azt aki az életet jelenti a számára, de ha a fia érdeke megkívánja, a saját érzéseit is képes háttérbe szorítani. A legjobbat akarja a gyermekének. Hiába a fia ragaszkodása, ő tisztán látja, hogy nincs más lehetséges út Anakin előtt, el kell mennie. Talán tudjátok mennyire nehéz valamiről lemondani ami nagyon sokat jelent az embernek. Én tudom, bár nem ekkora volumenben, de talán azért is vagyok képes átérezni hőseink helyzetét. Olyan ez, mintha anyát és fiát erőszakkal elszakítanának egymástól, pedig erről itt szó sincs, mégis ez az érzésem támad. Az utca jelent maga a tökély! Anakin bizonytalansága....az egyik oldalon Qui-Gon (a napos oldal) mint egy jobb és szebb jövő lehetősége, másik oldalon az anyja (árnyékban), mint egy reménytelenséget sugárzó út (nézzétek meg a következő képet, és tudni fogjátok mire célzok: Rabszolga%20szallas.jpg Ez az, amit már Anakin is bejárt valamelyest. Ennek ellenére a fiú ismét csak bizonyítja mennyire szereti az anyját, mert inkább választaná a rabszolga életet, mintsem hogy az anyja nélkül kelljen élnie. Shmi azonban egy pillanatra sem inog meg! Mekkora lelki erő kellett neki ehhez....te jó ég! Amikor aztán elindul Qui-Gon, nyomában Anakinnal, csak akkor kezd el könnyeket hullatni. Ekkor már nem kell tartania magát. A zenei aláfestés is kiemeli ennek a jelenetnek a súlyát; az Erő téma szenzációsan szólal meg itt.

 

És akkor még nem is beszéltem a chapter elején látható Obi-Wan féle hetykeségről. Azt mondják Obi keveset szerepel az első részben. Lehet...de nekem már itt, a film felénél lejött a jelleme. Nagyképű és öntelt! A Jedi rend hibái remekül látszanak rajta, amikről majd Yoda beszél az EPII-ben. Az a véleményem, hogy nagyban hasonlít az EPI-es Obi-Wan az EPII-ben látott Anakinra....de erről majd az EPII tárgyalásakor szót ejtek.

 

Meg kell még emlékeznem a remek szinészi teljesítményekről, amit főleg Pernilla August és a kis Jake Lloyd prezentál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor még nem is beszéltem a chapter elején látható Obi-Wan féle hetykeségről

 

Teljesen igazad van.Nem is a nagyképűség ami itt dominál,hanem a "tudatlansága".....-"figyelj az élő erőre ifjú padawanom....."Nem látja át,hogy az a bizonyos személy(pl.Jar-Jar,vagy éppen Anakin)vagy az a bizonyos tett hatással van a jövőre.Obi rengeteget vitt át a saját tanítási módszerébe abból amit Qui-Gon tanított neki,de az élő erőt talán még akkor se értette. :26:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 25: Darth Maul Attacks

Time: 1:13:12-1:14:54

 

Tartalom

Darth Maul kutaszdroidja visszaérkezik gazdájához, és leadja a szökevények helyzetét. Maul felül robogójára, és azonnal az üldözésükre indul. Qui-Gon és Anakin futva közelednek a nubienhez, ám ekkor egy fenyegető sötét árny tűnik fel mögöttük. A Jedi még éppen jókor kiált rá Anakinra, hogy bukjon le, mert nem sokkal később, épphogy a fekvő fiú felett húz el Maul járműve. A sith egy remekbe szabott ugrással máris a Qui-Gon előtt terem, aki odakiáltja Anakinnak, hogy szóljon a gépen lévőknek azonnal szálljanak fel. A fiú futva rohan a nubienhez. Az aktivált fénykardok zümmögése kiséretében, heves vívás alakul ki Maul és Jinn között. A sith roppant gyorsaságról és ügyességről tesz tanubizonyságot, és bizony Qui-Gonnak minden tudására szüksége van, hogy a támadásokat hárítani tudja. Eközben Anakin riadóztatja a legénységet, akik azonnal a levegőbe emelik a nubient és Qui-Gon felé indulnak. Obi-Wan utasítására, Ric Olié főpilóta alacsonyan marad, hogy Qui-Gon fel tudjon ugrani a hajóra. Eközben tovább dúl a harc a Jedi és a Sith között, ám egy óvatlan pillanatban Qui-Gon a földre küldi Mault. A pillanatnyi szünetet kihasználva a Jedi, az épp akkor odaérő nubuien rámpájára ugrik, így hagyva maguk mögött a sötét lordot. Darth Maul feltápászkodik a földről, majd hosszan bámulja a gyorsan távolodó hajót.

Qui-Gon heves zihálás közepette, immár a hajóban fekszik. A következő pillanatban máris odaérkezik hozzá Anakin és Obi-Wan. A tanítvány érdeklődve kérdezi mesterétől, van-e fogalma róla, hogy ki lehetett a támadó? Qui-Gon nem tudja pontosan, de az biztos, hogy úgy harcolt mint egy képzett Jedi. Szerinte a titokzatos harcos a királynőt keresi. "Most mit teszünk?"- hangzik Anakin kérdése. A még mindig kimerült Jedi szerint türelemmel várnak, mert ez a legjobb amit tehetnek. Eztán bemutatja egymásnak a mellette térdelő két embert. "Anakin Skywalker bemutatom Obi-Wan Kenobit"- miután kimondta e szavakat Obi-Wan és a fiú kezet fognak. A nubien immár tökéletes állapotban hagyja el a Tatooin rendszert... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ebben a jelenetben Maul és Jinn akciója viszi a prímet. Kapunk egy kis ízelítőt, mi vár még ránk vívás terén. A végső összecsapás későbre tolódik. Amúgy a kardozásba ismét sikerül egy remek képi motívumot belevinni, mégpedig a harcoló feleket körülvevő port! Szinte alig látni tőle valamit, és ez bizonyosan a sötét oldal újabb remek ábrázolása. Maul ködbe burkolja Qui-Gont :o

Egy jelentős jelent van még itt, mégpedig Obi-Wan és Anakin megismerkedése. Ki gondolná, hogy milyen nagy dolgok részesei lesznek majd ők ketten? A búcsúzás után még ez az a jelent, ami nagyon erős emóciókkal bír számomra :o Úgy is mondhatnánk a végzetes találkozás....az első részben van jópár ilyen, és ez az egyik ok, amiért nagyon szeretem.

Tatooint is végleg elhagyjuk, mint ahogy Anakin is maga mögött hagyja eddigi életét, és egy újba vág bele. Ezt az érzést remekül jelképezi a Tatooinról elsuhanó nubien.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Maul vs. Qui-Gonn Jinn.

A ROTJ után ez volt az első Sith Jedi csata.Megmondom őszintén,hogy nekem akkor a HCS-s Luke Vader csata vitte a prímet és nem is vártam attól jobbat.Aztán mikor Maul leszaltózott a robogóról és szó szerint nekirontott a Jedinek majdnem lefordultam a székről. :o Hihetetlen volt.És végig rajta volt a fekete csukja!Sötétség a világosság ellen.Nem beszél,nem gúnyolódik,nem alattomoskodik "csak" támad.Vad és eleven dühvel és gyűlölettel.Szerintem ez nagyon átjön azon a pár snitten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendkivül fontos jelenet. Aki tényleg az első résztől kezdi nézni a Sagat az most láthat elöszőr sith/jedi csatát, illetve ami talán fontosabb: most elöszőr látjuk, hogy valaki még egy jedit is képes megizzasztani (és ha már izzadásról van szó: pokoli meleg van most, de ez erősen OFF :o ).

A film eddigi felében végig azt láttuk, hogy a jedik mily könnyen vesznek minden akadályt. Átvágják magukat egy robot-seregen, átkellnek a bolygó-magon... mi az nekik. És Qui-Gon még azelött tudja, hogy Anakin nyerni fog, még mielött a verseny kezdetét venné. Úgy tünik jedinek lenni kész életbiztositás. Ám azzal, hogy Maul kung-fu mestereket meghazudtoló módon leszaltozik az anti-gravis mocijáról egy pillanatra megváltozik minden. A kamera se veszi olyan nyugodtan az akciót, mint a film elején, amikor a robotokat irtották. A kamera váratlanul sürög-forog, szinte csak az összecsapodó fénykardokat és a felvert port látjuk. Qui-Gon utasitása pedig, hogy Anakin meneküljön a gépre, rendkivül kétségbeesett. Többektől hallottam már, hogy elöszőr azt hitték, hogy Qui-Gon itt megfog halni, csakhogy feltartoztassa a sith lovagot amig a többiek elhuznak. Hát tényleg nem sok kellett volna hozzá...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 26: The Queen's Worries

Time: 1:14:55-1:17:06

 

Tartalom

A megszállt Naboo bolygón, Nute Gunray a fogva tartott Sio Bibblével beszélget. Önelégülten magyarázza, hogy a királynőjük elveszett, a nép éhezik, valamint Sio Bibble még a saját népe pusztulását sem fogja megérni. A volt helytartó a kemény szavak ellenére közli, hogy az invázió nem fogja elérni a célját, mert náluk demokrácia van és a nép döntött. Gunray megvetően int e szavak hallatán a közelben álló két őrnek, akik elvezetik Bibblét. Közben egy parancsnoki droid lép Nute Gunray elé, aki jelenti, hogy hamarosan elfoglalják a víz alatti településeket is.

A nubien időközben elcsendesül. Padmé lép be a pihenő fülkébe, majd bekapcsol egy holovetítőt, amin Sio Bibble kis kék alakja tűnik fel. A korábban a Tatooinon fogott üzenetet, most Padmé is megnézi. Amikor véget ér a felvétel, a lány gondterhelt arcal mered maga elé. Nem sokkal később észreveszi Anakint, aki szomorúan kuporog egy sarokban. Megkérdezi tőle, minden rendben van-e? A fiú azt feleli, hogy fázik, ami Padmé szerint nem is csoda, hisz a bolygóján nagyon meleg van, ezzel szemben az űr hideg. Anakin látja a lányon, hogy valami nyomja a szívét, és rá is kérdez a dologra. Padmé elmondja, hogy a királynő aggódik, mert szenved és pusztul a népe. Fel kell ráznia a szenátust, mert különben belegondolni is szörnyű mi történik. A fiú, hogy némi vigasztalást nyújtson, elővesz egy kis dzsapor fából faragott medált, és odaadja Padménak. A lány arca kissé felderül, majd megköszöni az ajándékot. Anakin elmondja, hogy azért készítette a talizmánt, mert remélhetőleg mindig emlékeztetni fogja rá, és szerencsét is hoz neki. Padmé erre azt feleli, hogy nem csak ezért fog jó szívvel emlékezni rá. Azt is megemlíti, hogy ha a fővárosba érnek sokminden megváltozik majd, de ennek ellenére, továbbra is fontosnak érzi magának a fiút. Anakin is viszonozza a lány kedves szavait, de mégis látszik rajta hogy nagyon szomorú. "Hiányzik édesanyád...." - állapítja meg Padmé. Anakin szomrúan néz fel a lányra, aki ebből a tekintetből már tudja, hogy igaza van...

fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Először látjuk Naboot azóta, hogy elmenekült a királynő és kisérete. Érdekes megfigyelni, hogy amíg a királynő nincs otthon, csak éjszakai képeket látunk, ezzel is szimbolizálva, hogy a gonosz erők elfoglalták a bolygót.

Nute Gunray talán még rátett egy lapáttal a film elején látott önteltségére :D Nem is csodálom, hiszen lassan elfoglalják az egész bolygót, és lényegében nincs mitől tartania.

A nubienen játszódó Padmé-Anakin jelenet nagyon meghitt, annak ellenére, hogy jó adag szomorúság lengi be. Padmé lényegében a saját érzéseiről beszél amikor a királynőt említi, Anakin pedig az anyja miatt szomorkodik, akit ott kellett hagynia. A sok keserűség mellett, azonban itt merül fel először a lehetőség, hogy a két fiatal esetleg hosszabb távon is figyelmet fordíthat egymásra. Anakin kis ajándéka jó húzás, főleg hogy tudjuk, az EPIII-ban visszatér a Japor fa :cry:

Még egy kedvenc képi utalásom említem, ami ismét nagyon jó. Padmé betakarja Ankint egy VÖRÖS takaróval, sőt ő maga is ilyen árnyalatú ruhában van. Ez ugye nem is kell mondani mit jelképez. Főleg Anakin esetében, akit teljesen elborít a vörös szín, nem véletlenül. Nézzétek meg ezen a képen:

anakinpadme2.jpg

 

Lehet, hogy Lucas nem az évezred rendezője, de hogy zseniálisan bánik a színekkel és jelzésrendszerekkel az biztos!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sio Bibble másodszor bizonyítja,hogy mennyire elszánt és hűséges a Naboohoz és a királynőhöz.A Föderáció vehetne tőle leckét lojalitásból.Ez is lehetne egy érdekes kontraszt a filmben.Egy részről a hűség míg a másikról az árulás és a félelemmel fenntartott hűség.Nute Gunray magabiztossága talán ebből a félelemmel fenntartott állapotból fakad,ahol maga is a megfélemlítettek közé tartozik.Csak éppen abban a pillanatban Ő a "főnök". :56:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nute Gunray magabiztossága talán ebből a félelemmel fenntartott állapotból fakad,ahol maga is a megfélemlítettek közé tartozik.Csak éppen abban a pillanatban Ő a "főnök". :56:

 

Érdemes megfigyelni Gunray két arcát. Amikor Sidioussal beszélget, olyan mint egy betojt kisgyerek. Ebben a jelenetben meg úgy pöffeszkedik, mintha a fél galaxis az övé lenne. Igazi alamuszi féreg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nute Gunray magabiztossága talán ebből a félelemmel fenntartott állapotból fakad,ahol maga is a megfélemlítettek közé tartozik.Csak éppen abban a pillanatban Ő a "főnök". :56:

 

Érdemes megfigyelni Gunray két arcát. Amikor Sidioussal beszélget, olyan mint egy betojt kisgyerek. Ebben a jelenetben meg úgy pöffeszkedik, mintha a fél galaxis az övé lenne. Igazi alamuszi féreg.

 

Igen és mikor nincs a közelben Sidious akkor megpróbál úgy viselkedni mint Ő.Megpróbálja utánozni,megpróbál olyan félelmetesnek látszódni mint a Sith.Igaz ez nem jön be.Ezt remekül látjuk mikor Bibble ellentmond neki.Siditől biztos berosállna,de pontosan tudja,hogy Gunray csak egy felfuvalkodott hólyag. :mrgreen:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 27: Arrival on Coruscant

Time: 1:17:07-1:20:49

 

Tartalom

A nubien végre megérkezik Coruscanthoz, a Köztársaság központjába. Miközben a hajó közeledik a bolygó felszínéhez, Ric Olié informálja Anakint, hogy az egész bolygó egyetlen hatalmas város. Kicsivel később kecsesen landol a hajó az egyik leszálló platformon, ahol Palpatine szenátor és Valorum főkancellár várakozik a királynőre. Amint Amidala közelebb ér hozzájuk, Palpatine lép előre és sugárzó arcal örömét fejezi ki, hogy épségben láthatja viszont szeretett királynőjét. Elmondja mennyire aggódott a kommunikációs zavar miatt, de örül, hogy végül sikerült sértetlenül elmenekülni a Naboo-ról. Palpatine bemutatja Amidalának Valorum főkancellárt, aki örül, hogy személyesen is megismerheti Naboo királynőjét. Elmondja, hogy nagy megdöbbenést keltett a szenátusban az invázió híre, és ennek okán rendkívüli ülést hívnak össze. Amidala ekkor ridegen veti oda Valorumnak, hogy lekötelezi az aggódása. A kicsit csalódott Főkancellár a leszálló platformon marad, míg Palpatine és Amidala egy kis légitaxiba szállnak be, ami majd a szenátor szálláshelyére viszi őket. Egymás mellé ül be Anakin és Jar Jar, és a gunga meg is jegyzi a fiúnak, hogy szerinte a királynő nagyon kedves és szép!

A leszálló platformon maradt Qui-Gon és Obi-Wan is, hiszem megbízatásuk véget ért. Sikerrel menekítették ki a királynőt, és most beszámolnak a Jedi tanácsnak a történtekről. Qui-Gon megjegyzi Valorumnak, hogy sokkal bonyolultabb a helyzett mint azt korábban gondolták.

A kis légitaxi, Coruscant felhőkarcolói között suhan el, és nem telik bele sok idő, megérkezik Palpatine szálláshelyére. A szépen berendezett helységben a Nabooi szenátor tájékoztatja Amidalát az aktuális politikai helyzetről. Palpatine elmondása szerint Coruscanton már nincs közélet csak politika. A Köztársaság már nem a régi, mert a szenátus tele van kapzsi és marakodó képviselőkkel. A nép bajai már senkit nem érdekelnek. Ezek fényében nem lát esélyt arra, hogy a szenátus válaszlépésre szánja el magát. Amidala, aki eddig figyelmesen hallgatta a szenátort, megjegyzi, hogy Valorum főkancellár szerint van arra esély, hogy a Szövetséget elítélő döntés szülessen. Palpatine viszont szomorú arcal jegyzi meg, hogy sajnos a főkancellárnak vajmi kevés hatalma van, amióta alaptalanul megvádolták, hogy lefizethető. A hatalom a bürökraták kezében összpontosul. A királynő kissé tanácstalanul kérdezi, hogy akkor mi lenne az üdvözítő megoldás? Palpatine szerint az lenne a legjobb, ha kieszközölnék egy új erős kezű főkancellár megválasztását, aki leszámolna a mostani bürokratikus rendszerrel, és igazságot szolgáltatna. Azzal folytatja, hogy Amidala talán benyújthatna egy bizalmatlansági indítványt Valorum ellen. A királynő viszont határozottan válaszolja, hogy a főkancellár mindig is támogatta őket. Ebben az esetben csak a bíróság dönthet, véli Palpatine szenátor, de Amidala hallani sem akar erről azon oknál fogva, hogy a bíróság még a szenátusnál is lassabban dönt. Szenved és pusztul Naboo népe, ezért megálljt kell parancsolni a Szövetségnek! A szenátor ekkor sajnálkozó arckifejezéssel mondja, hogy bizony úgy tűnik kénytelenek lesznek eltűrni a Szövetség fennhatóságát még egy darabig. Amidala kőkemény határozottsággal válaszolja, hogy erről szó sem lehet... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Megérkezünk Coruscantra, ami valljuk meg tökéletesre sikerült. Engem lenyűgöz ez a bolygó. Igazi metropolisz, méltó hely a "Köztársaság központja" titulusra. Lényegében itt indul be a politikai szál. Megismerjük Papatine szenátort és Valorum főkancellárt, ám a legjobb az egészben Palpi. Hihetetlen mennyire manipulatív a fickó. Mindaddig csűri csavarja a szót, amíg az nem lesz amit ő akar. Mosolygós jóságos bácsinak tűnik, pedig ha tudnák mi rejtőzik a külső alatt....

Az is tetszik, hogy tkp. az vázolja le a Köztársaság gyengéit, aki ezeket kihasználva jut hatalomra és igázza le a galaxist :oops: Nézhetjük ezt úgy is, hogy elmondja miért is kerültek elő a Sithek több mint ezer év után. Korrupt, zavaros helyzet, ez nyilván remek táptalaja a gonosz terveknek.

 

Képi utalás itt is felfedezhető, méghozzá nem is egy. Rögtön a chapter elején, ahogy a nubien beszáguld a képbe, láthatjuk Coruscantot távolról. Nagyobbik fele sötétségben van, ami az elhatalmasodó gonoszt, magyarán Palpi előretörését mutatja. Nézzétek meg a képet:

Coruscant.jpg

 

Ha ezt összevetitek az EPII végén látható jelenettel, amikor Dooku visszérkezik a bolygóra, látni fogjátok a kontrasztot. Villámok cikáznak, a sötétség és a felhők már mindent elborítanak akkor.

 

A másik dolog Palpatine irodája. Természetesen vörös színű...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú de sok chapter lett mióta utoljára itt jártam.Párhoz hozzászólnék.

Amikor Anakin búcsúzik az annyjától az hihetetlenül megható.Mindig gombóc nő a torkomban amikor látom.Állandóan eszembe jut az életútja.Főleg az EP 3 ismeretében súlyos jelenet ez.Az édesannyja elküldte miközben majd megszakadt a szíve abban a hiszemben, hogy a fia kiváló Jedi lesz a jót fogja szolgálni.Amikor meg megy gyerekeket gyilkolni ,akkor úgy érzem, hogy az annyját is elárulta nem csak a Jediket.Mit szólt volna Shmi a gyerekek lemészárlásához?Szerintem nagyon szégyellte volna magát.Hogy viselte volna el, hogy a drága kis segitőkész Anakinból egy szörnyeteg lett?Talán jobb is ,hogy meghalt, így nem látta mi lett a fiából.

 

A másik jelenet ami megfogott amikor Anakin nagyon fázik az ürhajóban, és Padmé odamegy hozzá.Engem ennél a jelenetnél mindig egy nagyon rossz érzés fog el.Nem tudom megmagyarázni de a hideg kiráz amikor Anakin reszket az ürhajón.Mintha a hideg űrhajó szimbolizálná a késöbbi Vader páncélt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.