Ugrás a kommentre

EPI elemzés


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem tom, a sorsnak van-e nagyon hülye humora, vagy csak velem nem szimpatizál, de amikor még az sw.hu fórumán chapterezgettünk, akkor pont ugyan ennél a fejezetnél döglött be a gép, mint most. Csak most sikerült gyorsan megjavítatnom, így nem maradtam le, tehát bepótolhatom, hehe :59:

 

Chapter 22

Padlógázzal!

Jó kis uccsó kör, ennyit erről :) Mindent leírtatok már.

Amit még fontosnak tartok megjegyezni, hogy szerintem jó, hogy Sebulba nem halt meg. Üdítően hat, hogy egy ilyen "átlagos" gonosz nem elhalálozik a verseny alatt, csak pórul jár. Szerintem ez így tanítóbb, mint ha leölték volna.

Ez a Qui-Gonos dolog nekem is feltűnt már, és én is hasonlóra gondoltam (meg arra, hogy inkább az Erőn keresztül nézi az eseményeket, mintsem a kameradroidok képe által). Kétségtelenüls szerintem is benne van a keze Anakin győzelmében, az a vacak Sebulba fogatán túl feltűnően szakadt el :D

 

Chapter 23

"Maga fogad, de enyém a fogat!"

Még egy apróság van itt. Watto mögött elhalad Ratts Tyerrel családja, az anyuka sír, a kölkök próbálják vígasztalni, de ők is bánatosak. Ez a kis család még látható a háttérben, mikor Qui-Gonék megérkeznek Mos Espába. Kár, hogy a bemutatóból kivágták őket, tök aranyos, ahogy a kis Tyrrel Sebulba fogatát az apja fogatának ütközteti játék közben :twisted:

Szerintem a huttok itt is egy kicsit olyan maffiaszerűre vannak véve. Az ő zsebübkbe megy a fogadás nagy része, és Watto ez alól ki akart bújni. A huttok meg nem díjaznák ezt. Ezért visszakozott a huttok említésére. Ráadásul Qui-Gon végig ügyesen játszotta ki a lapjait, úgyhogy Watto már tőle is tarthatott. Képzeljétek, ha ki kezd vele, aztán végül már a Carcoon-verem felett kell röpködnie összekötözött szárnyakkal.

Azt viszont nem értem, Watto miért nem tudja, hogy Qui-Gon Jedi, amikor még rá is kérdezett. Vagy ennyire hihetetlen, hogy egy Jedi a Tatooine-ra érkezett? Vagy, talán Watto csak mesék színtjén hallott a Jedikről? Ez fura, de minden esetre a gyanú csak felmerült benne. Vagy tényleg tudta, hogy Qui-Gon Jedi, és ezért szegezi neki, hogy előre tudta az eredményt.

 

Chapter 24

Soha ne nézz vissza.

Ez egy gyönyörű fejezet. Az indítása nem olyan komoly, mint amilyen komllyá válik. Obi-Wan valóban buzog azokban a hibákban, amiket Yoda emleget az ep2-ben. Muszály is neki, hiszen igazolást kell nyernie az ep5-ben elhangzott mondatának: "Én is ilyen voltam, nem emlékszel?" Obi-Wan türelmetlen, jobban szereti, ha valami azonnal megtörténik, minthogy várnia kelljen rá (a film elején: "Mindig ilyen sokáig váratnak?" - pedig a diplomácia türelemjáték). Kicsit forrófejű és úgy érzem, az ep1-ben sokszor előbb szól, mint hogy gondolkodna. Mindenesetre a beszólásán itt mindig jót mosolygok. Ebben a jelenetben ráadásul a könyv olvasása óta keresem a kutaszdroidot, mert abban írták, hogy itt is jelen volt, mert követte Qui-Gont.

A folytatásból kivágták a Greedos jelenetet, ennek örülök annak ellenére is, hogy kicsit meg,utatta volna Anakin Sötét jellemét, de ez anélkül is kivehető, csupán gyermeki báj számlájára írjuk. C-3PO kilépője ebből a részből tetszik, hasonló az ep3-hoz. Ha tudná, hogy miken fog még átmenni :) Ja, és jópofák az űrhajómodellek Anakin ágyán.

A búcsúzás megint jó, ezt az árnyékosdit eddig észre sem vettem. Ez talán egy szimbólikus utalás arra, hogy ha Qui-Gon tanítja Anakint, akkor nem áll át a Sötét Oldalra.

Végezetül, a jelenet végéről szerintem nem kellett volna kivágni a Qui-Gonféle droidlikvidálást. Egyrészt a lépegető prímán néz ki (bár így az ep3 után kísértetiesen hasonlít egy bizonyos háromlábú AT-AP lépegetőre - tök jó, hogy az ep3 egy csomó kivágott dolgot vonultat fel), másrészt érthetőbb lett volna, miért szaladnak Qui-Gonék.

 

Chapter 25

Testvérek egy életre.

A Star Wars Saga első fénykardpárbaja szerintem az egyik legrosszabb is. Ezt most nem kell negatív értelembe érteni, egyszerűen az összes párbaj közül ezt érzem a leggyangébnek. A kardokat sokszor lehetetlenül közelről mutatják és amúgy is alig látszódik a cselekmény. Ráadásul lényegében semmit sem okoz. Az összes többi párbajnak nagyobb súlya van, de attól még ez is jó, hangulatos, és kezdő párbajnak tökéletesen megfelel, mert elég szomorú lettem volna, ha már kezdetből elsütik minden puskaporukat.

Másrészt, ez egy sorsdöntő pont. 1000 év után itt találkozik először újra Sith és Jedi. Darth Maul is megmutatja kicsit harci tehetségét és Qui-Gon sem fukarkodik, bár itt most neki kell menekülnie.

A párbaj érdekessége, hogy ez az egyetlen ami világos, nyílt területen játszódik (még az ep4-es párbaj is szürke, nagyon zárt - a legzártabb). Ez számomra azt jelzi, hogy még a világosság, a jó uralkodik. Ha sorba nézzük az ep1-2-3-at (illetve Luke szempontjból az ep5-6-ot, az ep4 kicsit kilóg ilyen téren is) a párbajok helyszínei egyre sötétebbek és bajóslatúbbak. Ám ez a párbaj világos és nyílt, bár a por, ahogy Ody írta, már körbe fogja Qui-Gont, de korántsem áttörhetetlenül.

Azt viszont kicsit furcsálom, hogy Obi-Wan nem szaladt ki kardot ragadva, de végülis a legjobb döntést hozta, hogy hajóstúl indult Qui-Gonért, szóval hibáztatni nem lehet.

Végül a bemutatkozás. Azt hiszem ezt nem kell ragozni: "Anakin Skywalker, bemutatom Obi-Wan Kenobit."

 

Chapter 26

Otthon, édes otthon.

Naboo. Akár hányszor sötétben látom Naboot, nekem nagyon furcsa érzésem van. Furcsa volt az ep1-nél is, és 1000-szer furcsább az ep3-nál (azon túl, hogy az mélységesen szomorú is). Nute Gunray meg ennél a jelenetnél érte el nálam, hogy végérvényesen is a halálát kivánjam. Az, ahogy útjára bocsájtja Sio Bibble-t, az a pökhendiség... mintha olyan nagyon sokat tett volna a megszálásért a kis féreg.

A hajón érkező jeleneteknél csak azt említeném meg, hogy mikor először láttam a filmet (14 évesen, tök angol volt, zéró felirat, és Natalie Portmanról azt sem tudtam, mi fán terem, így készségesen elhittem, hogy végig ő a királynő) nem tudtam, hogy Padmé valójában Amidala, így nem értettem, miért nézi vissza Sio üzenetét. Komolyan felmerült bennem, hogy talán Sio Padmé apja. A jelenet többi részében viszont Ody-t ismételném :)

 

Chapter 27

Kisváros

Coruscant, látványban a leglenyűgözőbb város, emberközelivé mégis az ep2 tette. Ismertük már az EU-ból, illetve az ep6 látványterveiből. Filmen először az ep6 SE új végén bukkant fel (bár akkor én még nem ismertem az EU-k közül egyet sem, így lazából azt hittem, hogy a Föld az :)), az ep1 aztán elhozta nekünk, az ep2 élhetővé tette, az ep3 pedig jóformán lerombolta. Érdekes, hogy Coruscant kívülről sosincs világosságban, jórészt mindig belepi a sötétség. Egyedi és ötletes világ, és jót tett neki az a plusz, amit a taxis jelenet visszahelyezése tesz bele.

Palpatine ügyeskedése már itt elkezdődik. Bírom, hogy mikor "először" látjuk élőben az süt le az arcáról, hogy "ez mit keres itt?". Egyáltalán nem örül annyira Amidalának, mint ahogy azt a tanúk előtt előadja. Már itt érezhető, hogy a szenátor úr valamit forral, mégha nem is tudni 100%-ra, hogy ő Sidious Nagyúr, de a kis manó elül az emberben (elült, de engem a hülye kéthangú szinkron sokáig kétségek közt ringatott). A vörös lakosztály nekem csak az ep2 után tűnt fel, és esett le, hogy ez a Sith színe, mint ahogy az erkélyt sem vettem észre elég sokáig, amin azelőtt Sidious és Maul sétálgatott.

Az is jó ebben, hogy érezhető, lakják ezt a lakást. Bár nincs kupi, de mégsincs olyan érzésem, mint a Barátok közt lakásjeleneteikor, amikor éppen odakapcsolok. Nem művi. A szobrok pedig hátborzongatóak, kiíváncsi vagyok, mit gondolhatott ezekről Amidala.

 

Na, bemaradás lehozva... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 28: The Jedi Council

Time: 1:20:50-1:23:09

 

Tartalom

A Jedi templomban Qui-Gon és Obi-Wan beszámolnak a küldetésen szerzett tapasztalataikról. A Jedi mester először a titokzatos harcosról tesz említést, aki a Tatooinon támadt rájuk. Elmondása szerint úgy harcolt mint egy képzett Jedi, és szerinte nem lehetett más csak egy SITH lord. Kijelentését döbbent csend követi, majd Ki-Adi Mundi jegyzi meg, hogy ez nem lehetséges, hiszen az utolsó SITH lovag is meghalt már ezer éve. Mace Windu is ezen az állásponton van, és kijelenti, ha a SITH-ek visszatértek volna, arról tudnának. Yoda mester, a tanács legidősebb és legbölcsebb tagja viszont kételkedőbb, mert a sötét oldal titokzatos, így bármi lehetséges. Újfent Windu mester veszi át a szót, és megígéri Qui-Gonnak, hogy kiderítik ki volt a támadója. A beszélgetés végeztével Obi-Wan elindul a bejárat felé, ám mestere még mindig a terem közepén áll, és nem mozdul. Yoda mester kérdezi meg tőle, hogy mi mondanivalója van még? A Jedi határozottan kezd bele mondókájába, miszerint konvergenciát észlelt az Erőben. Yoda meglepődve kérdez vissza, hogy miféle konvergenciát? Windu mester közbeszól, hogy egy személy körül érzékelte? "Egy fiú körül"-hangzik a válasz. Sejtjeiben olyan magas a midichlorian koncentráció ami példátlan a Jedik történetében. Qui-Gon szerint nem kizárt, hogy a fiút a midichlorianok nemzették. Mace Windu említést tesz a próféciáról, mely szerint eljő valaki, aki egyensúlyt teremt az Erőben. Éppen a fiú lenne az? Qui-Gon nem állítja biztosan, de Yoda a szavába vág. "De azt állítod. Tudjuk mi a véleményed". Qui-Gon megadóan bólint, és arra kéri a tanácsot, hogy vizsgáztassák le Anakint. Yoda ismét meglepetten kérdezi, hogy azt szeretné hogy Jedit neveljenek belőle? Qui-Gon tovább erőlteti a dolgot, mert az Erő akarta hogy rátaláljon a fiúra, ebben nincs kétsége. A tanács tagjai mind Windu mesterre néznek, aki egy pillanatnyi habozás után engedélyezi a fiú meghalgatását.

Közben Anakin a királynő lakosztálya előtt várakozik, mert szeretne elbúcsúzni Padmétól mielőtt a Jedi tanács elé járul. Egy udvarhölgy siet elébe, aki elmondja neki, hogy most Padmét nem találja itt. Közben a királynő is belép a szobába, majd megkérdezi Anakin jövetele célját. A fiú elmondja, hogy Padméhoz jött, mert lehet hogy soha többé nem látja viszont,.és szeretett volna elbúcsúzni tőle. "Padmé most nincs a közelünkben"- hangzik a királynő válasza, és hozzáteszi, hogy később majd átadják Padménak az üzenetet. Abban is biztos, hogy a lány szeretete elkiséri majd...

fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A Tatooini búcsúzkodás mellett, a Jedi templom jelenetei is a kedvenceim közé tartoznak. Először láthatjuk a templomot, valamint a béke és igazság védelmezőit. Tiszteletet parancsoló az egész környezet. Megismerjük a Jedi tanács tagjait, és egyben a rend vezetőit is. Nagyon fontos a jelenet, mert itt tűnik fel először a SITH, mint lehetséges fenyegetés. Már itt is látható, hogy néhány tanácstag nagyon magabiztos, nem hiszik el hogy bármi is elkerülhetné a figyelmüket. Talán Yoda az egyetlen, aki nem tartja lehetetlennek a Sithek felbukkanását. Ezzel együtt jelenti Qui-Gon a kiválasztott megtalálását, amit megint csak Yoda nem néz jó szemmel. Ebben a jelenetben jól összefűzték, hogy a SITH mellett csak Anakinról van szó. Lényegében már itt tudomást szerez a tanács azokról a tényezőkről, amik miatt mind egy szálig meghalnak. Irónikus... Az is nagyon jó még, ahogy a tanács jelenet végén, csak telepatikus úton kommunikálnak a tagok. Mindenki Mace-re néz, aki kissé idegesen hozza meg a döntést, hogy vigyék eléjük a fiút. Ebből a gesztusából szerintem nagyon jól látszik, hogy enyhén szólva sem volt egyetértés a tagok között Anakint illetően.

Qui-Gon önfejűsége is jól leszűrhető ebből a jelenetből. Főleg ahogy Yodával vitáznak. Van egy remek pillanat, amin mindig jót mosolygok. Amikor útjukra eresztené őket Windu, Qui-Gon nem mozdul. Yoda egy sóhajtás után kérdezi meg mit akar még? Már fél előre, hogy ugyan most milyen "badarsággal" áll elő :) Ami teljessé teszi ezt a jelenetet az a darkos zene! A zene az ami kihangsúlyozza, hogy itt bizony vészjósló dolgokról van szó, és valamelyest előrevetíti a lovagok végzetét is. Akinek megvan a dupla EPI CD, az ne habozzon belehallgatni. Nagyón gótikus Második lemez, ötödik szám :) Anakin látogatása Padménál látszólag felesleges, ám mégis passzol a történet menetébe. Nem más mint Padmé búcsúzik el tőle, csak már királynői ruhában hiszen készül a szenátusi ülésre. Persze mondanom sem kell, hogy még mindíg Palpatine lakosztályában járunk; jó szokás szerint minden vörös.

 

Most sem hagyhatok ki egy képi párhuzamot :D Amikor először látjuk a Jedi templomot, akkor a Köztársaság őreinek központjába nyerünk bepillantást. Figyeljétek meg a környezetet! Nagyon jól lett megtervezve maga a templom is, mert magasan a felszín fölött helyezkedik el, ezzel szimbolizálva, hogy a Köztársaságot a Jedik védelmezik. Ők az egyszerű polgárok felett állnak. Tiszta és világos színeket látunk, mert itt tulajdonképpen a jó oldal nyilvánul meg. Itt a kép:

JediTemple.jpg

 

Ha ezt megnéztétek, akkor utánna jöhet a Sithek hasonlóan felépített székhelye! Ez nem más mint Palpatine EPVI-os tornya. Figyeljétek meg a hasonlóságokat! Az Uralkodó is a halálcsillag felszíne fölé magasodó toronyban székel, ami ráadásul kissé hasonlít is a Jedi templom építészeti stílusára. Ez bizonyos szempontból ugyanazt szimbolizálja mint a Jedik esetében; a nép felett állnak (Palpatine és Vader), és ők uralják a galaxist. Itt a sötét, fémes színek dominálnak, elnyúlt fekete árnyékokkal. Remek kifejezése ez a gonoszok uralmának, akárcsak az EPI-es Jedi templom felvétel a világos oldal dominanciájának. Mind a két kép remekül megmutatja ki az úr a galaxisban, és ami igazán különlegessé teszi őket, az a felvételek hasonlatossága. Ilyen bemutatás nélkül nem lehetne miről beszélni. Így azonban kaptunk egy szerintem remek kapcsolódási pontot. Remélem sikerült újat mutatnom néhányótoknak :) Íme a kép:

e6star23.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs,de az előző chapterhez most szólnék hozzá.Valahogy mindig is így képzeltem el a Köztársaság központját.Még az űrben vagyunk,de már látjuk a fényeket,és ahogy ereszkedik a Nubien meglátjuk azokat a lélegzetelállító felhőkarcolókat.Nagyon eltalálták a látványt,a monumentális és gigantikus bolygóvárost ami méltó egy ilyen közösség(köztársaság)irányítására.

Itt látjuk elősször Palpit,mármint nem hologramon keresztül.Az a hamiskás mosoly amivel a hajó leszállását követi,zseniális.Mintha azt mondaná,hogy na akkor most jöhet a következő felvonás.Még egy dolgot megfigyeltem,Palpi nem hajol meg senki előtt,csak Amidalának biccent oda. :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi Templom. Amióta először láttam hajt a vágy, hogy mindnél jobban megismerhessem magát az épületet és a benne élő Jedik mindennapjait. Sajnos, a filmek ezt eléggé érintőlegesen kezelik, és csak villanásnyit látunk belőle, ezért máig nehéz elképzelni, mivel tengetheti a mindennapjait egy itt élő átlag Jedi, illetve milyen zugai lehetnek még e gigantikus építménynek.

Érdekes, hogy a filmekben előre haladva fellülről lefelé ismerjük meg a Templom zugait: Ep1 tornyok teteje - Tanácsterem, erkély; Ep2 középrész - archívum, tornaterem, hangár (bár itt ki lett vágva), egy folyosó (bár ez bárhol lehet), szállások; Ep3 alsó szint - főbejárat, gépészet (bár itt újra visszatérünk a középső toronyba).

Maga a Jedi Tanács érdekes és változatos. Egyaránt láthatunk embert és idegent, férfit és nőt. Ennek ellenére szerintem kicsit elkapkodottan vannak jelen. Úgy értem, az ep1-2-ben csak Ki-Adi-Mundi, Yoda és Windu beszél csak, az ep3-ban pedig Anakin és Obi-Wan kap még szerepet. De a többi Tanácstag mire való? Kicsit díszelemnek érzem őket. Az ep1-ben még nem is annyira, itt láthatóak különböző reakciók: meglepetten összenéznek, érdeklődve figyelnek. Később semmi. Ezt tetézi még az is, hogy az általában szószóló trió rendkívül összeforrott. Ki-Adi-Mundi közli mindig a tényeket, Yoda elmondja a véleményét és tanácsokkal lát el, Windu pedig kiadja a parancsot (ebből látszk, hogy ő a Tanács legfőbb feje :)). A többiek néma leventeként mimikáznak, később már azt sem. Ennek ellenére megérdemlik, hogy felsoroljuk őket ülésrendben:

 

Plo Koon

Mace Windu

Yoda

Ki-Adi-Mundi

Saesee Tiin

Yaddle

Even Piell

Oppo Rancisis

Adi Gallia

Yarael Poof

Eeth Koth

Depa Billaba

 

A Jedi Tanácsteremnek van még egy érdekessége. A díszlettervezők és a modellezők valószínűleg nem egyeztettek és ilyesformán sikeresen feltalálták a láthatatlan folyosót. A Tanácsteremből az ajtó ugyanis egy nagy folysóra nyílik, aminek túloldalán egy újabb ajtó van. Ez viszont kívülről egyáltalán nem látszik, pedig kéne, még távolról is:

 

pdvd0003sk.jpg

pdvd0016qb.jpg

pdvd0022qr.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 29: Senate Session

Time: 1:23:10-1:26:11

 

Tartalom

A szenátusban Valorum főkancellár megnyitja a rendkívüli ülést, majd megadja a szót a Naboo rendszer képviselőjének. Palpatine és a királynő szenátori platformja kilebeg a helység közepére, majd Palpatine veszi át a szót. Tájékoztatja a képviselőket, hogy bolygójukat megszállta a Kereskedelmi Szövetség, de ez csak annak a negatív folyamatnak a betetőzése, ami a kereskedelmi utak megadóztatásával kezdődött. Lott Dod a Szövetség képviselője felháborodva utasítja vissza Palpatine szenátor állításait. Valorum utasítja a szövetségi képviselőt, hogy amíg nem kap szót, addig hagyjon fel a közbekiabálásokkal. Palpatine bemutatja Amidala királynőt a szenátusnak, aki vázolja a Naboo rendszerben kialakult helyzetet, egyúttal a szenátus segítségét kéri az ügy megoldása érdekében. Dod képviselő azonban tovbábbra sem tud uralkodni magán, és újfent Amidala szavába vág. "Tiltakozom!"-mennydörgi a Neimoidiai, aki szerint ez már túlmegy minden határon. Semmi bizonyíték nincs az elhangzottakra. Javaslatot tesz egy delegáció felállítására, amelynek az lenne a feladata, hogy a Naboo rendszerben kialakult helyzetet megviszgálja. Közben a Malastare-i kongresszus képviseletében Aks Moe szenátor is a vitázó felek közé érkezik, és támogatásáról biztosítja a Kereskedelmi Szövetség javaslatát. Szerintük is mindenképpen bizottságot kell felállítani. Valorum egyből el akarja utasítani a javaslatot, ám a mellette álló tanácsadója Mas Amedda odasúg neki valamit, és rövid eszmecserébe kezdenek. Kínos másodpercek telnek el így, közben Palpatine szenátor oda súgja Amidalának, hogy ez az amiről beszélt korábban. A bürokrata közbeszól mert a Szövetség pénzeli őket, és ezen a ponton bizony elfogy a főkancellár ereje. A korrupció ellen nem tud mit tenni. A rövd megbeszélés után Valorum kelletlenül bár, de helyt ad Lott Dod indítványának, majd megkérdezi a királynőt, beleegyezik-e abba, hogy egy bizottság vizsgálja ki állításai valóságtartalmát? A csalódott Amidala határozottan utasítja el a felvetést, mert szerinte ebben a helyzetben azonnali döntésre van szükség. Nem azért választották meg Uralkodónak, hogy ölbe tett kézzel nézze a népe szenvedését amíg a szenátus bizottságokban vizsgálódik. Végül kijelenti, hogy ha ez a testület nem képes dönteni, akkor új vezetőségre van szükség. Amidala javaslatot tesz, hogy vonják meg a bizalmat Valorum főkancellártól. A kijelentést nagy morajlás követi, a jelenlévő képviselők egyre hangosabban nyilvánítanak véleményt. Kisvártatva kórusban skandálják, hogy azonnali szavazást akarnak a menesztést illetően. Valorum a székébe roskad, majd pedig Amedda próbálja csitítani a bekiabáló szenátorokat. Palpatine furcsa arckifejezéssel mondja királynőjének, hogy most majd jöhet az új erőskezű főkancellár, aki véget vet Naboo szenvedésének.

A Jedi templom előcsarnokában Qui-Gon és Obi-Wan várakozik, amíg a tanács meghallgatja Anakint. A padawan szkeptikus a fiút illetően, szerinte nem fog átmenni a vizsgán, mert túl nagy már. Aui-Gon szerint azonban Anakin Jedi lesz, ezt most megígéri! Obi-Wan figyelmezteti mesterét, hogy ne szegüljön szembe megint a tanáccsal. Qui-Gon viszont úgy látja, azt teszi amit tennie kell. A padawan keserűen jegyzi meg, hogy ha mestere tisztelné a szabályokat, akkor már rég a tanács tagja lehetne. Qui-Gon erre csak annyit mond, hogy sokat kell még tanulnia ifjú padawanjának... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A legfőbb politikai jelenet az első részben. Elsőre kicsit furcsa volt, hiszen a korábban készült filmekben ilyet nem láthattunk. Itt aztán mindent megtudhatunk a jelenlegi viszonyokról. A szenátus gyenge, és nyilvánvalóan korrupt. A Kersekedelmi Szövetség, Palpatine hathatós háttérmunkájának köszönhetően korrupciót generál, ezzel is gyengítve a Köztársaságot. Mondhatjuk, zseniálisan buktatja meg Valorumot! Ha megnézzük a jelenetet, akkor látjuk, hogy már most mindenkit Ő irányít. A kereskedelmi szövetséget Sidiousként, és szerintem Mas Amedda is neki dolgozik már. Erre kell annál jobb bizonyíték, minthogy megakadályozza Valorum vétóját? Egy nagy színjáték az egész, és bizony a főkancellár nem elég erős, hogy ellenáljon. Törvényszerű a bukása. Nagyon várom azt a pillanatot, amikor majd az EPIII-ban Obi-Wan megtudja mire is ment ki a játék oly sok időn keresztül. Ian McDiarmid!! Zseniális ez a manus. Azok a mosolyok Amidala mögött....ahogy mondja hogy majd jöhet az erőskezű kancellár, ott már vissza kell fognia magát...az egész ZSENIÁLIS! Remekül jeleníti meg a karaktert a skót színész.

 

Obi-Wan és Qui-Gon rövid beszélgetése is szót érdemel, mert itt mindekettőjük jelleme további adalékokat kap. Obi-Wan a szabályokat betartó minta padawan, szemben az örökké lázadó mesterével, aki szeret a saját feje után menni. Ennek a legjobb megnyilvánulása az, amikor Obi-Wan szinte megfeddi mesterét, hogy bizony ha betartja a szabályokat akkor már a tanács tagja lehetne. Qui-Gonnak viszont nem az a célja, hogy prominens személyiség legyen, hanem csak egyszerűen azt teszi amit az Erő sugall neki. Nem lehet véletlen, hogy pont ő talált rá Anakinra.

 

Végül jöjjön két vizuális jelenet. Az egyik, amikor Obi-Wan és Qui-Gon a naplementében beszélgetnek, a Jedi tanács terme előtt. Nézzétek meg: obi_jinn.jpg

Ez a kép önmagában is gyönyörű, de jelentéssel is bír. A lemenő nap azt szimbolizálja, hogy a Köztársaság a végzetéhez közeledik....Anakin a Jedi tanács előtt van (ez tudjuk mit jelent a jövőre nézve), a szenátus pedig új főkancellárt választ, aki Palpatine lesz. A fény korszaka után a sötétség jön. Van egy remek íve ennek a dolognak, ami ugye ott kezdődik, amikor hőseink megérkeznek a bolygóra. Napfény, tiszta kék ég. Ahogy azonban zajlanak az események (Anakin tesztje, Palpatine hatalomra kerülése) átmegy naplementébe...vörös tónusba...majd jön az éjszakai sötétség, és ekkor hagyjuk el Coruscantot. Remekül megkomponált dolgok ezek. Ámbár nem akarok előreugrani, hiszen most jön majd Anakin tesztje, ami szintén tartogat pár remek dolgot :evil:

 

Sokszor hozzuk fel indokként mi, akik szeretik az első részt, hogy ez a történet még a jó Köztársaságban játszódik, és ezért lett "light"a film. Ezt a képi világ is remekül alátámasztja. Az előző chapternél már említettem a Jedi templom ilyen jellegű funkcióját, most pedig a Szenátus épületét lehet ebben a helyzetben vizsgálni. Ismét két kép, amikről nem lehet nem észrevenni mit akarnak kifejezni! Az első az EPI-es szenátust mutatja (még csak készülődnek a negatív események, alapjában véve a demokrácia az uralkodó), míg a második az EPII-es megjelenése (Palpatine hamarosan megkapja a rendkívüli jogokat, a sötét oldal előre tört, a demokráciának vége). Az EPI-es nyugodt tiszta, derűs hangulatú, szemben az EPII-essel ami sötét és teljesen borús, darkos feelinget áraszt.

 

EPI:

Parlament%20EPI.jpg

 

EPII

Parlament%20EPII.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre a Szenátus. Jómagam nem rajongok a politikáért, de a Star Warsban kifejezetten tetszik. Nagyon jól felépített és levezetett események zajlanak itt és csak azt sajnálom, hogy a későbbi részekben nem látunk többet. Megfelelő mennyiségben van jelen, de ez is egy olyan hely, ahol több időt tudnék elidőzni, aminek szívesen megismerném minden zegzugát.

 

Maga az aréna szerintem a legötletesebb kreálmány, ami SW filmben megjelent. Nagyszerűen kitalálták, hogy középen áll a kancellár, a tanácsadója és a szenátus elnöke (alattuk meg gondolom a dokumentálók), a szenátorok és egyéb küldöttek pedig körbe a fal mentén, és a felszólalóknak oda kell lebegniük. Igazi kis modern róma :evil:

 

Viccesek a kis kameradroidok is. Ha valaki valami fontosat kezd mondani, az tuti, hogy fél méterről kezdik el venni. Azért is jók, mert valóban olyanok, mint amilyennek funkciójuk miatt lenniük kell: mindenütt ott vannak, de alig lehet őket észrevenni, nem zavaróak.

 

És mi lesz ezzel az épülettel... hát igen, Galaxis méretű harc fog itt lezajlani, a béke szimbólumában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 30: Testing Anakin

Time: 1:26:12-1:27:16

 

Tartalom

Anakin a Jedi tanács előtt, a terem közepén áll. Windu mester kezében egy képernyőt tartva figyeli a fiút, akinek az a feladata, hogy a megjelenő ábrákat látatlanba felismerje. Anakinnak ez nem okoz túl nagy gondot, minden esetben gyorsan reagál. Mace Windu elismerően néz Yodára, aki viszont faggatni kezdi a fiút. Először is megkérdezi, hogy érzi magát? Anakin azt feleli, hogy fázik. Yoda gyorsan megtoldja a kérdést azzal, hogy egyúttal félelem is érez? Anakin határozottan válaszolja, hogy nem fél. Yoda figyelmezteti, hogy az érzéseibe látnak, ezért jól gondolja meg a válaszait. Ki-Adi Mundi veszi át a szót, és megjegyzi Anakinnak, hogy úgy érzi sokat gondol az anyjára. A fiú azt feleli azért, mert hiányzik neki. Yoda közbeveti, hogy fél-e attól, hogy elveszíti? Anakin kissé idegesen feleli, hogy mi köze ennek a vizsgához? A bölcs öreg Jedi szerint nagyon is sok! A félelem indulatot szül, az indulat gyűlöletet, az pedig kínt és szenvedést! Yoda sokat sejtetően megállapítja, hogy Anakinban sok félelmet érez...fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Darth Vader a Jedi tanács előtt :) Akár így is össze lehetne foglalni ezt a fejezetet. Nagyon jó, ahogy a körben helyet foglaló Jedik előtt láthajuk saját végzetüket. Anakint az anyjáról faggatja Yoda, és ekkor hangzanak el az EPI szerintem legfontosabb mondatai. Az EPII-ben pontosan az történik Anakinnal amit ebben a jelenetben Yoda is említ. Pontosan megérzi a fiúban lévő veszélyeket.

Van még egy jó utalás, mégpedig az amikor a jelenet végén Mace és Anakin összenéznek. De ez inkább majd az EPIII után lesz igazi klasszikus :)

 

Ebben a jelenetben is van egy nagyon jó utalás. A következő képen a Jedi tanács látható Anakinnal.

Jedi%20tanacs.jpg

Figyeljétek meg milyen hosszú és sötét árnyéka van Anakinnak! Ez előrevetíti sötét jövőjét, amit az egész rendre gyakorol majd. A már említett naplementéről és a sötét felhőkről nem is beszélek, hisz látjátok Ti is. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy az éppen zajló események milyen remekül vannak megkomponálva képileg is :) Gyönyörűen fényképezett a film!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Történelmi esemény. A Jedi Tanács nagyon jó benyomást tehetett Anakinra, különösen Windu :)

Érdekes, hogy azon a kis villogó képernyőn, amivel Windu tesztelt Anakin ráérző képességét, csupa nabooi dolgok jelennek meg (az N-1 vadász és a könnyű sikló jól kivehető).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 31: Palpatine's Nomination

Time: 1:27:17-1:29:17

 

Tartalom

Beesteledik, miközben Amidala királynő szomorúan nézi a Coruscanti forgalmat Palpatine irodájából. Jar Jar Binks somfordál mellé, és bátortalanul kérdezi meg tőle, hogy szerinte a népe túlélheti a szörnyű inváziót? Amidala regzináltan csak annyit mond, hogy nem tudja. Jar Jar félve teszi fel az újabb kérdést, miszerint mit gondol a Gungáknak is végük lesz? A királynő ugyanazzal a rezzenéstelen arckifejezéssel mondja neki, hogy reméli nem puszulnak el. Jar Jar büszkén jegyzi meg, hogy az ő népe harcol ha kell, és nem adják meg magukat. Nagy hadsereggel rendelkeznek, és talán ezért nem kedvelik őket a Nabooiak. Kisvártatva Panaka kapitány és Palptine szenátor érkezik meg a szálláshelyre. Mindketten igen jókedvűnek tünnek, amikor Panaka közli, hogy Palpatine szenátort is jelölték a főkancellári posztra. Palpatine nagy boldogan mondja, hogy kellemesen érinette a jelölés, mert nem számított rá. Amidala elfordul tőle, majd az ablakhoz sétál. A szenátor azzal folytatja, hogy ha megválasztják, akkor felszámolja a korrupciót és az igazságtalanságot. A királynő minden érzést nélkülöző hangon kérdezi meg Panakától, hogy ki volt a többi jelölt. A kapitány közli, hogy Bail Antilles és Ainlee Teem. Palpatine most már kicsit lehiggadva azzal folytatja, hogy a helyzetük rokonszenvet ébreszthet a személye iránt, és hogy szerinte ő lesz a kancellár. Amidalát ez nem hatja meg különösebben, és azt feleli a szenátorának, hogy amíg neki sikerül leszámolnia a korrupt rendszerrel, addig a népük és a kultúrájuk már a múlté lesz. Palaptine erre csak annyit tud mondani, hogy megérti a királynő aggodalmát de sajnos a Naboon egyenlőre a Szövetség az úr. Pillanatnyi csend után megérik Amidalában az elhatározás; visszatér a Naboora! Palpatine döbbenten veszi tudomásul a kijelentést, mert szerinte ha visszamegy a királynő, akkor alá fogják vele írattatni a szerződést. Amidala eltökélten válaszolja, hogy nem fog semmilyen szerződést aláírni, és a népe sorsa egyben az ő sorsa is. Odaszól Panakának, hogy készítsék elő a hajóját az indulásra. A szenátor még utoljára megpróbálja maradásra bírni a királynőt, aki viszont hajthatatlan. Azzal búcsúzik Palpatinetól, hogy úgy látja a Köztársaság válságba jutott. Arra kéri vezesse vissza a helyes útra...fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jó kis chapter! A kezdése nagyon tetszik, amikor a lemenő nap fénye megcsillan a felhőkarcolókon. Kicsit többet is láthatunk Coruscantból. Aztán Jar Jar ebben a jelenetben a legnormálisabb. Végre komolykodni is láthatjuk kicsit, és itt beszél Amidalának a nagy Gunga haderőről, ami a későbbiekben nagy szerepet kap majd. A legjobb ismét Palpatine! Teljesen elalélt a jelöléstől, és kijelenti, hogy kancellár lesz. Érdekes, hogy szinte nem is emílti a királynőnek, hogy pl. ha megválasztják azonnal segítséget nyújt. Elkezd hablatyolni a korrupció megszüntetéséről, meg hogy megtisztítja a szenátust. Ezekeben a jelenetekben nagyon jól látszik, hogy Palpit abszolút nem érdekli a Naboo sorsa, ő csak a saját pecsenyéjét sütögeti. Amidala mintha megérezné ezt, és nem is repes a boldogságtól amikor meghallja a hírt. Elhangzik még egy fontos mondat itt, ami talán a politikai szál lezárásának is beillik. Amidala a Köztársaság válságáról beszél, és Palpatinetól azzal búcsúzik el, hogy teremtsen rendet a szenátusban. A legjobb Palpi félmosolya, amit a királynő távozásakor ereszt meg :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a chapterban mutatkozik meg végre az, amit Qui-Gon már az elején tudott, hogy Jar Jarnak még fontos szerepe lesz ebben a kis kalandban. És jó, hogy komolynak látjuk, hogy ebben a súlyos jelentben vele beszél Amidala. Ő képviseli ekkor a közembert, aki nem látja át a politikai összefüggéseket, de tudja, hogy valami nincs rendben. És képes vígaszt nyújtani, ha kicsit is, Amidalának.

A másik kedvencem a lemenő nap. Szépen sötétedik, és tudjuk, Palpatine-t ezekben a pillanatokban jelölik meg kancellárnak.

Ami még jópofa, a második jelölt neve. Bail Antilles - érdekes név :)

(Zárójelben jegyzem meg, hogy a másik két jelölt, Bail Antilles és Ainlee Tiim, még EU színtjén sem létezik. Sehol egy mukk róluk. Malastar szenátora ekkortályt Baskol Yeesrim EU szerint és Ask Moe film szerint - ő még tud basicül, az utódja Ask Aak már nem - Alderaané pedig Agrippa Aldrete.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami még jópofa, a második jelölt neve. Bail Antilles - érdekes név :)

(Zárójelben jegyzem meg, hogy a másik két jelölt, Bail Antilles és Ainlee Tiim, még EU színtjén sem létezik. Sehol egy mukk róluk. Malastar szenátora ekkortályt Baskol Yeesrim EU szerint és Ask Moe film szerint - ő még tud basicül, az utódja Ask Aak már nem - Alderaané pedig Agrippa Aldrete.)

Bail Antilles és Ainlee Teem a Cloak of Deception című könyvben szerepelnek ( ugyanaz írta aki a Labyrinth of Evil-t ).

Malastarenak pedig 3 szenátora van egyidőben. A szenátusban van 1000 pod, ezek szinte mindegyike egy szektort képvisel ( 50 - 1000 rendszer ). A szektor több szenátort is odaültethet, de attól még csak 1 szavazati joga lesz. Malastare szektorát 3 szenátor képviseli:

- Aks Moe ( ő az aki beszél a TPM-ben, a másik kettő csak ül a háttérben )

- Baskol Yeesrim ( ő mutogat a kezével )

- Ainlee Teem ( őt jelölték főkancellárnak )

eu_bg.jpg

jobb képet nem találtam

Aks Moe-t "siklóbaleset" érte ( szeparatista közbeavatkozással ) nemsokkal az AOTC előtt, ezért a helyét átvette a gyengébb nyelvtudásű Ask Aak ( a ROTS-ban is ő szerepel )

A háromszemű Granoknak egyébként 3 podja van a szenátusban, mivel egy szektor a szülőbolygójuké ( Kinyen ), egy a Hok szektoráé ( gyarmatosították ), és egy a Malastare szektoráé, aminek az őslakosai a Dugok ( sebulbáék ) de őket elnyomták, nem is képviselik magukat a szenátusban.

 

Az Alderaannál is hasonló a helyzet. A TPM idején Liana Merian ( Leiás csigahajú nő ), Agrippa Aldrete, és Bail Antilles vannak a podban. Közülük valaki a királyi családokból való, valaki pedig csak politikus. Az AOTC előtt Bail Antillest felváltja Bail Organa, aki Alderaan alkirálya.

A Bail és az Antilles a leggyakrabban használt emberi nevek a galaxisban. Wedge Antilles, Bail Antilles, és a Tantive IV kapitánya semmilyen rokonságban nem áltak egymással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ezekben a szenátusi jelenetekben van egy érdekesség, miszerint Mas Amedda már akkor Palpatine embere volt. Ha ő nem szól közbe, Valorum csuklóból elutasítja a Neimoidiai indítványt. Vajon mit súghatott neki a kék "ördög"? :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ezekben a szenátusi jelenetekben van egy érdekesség, miszerint Mas Amedda már akkor  Palpatine embere volt. Ha ő nem szól közbe, Valorum csuklóból elutasítja a Neimoidiai indítványt. Vajon mit súghatott neki a kék "örödög"?  :39:

 

..."-Uram.A szenátusi rendelet 1138-as bekezdés 22-dik passzusa kimondja,hogy ilyen helyzetben a főkancellárnak egy vizsgálóbizotságot kell felállítani...."

Vagy valami hasonló.

Az mindenesetre érdekes lesz a későbbiekben,hogy Amidala nem kéri számon az AOTC-ban,hogy miért is van ez a bürokrata még ott,Palpi ígérete ellenére. :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 32: Anakin's Future

Time: 1:29:18-1:33:20

 

Tartalom

A Jedi templomban Anakin, Qui-Gon és Obi-Wan társaságában várja a tanács döntését. Ki-Adi Mundi szólal meg elsőként, aki kijelenti, hogy a fiút valóban átjárja az Erő. Qui-Gon kérdésére, hogy Jedi lesz-e a fiúból, Mace Windu nemmel felel. Qui-Gon a kijelentés hallatán hitetlenkedve kérdez vissza; "Nem???" Windu mester hozzáteszi, hogy Anakin már túlkoros ahhoz, hogy kiképezzék. Qui-Gon kissé indulatosan jegyzi meg, hogy a fiú a kiválasztott, és ezt a többieknek is látniuk kell! Yoda abbéli aggodalmának ad hangot, hogy Anakin jövője ködbe burkolózik. Qui-Gon felajánlja, hogy kitanítja a fiút. Yoda emlékezteti a Jedi mestert, hogy van már egy padavanja, és nem fogadhat mellé másikat. Windu egyetértően bólogat, miszerint ezt tiltja a kódex. Qui-Gon szerint tanítványa már felkészült. Ezt már Obi-Wan sem hagyhatja szó nélkül, aki hirtelen elő lépve kijelenti, hogy készen áll a próbákra. Yoda mester azzal hűti le az ifjút, hogy majd ők eldöntik mikor áll készen. Qui-Gon folytatva az előbb megkezdett gondolatmenetét elmondja, hogy Obi-Wan kissé forrofejű ugyan, de ha kiismeri az élő Erőt, akkor jó Jedi lesz. Tőle már nem sokat tanulhat. Yoda azzal zárja le a vitát, hogy Anakin sorsáról majd később döntenek. Ezután Windu vázolja a helyzetet. A szenátus új főkancellárt választ, Amidala királynő pedig hazatér a Naboora. Ezzel további lépésekre kényszeríti a Szövetséget. Ki-Adi közbeveti, hogy egyben előcsalogatja a támadót is. Windu utasítja Qui-Gont, hogy menjen a királynővel a Naboora, és tudja meg ki a sötét harcos. Ez hozzásegítheti őket, hogy fényt derítsenek a Sithek titkára. Yoda az "Erő legyen veletek" jókívánsággal bocsájtja útjára a Jediket.

A leszálló platformon a Nubuien készen áll az indulásra. Obi-Wan és Qui-Gon között feszültség érezhető a Jedi templomban történtek miatt. Obi-Wan szerint Anakin veszélyes, és nem érti, hogy ha ezt minden tanácstag látja, akkor ő miért nem? Qui-Gon azonban azt feleli, hogy nem veszélyes, csupán ködös a sorsa. Anakin jövőjéről majd a tanács dönt. Utasítja padavanját, hogy szálljon fel a gépre. Anakin R2 társaságában várakozik a leszálló pályán, és miután Qui-Gon egyedül maradt, azzal megy oda hozzá, hogy nem akar gondot okozni neki. A mester biztosítja Anakint arról, hogy nem okoz gondot, és mivel nem taníthatja arra kéri, hogy figyelje őt. Elmondja a fiúnak, hogy amire koncentrál az a világa, és ha mellette marad nem lesz baj. Anakin ezután a midichloriánokról érdeklődik, mert hallotta amikor Yoda róluk beszélt, és szeretné tudni mik is azok valójában. Qui-Gon elmondása szerint a midichloriánok mikroszkopikus méretű lények, amik az élő sejtben laknak. Anakin szeretné megtudni benne is laknak-e ilyen lények. "Igen. A sejtjeidben" -feleli a mester. Szimbiózisban élnek velük, ami kölcsönösen hasznos együttélést jelent. Midichloriánok nélkül nem lenne élet, és nem tudnának semmit az Erőről. Elmondják mit akar az Erő. Ha elcsendesíti elméjét, akkor ő is hallani fogja mit sugallnak. Anakinnak látszólag sok volt az új információ, mert nem nagyon érti a dolgot. Qui-Gon megnyugtatja, hogy idővel érteni fogja. Időközben megérkezik a királynő akit Qui-Gon fogad, és felajánlja a további szolgálataikat. Amidala örül, hogy mellette maradnak a Jedik, mert Palpatine szenátor szerint a Szövetség az életére tör. Qui-Gon biztosítja arról, hogy ne aggódjon mert ők megvédik. Az utolsók közt száll be a hajóba Jar Jar, aki hatalmas üdvrivalgással nyugtázza, hogy végre hazamennek. A Nubien nem sokkal később elhagyja a bolygót, és a hiperűrsebbeségre kapcsol.

Eközben a Naboo szinte már teljesen a Szövetségiek kezére kerül. Nute Gunray és Rune Haako hologram adás keretében beszélget Sidious nagyúrral, akit tájékoztatnak, hogy már lassan elfoglalják a gungák utolsó tanyáit is, így hamarosan teljesen az irányításuk alá kerül a bolygó. Sidious biztosítja a helytartót, hogy a Szenátus továbbra sem fog lépéseket tenni az ügyben, majd közli, hogy a Naboora küldi tanítványát, Darth Mault... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jó hosszú chapter, és van is miről beszélni. Ismét nagyon jók a Jedi tanácsban játszódó jelenetek, pl. ahogy Qui-Gon szinte kikel magából. Erre rakodik rá Obi-Wan csalódása. Nagy trauma lehetett hallani mestere szavait, aki inkább lemondana róla csak hogy Anakint taníthassa. Én is bosszús lettem volna a helyében :D Aztán ahogy Anakin hunyorog Mace-re az nagyon jó, főleg annak tudatában, hogy ismerjük kettejük EP3-as szereplését :D)) Egyébként Obi elkövet egy nagy tiszteletlenséget, ugyanis amikor elhagyják a Jedi tanács termét, akkor feldúltan ő megy ki először az ajtón, ami a roppant tiszteletlen viselkedés mesterével szemben. Remek az a feszültség ami ebben a periódusban fűszerezi mester és tanítványa kapcsolatát. Ez főleg a leszálló platformos jelenetben látszik igazán. Itt is olyan érzésem van, mintha Obi-Wan az EPII-es Anakin nyomdokain járna. Legalábbis vitatkozásban biztos felvehetné vele a versenyt :P

Aztán itt fejtik ki Qui-Gon mik is azok a midichloriánok. Sokan nem tudnak velük mit kezdeni, van aki közömbös irántuk. Szerintem nem rossz az ötlet, és itt nyilván nem közvetlen az Erőről van szó, csak egy azzal összekötő kapocsról. Az Erőről az EPIV-ben Obi-Wan és az EPV-ben Yoda beszél. Szerintem csak azt kell kibővíteni ezzel a midis dologgal. Kaptunk egy plusz infót az Erő használat mikéntjéről. Ennyi a dolog lényege.

Elhagyjuk Coruscantot, majd ismét láthatjuk a sötét Naboot. A gungák sorsa is megpecsételődni látszik, és lassan már minden a Szövetségé lesz. Van itt egy érdekes utalás arra, hogy Palpatine és Sidious ugyanaz. Amikor Sidious azt mondja, hogy oda küldi Darth Mault azt szerintem azért teszi mert tudja, hogy úton vannak a Jedik és elkelhet majd a tanítványa segítsége. Ezt pedig csak mint Palpatine tudhatta meg, hisz a küldetés titkos volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna a képeket nem tudom belinkelni,de szerintem enélkül is tudni fogjátok,hogy miről beszélek.

Nekem ennél a jelenetnél mindig az az ep4-es halálcsillagos jelenet jut eszembe amikor megbeszélést tartanak a nagyfejesek a tanácsterembe.Egy körben ülnek mint itt a TPM-ben a Jedik,Vader áll mint itt Anakin,és belekötnek(akinek a nyakát meg is ropogtatja) mint itt Windu.Tudom ez a belekötés egy kicsit erős kifejezés,de csak meg kell nézni Anakin szemét mikor Windu azt mondja,hogy nem részesülhet képzésben.Szerintem ez olyan nézés mintha azt mondaná,hogy oké öreg megjegyeztelek.Lehet,hogy csak beleképzelem,de szerintem a Tanács "köre" az Új remény Birodalmi Tanácsának "körével" van párhuzamban. :26:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

amikor megbeszélést tartanak a nagyfejesek a tanácsterembe.Egy körben ülnek mint itt a TPM-ben a Jedik,

 

És mégis micsoda különbség. :D A windus megjegyzésed nagyon ok. Már ekkor Anakin bögyébe kerül a fő Jedi. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan pillantása gyilkol, amikor Qui-Gon Anakint választja. Ezek után nem is lehetett volna igazi mester-tanítvány kapcsolat köztük, hisz Obiban valószínűleg végig ott bújkált a nehesztelés, de legalábbis nagyon sokáig. Qui-Gon is jópofa, hiszen alig két jelenettel azelőtt mondta Obi-Wannak, hogy sokat kell még tanulnia, itt meg már azt mondja, mindent megtanult. Ezek után Obi tényleg megsértődhetett.

Sokan mondják, hogy Anakint miért nem tanították ki, amikor Luke-ot igen a kora miatt. Nos, azt leszámítva, hogy Luke az utolsó elérhető Jedi jelölt volt, Yoda még neki is odamondja, hogy ő már öreg, már késő tanítani.

A leszállóplatformos jelenet is tartalmaz némi vissza/előre utalást. Obi-Wan mondja, hogy "Ez nem tiszteletlenség, ez az igazság." Erre Qui-Gon: "A TE igazságod." Hoppá, az a bizonyos "szemszögből nézve" kitől is származik?

A midi-chlorianok ötlete engem sohasem zavart, elfogadom őket, és szerintem logikus dolog. Mindig is furta az oldalam, hogy pl Han Solo miért nem tudja használni az Erőt, ha az mindenütt ott van. És akkor miért nem lehet bárkit kiképezni? Miért csak egyes személyek lehettek Jedik? Tehát erre a magyarázat a midi-chlorian, de ettől még nem lesz kevésbbé misztikus az Erő. Ők a közvetítő közeg és egyben a mértékegysége annak, kiből lehet Jedi. Ráadásul, így könnyeb is a jelöltekre vadászni :)

Végül Naboo. Megborzongok, valahnyszor látom ezt a sötét képet. Valamiért nekem ekkor a gonosz birodalma jut eszembe a palotáról és nem az a szépség, ami az első alkalommal. Ráadásul Sidious jelenléte még tovább erősíti ezt az érzetet. Ennél komorabb (és ugyanilyen sötét)csak egyszer lesz a Naboo... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan pillantása gyilkol, amikor Qui-Gon Anakint választja. Ezek után nem is lehetett volna igazi mester-tanítvány kapcsolat köztük, hisz Obiban valószínűleg végig ott bújkált a nehesztelés, de legalábbis nagyon sokáig.

 

A Naboo-n már megbékélt. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennél a jeleentnél mindig eszembe jut, hogy egy Jedi önállóan, a Tanács engedélye nélkül padawanná fogadhat valakit?Nagyon úgy néeztt ki, hogy Qui-Gon a Tanács tiltása ellenére kitanította volna Anakint.

Meg itt dől el minden.Windu-ra kellett volna hallgatniuk és nem kitanítani Anakin-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 33: The Queen's Gambit

Time: 1:33:21-1:35:00

 

Tartalom

A nubien a Naboo rendszer közelében lép ki a hipertérből. A pilótafülkében Ric Olié magyarázza Anakinnak a hajó működését. A főpilóta meglepetten tapasztalja, hogy a fiú milyen gyorsan tanul. Eközben a királynő kabinjában a landolást követő tennivalókról esik szó. Panaka kapitány figyelmezteti Amidalát, hogy ha leszállnak akkor valószínűleg azonnal elfogják. Ezen a véleményen van Qui-Gon is, aki nem érti mi a szándéka ezzel a lépéssel a királynőnek. Amidala a szokásos határozott hangján közli, hogy visszafoglalják a bolygót. Eme kijelentését mégnagyobb értetlenséggel fogadják a jelenlévők. Panaka nyomatékosan felhívja a figyelmet arra, hogy nincs hadseregük, és egy ilyen nagy akció csakis akkor képzelhető el, ha rengeteg katona áll rendelkezésre. Qui-Gon is pesszimista, és megjegyzi, hogy ők csak a királynő védelmét vállalták, háborús konfliktusba viszont nem kerülhetnek. Ekkor Amidala hirtelen Jar Jar Binkset szólítja, és arra kéri segítsen megkeresni a gungákat.

A hajó egyre közeledik a Naboo-hoz. Ric Olié tájékoztatása szerint, egy csatahajó is feltűnt az érzékelők előtt. Obi-Wan megvizsgálja az űrhajót, ami minden kétséget kizáróan egy droidvezérlő. Panaka szerint biztos az ellenség is észrevette őket. Obi-Wan ezzel egyetértve jegyzi meg, hogy éppen ezért nincs sok idejük, gyorsan kell a bolygó felszínén cselekedni.

A nubien egy erdős mocsaras területen landol, ahonnan Jar Jar könnyen eljuthat Otoh Gungába. Obi-Wan lép mestere mellé, és tájékoztatja, hogy a gunga elindult megkeresni a társait. Qui-Gon nem is néz tanítványára, úgy nyugtázza az információt. A padavan kérdésére, miszerint beválik.-e a terv, Qui-Gon azt feleli, hogy a gungak nem fognak egykönnyen kötélnek állni, Jedi módszereket pedig nem használhatnak. Kis szünet után Obi-Wan megbánó hangon kér bocsánatot mesterétől, amiért nem helyénvaló módon viselkedett Coruscanton. Elismeri, hogy nincs joga vitatkozni a fiúról. Azért pedig külön köszönetét fejezi ki Qui-Gonnak, hogy felkészültnek tartja őt a próbákra. A jedi mester megenyhül Obi-Wan szavai hallatán, és azt válaszolja a fiúnak, hogy mindig kitűnő tanítványa volt, és talán még bölcsebb is mint ő. Meglátása szerint, Obi-Wanból kitűnő Jedi lovag válik majd... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Visszatérünk a Naboora. Ebben a chapterben talán Obi-Wan és Qui-Gon kibékülése érdemli a legtöbb szót. Már említettem párszor, hogy Obi-Wan padavanként nagyban hasonlít Anakinra. Viszont ezen a ponton látszik egy nagy különbség kettejük között. Míg Obi képes volt belátni túlkapását és hibáját, addig Anakinról ez nem mondható el. Az pedig külön nagy dolognak tartom, hogy Qui-Gon azt mondja Obi-nak, hogy bölcsebb mint ő. Jó ez a jelenet, és itt látszik igazán mennyire becsüli egymást ez a két ember. Aminek igazi súlyt ad ez a dialógus, az a film végi drámai fénykard párbaj...

Amidala terve is itt kezd kibontakozni, és Jar Jar szerepe is több értelmet nyer azáltal, hogy segít kapcsolatba lépni saját fajával.

Mikor leszállunk a bolygóra, ismét nappal van. Olyan ez mintha a királynővel visszatért volna a fény is. Ez egy következetesen végig vitt koncepció, amiről már korábban is szóltam, de itt teljesedik be :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.